Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) westcoastog


westcoastog
veterán

Fogom és kivágom az ablakon ezt a telefont, alap rommal már napok óta nem lehet megcsinálni hogy külső ext2 data legyen, andread rommal meg nincs mobilhálózat de az meg csatolja datának, lószar az egész. :W
És még el sem tudom adni mert előfizetés mellé kaptam ingyen.

(#3852) imiadmin válasza westcoastog (#3851) üzenetére


imiadmin
őstag

akkor neked nem is dual Sim-es?

(#3853) westcoastog válasza imiadmin (#3852) üzenetére


westcoastog
veterán

Nekem mix van.
Meg azt a romot tette fel elvileg amit te linkeltél be ide ami nem dobja a hálózatot, és most ezúttal D-s rom van rajta. Csak azt nem értem az a kurva ext2 data miért nem sikerült már napok óta, meg ezt az andreadot sem értem, hogy miért nem volt mobilhálózat, kész agyrém az olcsó droidos telefon, valamiben mindig szar, kevés belső tárhely, ram stb. Ha elkezdek melózni összespórolom a pénzt egy S4-re vagy nemtudom. De az biztos hogy legközelebb ilyen olcsó mobilt még ingyen sem, mert valamiben tuti hibádzik és mókolni kell.
Csak ide járok mert nagyjából ez a topik pörög.

[ Szerkesztve ]

(#3854) imiadmin válasza westcoastog (#3853) üzenetére


imiadmin
őstag

egyszer tényleg sikerül ráerőszakolni egy ROM-ot (918d_in_918.zip).
Ezt raktad fel?

[ Szerkesztve ]

(#3855) westcoastog válasza imiadmin (#3854) üzenetére


westcoastog
veterán

(#3833)
918D MIX gyári 2.3.6-os ROM, ami nem dobálja a hálózatot
plusz: root + CWM 5.0.2.8 recovery :))

Ezt te raktad be, hát mondom mix-em van és dejó egy rom ami nem dobja a hálózatot, elvileg ezt rakta fel haverom és mégis dualsimes rom van rajta.
cwm_236_918dmix_bugless.zip

Most írja haverom hogy nem ezt rakta föl hanem amit mondtál neki, akkor gondolom a D-s amit linkelsz most.
Csak érted régen sikerült megcsinálni az ext2-t, szépen volt 3 giga belső tárhelyem most meg sehogy sem bírjuk összehozni, már kiakaszt.
Sqpp aki csinálja, szóval nem én mókolom a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#3856) imiadmin válasza westcoastog (#3855) üzenetére


imiadmin
őstag

Mi itt a topicban alapvetően 918D aza "D" mint Dual Sim telókról beszélgetünk... bocsi, ha nem vettem észre, hogy nektek nem ilyen telótok van... :F

rakjátok fel a 918d_in_918.zip -et.. az jól működik...

[ Szerkesztve ]

(#3857) westcoastog válasza imiadmin (#3856) üzenetére


westcoastog
veterán

Csak ide járok mert itt van élet.
Csak ez az hogy most nem tudom melyik D-s rom van fent, nem lehet hogy privátban ajánlottad neki ezt a 918d_in_918.zip-romot és ezt rakta fel most is?

(#3858) imiadmin válasza westcoastog (#3857) üzenetére


imiadmin
őstag

nem emlékszem, hogy privátba ment volna ez bármikor is... #3530-tól olvasd a fórumot.. ott lett megoldva a probléma...

(#3859) westcoastog válasza imiadmin (#3858) üzenetére


westcoastog
veterán

Áh most látom mehet az andread is ha betárcsázzuk *#*#3646633#*#* és adunk a sim-nek imei-t. Na lehet még most elugrok haverhoz és ráveszem egy utolsó romolásra szegényt. Már napok óta csak a telómmal foglalkozik. :DDD

(#3860) westcoastog


westcoastog
veterán

MŰKÖDIK! :C
2.3.5 Andread, van hálózat, és van 1 giga tárhelyem is. :R :C

(#3861) westcoastog válasza westcoastog (#3860) üzenetére


westcoastog
veterán

Bár erre egy launcher sem akar felmenni.

