Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Urby66


Urby66
aktív tag

Én anno még úgy tanultam, hogy a föld történetében a felmelegedések és a lehűlések ciklikusan váltogatták egymást. Nem látom be, hogy amióta van ember itt, miért lenne ez másként.
Ok, az emberi tevékenység biztosan gyorsítja a felmelegedést, de kollektív bűnösség nincs. Én nem érzem magam felelősnek, mert felmelegedik a klíma.
Ok, mondjunk le a repülésről, az utazásról, az új telefonról, az internetről, a rengeteg videóról aminek tárolása és elérhetővé tétele rengeteg energiába kerül, a kényelemről, hogy 2 hét alatt megérkezik bármi amit a bolygó másik feléről rendelek a fotelból. Mondjunk le az új háztartási gépekről, az egyre nagyobb mérető autókról, a zöldségről, és gyümölcsről ami az minden évszakában elérhető.
Vagy mint emberiség közösen mondjunk le róla, hogy bármilyen válság van a nagyvállalatok a kormányok hatalmas profitot tesztnek zsebre, hogy vannak akik bármilyen "baj" esetén mindig tudnak pénzt keresni. Persze az egyén nem fog erről lemondani, hisz kap valamit vissza ebből a pénzből. Kicsit könnyebb lesz, kicsit kényelmesebb lesz az élete, vagy elhiszi, hogy már azért is hálás nem romlik a helyzete nagyon, hisz *koronavírus*klímakatasztrófa*háború*ellátási láncok összeomlása*válság* van (a tetszőleges rész behelyettesíthető ).

Szóval szerintem a klímaváltozás egy olyan dolog ami létezik, de nem te meg én vagyok a felelős. Tönkretesszük a bolygót? A föld még akkor is unottan forog majd tovább, amikor már rég nem lesz ember.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.