Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:26:06

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) #86973952


#86973952
törölt tag

Beteszem az összefoglalóba a Gaboros által módosított build.prop -ot leírással.

Módosított build.prop Android 4.4 7041X ROM -hoz:

Az esetlegesen felmerülő károkért felelősséget nem vállalok!

Változások:
- 2. SIM szoftveresen kiiktatva, már nem fog jelezni.
- SIM menü kiiktatva.
- Modell szám átírva: ALCATEL ONE TOUCH 7041X

Letöltés.

Feltételek:
- ROOT
- Root Browser vagy Root Explorer (vagy hasonló program).
- Az eredeti build.prop lementése.

Folyamat:
1. Másold rá a módosított build.prop fájlt a telefonon találhatóra: system/build.prop
2. Zárd be, majd nyisd meg újra a programot, mert van hogy nem frissít rendesen.
3. Hosszan nyomj rá a fájlra.
4. Permissions
6. Állítsd be a fájl jogusultságát a következőre: rw-r--r-- (0644)
7. Indítsd újra a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#5652) Exian válasza zsozsito87 (#5646) üzenetére


Exian
őstag

Szívesen :)

"Különösen tetszik, hogy a kezdőképernyőt nem csak oldalra lehet lapozni"

Ezt hogy kell érteni? Nekem csak jobbra-balra megy. Vagy arra gondolsz, hogy felfele húzásnál bejön az alkalmazások panelje?

[ Szerkesztve ]

(#5653) #86973952


#86973952
törölt tag

ROOT (Android 4.4):

Az esetlegesen felmerülő károkért felelősséget nem vállalok!

Kingo ROOT letöltés ITT.

1. Elindítod a Kingo ROOT -ot.
2. Belépsz a telefonon a Beállítások -ba, majd a Telefonról menübe, végül az Építési szám részt addig kattintgatod, amíg ki nem írja, hogy fejlesztő vagy. Visszalépsz a Beállítások főmenübe, ahol megjelent egy újabb menü Fejlesztés névvel. Ide lépj be, majd pipáld ki az USB hibaelhárítás -t.
3. Csatlakoztasd a készüléket a számítógéphez, várj amíg felismeri a Kingo ROOT.
4. Kiírja a készülék típusát, illetve hogy nem ROOT -olt a készülék (ROOT Status: No).
5. A ROOT gombra nyomj rá, majd várd meg türelmesen, hogy végigfusson a folyamat. Néhány percig tart.
6. HA sikerült, kiírja, hogy: ROOT Succeeded! A ROOT ezzel kész is van.

Un-ROOT menete:
1. Elindítod a Kingo ROOT -ot.
2. Csatlakoztasd a készüléket a számítógéphez, várj amíg felismeri a Kingo ROOT.
3. Kiírja a készülék típusát, illetve hogy nem ROOT -olt a készülék (ROOT Status: Yes).
4. Nyomj rá a Remove ROOT gombra, majd várd meg, amíg a folyamat végigmegy.
5. HA sikerült, kiírja, hogy: Remove ROOT Succeeded! Az Un-ROOT ezzel kész is van.

A Root Checker -rel egyszerűen ellenőrizhető, hogy a készüléken van -e ROOT.

Előfordulhat, hogy a ROOT, illetve a ROOT jog eltávolítás nem megy elsőre. Ilyenkor nincs semmi gond. Csinálhatod újra, már menni fog. Arra viszont készülj fel, hogy jóval tovább tart a mindkét dolog, mint 4.2 alatt Root Genius -szal

[ Szerkesztve ]

(#5654) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Én szívesen belepakolom a módosított bulid.prop-ot a romba, majd újra feltöröm valahova, ha valaki leírja, mit kell tennem! :) És, akkor már elvileg teljes lesz a 4.4 falsh-eléskor, illetve módosítgatni sem kell!