(#3862) westcoastog válasza westcoastog (#3861) üzenetére


westcoastog
veterán

Most már jó az is.

(#3863) imiadmin válasza westcoastog (#3862) üzenetére


imiadmin
őstag

naugye.. megy ez... :C

(#3864) westcoastog válasza imiadmin (#3863) üzenetére


westcoastog
veterán

Még furcsa ez a mókolt rendszer, ma esti programom megvan míg belakom újra. :D
google play app mikor frissülne? Mert még a régi felületű play van fent.

(#3865) imiadmin válasza westcoastog (#3864) üzenetére


imiadmin
őstag

letöltesz valamit és frissül vele együtt...

(#3866) westcoastog válasza imiadmin (#3865) üzenetére


westcoastog
veterán

Töltöttem már párat de még nem frissült..

(#3867) westcoastog


westcoastog
veterán

csomó minden összeomolgat most, a kevés ram miatt lenne? Még az es task manager is csak leáll.
De ez az andread már alapból többet eszik mint az alap rendszer úgy veszem észre.

[ Szerkesztve ]

(#3868) jonnyjoker01 válasza westcoastog (#3867) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Valahol láttam, hogy van swap kernel 918mix/d-re. Már is raktam bele öcsémnek +512mb ramot, viszont sajna csak class2-es memóriakártyája van, amivel a virtuális ram b@szott lassú.

Üdv. Johnny

(#3869) westcoastog válasza jonnyjoker01 (#3868) üzenetére


westcoastog
veterán

Én úgy tudtam ez a teló nem támogatja swapot.
Bár nálam elférne, 16gigás class6-os kártyám van.
És futó alkalmazásoknál kiírja a többlet memóriát?

[ Szerkesztve ]

(#3870) #16695808 válasza jonnyjoker01 (#3868) üzenetére


#16695808
törölt tag

leírnád, hogy raktál (cseréltél ) kernelt a virtuális swap-hoz, az enyém 918d és gyári rom (ezt ha lehet megtartanám) és root is van Link2SD-vel tökéletes már csak a swap hiányzik, ja és szerintem class10-es kártyának már elég kell lennie. kérlek oszd meg a tudást :) előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#3871) jonnyjoker01 válasza westcoastog (#3869) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ott nem írja ki, olyat ír ki, hogy 120+mb RAM szabad. Az alap kernel nem támogatja a swapot, valahol talált egy romot ahol custom kernel is volt. Az viszont igen. Amúgy most nem is olyan rossz a telója: 806Mhz proci, 700+ mega ram, 1gb belsõ tárhely (int2ext nem megy, link2sd van). Ami nagyon tetszett neki, hogy ezelôtt nem futott el rajta a temple run, mostmár igen :))

(#3870) fjani1981: Az a gond, hogy nem én csináltam. Romokat keresett az XDA-n, (igazából nem nagyon ért ezekhez a dolgokhoz, annyit tud, hogy hogyan kell letelepíteni egy romot, ha nem mûködik letörli és felrak egy másikat :) ) angolul nem tud, azt sem tudja mi az a kernel, csak random letöltött valamit, amit cwmel felrakott oszt csà.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#3872) westcoastog válasza jonnyjoker01 (#3871) üzenetére


westcoastog
veterán

Nekem Andread 3.2-es rom van, fingom nincs miféle kernellel.
Most is szüttyögök max 40-50 megán, pár napja gyári rommal kihoztam belőle 80mega szabad ramot is, de kutyafüle még mindig, procit meg nem érdemes tuningolnom ilyen kevés ram mellé.

[ Szerkesztve ]

(#3873) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#3871) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Olyasmit mondott, hogy egy "Vesa" nevû romot tett fel, és én azóta látom a swap támogatást. Sajnos én nem találtam meg innen telefonról. Mármint a ROM-ot.

Amúgy csak mondom, hogy szerintem van értelme overclockolásnak, nekem ZTE Kis Plus-om van 806mhz procival és fél giga rammal, és sokkal gyorsabb, mint a 918, úgyhogy szerintem sokat szàmít az a +200mhz, meg persze a plusz swap.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#3874) imiadmin válasza jonnyjoker01 (#3873) üzenetére


imiadmin
őstag

a Boot.img az, ami tartalmazza a kernelt....

