Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X Factor


X Factor
addikt

És 3440*1440 esetén belefér a 144hz 4:4:4 mellett?

Make things work

(#2) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Ez kellemetlen, de nem annyira vészes mivel szerintem aki 144Hz-n tolja inkább a sebesség számít neki mint a látvány. A fő probléma inkább, hogy tudtommal erről a gyártók nem tájékoztatták a vásárlókat.

[ Szerkesztve ]

(#3) Tyrel


Tyrel
őstag

Van valami kis progi ami megmondja milyen módban megy a monitor valójában, ill. milyen színformátumot meg hozzá milyen chroma subsampling-et használ?

Turenkarn

(#4) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Akkor egy 2013-as ma 75 ft-ba kerülő hardver és a licensz kerül manapság 75 ezer ft-ba, és még szarabb is 4k-n :) remélem az új amd vga versenyképes lesz, és nvidia lesz az új intel, mert ez így egy vicc.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#5) flashpointer


flashpointer
őstag

Ugy vizualisan vesztesegmentes tomorites ahogy az mp3 audialisan?

(#6) -=RelakS=- válasza Tyrel (#3) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Test képek is megteszik, illetve belenézhetsz a videókártya veztérlő programjába. Mondjuk ha a tv szórakozik a háttérben, ez utóbbi nem fog segíteni (régi Panasonic tv-m pl)

Másik okos kép. Ha 444-es a monitorod, akkor a 422 felirat alig látszik. ha 422-es, akkor nagyon látszik.

Amúgy játék közben tényleg nagyon nem zavaró az ilyen veszteséges színvilág, csak ha van valami élénk színű, kontrasztos HUD (Pl Half-Life ruha energia kijelzője mikor pirosba megy), és azt bámulod :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#7) maross


maross
veterán

árulhatták volna 120hz-esként, és akkor nem kéne bűvészkedni és magyarázkodni...illetve azt nem értem még, hogy 2db 1.4-es kábellel nem tudták volna megoldani?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

"a YCbCr pixelformátumon 4:2:2-es chroma subsampling kerül alkalmazásra, ezt azonban az ASUS és az Acer nem igazán hangsúlyozza ki a specifikációkban"

Ez a dolog legfelháborítóbb része. Fél milla fölött vásárol valaki, de át akarják b@szni, elhallgatják előle a számára fontos infót.

(#9) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Azért az durva, hogy valaki vesz 2000 dollárért monitort, mert a legjobbat akarja, erre meg átverik a fejét.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) Tyrel válasza -=RelakS=- (#6) üzenetére


Tyrel
őstag

Zsír, köszi! :R

Nekem "csak" egy Acer Z321QU-m van, ami "csak" 2560x1440 így nyilván kevesebb sávszélesség gondja lehet, viszont mindenhol azt írják róla hogy csak DP 1.2-t támogat, aminek gondolom alacsonyabb lehet a sávszélessége mint az 1.4-nek?... Ettől függetlenül azzal a teszttel amit linkeltél semmi problémát nem fedezek fel 144Hz-en, rendesen olvashatóak a szövegek... szóval úgy néz ki QHD-nek az 1.2-es DP is elég.

Turenkarn

(#11) -=RelakS=- válasza Tyrel (#10) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

1440p-n 165Hz-ig jó kellene, hogy legyen.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12) #74018560


#74018560
törölt tag

Miért nem elég a 120Hz? :U
:W

(#13) Vincent45 válasza Tyrel (#10) üzenetére


Vincent45
tag

Pont ilyen monitort szeretnék venni de sehol nem találok tesztet róla. Meg vagy vele elégedve?

(#14) Tyrel válasza Vincent45 (#13) üzenetére


Tyrel
őstag

Többnyire igen, ill. kb. minden amit nem szeretek benne azt az elavult hulladék G-Sync vezérlő, vagy a panel hajlításának gyártási nehézségei okozzák, így ezek a problémák egyformán érintenek minden más G-Sync-es ívelt monitort is...

Alapvetően szerintem jó cucc, igazán a G-Sync vezérlő végtelen butaságán és a panel hajlítása által okozott ("kimasszírozható") felhősödésen kívül csak egy saját hibája van, az pedig a hangszórójának minősége. Bár alapvetően egész szép hangja van és még feltűnően sztereó is, túl gyenge DAC hajtja, rosszul van erősítve. Ha valami mélyebb hangot picit hangosabban kellene megszólaltatnia abból érdekes dadogás lesz.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#15) Vincent45 válasza Tyrel (#14) üzenetére


Vincent45
tag

Köszönöm! :R

(#16) big-J


big-J
őstag

Éktelen ronda PC felhasznalas alatt a 4:2:2, tapasztalat. Ha lehet mindenki kerülje az ilyen megoldasokat.

