Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

"...A jelenlegi androidos szoftververzió kissé bugos..."

Ez egy nagyon-nagyon enyhe kifejezés. Pontatlan, a busz már rég nem ott van, ahova írja, stb...

Persze lehet, hogy nem csak a program hibája, hanem a BKK-Futár rendszer egy gigantikus fhos, ami azért is valószinű mert ugyanilyen hibákat vélek felfedezni a saját kijelzőiken is...

Persze időve lehet lesz még (rosszabb) jobb is.

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#2) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Én WP-n használom, és nekem egyelőre bevált. Tegnap a pótlóbusz picivel hamarabb futott be, de ez volt az egyetlen különbség, eddig 100%-ban jó volt.

(#3) akos_ur


akos_ur
aktív tag

Rengeteget használom, bele lehet jönni és másodpercek alatt ott a Futár kijelző a kezemben, eddig még mindig pontos volt. Egy Galaxy Ace 2-n használom, simán megy rajta, semmi extra kütyü nem kell hozzá.

Jövök fel a metróból, át akarok szállni egy buszra, már a mozgólépcsőn megnézem, tudja, hogy hol vagyok GPS nélkül is (nem kell neki annyira pontos hely), már írja a közelben lévő megállókat, látom, hogy kell -e sietnem vagy nem... nagy segítség

Nem is beszélve arról, hogy szerintem nagyon menő, hogy van ilyenünk :)

(#4) ClioRS


ClioRS
őstag

Én is nagyon szeretem, gyakran használom az androidos verziót LG F6-on és Galaxy Tab 4 8.0-án is, eddig mindig pontos volt. 1-2-szer nem akarta betölteni a térképet meg a járatokat, de nagyon ritka hiba.

(#5) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nagyon örömteli, hogy WP-re is elkeszült az alkalmazás. Már csak az elektronikus jegyre várok, remélem lesz nfc-s telefon támogatás is (2017-re minden készülékben lesz).

Laci

(#6) Maxentius válasza WinstonWolf (#1) üzenetére


Maxentius
addikt

A járművek 20 mp-enként küldenek adatot a hollétükről, a programban ez nem mindig látszik.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#7) Burt1793


Burt1793
veterán

Én androidos eszközökön használtam, tablettől telefonig mindenen tökéletes volt. Írja mindig, hogy mikor frissült utoljára (20-40 mpenként szokott), végre tudom, hogy mikor kell kimenni a megállóba, ha bkvzok. Sokkal többet ér nekem, mint a kirakott ledes kijelzők.
Egy kilépő gombot hiányolok, mert ha több járatot megnézek, akkor a vissza gombbal az előző nézett jármű jön vissza, kilépéshez van, hogy 20szor meg kell nyomnom a visszát (igaz, ez csak az s2-n zavaró, azzal mindenhonnan ki szoktam lépni, hogy ne merüljön).

(#1) WinstonWolf: Nem tudom, hogy te merre jársz a fővárosban, amikor kikerültek a kijelzők és nem volt ez a program, nézegettem őket, mindig jól írta ki az értékeket (persze, ha reggel dugó van és látod, hogy nem megy a forgalom, nem kell csodálkozni, hogy nem csökken az érkezési idő). talán az zavaró, hogy a kijelzők még akkor is villognak, amikor már csukva van az ajtó és áll a busz a piros lámpánál, de már nem lehet felszállni.

[ Szerkesztve ]

(#8) edward2


edward2
addikt

Google mapson fent van minden állomás indulási ideje most miért is kell nekem real time adat? Ha futnom kell a buszra akkor nem tudom ezt nézegeteni hol jár a busz ha meg nem sietek akkor simán mapsen megnézem mikor indul a következő. Egy újabb app a nagy semmire.