[ Szerkesztve ]

(#5655) Gaboros válasza Is-tee (#5654) üzenetére


Gaboros
tag

Röviden azt kell csinálni, hogy az img fájlt linux alatt lehet mountolni. Ez annyit jelent hogy az img fájl tartalma meg fog jelenni egy mappába ahova mountaltad és ott tudod szerkeszteni. Oda csak bele kéne tenni, megfelelő jogosultságokat beállítani és vissza zárni az img fájlt. Valójában nem nagy kaland, de nincs kedvem linuxot felrakni (virtuális gépre se), de majd lehet rövidesen megcsinálom. :D
(Windows alatt nem tudok megoldás a belerakására, mivel különböző fájl rendszert használ)

Csak akkor ha már megcsinálnám, akkor már tennék bele root jogot alapból, kiszedném a fölösleges app-okat és deodexelném a ROM-ot hátha úgy nem akadna ki az xposed. Így viszont már nagy(obb) macera... :D

(#5656) cappa72 válasza Gaboros (#5655) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha megcsinálod a telefonon a módosításokat, akkor dd-vel le tudod menteni a komplett system-et, ami egy raw img, és más kész is a flesselhető system.
Vagy a telefonon megcsinálod a módosításokat, csinálsz egy MTKDroidTools-os mentést, majd átalakítás után szintén rendelkezésre áll a flesselhető system.img

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5657) #86973952


#86973952
törölt tag

Ilyen képeket gyártok a spanyoloknak. Az agyam lezsibbad már. :D

Gaboros:
Én most biztos nem rakok fel linux -ot. Illetve fent van, de kicsit piszkáltam és beakadt a boot...

Majd később lementem ezzel a fájlal gyári állapotra. Kipucoltat azért nem csinálok, mert mindenkinek más az igénye. Én még az updater -t, meg a gyári widget, egyéb hülyeségeket is ki szoktam vágni. Többre biztos nem lesz időm.

[ Szerkesztve ]

(#5658) Gaboros válasza #86973952 (#5657) üzenetére


Gaboros
tag

Igen, amit cappa72 írt az tök jó megoldás, eszembe juthatott volna. :D
Elvileg bárki könnyedén megtudja csinálni. Sajnos én már eldobtam a gyári alkalmazások nagyrészét, ezért nem lenne annyira jó az én mentésem, pont azért amiért írtad.

De mivel megcsinálom magamnak ígyis-úgyis, akkor már nem nagy cucc feltennem, hátha valakinek mégis így egyszerűbb és kell. :D

(#5659) #86973952 válasza Gaboros (#5658) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azt akartam(-om) én is csinálni, csak Flash Tool -lal. DE ha megcsinálod, akkor nem állok neki. Nekem is csak később lesz időm. Otthon sem vagyok még.

(#5660) ubul23 válasza Gaboros (#5658) üzenetére


ubul23
senior tag

Én biztos ki próbálom nekem sem kellenek a gyári hülyeségek sosem. Hogyan tudnám a 4.2.2-es lockert felrakni vissza ez nekem nem tetszik próbáltam más apk a playről de azok nem száz százalékosak. Root explorerrel meg lehet oldani a cserét? Vagy van valami megoldás?

(#5661) Gaboros válasza ubul23 (#5660) üzenetére


Gaboros
tag

Locker cseréjére nem tudok megoldást, tudtommal nem külön APK. És ha még az lenne akkor sem hiszem, hogy csak úgy lehetne cserélni. Én CM Locker-t használok (még 4.2-n is azt használtam), az egész jó.

Mentésről:
MTKDroid tools nem bírja lementeni, kiakad. Fura, mert 4.2-t lementette. Neki álltam flash tool-al, így viszont kicsit több idő. :)

(#5662) #86973952 válasza Gaboros (#5661) üzenetére


#86973952
törölt tag

Közben én is rádobtam Flash Tool -ra. Szerencsére minden nálam van, de akkor így mindegy. :D Lesz 2.