(#17) #72042496


#72042496
törölt tag

Én azt gondoltam, illtve úgy tudtam, hogy a 144 Hz-hez ezeket két DP kábellel kell meghajtani, mint a 60 Hz-hez a Dell 8K monitorát.

Desktopon a 4:2:2 és 4:2:0 elfogadhatatlan, az viszont nem oszt vagy szoroz szerintem, hogy 120 vagy 144 Hz (próbáltam otthon). Érdemes az előbbin hajtani, ami a problémán segít, a buta helyzeten viszont nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#18) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Tudom itt DisplayPort a téma, de tudjuk esetleg, hogy HDMI 2.0-nál hol a határ?

Ahhoz, hogy a tv-n legyen kép 4K@60Hz, ahhoz 4:2:0 vagy 4:2:2 kell, 4:4:4 esélytelen pedig nem gondolom hogy a szabványnak ez már sok lenne.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#19) Z_A_P válasza Tyrel (#14) üzenetére


Z_A_P
addikt

igazán a G-Sync vezérlő végtelen butaságán

Ezen mit ertesz?

OK

(#20) -=RelakS=- válasza HyP3b0y (#18) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

60Hz-nél
Ebből a szempontból a HDMI 2.1 a nyerő, ott belefér a 144 Hz.

Amúgy Desktopon szerintem a 60Hz sem gond, ha pörög a játék, akkor meg letojod a 4:2:2-t.

Mellesleg itt mekkora monitorokról beszélünk? Mert ha 24-27", akkor ott alap a 200%-os nagyítás, és ezzel megint értelmét veszti a 4:4:4 - 4:2:2 közötti eltérés, szerintem :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) Anaren91


Anaren91
senior tag

Asszem pont az Asus monitorról néztem egy linus videót, és ott el is mondja linus, hogy tulajdonképpen ez egy 120 hz es monitor, és ha bedugod, alapból, csak 120 ra tudod állítani, de ha a 144 Hz kell akkor a monitor menujen keresztül, úgymond tuninggal lehet elérni a 144 Hz et.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#22) Normen1976 válasza Anaren91 (#21) üzenetére


Normen1976
csendes tag

Számomra már a 4k sem nagyon érdekes monitor szinten, ill szükségtelen. Tökéletesen elég az 1080p. Azt meg végkép nem hiszem, hogy annyira látványos lenne a különbség a 120 és 144 hz között. Persze természetesen megértem, ha valaki méregdrágán megvesz egy monitort a 144 hz miatt, jogosan háborog ha 120 jelenik meg a kijelzőn. Bőven eldobnám a hajam szerintem egy korrekt, megfizethető árú 120 hz-s monitortól is.

(#23) #72042496 válasza Anaren91 (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Így viszont 120 Hz-esként illene hirdetni őket.

Ilyen alapon az én monitorom is 165 Hz-es, aztán mégis 144 Hz-esként hirdetik, mert azt tudja overdrive nélkül. Pedig az enyémen 165 Hz-en nincsenek olyan problémák, mint ezeknél 144 Hz-en.

(#22) Normen1976: Szerintem meg jöhetne az 5K, sőt, akár a 8K is. A játékokat nem kellene natívban futtatni, a tűéles szöveget viszont sokkal jobb/könnyebb lenne olvasni rajtuk. Már egy WQHD és egy 4K monitor is két külön világ. 27-32"-os méretekre gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#24) Tyrel válasza Z_A_P (#19) üzenetére


Tyrel
őstag

Azt hogy alapból miatta van csak 2db input a monitoron, de még e között a kettő között sem képes automatikusan váltani. Nincs auto source, nevetséges!. (az XZ321QU-ban van)

Ezen felül az a panel ami ebben a Z321QU-ban van, az tud HDR10-et is, pl. az XZ321QU-ban tudja sokkal olcsóbban, de ebben nem mert a gyökér G-Sync controller azt se tudja kezelni.

