Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vigneau


Vigneau
félisten

Pont jókor jött ez a cikk. Hasonló kategóriában keresek mSATA SSD-t Y580-hoz. Az ára is elég barátinak tűnik. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2) radi8tor válasza Vigneau (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is rád gondoltam, mikor a linkre kattintottam. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3) Vigneau válasza radi8tor (#2) üzenetére


Vigneau
félisten

Az iPonban is alig több, mint 30k-ért láttam, mikor gyorsan utánanéztem. Nem kizárt, nem sokat agyalok majd rajta. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4) PPatrik válasza Vigneau (#3) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Figyelj csak én is hasonló gondban vagyok, csak nekem egy Series 9-be kellene egy 240/256gb-os.
Az egyik leggyorsabb ha jól látom a Plextor M5M (esetleg Crucial m500) ami normális áron elérhető és elég gyors tömöríthetetlen adattal is. Csak elég sokat fogyaszt mind kettő. De a helyedben ha nem számít az üzemidő én biztos olyat vennék.

A témához pedig: Nagy hiány van msata ssd-ből reméljük egyre több fog megjelenni. Bár én lehet én vagyok szűk látókörű, de nekem a sandforce vezérlős ssd nem létezik. Nem szeretném itt szennyezni ezzel a topicot, hogy miért, de aki valamire való ssd-t akar, az nem sandforce-osat vesz. Szóval megint kaptunk egy ssd-t amiből 12 egy tucat, bár erre mintha a neve is utalna.

(#5) szilagyiv válasza PPatrik (#4) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Francba. Pont most vettem V300-at, pedig ha ez előbb jött volna, inkább ilyet veszek...

(#6) satz18 válasza Vigneau (#1) üzenetére


satz18
őstag

Mintha új géped lenne. Nekem leesett az állam a sebességkülönbségtől.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) Vigneau válasza satz18 (#6) üzenetére


Vigneau
félisten

Nos, anno az asztali gépem is meglódult az első SSD-mmel, viszont a mostani Micron-om már messze bőven elég. :K

PPatrik:
Utánalesek annak a típusnak is. :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#8) FRENK1988 válasza PPatrik (#4) üzenetére


FRENK1988
veterán

Jah csak elobb msatat támogató laptopok is kellenenek. 1 kezemen megszamolom hány ilyet támogató laptop van forgalomban

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9) PPatrik válasza FRENK1988 (#8) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Én fejből kifutnék egy kezemről.

(#10) FRENK1988 válasza PPatrik (#9) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hmm. Itt Magyarországon kaphatóak?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11) PPatrik válasza FRENK1988 (#10) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Lehet, de ugye mi arról beszélünk, hogy csak akkor lesz msata ssd ha valami támogatja is azt. Viszont az ssd szempontjából édes mindegy, hogy itt forgalmazzák-e már bocs.

(#12) vinibali


vinibali
őstag

az írási mennyiség elég vicces. hiába ide-oda a Sandforce vezérlő meg az ilyen olyan wear level elleni megoldások, 8-900 írást viselnek el. nagy valószínűséggel 19nm-es akármi lehet, a vezérlő támogatja :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#13) radi8tor válasza FRENK1988 (#10) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, van sokféle. De ezeket nem írják rá az adatlapjára. (sajnos)

⭐ Stella

(#14) FRENK1988 válasza radi8tor (#13) üzenetére


FRENK1988
veterán

Akkor velem van baj, hogy olyan laptopok (üzleti) érdekelnek amikben nagyon ritka

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#15) radi8tor válasza FRENK1988 (#14) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Üzletinél ritka, valóban.
Ott vesznek bele 512GB-osat és jól elvannak évekig.

⭐ Stella

(#16) jimmy399


jimmy399
senior tag

"..az összesen felírható adatmennyiség a 60 GB-os változat esetében 46,5 TB, míg a 120 GB-os esetében 93 TB..."

