Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tuser


tuser
aktív tag

Magyarul : Vácsatokávazzeee' me' nem tudjuk eladni :C

Majd ha minőségileg egyáltalán megközelíti más rendszerek szintjét ( vagy notikhoz hasonlóan csak ezzel lehet gépet venni + ezt nyomják a suliban ) váltani fognak. Addig Marinéne elvan a zikszpével, gazdagapucis vérpityu a mac -el, expertek meg Linux/BSD/AIX/... vonalon ;)

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#2) WonderCSabo válasza tuser (#1) üzenetére


WonderCSabo
félisten

ha minőségileg egyáltalán megközelíti más rendszerek szintjét

Mi van?!

(#3) tuser válasza WonderCSabo (#2) üzenetére


tuser
aktív tag

Pl. ultiban lévő hűdejajjdenagy újdonság ( aminek már vagy 20 éve alapnak de lagalább opciónak kellett volna lennie ) NFS kliens Gbiten max átlag ~8 MB/s -al repeszt, közben a kelleténél jobban cseszteti a forrásgépet. :U

Amúgy nincs baja, csak a torka véres ;]

Azért még reménykedem, előbb-utóbb csak sikerül fölvenniük egy programozót is ;]

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#4) t72killer válasza tuser (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miben nem közelíti meg más rendszerek szintjét? Én használtam az általad említett összes rendszert, és mondhatom, hogy a 7es megállja a helyét. Egy 4-5éves gépen (1GB RAM és 1.6GHz proci mellett) XP sebességű, és sokkal biztonságosabban üzemelhető, mint egy nyers XP.

A linuxokkal meg az a gond, hogy sok hardware még csak úgy-ahogy támogatott (3G-s modemem van 2db is, egyiket se sikerült rendesen beüzemelni) - bizonyos dolgokra jó, de egyszerűen más műfaj.

Mac - őneki tény, megvan a szurkolótábora. A főnököm is azért vett MAC-et a szerencsétlen XP-s acer notija után, amiről panaszkodott, h tele van telepítve minden acer gyári sz@rral, merthogy ennél a MAC jobb. - mondom marhajóneked, erre találták ki az újratelepítést, nem muszáj rögtön a boltba rohanni másik gépet venni...

Szval a win7 igenis ott van a szeren, az átlaguser ("jéé, tök szép az aero") és a gamertársadalom is elfogadta (semmiben sem lassabb az XPnél, DX11 képes). A cégek meg két ok miatt nem váltanak:
1. régi appjaik nem biztos, hogy futnak (lehet, h futnának, cs lusták ellenőrizni)
2. időbe+pénzbe (új licenszek+telepítés munkabére) kerül az átállás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) Morden24 válasza tuser (#1) üzenetére


Morden24
nagyúr

me' nem tudjuk eladni

De, el tudják, fogy mint az állat.
Csak éppen még mintazállatabbul fogyna, ha eloszlatnák azt a tévhitet, hogy az SP új rendszert hoz magával.

Sectumsempra - For Enemies

(#6) kalmanbela válasza tuser (#1) üzenetére


kalmanbela
csendes tag

Messze nem attól expert valaki, mert Linuxot használ...

Windows 7 meg már most teljesen használható, nem érdemes várni SP-re, én is mindenkinek már azt telepítem fel, hamar megszokják több év xp használata után is.

(#7) tuser válasza t72killer (#4) üzenetére


tuser
aktív tag

Ellenpélda : AMD Athlon64 3200+, 2 GB RAM, telepítő a particionálásnál kiáll :C :C :C

Nekem is van egy vodkanetes HSUPA modemem, de az spec. pöccre ment. Általában az egzotikusabb ( márka/típus/technológia/... ) eszközökkel szokott némi gubanc lenni, de az esetek többségében valahogy mindig elindíthatók. Azért megnézném hogy te hogy telepítenél mondjuk egy Star LC-15 -öt bármilyen windows alá ha nem lenne hozzá driver :U

Emellett végülis a Texas Instruments TI-99/4A és a Commodore 64 is odaveri boottimeban mind a win/lin/osx/... rendszereket :DDD :DDD :DDD

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#8) tuser válasza kalmanbela (#6) üzenetére


tuser
aktív tag

Lehet valaki ZX expert is, csupán arra szerettem volna utalni, hogy nem épp belőlük áll a microsoft fő felhasználói bázisa. Inkább ~90% iqfighter, ~9% advanced, kb. a maradék a ténylegesen hozzáértő. Bár lehet hogy még így is túlbecsültem :U

Morden24 : Mivel "kötelező" ?

