Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rankesz


rankesz
veterán

Ha lenne nagyim, tuti vennék neki egyet...

(#2) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom mikor láttam telefont utoljára, ekkora belső memóriával :DDD

All→M8

(#3) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Hát a papámnak vettünk karácsonyra MyPhone-t, a legolcsóbb modelljük 8 ezer volt (tehát olcsóbb) és szerintem logikusabb a menüje is. Igaz, hogy szegénynek még ez is nehéz, bár egyre inkább kezdem azt hinni, hogy csak azért se akarja megérteni a kezelését, nem hajlandó pl telefonkönyvet értelmesen használni, előbb fogja kézzel betárcsázni és hívni a telefonszámot. :DDD

(#4) nord_


nord_
veterán

Külső kijelző nélküli kinyitható telefon... :(((
Pont az időseknek lenne jó, egy minden fényviszonyoknál jól látható kontrasztos monokróm kijelző, amin nagy betűkkel olvasható lenne a hívó fél neve...

(#5) Khaal


Khaal
őstag

A kisebbik se lenne rossz gép, nagyjából hozza a kategória átlagát, de a lassúsága szerintem totálisan használhatatlanná teszi az idősek számára.

Nálunk egy Samsung c170 volt az első mamamobil, ami szinte minden téren tökéletes volt, de a billentyűzár feloldása a lassú hardver fáziskésése miatt szinte megoldhatatlan feladat volt a célközönség számára.

A nagyobbik Alcatel is teljesen jó lenne, de szerintem a külső kijelző nagyon hiányzik róla. Nem kellene semmi extra, csak egy monokróm ablak, amiben szép nagy betűkkel látszik, hogy ki a hívó.

(#6) DemonDani


DemonDani
addikt

[link]
mindig ez jut eszembe ezekről a vackokról... én special utána vágnám annak aki ilyet ad. ajdon ha kérem, de csak úgy, ez gyakorlatilag szvsz sértő :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#7) Gergő_ válasza nord_ (#4) üzenetére


Gergő_
őstag

Éppen ezen gondolkodtam én is hogy miért nem tudnak egy e-ink kijelzőt tenni a butatelefonokba. Vannak e-ink kijelzős órák, akkor telefonba miért ne lehetne?
Az akkuidőt is nem kissé növelné...

(#8) sien válasza DemonDani (#6) üzenetére


sien
aktív tag

nocsak. egy 80 éves kommentelő, aki élete nagy részét úgy élte le hogy telefonja egyáltalán nem volt, és most is csak a szükséges rosszat látja benne. micsoda szerencse hogy olvasod a topicot.

(#9) rieju18 válasza sien (#8) üzenetére


rieju18
csendes tag

Szerintem jó hogy az Alcatel márka újra divatba jön hiszen régebben is megbízható készülékek voltak.
És most hogy újra visszatér az Alcatel márka legalább már az idősebek re is gondolnak akik már gyengében látnak.
Ámbár nem értem hogy minek kell egy ekkora kapacitású memória bele ha az idősebeknek szánják hiszen ők nem igazán használják ezt ki.
A felnyithatós változata az én meglátásom alapján lényegtelen mivel az idősebb emberek már annak is örülnek ha fel bírják venni nem hogy még felnyitogatni!
Minek ebbe egyáltalán fm rádió is????ugyanis tutit hogy az idősebb emberek nem azt nézik hogy vajon rádió van e benne.

(#10) rieju18 válasza rieju18 (#9) üzenetére


rieju18
csendes tag

Az ára meg lehetne egy kicsikét kedvezőbb is ugyanis a kis nyugdíjból nem teleik mindenkinek 12.000ft-os telefonra :R

(#11) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Az a szétnyitós nekem tetszik...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#12) rieju18 válasza domperke (#11) üzenetére


rieju18
csendes tag

Ez csak egy magán vélemény volt csak gondoltam megosztom
van akinek tetszik van akinek nem ízlések és pofonok :)

(#13) amigazoli


amigazoli
csendes tag

Az 536-os kimondottan tetszik. Nem hiszem, hogy csak az idősebb korosztály fog rákattani, hiszen nagyon pofás és akinek nem kell a csicsás oprendszerek ámítása annak tökéletes választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#14) rieju18 válasza amigazoli (#13) üzenetére


rieju18
csendes tag

A nagy LÓ betűk miatt nem hiszem hogy túl sok fiatal ezt fogja választani de legyen igazad :R

(#15) moli.hu


moli.hu
őstag

Az olcsóbbik modell a Vodafone kínálatában már elérhető, a drágábbik (de még mindig filléres) jószág pedig [...]
Az OT-282 jelenleg Vodafone VF155 néven már kapható, feltöltőkártyás ára 12 000 forint

AZTADURVAELET! filleres?!