(#9) ClioRS válasza edward2 (#8) üzenetére


ClioRS
őstag

Sokkal használhatóbb szerintem mint a maps. :U

(#10) Burt1793 válasza edward2 (#8) üzenetére


Burt1793
veterán

Nagyon nincs igazad. Ott van pl a 18as villamos, 8-10 percenként jár, és nem mindig menetrendszerűen. 5 perc kell hogy kiérjek a megállóhoz, megnézem mikor jön, és úgy indulok el, vagy ha menet közben nézem és látom, hogy nem érem el, nem sietek...
Plusz nem kell hozzá gps, mert tudom hol vagyok, rákeresek a megállóra.

[ Szerkesztve ]

(#11) WinstonWolf válasza Burt1793 (#7) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Zömmel belváros és a vár. Clark Ádám téren például rendszeresen van az, hogy szépen mutatja, hogy 5 4 3 2 1 percre van a busz, majd hirtelen 5 perc után az 1 percből 3 lesz és sorolhatnám...

Olyan mintha a menetrendet akarná követni a kijelző, nem a buszt...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#12) edward2 válasza ClioRS (#9) üzenetére


edward2
addikt

Ott kezdődik, hogy nem is mondtam de nekem legtöbbször már a Google Now is kidobja a hozzám legközelebb lévő állomás indulási idejeit. Azt azért részletezhetnéd miért használhatóbb jobban.

(#10) Burt1793
Nem kell GPS ahhoz hogy a telefon tudja hol vagyok pontosan. Kb 1-2 másodperc amíg térképen rányomok a megállóra ha ott nyitom meg. Wifi meg cella információból már többé kevésbé le van szűrve a terület. 18-as vonalán lakom én is és eddig eléggé pontosan jöttek :)

(#13) ClioRS válasza edward2 (#12) üzenetére


ClioRS
őstag

Nálam hajszálnyival gyorsabb, plusz tetszik, hogy nem időpont ír az indulásokhoz, hanem a következő járatig hátralévő időt. Jobban látszanak rajta a megállók, ahol több megálló van, ott jobban ki lehet venni, mert jelöli színnel, hogy troli, villamos, busz, vagy esetleg egyben van az utóbbi kettő. Nekem jobban is tervez mint a Maps. 4 éve használom a BKV-t, bőven van még mit tanulnom, és azt vettem észre, hogy nekem ezzel könnyebb a navigálás mint a Maps-szel.

De, hogy példa is legyen itt, én az 5-ös és 178-as busszal sokat járok, és össze-vissza járnak, messze nem a menetrendnek megfelelően. Így, ahogy más is írta, meg tudom nézni, hogy merre jár a busz, ha kell sietek, ha meg nem kell, akkor meg nem sietek. Ugyanez igaz a 18-as villamosra is, ahogy (#10) Burt1793 írta. Én mindig lekésem a 18-ast, vagy nem időben jön, pedig arra szoktam kimenni, amire ki van írva.

Próbáld ki, nem haszonltalan dolog.

[ Szerkesztve ]

(#14) Maximum1


Maximum1
őstag

Azt is mutathatná hol nincsenek ellenőrök. :DDD

(#15) pete_21


pete_21
addikt

Egy járat adott megállóját nem lehet elmenteni mondjuk kedvencként?
Vagy egyelőre mindig be kell írnom a keresőbe, és kiválasztani a megállót?

(#16) elmepocok


elmepocok
tag

Miben különbözik ez a Here Transittól? Csak a gps járműkövetésben?

(#17) Polllen


Polllen
nagyúr

Így.

Amúgy jó kis app!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) kchris78 válasza ClioRS (#13) üzenetére


kchris78
veterán

jobban is kell hogy tervezzen mert ez figyelembe veszi az atszallasi idoket, a maps meg nem igazan...

(#19) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Már használom egy ideje (megjelenés óta) és felemás érzéseket hagyott eddig. A UI nem igazán lett jó, ha épp zötykölődik az ember, nehéz kezelni. A pontosság jó, de nem mindig jut el oda, hogy egyáltalán működjön. Sokszor kapom, hogy ez a verzió nem képes offline működni. Holott a mobilnet be van kapcsolva. Ha reszelnek még rajta, jó lesz ez.