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#9) Morden24 válasza tuser (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ellenpélda : AMD Athlon64 3200+, 2 GB RAM, telepítő a particionálásnál kiáll

Mivel elég sokan használnak Athlon64-et ezen a fórumon is, és nem kevés közülük Win7-el tolja, ezért nézd el nekem, ha nem írom le egyből az OS-t emiatt az érv miatt.

Egyébként meg nem kéne ebből a topikból is ilyen kretén ablak a pingvin ellen vitát csinálni, főleg nem olyan alacsony színvonalon, hogy te konkrétan lehozzánemértőzöl mindenkit, aki Windows-t használ.
Nyugodtan használj Linuxot, vagy akármi mást (ez nyilván mindenkire vonatkozik), a 20-szmájlis flémelést meg szkippeljük, ha nem para.

Morden24 : Mivel "kötelező" ?

Hm?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#10) WonderCSabo válasza tuser (#7) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hiába tapsikálsz annyira, az hogy kifagyott, valszeg nem a Windows hibája.

Az első kérdésemre még mindig nem kaptam választ, de értelmes választ nem is lehet adni rá...

(#11) kalmanbela válasza tuser (#8) üzenetére


kalmanbela
csendes tag

Van az több is mint 90% :D

Sajnos nap mint nap tapasztalom...

(#12) Sweet Lou 6 válasza tuser (#7) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Csatlakozom az ellenpéldához:
AMD AthlonII X2@3,6 Ghz
2GB RAM
Samsung F1 sata2 HDD
8600GT

Win7 boot: 130 sec
Ubuntu 9.10 boot: 50 sec

Win7 memóriazabálás: 700MB (Aeroval)
Ubuntu memóriazabálás: 400MB (Compizzal)

És ami nagyon bosszantott: Fájlmásolás közben a Skype beakad (!) Win7-en. Eddig semmilyen más rendszernél nem tapasztaltam ilyet.
Amúgy jólett a Win7, nincs különösebb bajom vele, csak legyen hozzá vasad...
Bátyám azt mondja, hogy őnála tök gyors (neki Core2Quadja van 3,5 Ghz-en, 4GB RAM-al...)

sweetlou6.wordpress.com

(#13) Morden24 válasza Sweet Lou 6 (#12) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bátyám azt mondja, hogy őnála tök gyors (neki Core2Quadja van 3,5 Ghz-en, 4GB RAM-al...)

Barátnőm notija egy 1,8-as Turion 2Gb rammal, nem éppen egy "erős vas", mégis zökkenőmentesen megy rajta a Win7. Mondjuk nem is 130 másodperc a boot, de hát az whatever kategória.

A bootidőt meg igencsak befolyásolják a startup programok, a drivermodulok, a rezidens védelmek, az elindított szolgáltatások mennyisége stb.
Szóval reprezentatív érték ilyen adathoz sosem fog társulni, de ha kb. reálisat akarsz, akkor mindkét rendszert clean install után kell összehasonlítani, és akkor lehet mondani, hogy ezmegaz gyorsabb-lassabb.

Nem mellesleg az 50sec Ubinak rengeteg. Nekem anno 36-40sec volt a Vista és a Win7 bootideje is 7200-as WD vinyóval, nem ssd-vel.