(#16) hackeeeee válasza rieju18 (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Fiatalabbaknak, akiknek még tényleg arra kell készülék, hogy fel tudják hívni Őket, vagy Ők a szülőket, arra tökéletesek lehetnek. Főként a szétnyitható készülék.. :)

Véleményem szubjektív...

(#17) moli.hu válasza Gergő_ (#7) üzenetére


moli.hu
őstag

letezik eink-es mobil, a Motorola F3, nekem most olyan van. 1500 ft-ert vettem vodafone instant csomaggal. es kb ez is az az ar, amit elfogadhatonak tartok egy nagyitelefonnal. a maximum a 3000ft.

(#18) rieju18 válasza moli.hu (#15) üzenetére


rieju18
csendes tag

Igen ez a telefon annak filéres aki havi 250.000ft-tól 300 vagy 400.000ft-ig keres na azoknak tutit filéres

(#19) rieju18 válasza hackeeeee (#16) üzenetére


rieju18
csendes tag

Ez is igaz hiszen nekem is csak egy vodafone 246-om van amit 2000ft-ért vettem sim kártyával együtt a tescoban :D

(#20) hackeeeee válasza rieju18 (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez már nézőpont kérdése, hogy kinek mi a filléres, szerintem felesleges összegekkel dobálózni.

Véleményem szubjektív...

(#21) rieju18 válasza hackeeeee (#20) üzenetére


rieju18
csendes tag

Jó jó leállok a véleményemet le írtam és szerintem ez a lényeg :R

(#22) kelly416


kelly416
veterán

Jó a teszt, kellenek is az ilyen telefonok, de se adatlap nincs, se a külsőnél nincs leírva, hogy melyik készülék mekkora. Jópofa kis telefonok, de egy annyival ki kéne pótolni a cikket, hogy melyik milyen dimenziókkal rendelkezik. Legalább becsukva, merthogy inkább az OT-536 érdekelne engem is. :)

Köszönöm.

(#23) hackeeeee válasza rieju18 (#21) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Persze, jogos.. Csak az anyagi oldalt már ne feszegessük, sztem. :)

Véleményem szubjektív...

(#24) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Nálunk v3 penge a nagyitelefon, pont azért, amiket a második készüléknél a cikk is kiemel. Rosszul látó, ügyetlen idős embernek nagy segítség, ha a csörgő telefont elég kinyitni, és már beszélhet is.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#25) Sidney válasza kolosanyi (#3) üzenetére


Sidney
csendes tag

Ez ismerős, nálunk szerintem ugyanez a MyPhone lett a nagyifon, mégis inkább mindig bepötyögi a telefonszámokat, mert azt mondja, hogy ennyi memóriatréning nem árt :)

(#26) kolosanyi válasza sien (#8) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezen nagyot röhögtem... :D

(#27) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Az OT-282 király, tetszik, 5 ezerért függetlenül azonnal lecsapnék rá, de ilyen áron vicc az összes ilyen gép.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Nagyinak kiváló, ráadásul még szép is! :K

Mentalita'

(#29) cigam


cigam
félisten

Mesélje már el valaki, hogy 10-20 gomb, és a 240x320 pixeles képernyő kezelésén mi akkora probléma? Annó a 8bites mikrogépek (1-4MHz-es CPU-val) röhögve kezelték a teljes qwertz billentyűzetet, és a felbontásuk is hasonló volt.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30) Dyss


Dyss
csendes tag

Nem egy ismerősöm van (14-36 éves korúak vegyesen), akik már anno megvették a Myphone telefonokat.
Számukra az volt a feltétel, hogyha már mobiltelefon, akkor ne legyen benne mindenféle olyan extra funkció amit úgyis otthon a számítógéppel csinálnak meg. Tehát csak egy sima mobiltelefon legyen, amiért nem kár, ha éppen landol mondjuk bringázás vagy munka közben!
Az ilyen és ehhez hasonló készülékek erre a célra tökéletesen megfelelnek.