Nyugodj békében Integra!

(#20) ClioRS válasza kchris78 (#18) üzenetére


ClioRS
őstag

Szerintem beleszámolja :U Még a sétálást is ki szokta írni, hogy mennyi idő.

(#21) Xaels


Xaels
félisten

Az igazat megvallva, a teszt időszaknak elméletileg vége hisz Okt. 1-én átadták nagy csinnyadrattával a Főpolgármester közreműködésével a FUTÁR rendszert. Ezen felül ez az app bár működik és kis szerencsével minden klappol akkor jól is tájékoztat, de ez csak próbálja elterelni a hiányosságokról és az egyéb gondokról az utazóközönség figyelmét.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#22) Burt1793 válasza Xaels (#21) üzenetére


Burt1793
veterán

Szerencsére én olyan helyen bkv-zok, ahol mindennel elégedett lehetek. Pl.: 64-es busz és társai rendben vannak (mondjuk oda nem kell ez az app, mert tudom a menetrendet fejből). A 4-6osra felesleges a futár, de azt hallom, hogy sokan panaszkodnak, hogy nincsen. Nem tudom milyen problémád van a bkv-val, ha azt nézed, hogy nagyon el van adósodva, pedig amúgy mostanában nyereséges, akkor igazad van, de utazás szempontjából sztem megfelelő. Biztos nekem van szerencsém, de én mindig csak hallom, hogy áll a 2-3-4-es metró. Amikor én használom őket, mindig rendesen közlekednek. Egyszer nem robbant le még busz alattam. És ez is ennek az alkalmazásnak köszönhető. ;]

(#23) Xaels válasza Burt1793 (#22) üzenetére


Xaels
félisten

Nem mondtam egy szóval sem, hogy bajom van a BKV-val hisz gyönyörű égszínkék csíkos pizsamában dolgozom egész nap ;] Viszont a BKK-t és a BKV-t nem szabad összekeverni, most nem írnék litániát arról, hogy miért.

A FUTÁR mint olyan nem csak a menetrendről való tájékoztatásra van. Például ha van valami a metróval akkor az azzal kapcsolatban lévő összes viszonylatra központilag tudnak tájékoztató hangüzenetet küldeni, így az is tájékozódhat az esetleges forgalmi zavarokról és tervezhet másik útvonalat akinek nincs okostelefonja. A 4-6-ossal rengeteg viszonylat kapcsolódik.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#24) ClioRS válasza Xaels (#21) üzenetére


ClioRS
őstag

Nem elterelni próbálja, hanem segíti az utazást. Azért nem ugyanaz a kettő :U

(#25) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Felmerül a kérdés, hogy miért kellett egy új appot fejleszteni, ami nem tud csomó mindent, amit más appok. Pl. miért nem adtak egy kis pénzt Szincsák Tamásnak és az adatokat, hogy építse be az appjába a valós idejű infókat? Kicsit olcsóbban kijöttek volna, nekünk meg lett volna egy jól kezelhető, nem IOS-ről portolt gyors appunk.

(#26) Burt1793 válasza Tesztelo.hu (#25) üzenetére


Burt1793
veterán

Nálam még s2-n is gyors, flott az egész.
Teljesen más, mint a budapest menetrend, amúgy én mindkettőt használom, mindig azt amire éppen szükségem van. :)
Biztos lesznek javítások, de sztem sokkal jobban indult a program mint más első kiadások. :)

(#27) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Biztos jó ez a FUTÁR, csak nemtom mire. Az biztos hogy nem a busz érkezését mutatja, mert amikor 10 perc múlva is 1 perc múlva jön a busz, az már Einstein relaitivtáselmélettel is megmagyarázhatatlan.

(#28) Szmeby


Szmeby
tag

Nyilvános apit kérünk, folyamatosan frissített adatokkal (koordinátákkal). Mondjuk jsonban.. vagy amiben tetszik. Köszönjük.

