Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

"PS vs. XBOX360"? nem "PC vs. XBOX360"? :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Youri


Youri
veterán

A különbség mondhatni minőségi :) persze több mint valószínű, hogy ez az optimalizáltság rovására fog menni...

amúgy a víz még így is cúnya

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#3) Sundesz


Sundesz
őstag

Olyan mint egy DVD és Blu-ray közötti különbség.

Hörcsög Powa'

(#4) atike


atike
nagyúr

Nem semmi. Látszik a lényeg... Bár több kép jobb lett volna... :)

(#5) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Eljárt az idő a box felett.:)

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

milyen érdekes, a 2008-as GTA4-nél is hasonlóan zongorázni lehetett a különbséget :))

ilyenkor hol vannak a vérfantrollok? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) wednesday


wednesday
őstag

Látni a különbséget, de azért több képet is közzétehettek volna. Nem csak ilyen napos vakítós képeket.

[ Szerkesztve ]

(#8) sittes79 válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


sittes79
addikt

Xbox 360 már 30k-ért is!!!

PC-be ennyi egy bekapcsoló gomb, hagyjuk már....

Trololol :D

(#9) atike válasza sittes79 (#8) üzenetére


atike
nagyúr

30k-s bekapcsoló gomb, mi? :)

(#10) Youri válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


Youri
veterán

érkezőben :D

RTX ON

(#11) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Általában úgyis sötétben mész,alig látni valamit. :DDD Nekem boxon is tetszett a grafika emiatt,mert általában tök sötét volt.. :K Amúgy én is PC párti vagyok,csak megemlítettem.

(#12) Apika válasza wednesday (#7) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Szerintem is lehetett volna más képet választani, mert - ugyan érezhető a különbség - nem sokatmondó ez a kép...

(#13) LLKobe


LLKobe
veterán

Nekem a boxos verzión jön be jobban a hegyoldal meg a fák. Nem olyan éles, és szerintem így élethűbb. A többi persze a pc-n jobb.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#14) Mukorka


Mukorka
addikt

" de fotelből , 3 méterre a 120-as Tvn nem látni a különbséget"

Jó az a box még 2 évig, pc-re nem jön olyan látványú játék ami rendesen beinthetne a konzoloknak.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#15) Sirandrish válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


Sirandrish
legenda

Miért "vérfantroll" az aki a konzolt részesíti előnyben?

Mellesleg ha a majdnem 2 év difit is nézzük akkor azért nincs akkora különbség hogy összeszarjam magam...

ON: Én már nagyon várom...nekem a Medium is elég csak menjen..nagyon kíváncsi vagyok rá :))

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#16) Vistaboy válasza anulu (#1) üzenetére


Vistaboy
veterán

Bocsi, elütöttem. :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#17) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Engem csak az bosszant hogy 8 nap mulva itt a jatek es semmi marketing, semmi reklam, nem lehet sehol elorendelni stb. Minden jo jatek igy vegzi. A szart konnyu eladni ha van mogotte hype, erre rengeteg peldat lattunk mar. De lehet egy jatek akarmilyen jo is ha alig tudnak a letezeserol az emberek.

(#18) KvPt válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


KvPt
tag

Ja, csak sajnos, a konzolos beállítások fölött egy akkori erős gép igen hamar kifulladt, 4 magos proci kellett a játéknak meg annyi vram amennyi csak lehet (512 nem volt elég 2008!-ban), szóval az átlag embernél alig ment szebben, mint konzolon, ment is érte az anyázás hivatalos honlapon, hogy ezt a gépigényt komolyan gondolták -e (megjelenéskor vettem meg, kicsit meglepődtem a divetítésen)?
Szóval szerintem enyhén kétes dicsőség, hogy akkora erőforrásfelhasználással (pazarlással) szebb grafikát lehetett beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#19) Mr.Csizmás válasza Sirandrish (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

különböztessük meg a konzol usert, és trollt, ha lehet.

(#18) KvPt patchek?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) Shing válasza LLKobe (#13) üzenetére


Shing
őstag

Hát persze, hogy megmagyarázod.

(#21) KvPt válasza Mr.Csizmás (#19) üzenetére


KvPt
tag

Amennyire emlékszem kb 1.4-ig mentem el, de nem rémlik, hogy érdemi javulás történt volna, de persze ez lehetett gépfüggő, meg lehet már annyira nem is érdekelt, mert emlékeim szerint már nagyon untam a folytonos állítgatást. Viszont arra emlékszem, hogy az árnyékok megmaradtak ugyanolyan bűnrondának, szemcsésnek, mint az elején.

(#22) sti


sti
tag

Boxon is elsőnapos vétel volt a LCE és PC-n is az lesz. Csak jó lenne már tudni, hogy mit takar az LCE a digitális(Steam-es) verzió esetében.