Az pedig külön pozitívum, hogy az idősekre már más cég is gondol, és mellette nem marad el a dizájnolás sem!

„Kicsikét szűk a világ nekem, keresem benne még a helyem. Nem látom tisztán a holnapot, lehet hogy ebbe én ma még belehalok!”

(#31) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

valaki magyarázza már meg, miért ilyen rohadt drágák ezek?

Anyám nemrég kapott egy telenor R??? akármit, lánykori nevén az is asszem alcatel (de lehet, hogy samu), van benne BT, 2megapixeles kamera, memóriakártyával bővíthető, hetente kell töltőre tenni és volt 4-5ezer között praktikummal. Magamnak szintén alcatel, az a teljes billentyűzetes+érintőképernyős, wifis cucc, volt praktikummal 15e.

Akkor ezek hogy a *****ba kerülnek tizenezerbe?

(#32) mkRoland


mkRoland
senior tag

A dokkolóról el tudtam viselni egy pár képet. Nagyanyám Samsung X160-asa még tökéletesen teszi a dolgát, de nem akarom megvárni, amíg megáll, lecserélném lassan a teszt nagyobbik Alcateljére.

[ Szerkesztve ]

(#33) Bog válasza mkRoland (#32) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Sima, fekete, legömbölyített műanyag izé, amibe az összecsukott telefon beleáll, hátul mg van rajta egy microUSB, ennyi.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#34) cigam válasza Bog (#33) üzenetére


cigam
félisten

Műanyag izé...
Ezért kellett volna egy kép. Amúgy is ez egy hatalmas pirospont, mert nem az asztalra dobja le így az ember, hanem a dokkba, és egyből töltődik.

Nem is értem miért nem készítenek asztali dokkolót több mobilhoz. iPhone-hoz való van dögivel tehát igény is van rá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35) Apika


Apika
Közösségépítő

Egészen szép darabok! Majd ajánlom őket az ősöknek... :K

(#36) cigam válasza cigam (#34) üzenetére


cigam
félisten

[link] 5:42-nél mutatja a bölcsőt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37) OneTouch


OneTouch
csendes tag

Én most néztem meg a mobilmania.hu honlapján és a 282 időstelefon 11 ezer HUF függetlenül, szóval a vodafone kicsit túlárazta ezt a készüléket, mint általában szokta. A másik is kapható az 14 ruppó, szóval inkább azt veszem meg az Ősöknek. 11 ezer picit sok a kis egyszerűért, de a kinyítható 14-rt nagyon jó ajánlat. Gondoltam szólok mindenkinek hogy nehogy rosszul járjon a piros szolgáltatóval.. :)

(#38) tevike


tevike
senior tag

Vagy Emporia ?:D Egyébként nagy ötlet ez a telefon,hogy egyedi az biztos,nem úgy mint az i4 vagy az s2,h mindenkinek az van,persze részletre a 90%-nak. ;]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#39) noezmegmi


noezmegmi
tag

Kezd aktuális lenni egy idős telefon és szomorúan veszem észre, hogy látszat dolgok : nagy kijelző , nagy gombok, zseblámpa , antenna nélküli FM ezek szépek csak ha ezeket használja a telefonáláskor fog lemerülni :( Fontosabb kérdés illetve tervezési hiba illetve filléres takarékoskodás a be/ki kapcsolás gombot spórolják le ! :W :W
Idős falun élő nagymama elő példa amikor a kapáláshoz szokott kézzel bekapcsolja és azzal a mozdulattal ki is kapcsolja :((( ugyan ezt műveli amikor a beszélgetés végén a piros gombot lenyomja és már örül is neki hogy milyen ügyes! mi meg másnap szaladgálunk mi lehet vele mert a szám nem kapcsolható :W Végül is megoldottuk a Matav segitségével vettünk egy hagyományos vonalas telefont, mert azt nem tudja kikapcsolni, fali kivitele miatt nem tudja rosszul lerakni :) mert akkor leesik a kagyló
Ilyen fapados készüléket keresek akinek van ötlete az nyugodtan írjon.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.