(#29) dchard válasza WinstonWolf (#1) üzenetére


dchard
veterán

Nekem kifejezetten pozitív tapasztalataim vannak, pedig napi szinten nem keveset BKV-zok.

Eddig a kijelzők és az app is faszán működött, tudtam rajta követni a járatot ami érdekelt, és pontosan akkor volt a megállóban amikor az app mutatta. A legutóbb csak a poén kedvéért azt a buszt néztem amin utaztam, és teljesen jól működött, természetesen az elvárható mértékben, figyelembe véve a 20 másodperces pozíció adatokat.

Egyébként nem azért mondom, de Clark Ádám tér? Nem lehet, hogy az alagútban araszoló buszok - ahol se műhold jel, se térerő nincs - zavarják meg a rendszert és ezért ad hibás predikciót?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#30) TheMarci válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


TheMarci
addikt

Fura, mert mióta kijött az app, használom, naponta párszor azért buszozok, és _mindig_ pontos volt.

Do You Dream?

(#31) asdf_ válasza Xaels (#21) üzenetére


asdf_
veterán

Az ugye megvan, hogy alapban ezt nem nekunk (utasoknak) csinaltak, hanem maguknak, hogy legyen normalis menetiranyitas, es ha mar ugyis ott van minden adat, akkor mellekeskent kiszorjak nekunk is?

Mindenesetre egy nyomorult kedvenceket igazan beletolhattak volna, mert a fene akarja minden egyes alkalommal elokeresni azt a nyomorult jaratot, amivel menne, es a millioszor kell vissza gombot nyomni, na attol en is agyfaszt kaptam.

(#32) eventus


eventus
veterán

Lehet én vagyok maradi (30 körül) és budapesti vagyok mióta élek, szóval ismerem a közlekedést, de ez már kicsit nagyon "elkényeztető" alkalmazàs :( Mindig a telefont bújni mindenért....

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#33) Polllen válasza eventus (#32) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csak azért mondod, mert BB-re nem adták ki;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34) Burt1793 válasza dchard (#29) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen ezt én is kipróbáltam, teljesen jól mutatta, hogy hol vagyok éppen a járművel. :)

Amúgy az is jó benne, hogy kiírja, hogy milyen jármű jön, ha többféle irányba, ugyanannyi idő alatt elérek a célomhoz és az első irányba régi szar busz megy, akkor megnézem a másik irányt is és ha arra egy új citaro megy, akkor abba a megállóba állok. :D

(#35) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Meglepően gyorsan tudja a pozíciót GPS nélkül is. A kuszaságra utal, hogy én eddig nem találtam meg a konkrét jármű adatokat mint pl a Windows verzióban. Most hogy írtátok, igy találtam meg :B
Nem baj, ha saját tulajdonú kódjuk lesz. Mert így ezt érdemben is frissítik, javítják és korrekt a tájékoztatás is az app állapotáról.

(#36) darvinya


darvinya
titán

Ez most hogyan mutatja aktuálisan hol jár a busz?
Mert most csak azt mutatja, hogy abba a megállóba mikor érkezik.
Android, net van.

Hasznosabb lenne közvetlenül a térképen mutatná a várható időt buborékban.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37) eventus válasza Polllen (#33) üzenetére


eventus
veterán

Most erre mit mondjak? :((( Azért leírom: nem. Mellesleg van droid runtime bb10 telókon.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#38) darvinya válasza eventus (#32) üzenetére


darvinya
titán

Főleg, mikor változik a menetrend és nincs kiírva és az ember áll vagy 20 percet télen -10°C-ban.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39) eventus válasza darvinya (#38) üzenetére


eventus
veterán

Én bújjuk a telefonunkat a hidegben :) Ilyen a közlekedés, én sem morgok az autóban, hogy dugó van, ezzel jár.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#40) Xaels válasza asdf_ (#31) üzenetére