Egyébként ahogyan a Compiz, úgy az Aero sem kötelező.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14) Psychonaut válasza Sweet Lou 6 (#12) üzenetére


Psychonaut
addikt

Érdekes, szerintem ez egyedi probléma lehet...nekem már a 50s Ubi boot is soknak tűnik, nemhogy a W7 130-a...
Ős-asztalinkon (Athlon 2000+ @ 1.66GHz, 1GB DDR1 RAM) lazán megy. Nem mértem le a bootidőt, de nem zavaróan sok (130s biztosan nincs).

(#15) WonderCSabo válasza Sweet Lou 6 (#12) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Már jópárszor leírtuk, hogy a Win7 nem zabálja a memóriát, hanem kihasználja. Előre prefetchelve vannak a programok, ezért gyorsabban induénak el. Ha szükség van memóriára, akkor a Win7 rögtön csinál helyet. A fájlmásolásos dolog gáz, én még nem találkoztam ilyennel. Egyébként haverom egymagos Turionos notiján röhögve megy Aeróval.

(#16) tuser válasza Morden24 (#9) üzenetére


tuser
aktív tag

Bocs hogy le mertem írni a véleményem, ezek szerint minden hírnél/cikknél csak isteníteni lehet ? Nem mondom hogy senki se ért hozzá, csak hogy a kritikus többségnek a "milyen géped" van kérdésre a válasza vindózikszp/viszta/hééét/..... . Ha te - mint gondolom hozzáértő - ezekhez sorolod magad, s nem a fenntartott 1% -hoz, te tudod :U ......

Én is láttam már futni nem egy A64 -en, de specifikusan erre a célgépre anno még az RC se ment föl belőle ( amúgy XP, Vista, Gentoo, Debian, SuSE, ... csont nélkül süvít ).

Rajtatok kívül a kutya se akar flémelni. Felhoztam egy elég zavaró hibát, s fűztem hozzá némi megjegyzést. Reménykedjünk, hogy az SP1 -ben már ezt is fixálják ;)

#10 WonderCSabo : Kaptál rá választ, olvasd el mégegyszer ;)

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#17) Morden24 válasza tuser (#16) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bocs hogy le mertem írni a véleményem, ezek szerint minden hírnél/cikknél csak isteníteni lehet ?

Nem, de azért elég flémgyanús volt, főleg a százalékos 90% hülye stb. szöveged.

Ha te - mint gondolom hozzáértő - ezekhez sorolod magad, s nem a fenntartott 1% -hoz, te tudod

Mármint a te általad 1%-nak kinevezett csoporthoz. Különösebben nem érdekel, hogy a te képzeletbeli osztályzási rendszeredben hol helyezkedem el.

Én is láttam már futni nem egy A64 -en, de specifikusan erre a célgépre anno még az RC se ment föl belőle

És ez a Windows hibájára utal? Úgy értem, egyértelműsíteni tudod, hogy ez a Win hibája? Mert ha igen, akkor persze bocsi, és nem szóltam.
Mert ha már "hozzáértésről" beszélünk, abba bele kéne tartoznia annak is, hogy tudom a hiba forrását, és ezért a hibás komponenst fikázom, nem pedig feltételezek valamit, aztán ez alapján írok véleményt ;)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#18) localhost válasza tuser (#16) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Látok egy topicot arról, hogy javítócsomag érkezik a 7-eshez...
Ingert érzek odamenni és ennek okán lefikázom a hetest?
Továbbá hitvitát generálok?
Normális vagyok?
Én igen! :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19) tuser válasza Morden24 (#17) üzenetére


tuser
aktív tag

Mivel az átlag userek jeletős többség úgy áll a gépéhez, mint egy zuhanyrózsához. Megy/nem megy, ha nem megy, vesz újat/hív egy hozzáértőt. Most őszintén ... ugye te sem gondolod komolyan hogy józsibá' mucsaröcsögén elkezdi keresni hogy mitől nem megy az index ?

Bocsesz, én nem soroltalak téged sehova. De ahhogy kikéred magadnak hogy a winuserek >90% -a hülye a gépéhez, most én is kérjem ki magamnak hogy az ubuntut használók többségére ugyanez igaz ?