Aztán ott van még az is, hogy az XZ321QU-ban ha bekapcsolod a pixel overdrive-ot (nem a 165Hz overclockra gondolok hanem a pixel response overdrive-ra) akkor simán csak gyorsabban vált, némi artifact-osodásért meg szellemképesedésért cserélbe. Ezzel szemben ha itt a Z321QU-ban kapcsolod be az overdrive-ot, full szétcseszi a képet, mintha valami erős körvonal-kontraszt effektet kapcsoltál volna (álló képen is látszik), ami - mivel a panel tök ugyan az - szintén a vezérlő hülyesége lehet.

Nagyon jó példája annak hogy az nVidiának baromira nem szabadott volna olyasmihez nyúlni ill. olyasmit gyártani amihez látványosan nem ért, de legalább még vastag felárat is kér érte... :W

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#25) Z_A_P válasza Tyrel (#24) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ertem, koszi a valaszt.

Nagyon jó példája annak hogy az nVidiának baromira nem szabadott volna olyasmihez nyúlni ill. olyasmit gyártani amihez látványosan nem ért, de legalább még vastag felárat is kér érte...

Miert nem? Jol keres vele, megveszik a nepek, nekik ez szamit, minden mas masodlagos.

OK

(#26) Redneck


Redneck
veterán

Nem tudom mit izomkodnak, a 4K@120Hz elég kéne legyen egy darabig. Inkább mint ez a vergődés a limittel.

Azért a szokásos nVidia ekézés ismét elfért. :C

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27) FollowTheORI válasza #74018560 (#12) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert a "Gamer Marketingben" az nem hangzik elég jól... :P

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#28) FollowTheORI válasza Tyrel (#3) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A menüjében kell engedélyezni ezeket a módokat... szóval onnan tudni fogod. :)

Alapból a 120Hz és a teljes működés (normál) van beállítva... a gyorsabb gyengébben külön kell engedélyezni...

Ha érdekel nézd meg pl Linus tesztjét a youtube-on.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#29) ASDGamer


ASDGamer
tag

Egyem meg szegényeket hogy csak 120Hz -n tudnak játszani 4K ba,csak túlélik valahogy... :DD

(De egyébként jogos hogy ha már azért vették annyi pénzért akkor rendesen működjön is úgy.)

(#30) Gdi válasza flashpointer (#5) üzenetére


Gdi
senior tag

Az mp3 mióta veszteség mentes?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#31) -=RelakS=- válasza Gdi (#30) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vizuálisan veszteségmentes = elveszik valamennyi az adatból, de ha nem pixeleket keresgélsz, nem fog feltűnni.
Ugyanez mp3 esetében = elvileg nem kellene hallanod a veszteség miatti változást.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32) mepet


mepet
addikt

Kezdem elveszteni a hitemet, hogy valaha elérhető lesz a 4K 144Hz kompromisszumok nélkül.

Mióta van már 4K? Mióta van már 144Hz? Mióta van már 4 moncsi támogatás a videokariknál? Ha kell, oldják meg 4 kábellel 4*FHD 144Hz kompromisszumok nélkül, csak legyen szinkronban a végeredmény. Basszus én találjam ki, hogy kéne? Ez csúcs-csúcs gamer cucc (igen, olyanoknak, akiknek legalább félmilliónyi VGA van a gépében), kit érdekel hogyan oldják meg a kábel parájukat?

Ráadásul ez utólag derül ki? Valaki fél-1 milliós monitort vett magának, majd sokkal később kiderül, hogy ja nem is tudja, ami a dobozra van írva? Szerintem minden ilyen hírre valaki kivágja a pécéjét a kukába és vesz egy PS Prot, azon csúnyább a játék, de legalább nem azért, mert nem költöttél rá eleget...

(#33) keIdor


keIdor
titán

Mi értelme a 120Hz helyett erőltetni a 144Hz-et? Senki nem mondja meg vakteszten, hogy melyik melyik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#34) -=RelakS=- válasza mepet (#32) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A jelenlegi varázsszó a HDMI 2.1, csak még nem alkalmazták semmiben. Ott ehhez elég egy kábel is.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#35) Gdi válasza -=RelakS=- (#31) üzenetére


Gdi
senior tag

Áh igen, így szókapcsolatban már más a leányzó fekvése.
Valahogy a "vizuálisan" szó elveszett a lectio-tömörítésemben :)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#36) Busterftw válasza mepet (#32) üzenetére


Busterftw
veterán

Elvileg jövőre jön a Displayport 1.5 szabvány, az már röhögve tudja ezt a sávszélt.