Xaels
félisten

Mint ahogy utaltam rá, én nem csak utasként találkozom a rendszerrel. Egyébként ahogy a nevében is benne van és az Uniós pénzeket is arra kapták szerves része az utastájékoztatás.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#41) kurtuzov válasza Xaels (#40) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Akkor meg pláne nem herdálhatják el. Vigyázz, mert még azt is megérjük, hogy a dolgozókat is ezzel fogják követni :DDD

(#42) LouiS22


LouiS22
veterán

Az miért hiányzik a cikkből, hogy az Androidos verzió lényegében 1:1 ios port, ios irányelveket követve (hello Holo). Androidosként nem ios felületre megálmodott, annak minden nyűgjével megtoldott programot szeretnék használni, főként, ha elcseszett rá a BKK ennyi pénzt. Komolyan nem marad +1 millió egy korrekt Androidos verzió fejlesztésére? Nehezen hiszem el. Sorry, de ez a cikk leginkább burkolt pr volt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43) kurtuzov válasza LouiS22 (#42) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nem értek hozzá, de azzal mi a gond, ha egy IOS verziót tesznek át ide. Nem tudom mekkora az átjárás bizonyos szinteken a két OS és az ahhoz írható appok közt, de én csak örülnék megbízói oldalról, ha tudják nekem azt vállalni, hogy minden frissítés kis eltéréssel és valószínűleg emiatt valamivel olcsóbban is végrehajtható, mert sok mindenben egyeznek.

(#44) asdf_ válasza eventus (#32) üzenetére


asdf_
veterán

Hetkoznap este mennel Budaorsre, es a felorankent jaro buszhoz mennel ki (vagy eppen mar 10 perce nem jon). Egesz mas a helyzet, ugye? :)

@kurtuzov: pl. az, hogy igy a GUI-ja es a kezelese is ugyanaz a programnak, ergo lehulyulunk oda, hogy az iphone-nak egyetlen home gombja van es csokolom, androidon igy most androidon nyomogathatod a menu gombot, marhara nem csinal semmit.

[ Szerkesztve ]

(#45) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Nekem ma pl pont jól jött. Menetrend szerint 5 perce elment a buszom, ránéztem a futárra és láttam, hogy még most ér az előző megállóba, úgyhogy ha sietek elérem. De már rengetegszer használtam mióta kijött, sokszor már láttam előre, hogy nem érek el egy csatlakozást, és másfelé mentem.. az ilyen apróságok jól tudnak jönni, főleg a tömegközlekedésben :)

(#46) kurtuzov válasza asdf_ (#44) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ez megmagyarázza, miért nem esnek úgy a kezem alá a funkciók... De ezen lehet segíteni nem? Vagy csak ha kukázzák az egész alapot?

(#47) LouiS22 válasza kurtuzov (#46) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha sokan írunk negatív kommentet a Play Store-ban és hozzá egy csillagot, akkor mindenképp. Egyébként valami olyan bullshitet írtak vissza a fejlesztők, hogy ez egy egységes, letisztult dizájn. Kár, hogy ez kb. 2008 óta elkoptatott parafrázis :)

Szóval Holo, de most már sokkal inkább Material Design irányelvek alapján legyártott, valóban Androidra fejlesztett appot szeretnék látni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#48) darvinya válasza eventus (#39) üzenetére


darvinya
titán

Mondjuk el sem indulok addig.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#49) Uncool Ben válasza edward2 (#8) üzenetére


Uncool Ben
tag

Szerintem egy kis fantáziával könnyen el lehet képzelni olyan eseteket, amikor jó tudni, hogy pontosan mennyi idő múlva jön egy jármű. Ha viszont neked soha nem kell real time adat, akkor ne használd. Nekem nagyon jól tud jönni :)

(#50) kurtuzov válasza LouiS22 (#47) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Önmagában a megjelenéssel nincs bajom, azonban amire eljutok a buszkövetésig azokon a minici gombokon keresztül, azzal igen. Pedig S3-on tapicskolom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.