Nos mivel elég gyanús hogy a merevlemeznél áll le ( konkretice a partició létrehozása résznél ), első tippem vinyóhiba. Nem jött be ( SMART okés, durva írásteszt okés, más rendszer ( included Vista ) felmegy, ... ). Vezérlőhiba detto kizárható. Feltételezem a 7 -ben ütközik valamilyen keresztdriver, de ezt már nem az én tisztem kivizsgálni ;)

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#20) Sweet Lou 6 válasza Morden24 (#13) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Clean install után néztem (driverek voltak egyedül feltéve)

Egyébként már többen mondták, hogy feltűnően sok a boot idő. És gyanús a fájlmásolás alatti hangakadás is. Minden bizonnyal az nVidia chipsetdrivere lehet ilyen szar AHCI módban. De AHCI nélkül meg nem települ fel se a Vista, se a Win7, szóval muszáj AHCI módban futtatnom, és valószínűleg az NV driver miatt csigalassúak a fájlműveletek.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#21) Sweet Lou 6 válasza WonderCSabo (#15) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A memóriafogyasztást kikapcsolt Előtöltéssel néztem. Előtöltéssel 1GB körül volt.

sweetlou6.wordpress.com

(#22) rii


rii
nagyúr

nem csak a win, hanem a számítógépet használók 90%-a hülye számítógéphez - az ismeretségi köröm alapján. De persze minél jönnyebb egy OS-t feltenni egy gépre, a 90% annál inkább ezt az OS-t fogja használni.

mint ahogy az emberek másik 90%-a meg a könyveléshez, művészethez, épületgépészethez bla-bla-lala

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23) t72killer válasza Sweet Lou 6 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm, BIOS problémát gyanítok, egy "ügyfelemnél" segített a BIOS csere.

Nekem is AMD 64 az a bizonyos gép: 2003-as mobile athlon 64 3000+ (a frekijét rosszul írtam, 1.8GHz, nem 1.6:DDD).

A vista katasztrofálisan döcögött rajta, kb 5 teljes perc volt a bootfolyamat, és használat közben akadozott, a win7 viszont szépen fut. már 512MB RAM-mal is elment (igaz, azt kicsit kevesellte), de most 1GB-tal minden teljesen OK, nem veszem észre, h bármilyen művelet rosszabbul menne, mint XP alatt.

Régi hardvernél sztem a driverekben/firmware-ekben van a kutya elásva, a 7es másképp kezeli a dolgokat, mint a win2k és az XP, ezért simán előfordul, hogy a régi vasat nem támogatja :(

Hm, az ubuntu boot-od se egy világbajnok, nekem azon is 30-40sec szokott lenni, ráadásul ősöreg notebookon... :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24) Morden24 válasza tuser (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Most őszintén ... ugye te sem gondolod komolyan hogy józsibá' mucsaröcsögén elkezdi keresni hogy mitől nem megy az index ?

Nem, de te magadat úgy tűnt, hogy a hozzáértő rétegbe sorolod.
Semmi gond nincsen, hogy a te "iqfighter" csoportodba sorolt emberek nem tudják a hiba eredetét kinyomozni, vagy ha nem megy, akkor tippre/ex has fikáznak.
Ezek szerint te is ebbe a csoportba tartozol, no offense ;)

most én is kérjem ki magamnak hogy az ubuntut használók többségére ugyanez igaz ?

Nekem tökmindegy, de ha bemegyek egy Linuxos topikba, és azt mondom, hogy a Lin júzerek 90+ százaléka Ubuntut használó, ideje felében warez Windows-on játszó bohócok gyülekezete - mindezt 20 szmájlival kifestve -, akkor azért jogosan szegezik nekem a kérdést, hogy honnan vettem a statisztikai adataimat, és miért akarok flémelni, nem igaz?
Félreértés ne essék, nem azzal volt gond, amit írsz, hanem azzal, ahogyan.

kikéred magadnak hogy a winuserek >90% -a hülye a gépéhez

Nem értem, hogy jön a Windows 7 milyenségéhez az, hogy az emberek hány százaléka "hülye" a gépéhez. Mellesleg nem örülnék neki, ha az autószerelőm lehülyézne, mert nem értek ahhoz, amihez ő.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#25) WonderCSabo válasza Sweet Lou 6 (#21) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah, értem. Persze a linux mindig is kevesebb erőforrást kívánt, ezt nem tagadom. Egyébként látom, hogy 1GB RAMod van, sztem felesleges kikapcsolni. Egyébként a WIn7 kihasználja a helyet, nálam pl. 1,2GB-ot fogyaszt.