(#3875) #16695808 válasza jonnyjoker01 (#3873) üzenetére


#16695808
törölt tag

Felhúzni én is felhúztam már de nem volt tökéletes valami. De 650mhz elég lenne ha lenne 500mb ram swap

(#3876) #16695808 válasza imiadmin (#3874) üzenetére


#16695808
törölt tag

És hogyan csereljem ki?

(#3877) westcoastog


westcoastog
veterán

Olyat lehet hogy valaki gyári romból kiszedi nekem a camera alkalmazást? Mert ebben az andreadban egy rakás szar lg camera nevezetű cucc volt, kb a fényképezésig nem jutottam el emrt csak pittyegett össze vissza, nem vágtam a logikáját, de appok között meg nem találok olyat amivel videózni is lehet egyszerre meg előre beállítania fehéregyensúlyt stb-t, csak olyat minél lehet de az csak képet tud csinálni, videót nem.
Ja meg egy gyári billentyűzetet is elfogadnék mert ebben alapból csak touchpal van...

jonnyjoker01
Te mekkora feszültséggel hajtod azt a 806mhz-t?
Én 1,400mV-ot állítottam be, ha kevesebbel is elmegy az jó lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#3878) jonnyjoker01 válasza westcoastog (#3877) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

1300mv asszem.. Majd holnap megnézem a telóján.

Üdv. Johnny

(#3879) westcoastog válasza jonnyjoker01 (#3878) üzenetére


westcoastog
veterán

Alapból 1,350mV-t írt a droidtools, onnan toltam feljebb.

(#3880) imiadmin válasza westcoastog (#3877) üzenetére


imiadmin
őstag

rakd fel a CameraMX-et...

(#3881) imiadmin válasza #16695808 (#3876) üzenetére


imiadmin
őstag

leggyorsabb módja a Flash Tool...

(#3882) westcoastog válasza imiadmin (#3880) üzenetére


westcoastog
veterán

Néztem de lehet csak átfutottam rajta hamar.

Ez a kernelcsere megtudja rohasztani a jelenlegi rendszert? Mert ha hazavághatja inkább nem is próbálkozok vele, örülök hogy egyáltalán működik ez a telefon. :DDD

(#3883) imiadmin válasza westcoastog (#3882) üzenetére


imiadmin
őstag

az XDA fórumon megtaláltam a swap-ot támogató kernelt...

(#3884) westcoastog válasza imiadmin (#3883) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor még egy utolsó körre lehet ráveszem Sqpp barátunkat hogy foglalkozzon a telómmal... XD

(#3885) jonnyjoker01 válasza westcoastog (#3879) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Hát, látod akkor rosszul emléxem.

Üdv. Johnny

(#3886) westcoastog válasza jonnyjoker01 (#3885) üzenetére


westcoastog
veterán

Sebaj majd holnap ránézel, vagy amikor ráérsz. ;)

(#3887) #16695808


#16695808
törölt tag

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=42693393&postcount=239
ezt valaki megcsinálta már és hogyan mert ez nekem elég kesze-kusza. nekem CWM recovery megvan flash tools-al. és rendben rootoltam is. ezek után szerintetek mit kéne pontosan tennem hogy a kernel támogassa a swap-ot? hogyan cseréljem le?

(#3888) westcoastog


westcoastog
veterán

Baj van. :(
Én tudok telefonálni, viszont most veszem észre hogy hiába hívnak, a telefon nem jelez bejövő hívást, hanem foglaltat jelez annak aki hív, és ezután csak annyit látok volt egy nem fogadott hívásom. :F
Ez úgy néz ki hogy bejön a lockscreen és foglaltat jelez annak aki engem hív...
Ki sem csörgök meg semmi, be sem jön a panel hogy fölvegyem a telefont mert hívnak..

[ Szerkesztve ]

(#3889) westcoastog válasza westcoastog (#3888) üzenetére


westcoastog
veterán

Nyomtunk egy wipe-ot és mostmár jó, érdekes.