Szerk.:
Elvileleg benne kell, hogy legyen. XML és png fájlokkal. HA jól sejtem, de nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#5663) Gaboros válasza #86973952 (#5662) üzenetére


Gaboros
tag

Persze, valahol biztos benne, van de úgy értettem, hogy nem önálló APK mint pl a statusbar (SystemUI.apk).

(#5664) Gaboros


Gaboros
tag

Nah kész a módosított system.img: [link]

Ami benne van:
* build.prop: Átnevezés D-ről X-re. Dupla SIM kiiktatása.
* root: SuperSU változat, nem Kingsroot vagy valami hasonló
* extra: Ipega pg-9017s bluetooth gamepad kiosztás támogatás

Ami nincs benne:
* a gyári alkalmazások túlnyomó többsége

Pontosan nem tudom megmondani miket szedtem ki, de mindent ami nekem nem kellett, ezért nem biztos, hogy ez így mindenkinek tetszeni fog. De persze az eredeti IMG-ből kilehet nyerni azokat az app-okat és vissza lehet rakni, nem nagy dolog. Vagy playstore-ból (jobb) alternatívát felenni. :)

Kipróbáltam, nálam működik. Első körbe nem jött össze a deodexelés, bootloop-ot csináltam, ezért visszaraktam ezt az IMG-et flash tool-al és minden megy szépen. :)

(#5665) cappa72


cappa72
nagyúr

Ha esetleg valaki kipróbálna egy insecure boot-ot, akkor szóljon.
(adb-n közvetlen root elérést biztosít)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5666) Gaboros válasza cappa72 (#5665) üzenetére


Gaboros
tag

Az adbd Insecure v2.00 tökéletesen működik, ha erre vagy valami hasonlóra gondolsz. Ezzel csinálom a dolgokat, gyorsabb mint pl root explorer vagy hasonló.

(#5667) #86973952


#86973952
törölt tag

Ez meg gyári verzió eltávolítások nélkül. Így van miből válogatni.

Oda-vissza tesztelve. Wipe -olt, ROOT -olt (KingoUser), Gaboros build.prop benne (X verzióra).

Sima android.img fájl. Szokásos módon flash -elhető.

(#5668) cappa72 válasza Gaboros (#5666) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igazából az, de nem kell külön program, hanem egy insecure-boot.img-be integrálva biztosítja ezt.
Persze nem minden esetben tud működni, van amikor imei vesztéssel jár (1x jártam eddig így a nem tudom mennyiből, de százon felül van a működőképes...), tehát csak saját felelősségre :K

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5669) Gaboros válasza cappa72 (#5668) üzenetére


Gaboros
tag

Föl is raktam, működik, köszönöm!
"adbd is already running as root" :)

(#5670) #86973952 válasza cappa72 (#5668) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szuper. :) Köszönjük.

(#5671) ubul23


ubul23
senior tag

Már van 4.4.2 alapokon lolifox rom. [lolofox c7] Aroma telepitös még nem próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#5672) #86973952 válasza #86973952 (#5651) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kiegészítve.

Módosított build.prop Android 4.4 7041X ROM -hoz:

Az esetlegesen felmerülő károkért felelősséget nem vállalok!

I./ módszer:

Változások:
- 2. SIM szoftveresen kiiktatva, már nem fog jelezni.
- SIM menü kiiktatva.
- Modell szám átírva: ALCATEL ONE TOUCH 7041X

Letöltés.

Feltételek:
- ROOT
- Root Browser vagy Root Explorer (vagy hasonló program).
- Az eredeti build.prop lementése.

Folyamat:
1. Másold rá a módosított build.prop fájlt a telefonon találhatóra: system/build.prop
2. Zárd be, majd nyisd meg újra a programot, mert van hogy nem frissít rendesen.
3. Hosszan nyomj rá a fájlra.
4. Permissions
6. Állítsd be a fájl jogusultságát a következőre: rw-r--r-- (0644)
7. Indítsd újra a készüléket.

II./ módszer (néhány kiegészítéssel):
SP Flash Tool -ból flash -elhető módosított android.img fájl. Önállóan felrakható, az android sort kiválasztva.