(#23) Sirandrish válasza Mr.Csizmás (#19) üzenetére


Sirandrish
legenda

De mit vársz itt a trolloktól?
A játék szebb lesz PC-n...ami azért elvárható másfél évvel a Boxos megjelenés után..
Nem mellesleg ha a jelenlegi árakat is nézzük, akkor egy Box 30K...egy 30K-s PC-n fut majd "csak" Box színvonalon a játék? Nem! Akkor miről beszélünk?

Most troll voltam?:D

Viszont én még mindig nagyon várom mert Boxon sajnos nem volt szerencsém hozzá, de PC-n ha baráti lesz a gépigénye tuti megsassantom :)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24) wednesday válasza LLKobe (#13) üzenetére


wednesday
őstag

Most nem azért, de hogy lenne már élethűbb?
Maximum annak, aki szemüveges, leveszi a szemüvegét és úgy néz a távolba. És relatíve nincsenek is messze azok a fenyők.

(#25) Sirandrish válasza wednesday (#24) üzenetére


Sirandrish
legenda

"Maximum annak, aki szemüveges, leveszi a szemüvegét és úgy néz a távolba."

Ez jóó :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#26) LLKobe válasza Shing (#20) üzenetére


LLKobe
veterán

?

(#24) wednesday : Nem fogok leállni vitatkozni a fenyők távolságáról :) Egyéni véleményem volt. De sztem nem kelt túl életszerű érzést ha a 20 centire lévő fű, és a 10km-re lévő fák is ugyanolyan tűélesek.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27) vhunor válasza Mukorka (#14) üzenetére


vhunor
őstag

Én a nemrég megvett Infamous 2 első 15 percén is letettem a hajam (50-es plazma, 2,5 méterről), pedig az sandbox és nem egy Uncharted 3, ahol limitált a bejárható terület.

(#28) Lacc88 válasza SzlobiG (#5) üzenetére


Lacc88
senior tag

nem járt az el , azért mert pcn van élsimítás ....... sokkal olcsóbban játszol konzolon és nem sokkal rosszabb grafon .... és konzolon nem kell ilyen - olyan szar peccseket fel tolni .... h menjen nagy nehezen . :)

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#29) kapeti07


kapeti07
senior tag

Emlékszem az XBOX-os megjelenés előtt (amikor még úgy volt, hogy PC-n is megjelenik) valamelyik game-expón mutatott videón a fejlett grafikával akarták eladni a játékot.

Erre Xboxra lebutították és kiadták. Gyanítom, hogy az a PC verzió még csak most lett kész ;]

Xbox: kapeti

(#30) Angel1981


Angel1981
veterán

Szembetűnő a különbség - figyelni fogom a teszteket! :)

(#31) wednesday válasza LLKobe (#26) üzenetére


wednesday
őstag

Nem is egy összefüggő kép van előttünk.
De ha te oldaladról közelítjük meg a dolgot akkor az sem életszerű, hogy a 20 centire lévő fű is paca meg a távolba lévő dolgok is, a boxos képen.
Most általánosságba mondom: (eltekintve, hogy ez játék, aminek korlátai vannak)
Egyébként nem a tájnak kell úgymond "eldöntenie" hogy mi homályos és mi nem az (minden éles). Hanem mi fókuszálunk egy pontra. Ha én most a fákat nézem, akkor nem életszerű, hogy ennyire el van kenve az egész.

Nem is akarok én sem vitázni, mert egyrészt tudom, hogy ez egy játék, ami "meglepő módon" nem olyan mint a valóság. Meg rögtön box elleni támadásnak vélik, pedig nincs bajom a masinával se. Ha a PC-s lett volna homályos, akkor is ezt mondanám.

(#32) Mukorka válasza vhunor (#27) üzenetére


Mukorka
addikt

Valszeg csak nincs viszonyítási alapod, csak a konzol. Illetve mivel evek ota csak konzolportok jonnek pc-re igy ott sincs már. Nagy képernyőn messziről meg tökmindegy.

Sirandrish: neked javaslom hogy nézd a crysis 1-et konzolon és pc-n. 4 év különbség utan is nevetsègesen néz ki boxon. A többi játéknal meg ne lepődj meg ha nem sokkal szebb hisz konzolra irtak oket

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#33) sti válasza wednesday (#31) üzenetére


sti
tag

Az meg, hogy pixelszámolgatás, meg PC vs Konzol megy a generáció egyik legjobb játékával kapcsolatban... :C
Nevetséges! Örüljetek már ennek a kurvajó játéknak, platformtól függetlenül!