(#26) Morden24 válasza Sweet Lou 6 (#20) üzenetére


Morden24
nagyúr

Sajnos nV csipszet driverekkel volt pár körünk már a Win7 topikban is. :(

Sectumsempra - For Enemies

(#27) chepavel


chepavel
aktív tag

Egy kicsit a hírhez is a flame mellé:
Miért kellene újdonságot hoznia? Service Pack, nem második kiadás..

(Az, hogy az Xp-nél az SP2-vel egy rakás lemaradást [leginkább biztonságit] be kellett pótolni.. Az egyedülálló eset volt.. Vista is emiatt (is) késett..)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#29) tuser válasza Morden24 (#24) üzenetére


tuser
aktív tag

Mivel az adott rendszer minden komponense tökéletes volt mind a tesztek szerint, mind más rendszer effektíve futtatásakor előtte és azóta is, így feltételezhető hogy nem én tartozok a 90% -ba, inkább a mélyen tisztelt fejlesztők toltak el valamit ( pl. mit tudom én -TIPP, NEM BELEKÖTNI - nem készítették föl a 7 -et hogy egyszerre lehet a gépben SATA RAID, SATA-IDE kombó vezérlővel ). Ok, nem készülhetnek föl minden helyzetre, ez nem MAC. Ha ezt nem javítják ki, valószínűleg nem sok vizet zavar, annál inkább például az NFS sebessége.

Remélem sose lesz igazad, de általánosságban véve ( környezet, fórumok ( kérdések irányultsága, színvonala ), szervizelési tapasztalatok, ... ) elég jól meg lehet becsülni az arányokat.

Ok, én sem tudok ablakkeretet cserélni, de én nem is hiszem hogy tudok :DDD

#28 Psychonaut : Egyrészt ez az igazság, másrészt nem véletlen van mellette fél kiló smile + elferdített írás ;)

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#30) Morden24 válasza tuser (#29) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ok, nem készülhetnek föl minden helyzetre

Így van, meg egyébként is vannak olyan hibák, amik meg tényleg eltolások. Ebben igazad is van, de látod: mindjárt jobb a megfogalmazás is. ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#31) WonderCSabo válasza tuser (#29) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyrészt ez az igazság

Milyen igazság? Te eldöntöd, hogy a Win nem közelíti meg a linuxot, és ez az igazság? :F

(#32) Psychonaut válasza tuser (#29) üzenetére


Psychonaut
addikt

Amennyiben azért jössz egy Windowsos hír topikjába, hogy közöld, a Windows bizony nem éri el más rendszerek szintjét, akkor flamelsz.
És ez nem igazság, ez maximum a te véleményed.

(#33) tuser válasza Psychonaut (#32) üzenetére


tuser
aktív tag

Ok, akkor ez az én szubjektív, szuverén véleményem ;)

#31 WonderCSabo : Aki nem hiszi, járjon utána ( próbálja ki ). Ha pedig nem folyoton a válaszon és a tüzelés mikéntjén törnéd a kis buksid, hanem esetleg véletlenül értelmeznéd is a leírtakat, rájöhetnél hogy a nem-Windows rendszerek lényegében egy halmaz, melyben csak egy részhalmaza a Linux. Vagy szerinted az OSX, BeOS, OS/2 Warp, ... lényegében windows kernelre épülő klónok ? Akkor kérlek fejtsd ki ezt bővebben :U

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#34) WonderCSabo válasza tuser (#33) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vagy szerinted az OSX, BeOS, OS/2 Warp, ... lényegében windows kernelre épülő klónok ? Akkor kérlek fejtsd ki ezt bővebben :U

Te atyaúristen ezt hogyan olvastad ki?
Igen, tudom, hogy csak részhalmaza a linux, sőt használok linuxot is.

