Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:15

LOGOUT.hu

Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) ktmt válasza Gyb001 (#747) üzenetére


ktmt
aktív tag

Adb van, reboot bootloader parancsra újraindul. Gyári rendszert nem rakom vissza, Valahogy majd felhekkelek egy recovery-t.

(#752) Bugge válasza Gyb001 (#749) üzenetére


Bugge
csendes tag

Köszi a leírást.
Sajnos én is valami hasonlóra gondoltam. Anno asszony ACE4-esével jártam így. Ott is csak üveget vettem és megpróbáltam lefejteni a kijelzőről. De olyan vékony kábelekkel rakták hozzá, hogy szétszakadt, szóval az is kuka lett.
Pedig a régebbi telefonokkal sokkal egyszerűbb volt, mikor még nem voltak ragasztva, azokat magam cseréltem mindig :)

Brutális állat a pályán!

(#753) Gyb001 válasza ktmt (#751) üzenetére


Gyb001
senior tag

Most nincs időm megkeresni de a cm12 xda topicban minta írtak volna valami ilyen bugról. a 11.18 as változatban.

(#752) Bugge
Azért ha sikerül megoldani majd írj :D

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#754) Bugge válasza Gyb001 (#753) üzenetére


Bugge
csendes tag

Jelenleg van rá biztosításom, de havi 1130 Ft és 13000 az Önrész. Most, hogy kb 30 nap alatt lezúztam, így viszonylag "megérte".

Most vettem rá tokot, 2 fajtát, flip-es és egy ütésállót, kiderül melyik válik be, mert nem nagyon szeretem a tokokat.

De úgy tervezem, hogy lemondom a biztosítást, és ha megint összetörik, akkor ebay-en 18 körül lehet venni kijelzőt+érintőt, ami már csak pattingatós és csavaros megoldás. Úgy már sok mobilt csináltam, így azzal szerintem meg tudom oldani.

Brutális állat a pályán!

(#755) punky10 válasza Bugge (#754) üzenetére


punky10
addikt

Publikus,hogy honnan vetted a tokokat?
Esetleg egy link...?
Egy ütésálló tokot én is néztem,a fekete lett volna kb 2 dollár, plusz négy a szállítás, de az asszony lehülyézett, amikor megmutattam az Amazonon... :D És ezen az sem segített, hogy(igaz drágábban) van rózsaszínben is...
Szerinte nem kell minden telefonnak úgy kinézni mint az enyémnek.Pedig nem is csúnya, csak...hmm...győzött a praktikusság az esztétikum felett... :)

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#756) Bugge válasza punky10 (#755) üzenetére


Bugge
csendes tag

Persze, publikus :)

Kettőt vettem egy Ebay-es Ez olcsó volt 1200FT, de vettem egy kinyithatósat is a Speedshop-nál

Ilyet Flip-es tokot keresetem az Ebay-en, de nem találtam semmit :(((

Brutális állat a pályán!

(#757) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok felhasználok!

Készülékcsere előtt állok, nem tudom hogy mit lépjek.
A cserére érett készülék 4,7" 1280*720 IPS, 1GB RAM, 1nap+ akku idő, 1,2*2mag proci.
Kiszemeltek H. G620S, Idol 3, P8 Lite.
Lényeg, hogy a kijelző az akkuidő rendben legyen, megbízhatóság szintén fontos, napon is jól látható legyen a kijelző, GPS ritkán, de ha kell megbízható legyen és jó legyen a hangzása akár hívás akár zenehallgatás terén, a WIFI viszont rendben kell legyen. Az akadásmentes szoft. alap feltétel. Az összeszerelés minősége sem utolsó. Költsek-e többet a három közül az elsőtől, és melyikre?
Tudom, hogy a garoztatás ugyanabban a frenetikus szervizben történik, így ez nem mérv adó.
A 6034R típusnak tudom, hogy van egy fantasztikus tulajdonsága, hogy eldobja a térerőt így csak 2G vagy 3G használata javasolt, ennél a típusnál is vannak ilyen "csodák"?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#758) Gyb001 válasza ANDROID??? (#757) üzenetére


Gyb001
senior tag

Szia.
Az akkumulátor a leggyengébb pontja, de nekem minimális használattal majdnem 2 napot, átlagos használattal 1 napot kibír, (wifi/mobilnet mindig megy, de csak az egyik, kb óránként 5-10 perc használat, (Chrome, Google keep, gmail,naptár... Naponta kb 10 perc telefonálás 1-2 SMS)

A telefonálásközben nem a legjobb a hang minősége, Nem recseg, nem zajos, nekem elég hangos is, csak doboz hangja van. Kihangosítva viszont nagyon jó hangja van.