(#37) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Csináltam pár screenshotot, hogy hogy néz ki ez a színvesztés 4K-n:
Amiről szó van:
4:4:4
4:2:2
Ezek meg csak úgy :)
4:2:0
4:4:0
4:1:1
4:1:0

Érdemes letölteni a képeket.
A bajnokok nevén (narancs betű), és Fanklestein gúnyáján kívül nem nagyon venni észre, hogy csúnyaság van.

Jobban kinéző képet akartam berakni, de azon egy központi hülyelila logón kívül nem igazán láttam problémát :D

Prohardvert meg lehet olvasni 120Hz-en is szerintem ;)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#38) Tyrel válasza -=RelakS=- (#37) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát szerintem így screenshotolva nem ugyan azt az eredményt kapod mint a monitorodon... :U

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#39) -=RelakS=- válasza Tyrel (#38) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nagyon egyszerű: Ha történetesen nvidia kártyád van, akkor a felbontás módosítása ablakban kiválasztod az NVIDIA-színbeállítások használatát, és a kimeneti színformátumot átállítod YCbCr422-re. Ugyanaz lesz az eredmény, mint a 4:2:2 képen.
Tudom, mert korábban tévét használtam. A Panasonic valamit mókolt a háttérben, ami miatt szinte folyton 4:2:2-ben rajzolt ki mindent, az LG meg akkor váltott kötelezően erre, ha nem 60Hz-en futott: pl 24Hz-re átraktam egy film kedvéért.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40) Pete55555 válasza -=RelakS=- (#37) üzenetére


Pete55555
addikt

Prohardvert meg lehet olvasni 120Hz-en is szerintem ;)

Eretnekség!!!!

Egy igazi PH-s csak 144Hz-en olvas PH-t :C

...Szeretem leracsniztatni...

(#41) -Skylake- válasza #72042496 (#17) üzenetére


-Skylake-
addikt

Gyors fejszamolas :

Ha a Dell 8K monitoranak 2 DP kell a 60hz-hez, akkor egy DP kabelen 8K 30hz jon ki. Mivel a 8K=4x4K , igy eleg hamar kijon, hogy ha egy kabel 8K30hz-t tud, akkor tud 4K120hz-t is. Es abrakadabra, el is erkeztunk a cikk targyahoz, ami pont azt fejti, hogy 4k120hz a max. Egyebkent pedig halal nevetseges ez a story ha tekintettel vagyunk ra, hogy jelenleg alig tobb mint szaros 800.000 forintert lehet ilyen panelt venni, ami raadasul meg kicsi is mint a picsa, mert desktop 27" az ilyen backup monitor meret. Szoval gg all, az evszazad uzlete lett ez igy.

Persze amugy ra lehetett volna irni, hogy 4K120hz es akkor nem hazudjak be a minden fortnite roundot eldonto 24 plusz fps-t, csak brit tudosok es msc marketingesek kimutattak, hogy LENYEGESEN nagyobb es tartosabb merevedest okoz, amikor 144hz-n porgeted a bulit 120 helyett, egy mas dimenzio a ketto. Eg es fold, hogy finoman fogamlazzak. Az utobbi 5-7 ev komplett szamitastechnikai fejlodese levezheto annyibol, hogy : valami tobb -> akkor az gamerebb -> akkor az gci meno -> akkor beigazolta a vilag, hogy nyertel. Ez a desktop pc jelenleg.
Monitornal a szinhelyesseg ? Kit erdekel, csak legyen 1ms az inputlag, mert a Silver 3 -as pista a CS:GO ban es ugyan ezen pista Bronze 4-be a R6S-be szerencsetlen azert nem tud tovabb maszni a rangletran, mert neki 3ms az input lagja. Processzornal az energiahatekonysag kit erdekel, miert baj ha 300 wattot eszik, majd veszel ra 480as vizet, az ugyis belefer az E-ATX hazakba, amiben gyakorlatilag eltunik a konfig akkora.
Az a gond, hogy 2k7-ben mikoris jott egy iphone es egy sgs1 mondjuk, akkor kiderult, hogy kurvara meg lehetne oldani 5 wattbol egy szemelyi szamitogepet ami lenyegeben mindenre alkalmas, amire a userek 99,7%-a pct hasznal. Ott tartunk ma, hogy egy S9-et bedokkolsz es van egy olyan pcd , ami gyakorlatilag mar barmire alkalmas. De ez mind tokmindegy ugye, az az igazi ha a geped legalabb akkora mint egy haz, rengeteget fogyaszt de cserebe legalabb fut mint a picsa + hangos. Ez a jo , ez kell a nepnek.
Szoval ja, ameg minden 12 eves fszat fel lehet allitani a plafonig azzal, hogy gyorsabban latod az enemyt minthogy egyaltalan beconnectel a jatekba szerencsetlen, addig olyan monitorokat fognak arulni, ahol a kepminoseg MASODLAGOS. Az jo nem ? Az elsodleges funkcioja, hogy kepet ad, ott kottetnek kompromisszumot 800ezerert. Ezzel is csak az a baj, hogy nem en talaltam ki.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#42) #72042496 válasza -Skylake- (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, az nem kérdés, hogy a 4K@144 4:4:4-hez egy DP porton van-e elég sávszélesség, mert nincs. Csak én úgy tudtam, ha már DSC sincs, akkor két kábellel oldották meg a dolgot.