Tessék átfogalmazom a kérdést, csak a te kedvedért, előzőleg lusta voltam és csak linuxot írtam:

Milyen igazság? Te eldöntöd, hogy a Win nem közelíti a nem Windowsokat, és ez az igazság? :F

(#35) tuser válasza WonderCSabo (#34) üzenetére


tuser
aktív tag

Válasz leegyszerűsítve :

Próbálj ki azonos, nem windows specifikus feladatra a még fejlesztés alatt lévő és támogatott nem windows rendszerekből párat.

Amúgy érdekes ötlet ez a RemoteFX, de feltűnően hajaz az OnLive -ra.

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#36) WonderCSabo válasza tuser (#35) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megtettem. Mint írtam használok linuxot. Sztem az általános feladatoknál nagyon is utoléri a WIn bmelyik mást.

(#37) Namelesske válasza WonderCSabo (#36) üzenetére


Namelesske
addikt

már ha sikerül összehegeszteni a hardverrel.

Még mindig komoly gondok vannak a nagyvilággal. Webcamera, WirelessLan, Hang, ATi és Intel videó támogatással. Régebbi Asus alaplapkkal, és pedig csak magam körül néztem szét.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#38) tuser válasza WonderCSabo (#36) üzenetére


tuser
aktív tag

Értem .... XFS -el próbáltad már ? Windows prefetch -es bohóckodásánál nem kicsit gyorsabb, innovatívabb, pedig már nem mai gyerek.

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#39) tuser válasza Namelesske (#37) üzenetére


tuser
aktív tag

Egyetértek, pl. a 7 csak nézett mint Rozi a moziban az alaplapi hangkártyámra, míg Debian alatt alapból ment.

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#40) WonderCSabo válasza tuser (#39) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Windows 7 -nek nagyon jó a driver ellátottsága, az hogy nem mennek a cuccok, inkább a linuxra jellemző...

XFSt nem ismerem, a prefetch, és főleg a superfetch pedig egyáltalán nem bohóckodás, jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#41) Psychonaut válasza tuser (#39) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, az alaplapi hangkártyát nekem sem ismerte fel magától, de körülbelül 5 perc volt, amíg a Windows Update-el telepítette a drivert. Ilyen például nincs Linuxon.

(#42) tuser válasza WonderCSabo (#40) üzenetére


tuser
aktív tag

Tán olvasd el újra egymás után a kettőt. Látom neked se volt még érettségi követelmény a szövegértelmezés :C

#41 Psychonaut : Nem is tudom ... hallottál már a module-assistant nevű kis szösszenetről ? A hangkártya egyébként pont rossz példa, az ALSA eddig minden hangkeltőt bekajált ( kivéve mikor egy ezer éves, 8 bites ISA slotosat akartam vele anno :D ). Nem mellesleg ... ugyebár volt hozzá driver ? Csak mert ha csinálsz nekem egy FireWire -ön vezérelhető öntözőrendszert és írsz hozzá DOS -os drivert, akkor az DOS -on elfut, de se winen, se linuxon, se ... nem :N

[ Szerkesztve ]

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#43) Namelesske válasza tuser (#39) üzenetére


Namelesske
addikt

Fordítva írtam.

Nekem a Windows az egyetlen ami minden hardveremet ugy kezeli ahogy kell,

Mondom egy jó példát:

ASUS laptopomban VIA HD nemtommasozatszámát Kártya van.

Windows alatt, tökéletesen megy, még Windows Update Se kell hozzá.
Ubuntu, és MÁS disztrók alatt, pedig Ha bedugom a fejhallgatóm, ami ugye nem nagy dolog, vagy ugyan ugy szól a beépített hangszóró, vagy épp elhallgat, de mikor feljebb veszem a hangot azonnal max hangon üvölteni kezd a laptop+a fules is.