(#3890) jonnyjoker01 válasza westcoastog (#3888) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nekem is volt ilyen, csak a SIM kártyát kellett megmozgatnom egy kicsit.

Üdv. Johnny

(#3891) westcoastog válasza jonnyjoker01 (#3890) üzenetére


westcoastog
veterán

Hm, wipe helyretette, csak az alkalmazásaim kell újrapakolnom, sebaj, legalább most jó. Remélem több nyűgöm nem lesz vele.
Proci feszültséget megtudtad nézni? :B

(#3892) jonnyjoker01 válasza westcoastog (#3891) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Bocs még nem voltam az öcsém telefonja közelében... :W

Üdv. Johnny

(#3893) westcoastog válasza jonnyjoker01 (#3892) üzenetére


westcoastog
veterán

Semmi gond, nem hajt a tatár, elketyeg az 1,4-en is, csak ha lehet fogni a fogyasztáson akkor tolnám lejjebb. :))

(#3894) jonnyjoker01 válasza westcoastog (#3893) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nos, megnéztem, 806 MhZ-re alapból 1375-öt ajánlott a program, de a max. az 1500, szóval szerintem maradhatsz az 1400-nál :(

Üdv. Johnny

(#3895) westcoastog válasza jonnyjoker01 (#3894) üzenetére


westcoastog
veterán

Sebaj, elfut azon is., kösz hogy meglested. :)

(#3896) jonnyjoker01 válasza westcoastog (#3895) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ok szívesen.

Üdv. Johnny

(#3897) mikrofon válasza imiadmin (#3833) üzenetére


mikrofon
veterán

Üdv mindenkinek újra!
Nagyon régen jártam erre, és elég régen bütyöltem a feleségem telóját.
Most az új, működö 2.3.6 ROM felkeltette az érdeklődésemet!

Szeretném feleleveníteni a régi emlékeimet. Az általad linkelt ROM, egy teljes ROM? Tehát elég letöltenem és flashtool-lal már mehet is fel?

(#3898) mikrofon válasza mikrofon (#3897) üzenetére


mikrofon
veterán

nah hát nagy nehezen megcsináltam, de nincs jó hírem nekem a visszaállítás után is maradt a hálózat eldobás.....
Neked megoldódott annak idején?

(#3899) #16695808


#16695808
törölt tag

Most jöttem rá hogy a mi telónk az alábbi : Beállítások, wifi és hálózati beállítások, mobilhalózatok, felhasznált adatforgalom, az aktuális időszakban felhasznált adatforgalom, és itt pont azt mutatja mint a my data manager által mért mobilnet forgalom.
Ez a menüpont állítólag nincs más androidban (GB) csak az alcatelben?! van valakinek tapasztalata a pontosságával kapcsolatban (csak a mobilnetet méri de azt úgynézki pontosan)

[ Szerkesztve ]

(#3900) jiangmen


jiangmen
csendes tag

Sziasztok

Elkovettem egy hulyeseget: Szucsati utmutatasa alapjan rootoltam atelefont, aztan szepen ment utana az int2ext is, ugy ahogy le van irva, viszont a telefon lelassult, na mondom akkor vissza kellene allitani az eredeti allapotot,mert idegeimre ment a lassusag. Mivel a visszaallitasrol nem talaltam leirast, mentem a magam feje utan, es innen van a baj. CWM recoveryben nagyokossan raböktem a wipe all/factory reset-re, anelkül, hogy lenne barmilyen backupom. Reboot utan csak az androidos robot villan fel joparszor, aztan semmi. Akksi ki/be utan sem. Pls valaki vezessen vissza az utra!
OTU van a laptopon, de meg eccer sem probaltam ki, leven a kivalasztando telefonok közt nincs 918D, csak 916D, vagy 918. Egy rossz kivälasztäs mennyire befolyasolja a tovabbiakat?
Aztan le van mentve minden ami Szucsati leirasaban linkelve van:
"918D MIX ROM info - ezt telepítve lehet elrontott telefonokat OTU-val újra éleszteni, illetve sima 918D-t 2.3.6-ra frissíteni"

Valoszinü akkor ezzel kell valamit büveszkedni, de pls valaki mondja meg, hogyan!
Köszönöm a segitseget
Gabor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.