Megbízhatóság
Az októberig megjelenő Stock romokkal nekem nem volt semmi stabilitásbeli problémám. Egy két anomália volt néhány embernél, de ezek egyedi esetek. (roszul volt vágva sim)

GPS/wifi/hálózat dobálás egyáltalán nem jellemző rá.

Kijelző fényereje nagyon jó,
iphon 5,6,6+ kb 566 nit
g620s 368 nit
p8 336
Idol S 435 nit
Idol 3 4,7 (ez) 611 nit

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#759) Gyb001 válasza Gyb001 (#758) üzenetére


Gyb001
senior tag

Az kimaradt hogy mindig 2g hálózatot használok, LTE vel pár nap alatt elfogy a mobilnetem :W

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#760) honeker válasza Gyb001 (#759) üzenetére


honeker
őstag

:K

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#761) ANDROID??? válasza honeker (#760) üzenetére


ANDROID???
addikt

?

[ Szerkesztve ]

(#762) honeker válasza ANDROID??? (#761) üzenetére


honeker
őstag

LTE hálózaton gyorsabban merül az akku is és az adatforgalom is

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#763) ANDROID??? válasza honeker (#762) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az normális, más telefon is ezt csinálja?

(#764) Bugge válasza honeker (#762) üzenetére


Bugge
csendes tag

Csak, hogy egy pár dolgot helyretegyünk! :)
1. Az adatforgalom nem merül gyorsabban, mert ha pl egy youtube videót nézel, ami generál 5mb adatforgalmat az 2G és LTE-n is 5MB, csak gyorsabban letöltődik. Ugyanez értendő a honlapokra is. Attól, hogy gyorsabb, még nem tölt le több adatot.

2. Nem az LTE fogyasztja jobban az aksit, hanem a sávok közötti váltás. Tehát ha csak LTE-re van állítva a telefon és nem használ H+,3G, 2G-t akkor ugyan annyira merül, mint 2G-n. Csak ahol nincs LTE lefedettség ott nincs neted.

Ez az új telefonoknál szerintem már nem teljesen mindegy, hogy meddig bírja, úgyis csak 1 napig vagy meg vele töltő nélkül.
Személyes tapasztalat: Nekem LTE és bluetooth, GPS és a Wifi iis be van kapcsolva rajta. (Az megint tévhit, ha bekapcsolod a GPS-t akkor folyamatosan megy, nem csak akkor ha használja az app) A wifi úgy van beállítva, hogy csak az elmentett hálózatokhoz csatlakozik.

Így 1 napot bír a telefon, mint bármelyik másik okostelefon. Mert itthon töltőre dugom, munkahelyen szintén töltőre dugom.

Azt kell elfogadni, hogy ezek már nem telefonok, hanem mini kis számítógépek, amin mellékesen telefonálni is lehet.

[ Szerkesztve ]

Brutális állat a pályán!

(#765) honeker válasza Bugge (#764) üzenetére


honeker
őstag

így igaz :K

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#766) Gyb001 válasza Bugge (#764) üzenetére


Gyb001
senior tag

Igen. Jól mondod, kicsit félreérthető voltam.

Azzal hogy 2g-t használok lassabb az internetelérésem így csak a szükséges dolgokat nézem meg, és nem böngészek, töltögetek fölöslegesen. :))

2g 236 kbit/s
LTE 20-30 Mbit/s

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#767) Feco29 válasza Bugge (#756) üzenetére


Feco29
csendes tag

Helló! Szeretném tőled megkérdezni ,hogy ezzel a flippes tokkal működik a "kihajtható tok" funkció? :F

(#768) Bugge válasza Feco29 (#767) üzenetére


Bugge
csendes tag

Még nem tudom, telefon biztosítás intézés alatt, tok még nem jött meg :)

De ha megérkezik beszámolok.

Brutális állat a pályán!

(#769) Feco29 válasza Bugge (#768) üzenetére


Feco29
csendes tag

:R Kösz

(#770) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Pár napja frissitette a szoftvert és azóta nem enged belépni a szervizmenübe. Ez mitől lehet?