2 változat:
- (#5664) Gaboros
- (#5667) porterocka

(#5673) ksasa67 válasza #86973952 (#5667) üzenetére


ksasa67
csendes tag

Szia! Jól értem, hogy ha felteszem egy SD kártyára az:

android_mod7041X.img
fájlt, akkor a telefonról a rendszerfrissítések (külső tárolók) menüből tudom frissíteni?

Köszönöm.

(#5674) #86973952 válasza ksasa67 (#5673) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem jól érted. :)

Flash Tool -ból lehet flash -elni 7041X verzióra, ha már fent van a 4.4 ROM a készüléken.

(#5675) #86973952


#86973952
törölt tag

Custom recovery -ből telepíthető SuperSu. Elvileg rendesen működik, de egyelőre még nem teszteltem.

(#5676) zsozsito87 válasza Exian (#5652) üzenetére


zsozsito87
aktív tag

Nem. Ha a főképernyőt elhúzod jobra vagyis arra az oldalra ahol a naptár a zene és egyéb widgetek vannak, azon az oldalon tudsz fel és le tudsz görgetni.

(#5677) #86973952 válasza ubul23 (#5671) üzenetére


#86973952
törölt tag

(#5678) zsozsito87 válasza zsozsito87 (#5676) üzenetére


zsozsito87
aktív tag

Sőt, végtelenségig adhatsz hozzá kütyüket.

(#5679) ubul23 válasza #86973952 (#5677) üzenetére


ubul23
senior tag

Szép vajon vissza térni csak ctr mentéssel vagy flahtoolal lehet csak 4.4.2-es cwm mentés nem megy vissza?

(#5680) #86973952 válasza ubul23 (#5679) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kevés hozzá a CWM, de már az Aroma -ban is láttam a "log" -ban.

[ Szerkesztve ]

(#5681) #86973952 válasza ubul23 (#5679) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tedd vissza a gyári CWM mentésed, aztán Flash Tool -ból tedd fel a 4.4 -es custpack -ot. Utána be (/vissza) fog boot -olni a gyári rendszer.

Mást nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#5682) ubul23


ubul23
senior tag

Nézted oroszoknál a hivatalos romok között van a 4.4.2-es rom.

(#5683) #86973952 válasza ubul23 (#5682) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen. Felraktam 4pda -ra is aznap, mint a spanyoloknak.

(#5684) egabi71


egabi71
aktív tag

Sziasztok,feltudná valaki tölteni a megára a Gaboros img file-t

(#5685) #86973952 válasza egabi71 (#5684) üzenetére


#86973952
törölt tag

[link]

--------

Külön jelöltem - 2 részre tagolva - az összefoglalóban a 4.2 és a 4.4 custom (/moddolt) ROM -okat.

Mindjárt megcsinálom a 4.4 -es Lollifox leírását is.

[ Szerkesztve ]

(#5686) egabi71 válasza #86973952 (#5685) üzenetére


egabi71
aktív tag

Köszönöm

(#5687) #86973952


#86973952
törölt tag

Lollifox (Android 4.4):

Az esetlegesen felmerülő károkért felelősséget nem vállalok!

Néhány szó a ROM -ról:
Nova launcher -en alapuló moddolt, pucolt, Lollipop jellegű ROM néhány kiegészítéssel, Google boot animációval.

FONTOS! Mivel a ROM custpack -ot formáz és cserél, így a gyári ROM CWM -es visszaállítása után SP Flash Tool -ból a custpack -ot is flash -elni kell. Utóbbi kihagyása bootloop -ot eredményez. Visszatérésről lejjebb olvashatsz.

Néhány újdonság:
- Audió profilok
- Personalization
Angol nyelvű felület moddoló program. A teljesség igénye nélkül: Akkumulátor ikon módosítás, adatforgalom kijelzés, bővített újraindítási menü módosítás.

Hiba:
- Kamera app egyelőre nem működik (alternatív megoldás sem).
- Personalization menüben nem minden beállítás működik.