Creative hangkártya van az asztali gépben. Felrakom rá az ubuntut. NEM lehet állítani a Hangerőt. Se le se fel. jólvan mondom AC97 ON

Azzal éppenhogy megy de AC97 minöséggel. Álmodni se merhet az ember Ubuntu alatt 24bit meg 4 hangszóró stereorol
A kedvencem volt a Xorg szerkesztés. Mert persze hogy nincs olyan opció mint windowsba hogy a monitor által nemtámogatott felbontások megjelenítése. :D:D

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#44) WonderCSabo válasza tuser (#42) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Namelesske írja: Nekem a Windows az egyetlen ami minden hardveremet ugy kezeli ahogy kell

Kinek is kéne a szövegértelmezésén csiszolnia, kedves tuser? :U

[ Szerkesztve ]

(#45) tuser válasza WonderCSabo (#44) üzenetére


tuser
aktív tag

Például neked drága barátom :K . Még a szerző is elismerte hogy rosszul fogalmazott :P

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#46) tuser válasza Namelesske (#43) üzenetére


tuser
aktív tag

Úgy kezeli ahhogy kell = van hozzá driver, vagy a dózered is úgy szopja ki a kisujjából és ha nem ismeri a cuccost próbál kompatibilis módot találni :U ?

Spec. az Xorg -al nem tudom mi bajod van/volt. Ha oda beírsz egy 1920x1200 -es felbontást, akkor azt megpróbálja megetetni a vidkártyával, ha nem megy neki, visszadob, oszt' csókolom. Ezt pl. 7 alatt se nagyon tudod állítgatni, csak az ismert szabványokat látod a legördülő listában, nem bírsz belefirkálni.

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#47) Lenry válasza tuser (#45) üzenetére


Lenry
félisten

te most ezzel mégis mi a francot akarsz elérni?
tépjük meg a hajunkat, égessük el a Windows-telepítőinket és csókoljuk fényesre a cipődet, hogy tényleg mekkora fos a Win7, vagy hajlandó leszel elfogadni, hogy igenis egy működőképes, és jó rendszer?

furcsa, én az első nyilvánosságra került alfa verzió óta elsődleges rendszerként használom (2008 december) és még nem volt vele bajom. a a félkész verziókkal sem. az, hogy specifikusan nálad valami gebasz van, de senki másnál nem, akkor rögtön az a Windows a hibás, ami mindenki másnál jó? hápersze

és attól, hogy a Linux jól megy a gépeden... hadd meséljek valamit: én mindkét rendszert használom, most is Linuxról írok. a nyáron kb 1 hónapig csak a Linuxot tudtam használni, mert a Windows nem volt hajlandó betölteni. azt hittem elpusztult, de nem volt időm újratelepíteni. a Debian is köhögött induláskor, de bebootolt és utána hibátlanul ment. mint később kiderült, meg volt törve a SATA kábele a vinyómnak.
tanulság? a gép volt a szar, és a Windowsnak kisebb a hibatűrése.
attól, hogy a Linux jól megy a gépeden, az attól még lehet szar

#46: hogy a francba ne lehetne egyedit beállítani? Atiéknál nem tudom hogy van, de az Nvidia driverben van lehetőség egyedi felbontás megadására. ja, hogy a Windowsban gyárilag nincs? a Win hülyebiztos rendszer, a userek 99%-ának meg a büdös életben nem lesz szüksége ilyen funkcióra. fejezd már be a flamelést

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#48) WonderCSabo válasza tuser (#45) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egy picit rosszul fogalmaz a kolléga, de én jól értem, te pedig félreérted. És nekem kell csiszolnom a szövegértelmezésemen? :F

(#49) Namelesske


Namelesske
addikt

De volt driver, csak bugos volt és hibásan kezelte a rendszer.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#50) oO7 válasza tuser (#46) üzenetére


oO7
őstag

a driver által támogatott felbontásokat látod abban a bizonyos listában...
pl egy virtuális gépen olyan felbontást csinálsz amilyen éppen jólesik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.