Ez nem egy elírás?

--- N/A ---

(#17) FRENK1988 válasza jimmy399 (#16) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nem. Ennyit garantál a gyártó az ssd élettartama alatt

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#18) SirRasor válasza jimmy399 (#16) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem elírás, de vicces érték, ha arra gondolok, hogy egy TLC-s Samsung 840-es 120 gigás is papírforma szerint elvisel 120 TB írást. Az más kérdés, hogy elvileg 300+ TB-ot is képes elviselni, ha szerencséje van az embernek :)

Make Love not war!

(#19) radi8tor válasza SirRasor (#18) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

TLC-s kell a kutyának :)

⭐ Stella

(#20) SirRasor válasza radi8tor (#19) üzenetére


SirRasor
őstag

Warum?
1 hónapja használok ilyet, a wint optimalizáltam napi 1-2 GB írásra, úgyhogy így is jó sokáig használható :)
Az elérési idő papír szerint 1/3-al nőtt az MLC-hez képest. Teszt alapján nem :) Sebesség dettó (nem írási, de az nem izgat).

EDIT: érzésre se lassabb: ezelőtt 64 GB-os Crucial M4-ről váltottam.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#21) radi8tor válasza SirRasor (#20) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ameddig van a piacon MLC, addig biztos olyat vennék.
Egy SSD-t használni kell, nem babusgatni :)

⭐ Stella

(#22) szilagyiv válasza radi8tor (#19) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Asztali gépemben nekem is 840-es 120GB Samsung van. Hidd el, csak a szájíz rossz, a teljesítmény kitűnő!

(#23) SirRasor válasza radi8tor (#21) üzenetére


SirRasor
őstag

Ezt már sokan mondták, úgyhogy biztosan félreérthető, amit írok :P
Szóval a wint átbuherálom, hogy fölösleges írásokat ne csináljon. PL: folyamatosan LOGgol, amit másodpercenként ír a vinyóra. Totál fölösleges, semmi értelme;az ilyen dolgokat sebességvesztés nélkül ki lehet kapcsolni.

Viszont ezek felett ugyanúgy használom, telepítek rá stb.

Mondjuk csak egy van, amiről nagyon megoszlanak a vélemények: böngésző cache. Amikor SSD-n volt, nem éreztem gyorsabbnak semmit. Viszont rövidre zárva a böngészős történetet: 256 MB-nyi RAMdrive és kész :) Annál gyorsabb úgysincs semmi :P Mondjuk kikapcsoláskor mentse el az adatokat is és így már semmire se lehet panasz.

Make Love not war!

(#24) Vigneau válasza vinibali (#12) üzenetére


Vigneau
félisten

A fentebb taglalt másik két SSD, valamint az ADATA ASX300S3-128GM-C esetleg többet bírna? Még nem rendeltem meg a Kingston-t, ezért is kérdezem.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#25) vinibali válasza Vigneau (#24) üzenetére


vinibali
őstag

nem tudom mi bírna többet. a msata ssd-k szvsz jellemzően most kezdenek terjedni. mindenképp kutakodni esetleg talán még külföldről is kell rendelned, ha olyat akarsz, amelyik bírja a strapát. célszerű megnézni a vezérlőt, de leginkább a nand lapkák gyártási technológiáját(ami spec. közé írva, vagy lapka sorszámból kikeresve lehetséges)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#26) radi8tor válasza Vigneau (#24) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minél több szabad hely van rajta, annál tovább fogja bírni.

⭐ Stella

(#27) Vigneau válasza radi8tor (#26) üzenetére


Vigneau
félisten

Vágom. Anno a 64-es Kingston-om is jól bírta, bízom a gyártóban.

vinibali:
Ahogy elnézem, vagy ez lesz, vagy a jelenleg a piacon futó ADATA 128-as verzióját választom. Aztán meglátjuk, miként teljesít a lappyban.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.