Letöltés:
- LOLIFOX C7.ZIP

Szükséges teendők telepítés előtt:
- ROOT.
- Megfelelő CWM.
- Backup készítés CWM -ből.

Telepítés:
1. Kapcsold ki a telefont.
2. Indítsd el a készüléket CWM -ben.
3. Wipe.
4. Telepítsd a ROM -ot.
Belép az AROMA telepítőbe:
5. Next
6. Next
7. A telepítés végén magától újraindul a telefon.

Visszatérés gyári ROM -ra:
1. Állítsd vissza CWM -ben a gyári mentésed.
2. Kikapcsolt állapotban SP Flash Tool -ból tedd fel a gyári 4.4 -es custpack -ot. Mást nem kell.

Képek, programok:
F E L J E B B !

(#5688) #86973952 válasza #86973952 (#5687) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az sem kizárt, hogy a video- és a zenelejátszók sem fognak menni, mert úgy láttam média szerver problémája van. Közben leszedtem, és most jutott eszembe...

Én mondjuk a kamerát nem szoktam ezen a telefonon használni, zenét és videót sosem hallgatok/nézek. Tehát lehet nem mindekit zavar. A ROM amúgy szép, jól néz ki. Majd javítják.

(#5689) mercurytopaz válasza #86973952 (#5687) üzenetére


mercurytopaz
aktív tag

De ügye ezt csak a 4.2-re nem lehet feltenni?

(#5690) ksasa67 válasza #86973952 (#5674) üzenetére


ksasa67
csendes tag

Köszönöm!

(#5691) #86973952 válasza mercurytopaz (#5689) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, de 4.2 -re épülve van már egy jól működő Lollifox. Aminek nincsenek ilyen betegségei.

ÉS van arra olyan recovery is, ami ment custpackot is. Rövidesen erre is lesz, de szerintem az oroszok gyorsabban megoldják, mint én. "Sajnos" egyéb teendők most lefoglalnak.

[ Szerkesztve ]

(#5692) mercurytopaz válasza #86973952 (#5691) üzenetére


mercurytopaz
aktív tag

Oké köszi.😊

(#5693) egabi71


egabi71
aktív tag

Sziasztok,valaki tud-e valami megoldást a letöltések helyének megválaszátára.Ne oda töltsön le ahova az android 4.4 házirendje lehetövé teszi.

(#5694) cappa72 válasza #86973952 (#5670) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nagyon szivesen.

Még 1 dolog eszembe jutott.
Mégpedig az, hogy lehet, hogy a 4.4-ben már elérhető a user2root a mérnöki menüben.
Ez már sok MT6582-es készüléknél elérhető. Ez a menüpont pont azt csinálja, mint az isnecure-adbd.apk.
Valahogy így néz ki az elérhetősége:
- nyisd meg a tárcsázót!
- üsd be az alábbi kódot: *#*#3646633#*#* (ha a kóddal nem sikerülne belépni, akkor még mindig marad a MobileUncleTools engineering mode elérése)
Ekkor megjelenik a mérnöki menü (engineering mode)
A képernyőn az ujjadat balra húzva tudsz lapozni. Lapozz el egészen a Log and Debigging menühöz, ahol találsz egy User2Root menüpontot.
Bökj rá a User2Root gombra. Eztán 2 opciód lesz: Root és User. Pöttyints a Root-ra. Ekkor kiírja, hogy sikeres a frissítés.
Ezzek után a Rendszerbeállítások -> fejlesztői lehetőségek menüpontban (ha nincs kikapcsolva) kapcsold ki az usb hibakeresést. Aztán kapcsold be az usb hibakeresést, és csatlakoztasd a telefont a számítógéphez.
Ha a számítógépen az usb driver telepítve van, akkor a telefonon ez látszódik az értesítési sávban.
Ezek után adb-n keresztül meg lehet nézni, hogy van-e root elérés:
Nyiss egy terminált (command line, shell)
adb shell
su -

Ha a válasz
#
akkor oks.