Az, hogy megnyomorítják a chromát csak hogy 144 Hz-esként hirdethessék, az tényleg nevetséges, vagy inkább szomorú, vagy nem is tudom.

A gamer termékek közt is van bóvli, ahogy korrekt is. Monitornál maradva itt van például az enyém. A Dex ötlete nekem is tetszett, a gyakorlatban viszont, részemről legalábbis, fel se merül egy Intel NUC, vagy hasonló géppel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#43) -Skylake- válasza #72042496 (#42) üzenetére


-Skylake-
addikt

Persze persze en sem azt allitom, hogy minden szar. Csak az, hogy valahol szerintem kicsit netevseges, hogy teljesen hatterbe szorulnak az alap funkciok, amik leirjak egy termek milyenseget es helyette eszmeletlen hangsuly van a lenyegtelen dolgokon. LG monitorai nagyon korrektek egyebkent, ar/ertekben az egyik legjobb valasztas szerintem majdnem az osszes paneljuk.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#44) BReal


BReal
addikt

De legalább olcsó. Ja várjunk.

(#45) BiP válasza -Skylake- (#41) üzenetére


BiP
nagyúr

Mobil oldalon ugyanez megy. Az említett 2007 óta a minél nagyobb col, a minél nagyobb megapixel, a minél nagyobb magszám és a giga memória.
Mindegy, hogy kb. csak telefonálni nem lehet vele.
Vagy egy fényképezős 12mpixeles telefon olyan elmosott képet produkál, ha nem direktben süt a nap, aminél egy krumplival jobbat lehet lőni.
Vagy a minél nagyobb megapixeles szelfikamera, de olyan fos képet csinál, hogy instán 120x120ban még elmegy, de monitoron inkább ne nézd vissza. De legalább rá lehet nyomni a címkét, hogy szelfimobil. (lásd gémer)

[ Szerkesztve ]

(#46) -=RelakS=- válasza BiP (#45) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, legyen vékony, ne legyen káva, de nem tart az akku két napig, nehéz megfogni, és rossz vele telefonálni :D

Volt már pár okostelefonom, de szerintem fogásra a legjobb a Samsung Galaxy Spica volt. 8 évvel ezelőtt...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#47) haxiboy válasza -=RelakS=- (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

És ha én mind a kettőt egyformán jól látom ? :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#48) -=RelakS=- válasza haxiboy (#47) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az elvileg 422-re utal

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#49) koppi999


koppi999
csendes tag

Sziasztok!
Chroma 4:4:4-ben 4K felbontáson HDR-el maximum hány hz-et 'bír el' a DP 1.4 (ezzel a monitorral persze)? Itt a fórumon 120 hz volt írva és a dp szabvány ennyit bír el tudtommal. 1-1 tesztben 98 hz-t olvastam.
A G sync bezavar ebbe a képletbe? Az korlátolja le 98-ra? Vagy ez marhaság : ugyanúgy 120 hz g sync-kel vagy anélkül?

[ Szerkesztve ]

(#50) BiP válasza koppi999 (#49) üzenetére


BiP
nagyúr

ezzel ? Gondolom itt lemaradt a link.

(#37) -=RelakS=-: Hát, az enyém 4:4:4-es a tesztképeid alapján, de nagyon kell gúvadni, hogy 1-1 pixel eltérést észrevegyek.
Gondolom játék közben nem nagyon fog érdekelni senkit. (ahogy a 120 vs. 144 közti különbség sem :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.