(#34) Ilsyde válasza Sirandrish (#15) üzenetére


Ilsyde
őstag

A konzolos meg a PC-s kozott az a kulonbseg hogy a konzolos a jatekkal eltoltott idejenek 100%-at azzal tolti hogy jatszik es szorakozik, a PC-s meg 50%-ban a grafika/driverek/beallitasok miatt sir/veri, 50%-ban meg jatszik ;)

(altalanossagban irtam, mielott valakinek elkezdene habozni a szaja)

(#35) HollyBoni válasza Ilsyde (#34) üzenetére


HollyBoni
veterán

Meg abban különbözik,hogy a Box csak 720p-t tud. Nekem itt eldől a dolog. Annak aki néha csak beül a nagy TV elé annak jó a box,de én speciel nem ilyen vagyok,volt már 2x boxom de sosem tudtam átszokni.

Szóval szerintem tök felesleges vitázni,kinek mi jön be. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Youri válasza Ilsyde (#34) üzenetére


Youri
veterán

50%-ban a grafika/driverek/beallitasok miatt sir/veri

nem jellemző... de lehet, egyeseknek gondot okoznak az egyre puritánabb beállítási lehetőségek :U

RTX ON

(#37) Egon válasza Sirandrish (#23) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, lassan te is trollá válsz... :P
1. Milyen 30K? Megnéztem árgépen, sok boltban. Legolcsóbb helyen is cca. 45K egy XboX 360-as alapgép. Vagy benéztem valamit, esetleg használt árakból indulunk ki?
2. Normális tévé általában drágább, mint egy normális monitor, azt sem ártana bekalkulálni (kábé százszor leírták már).
3. Játékok ára? 20-30 játék esetén, a játékok ára közötti különbség már tetemes, majdhogynem eléri a vas ára közti különbséget (és akkor arról még nem is beszéltem, hogy egy PC-vel mennyi minden egyebet tudok csinálni, amit konzollal csak nehézkesen, vagy éppen sehogy sem).
4. Egy normális kiépítési X-Box már nem is annyira olcsó (tudom, mert most vettem a gyereknek).

Summa summarum: eléggé egyoldalú, korántsem elfogulatlan a véleményed ezügyben.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) Shing válasza Ilsyde (#34) üzenetére


Shing
őstag

Szerintem a "játékkal eltöltött idő" mindig 100%, mivel játékkal töltöd az időt. Amúgy jó ilyen túlzásokat tenni? Aki csak konzolon játszik talán elhiszi, de aki PC-s csak röhög rajtad. S:

(#39) vhunor válasza Mukorka (#32) üzenetére


vhunor
őstag

Jah, azért van GTX 560-am meg fullhd ips monitorom (is, meg a noti meg a 3 konzol) :), meg a multis FPS-ek és (utálva az időbeli kötöttséget) MMO-k kivételével nagyjából minden szépnek kikiáltott játék megfordult nálam. Nekem bőven elég szép a mostani generáció, ha csak tized ennyit foglalkoztak volna az elmúlt 10 évben a játékmechanikák, fizikai szimuláció és MI fejlesztésével, sokkal jobb játékok lennének most. Manapság egy-egy indie játék sokkal tartalmasabb mint tízmilliókból készült AAA kategóriás vackok. Teljesen elégedett lennék ha a következő 10 évben ezen a szinten megrekedne a grafikai megjelenítés, és végre a dolgok lényegi részét fejlesztenék.

(#40) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mennyi okos ember van itt.

patchelgetés: a cuccok 99%-a leszedi magának, frissít (ha warez, akkor értelemszerű, hogy kézzel kell patchelgetni)

beállítás, pepecselés: 2009 ősze óta flottul megy a win.

ja és akinek chipelt konzola van, csend a neve. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41) Sirandrish válasza Mukorka (#32) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez igaz...csak a Crysis megjelenésekor 10Boxot vettem volna egy olyan PC árából amin az maxon ment...

Az hogy mi, mennyire szép min, engem legkevésbé sem érdekel.
Én bővel elvagyok a fos grafikával ha a játék olyan...de lehet akármilyen szép is (ala Crysis) ha játékként egy forintot sem ér.
Szép, gyönyörű, de az nem köt le huzamosabb ideig..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#42) Dr. Romano válasza Ilsyde (#34) üzenetére


Dr. Romano
veterán

OMLOL

vhunor
Basszus kb. 6 éve meg van rekedve a megjelenítés, mit akarsz még +10-el? :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43) Sirandrish válasza Egon (#37) üzenetére


Sirandrish
legenda

Már vártam a TV-t...esküszöm.
Ha 5 éve vettem egy LCD-t (nem tettem meg amúgy mert nem érdekel) az még most is képes a 720P-re...de a gép (amit adatlapomon is látsz) még 3 éves se nagyon van, és már rég nem képes az új játékokat 720P-be futtatni...hiába tudná a monitorom ha a gép lefüstöl alatta.

A TV-t nem kell fél évente cserélni..a VGA-t igen...de ha nem is fél évente, kötve hiszem hogy kibír annyit mint egy TV...