Ha ugye nem elérhető ez a User2Root, akkor marad a másik 2 megoldás; az insecure-adbd.apk, vagy az insecure boot.img.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5695) draco31


draco31
veterán

A Vodafone és az ALCATEL ONETOUCH is úgy ítélte meg, hogy megfelelően stabil a mostani szoftver a készülékre, ezért nincs szükség a frissítésre.

Ezért nem lett hivatalos 4.4-esünk.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5696) #86973952 válasza egabi71 (#5693) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mivel töltesz le? Mert általában ez beállítható (gyártói szoftvertől függően).

Vagy Terminal Emulator -ban (vagy más módon) engedélyezni kell a közvetlen (/és teljes) SD -re írást. Ezt még nem próbáltam ki, de ma én is megnézem hogy működik.

cappa72:
Köszönöm, ezt meg fogom nézni. Azt már tegnap este is láttam, hogy a szerviz kód nem megy, de MobileUncle -vel tudok lépni.

Jó hogy írtad, mert majd be is írom az összefoglalóba, hogy 4.4 alatt már másképp kell belépni.

Most Sony MTK -n néztem meg. Nem meglepő módon ott nem lehet belépni azzal sem. :D Kicsit viccesnek tartom, amit a Sony csinál a szoftveres korlátaival MTK -n. Pont ez lenne ennek az SoC előnye, hogy rengeteg dolgot egyszerűen meg lehet oldani. Persze érthető, hogy magát védi, de én pont azért használok androidot, mert bele lehet nyúlkálni. Meg hogy nincs recovery felület sem, zárt BL, saját Flash Tool...stb. Na mindegy. :)

draco31:
Egyik oldalról ez érhető. Maga az MTK 6582, illetve a telefon is abba a kategóriába esik, ahol spórolnak a szoftveres támogatáson. Persze ettől függetlenül még nem szép dolog 4.2 -n hagyni egy telefont, ami még csak most 1 éves.

A csúnya része tényleg az, hogy csak Magyarországon, és csak a D verzió kapta meg. Közben meg ígérgettek. Mindegy, meg tudjuk oldani.

Az is szerencsés dolog, hogy azért a POP C7 nagyon rendben van szofveresen. Pl. Idol 2s -vel szemben. Ott ráadásul elvárható is lenne. Főleg, hogy hivatalosan bejelentették, aztán sehol semmi.

Olyan esetben meg nagyon nem (/nem lett volna) szerencsés, ahol minimum 4.3 vagy 4.4 kell a vezeték nélküli csatlakozáshoz.

--------------

Más:
ROOT -nál érdemes figyelni arra, hogy más program ne kavarjon be. Pl. Hisuite, PhoenixSuit...és egyéb hasonló programot érdemes kilőni erre az időre. PC -n a Feladatkezelő -t megnyitva tudjátok megnézni. Alkalmazások fül alatt nincs bent, attól még a Folyamatok fül alatt futhat.

Akkor érdemes megnézni, ha nagyon nem menne a ROOT.

[ Szerkesztve ]

(#5697) egabi71 válasza #86973952 (#5696) üzenetére


egabi71
aktív tag

Én a cm bróker használom,és csak a 4.4 házirend szerinti lekötött helyre engedi

(#5698) Is-tee


Is-tee
aktív tag

A módosított img-vel is kiírja, hogy Sikertelen titkosítás?

(#5699) #86973952 válasza laco2 (#5593) üzenetére


#86973952
törölt tag

Snap is látja 8 MP -en (+ 8.5 kiterjesztett), úgyhogy elvileg meg tudom oldani, hogy a gyári szoftver is használja.

Is-tee:
Igen, de nem kell vele foglalkozni. Adat különbségek miatt van. Elvileg meg lehet azt is oldani, majd szándékozom vele foglalkozni. Wipe -val megoldja amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#5700) #86973952


#86973952
törölt tag

4.4 -en alapuló AOSP ROM. Még nem tesztelt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.