Huawei Mate 9

(#771) honeker


honeker
őstag

Ébresztő óra frisités csak az rakja fel aki nem szokta éjszakára ki kapcsolni a telot...ki kapcsolt állapotban Nem ébreszt

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#772) Gyb001


Gyb001
senior tag

Ha valakinek van ideje és kedve, ki próbálhatná ezt a kamera modot. Valamiért az aroma telepítőben nekem nem megy az érintőkijelző.
A vol +/- al és a power gombbal kell navigálni, így sikerült a tovább nyilat lenyomni:D
vol+ nyomva tartom, közben megnyomom a power gombot, elengedem a vol+-t és a power gombot is :D

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#773) Gyb001 válasza H.Istvan25 (#770) üzenetére


Gyb001
senior tag

Eddig hogy lehetett belépni oda? :B

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#774) H.Istvan25 válasza Gyb001 (#773) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

*#*#4636#*#*

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#775) honeker válasza H.Istvan25 (#774) üzenetére


honeker
őstag

Ha be irom a tárcsázoba nem történik semmi

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#776) H.Istvan25 válasza honeker (#775) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nekem se. Pedig eddig ment. Lehet megpróbálok egy gyári beállitások visszaállítást

Huawei Mate 9

(#777) honeker válasza H.Istvan25 (#776) üzenetére


honeker
őstag

amit még találtam [link]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#778) honeker válasza H.Istvan25 (#776) üzenetére


honeker
őstag

ez müködik * # 2886 #

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#779) honeker


honeker
őstag

mérnök mód: * # * # 2637643 # * # *ez is megy

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#780) H.Istvan25 válasza honeker (#779) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Az a baj, hogy ezeknél nem mutatja azt, hogy milyen frekvencián megy a háló. A másik menüben épp ez volt amit figyeltem

Huawei Mate 9

(#781) H.Istvan25 válasza H.Istvan25 (#780) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Sehogy nem meg... Este nyomok egy hard resetet

Huawei Mate 9

(#782) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

No megvettem Black Friday akcióban eme kis pofás készüléket, eddig gyors a rendszer az alkalmazások jól működnek. Amit adtak fóliát hozzá attól szinte szivárványos a kijelző. Akku is elég jól bírja gmail-es meg messengeres állandó szinkronizációval. A wifi vevő tényleg jó fater S3-jával vetekszik.
Kérdésem lenne mit érdemes rátenni ki mit használ ill. hol tudom a hangprofilokat állítani? - látom az értesítési sávban nincs benne valamint ez testre szabható?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#783) Gyb001 válasza anonymus89 (#782) üzenetére


Gyb001
senior tag

Üdv itt. :)

-Stock romon nem állíthatóak a profilok. Van a jbl hangzás, azt tudod ki vagy be kapcsolni.
-Ha maradni akarsz stock romon és kell több hangprofil akkor xda-n keress rá a dolby eq ra. TWRP ből kell flashelni.
-esetleg fölrakhatsz cm romot abban gyárilag van több hangprofil.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#784) SteveJobs


SteveJobs
őstag

Tudna nekem segíteni valaki 6030d-ről lenne.
Már nem megy a fórum.
:R

(#785) Gyb001 válasza SteveJobs (#784) üzenetére


Gyb001
senior tag

Nem ismerem a telefont de írd le hátha tudunk segíteni. :)

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#786) SteveJobs válasza Gyb001 (#785) üzenetére


SteveJobs
őstag

Recovery telepítése után semmi csak kék kijelző lett belőle.Szerettem volna felrakni rá a 4.2.2. Mivel nincs rajta gyári recovery.Ha Pc-re dugom fel le csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#787) anonymus89 válasza Gyb001 (#783) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi! :K

Tehát nincs rezgés/néma/hang+rezgés/hang?
Jbl az zenelejátszóban működik csak?
Ja és a dupla koppintós nyitás/zárás 100%-ban működik nem úgy mint az idol 2 mini S-en (6036Y)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#788) Gyb001 válasza anonymus89 (#787) üzenetére


Gyb001
senior tag

A vol +/- gombokat nyomkodva előjön a képernyőn egy ilyen:

itt lehet lenémítani vagy hangod adni rá.

A jbl mindenhol működik.
Nekem mindig működött a dupla koppintós megoldás.