Játék ára? Hallottál már használt játékokról? 2-3K-ért szinte bármit megvehetsz ami legalább 2 hónapos.

Egyébként hozzáteszem hogy nekem tökmindegy ki mit mond..
Van PC-m is és konzolom is...van játék ami jobb PC-n, mint mondjuk az FPS-ek de ettől még a konzol jóval olcsóbb hosszú távon is...még ha a TV-t számoljuk akkor is..
Plusz szerintem jobb és kényelmesebb is játékra...ez persze szubjektív..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#44) LÁZ


LÁZ
addikt

A Limited Collectors Edition előrendelésről fellelhető vmi info vajon?

szerk. amazonon láttam 30 font plusz postáért, de sehol máshol..

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#45) #41133696


#41133696
törölt tag

Uhh ütött... a víz kb egy fokkal szebb az Xboxos verzión, mint a Battlefield 1942-ben volt :D

Najó, talán a BF Vietnámét eléri :D

(#46) Ilsyde válasza Shing (#38) üzenetére


Ilsyde
őstag

Nem tulzas, nezd meg a legtobb jatek konzolos meg PC-s topikjat:

PC-snel az van hogy kinek hogy fut, nekem milyen jol fut a 200 ezer forintos procimon ezert de jo a jatek, nekem milyen szarul fut a 8 eves gepemen ezert milyen szar a jatek, jaj ATI-n miert problemazik pedig de jok ezek a kartyak soha nincs veluk gond, de zavaro ez az effekt, miert nem lehet kikapcsolni ezt, mit lehet atirni a konfigban, 5000x3000-ben miert csak 27 az fps, grafikai hibat talaltam, belassitanak mindent az arnyekok, lol alacsony felbontasu texturak, belassul itt meg ott, fekete kepernyo, melyik drivert tegyem fel, miert nem eleg neki a dx9, miert akad a laptopom integralt VGA-jan, hogy tudok fov-ot allitani stb. stb. meg persze a jatekrol is esik azert szo.

Konzolos topikban meg magarol a jatekrol beszelnek.

(egyebkent a PC-t helyezem eloterbe en is, de attol meg nem vagyok elvakulva)

(#47) WayneGace válasza Ilsyde (#46) üzenetére


WayneGace
őstag

Ez csak azért van, ha egyáltalán így van, mert Pistikének valahol el kell dicsekednie vele, hogy az ő über gépén milyen beállítással milyen tökéletesen fut. De egy átlag felhasználó annyit csinál, hogy telepíti a játékot, majd felbontást és egy-két dolgot beállít, megnézi a hangbeállítást, majd játszik. Telepítést nem számolva az egész kb. 1-2 perc. Egyébként az, hogy a pc skálázható ez előny, nem hátrány. Például nekem a witcher 2 jobban tetszett, ha kikapcsoltam a csillogó effekteket.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#48) Archer


Archer
őstag

Nem azt mondanám, hogy a PC-verzió szép hanem hogy a Boxos ronda. Ebből a kevés képből nem mondanám, hogy olyan hűde grafika a PC-s de nálam úgysem ezen fog állni vagy bukni a játék.
Egyébként tényleg durva, hogy kb. 0 reklám van aztán jövő héten már megjelenik. Szerintem a fanokat leszámítva a legtöbben azt sem tudják, hogy egyáltalán jön pc-re de azt meg végképp nem, hogy mikor.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49) zseko válasza Youri (#2) üzenetére


zseko
veterán

Nem biztos, hogy az optimalizáltság rovására fog menni. Ha meg igen, majd jönnek a modderek és rendbe teszik :d Ott van ugye a skyrim, vagy amit én is személyesen tapasztaltam, a Crysis 2. Alapesetben akadt fullra húzva, a Blackfire's és a MalDoHD modot feltéve viszont még a tesszalációt is be lehetett kapcsolni. Ahol 18-20 fps volt, még ott is 30 lett. Nem csak szebb lett, hanem gyorsabb is.

HR24.hu

(#50) Mr.Csizmás válasza Ilsyde (#46) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezt a bullshit marketinget :D

és mindkét oldalon mindenkinek eredeti játéka van, ugye?

konzolon a kiírt lemezt beteszem a chippelt konzolba

pc-n letöltöm ezt a cracket, nemjó, másik kell, azt a fájlt másold oda, stb.

GTA4 topic fele is ilyenből állt, hogy imbolyog a kamera, meg kilép -> meg kéne venni.

ja és pc-n lehet moddolni, amivel egy kicsit jobb lesz a cucc, nem mellesleg mást is tudok csinálni (pl. 3d építészet, net).

ha ezeknek a költségvonzatát százalékosan leosztod, tényleg 30k lenne a PC gamer része (legalábbis az enyémnél)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.