(#786) SteveJobs
Az összefoglalóban van a vége felé egy olyan hogy gyári állapot visszaállítása, próbáld meg azt. (persze a te telefonod típusát add meg.

Adb vagy fastboot elérhető?

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#789) anonymus89 válasza Gyb001 (#788) üzenetére


anonymus89
addikt

Igen megvan tehát csengő/rezgő ezek vannak - teljesen néma nincs? értem már a none= teljesen néma a priority meg rezgő az all meg a csengő

Másik kérdésem tehát ha nyitásra kerül a bootloader az mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#790) SteveJobs válasza Gyb001 (#788) üzenetére


SteveJobs
őstag

Ok!Köszönöm a választ demajd holnap.Ma màr nem idegesítem magam meg a családot. ;]

(#791) Gyb001 válasza anonymus89 (#789) üzenetére


Gyb001
senior tag

Most fáradt vagyok leírni. :)

Kicsit régi cikk de a lényeget jól leírja.
[link]

Röviden ha kinyitod mélyebben bele nyúlhatsz a telefonba.
Pc vonalra viszonyítva. Miután kinyitottad a bootloadert, a gyári win7 et lecserélheted win10 re vagy ubuntura, és fölrakhatsz olyan BIOSt amiben húzhatod a procit vagy bekapcsolhatsz gyárilag letiltott dolgokat.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#792) anonymus89 válasza Gyb001 (#791) üzenetére


anonymus89
addikt

Oké most már kapiskálom köszönöm! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#793) Proli


Proli
tag

Sziasztok! Valaki nem tud küldeni nekem egy független romot (6039)? Gyári, vagy custom is jó lenne.... Az összefoglalóban lévő romot akartam felrakni, de akárhová másolom, nem látja a telefon recovery-ben, így nem tudom telepíteni.

(#794) Gyb001 válasza Proli (#793) üzenetére


Gyb001
senior tag

Custom recoveryből telepíted?
1.4 vagy 1.9 pont
Viszont hiába telepítesz custom romot attól szerintem nem lesz független.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#795) Proli válasza Gyb001 (#794) üzenetére


Proli
tag

Igen, custom recovery...elvileg. Csináltam már más függő telefonnal, független lett a rom csere után.

(#796) Gyb001 válasza Proli (#795) üzenetére


Gyb001
senior tag

Biztos jó helyen keresed?
twrp ben a beépített tárhely sdcard néven van, a micro sd pedig external_sd

Ehez hasonlóan néz ki a recovery?

Nem a fájlal lehet a gond, nálam a beadandó.zip et is megtalálja :)

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#797) Proli válasza Gyb001 (#796) üzenetére


Proli
tag

Ezekkel tisztában vagyok... Megpróbálom még azt, hogy a recovery-t az 1.4-es módon cserélem le. Eddig Mobileuncle tool-ból cseréltem. Hátha ez a baj....

(#798) Gyb001 válasza Proli (#797) üzenetére


Gyb001
senior tag

Próbáld meg azt hogy belépsz a twrp be, csatlakoztasd usb-vel pchez, másold rá így a fájlt, majd próbáld telepíteni.
Ha van otg kábeled megpróbálhatod arról is.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#799) ktmt válasza Proli (#797) üzenetére


ktmt
aktív tag

Lehet, hogy én vagyok lemaradva, de a romcsere egyben függetlenít is. Nem lehetetlen, csal a korábbi telókkal más volt a tapasztalatom.

(#800) flyer12


flyer12
tag

Sziasztok!
Sajna van egy kis problémám a telóval:( Már 3 hónapja használom teljesen megvagyok vele elégedve.Most viszont olyan történt ami elszomorít.. A benne lévő SD kártyát egyik pillanatról a másikra eldobta.(USB gépre volt dugva, de semmi többet nem csináltam, csak töltődött) Persze mindenem az SD kártyára volt rakva..:(
Nos ezt a kártyát megnéztem máshol is, teljesen tönkrement... Vettem bele újat, kikapcsolt állapotban beteszem, és ezt sem látja.Próbából menetközben is megpróbáltam beletenni és lám úgy meglett a kártya!Viszont ha így újraindítom, megint nincs meg.Tehát hogy használhassam működés közben kell beletennem.Próbáltam teljes rendszer visszaállítást is nem segített.Valakinek ötlet, mi lehet ez? Szerviz lesz?

flyer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.