Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Bárhogy is legyen, BioWare sz@rt még nem adott ki a kezei közül. Így teljesen lényegtelen, hogy min dolgoznak. Csak dolgozzanak rajta, én 100%-ra veszem, hogy rossz nem fog kisülni belőle.
Egy akció játék pedig jó lenne, jó sztorival. :K

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) ollie válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már van nekik akciójáték, most jelenik meg a 2. része: Mass Effect

***

(#3) PowerBuldog válasza ollie (#2) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Attól függ milyen szemszögből nézzük. RPG/Akció. Bár ha minden igaz a 2. része már inkább Akció lesz mint RPG, sajnos.

Egy tiszta akcióra lennék kíváncsi.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#4) Popalcsek válasza ollie (#2) üzenetére


Popalcsek
tag

Ehhh... nem akarlak megsérteni de ha Te a mass effectet "akció" kategóriába sorolod, akkor lehet inkább mással kellene gémelned... :D Persze ezen állításomat az 1-re tudom alapozni, de ha minden igaz pár héten belül elválik mi lesz a 2-ből.....
Csak mert full ugyanaz a game mint a dragon age, csak más korban és világban játszódik, akkor pedig a dragon age is "akció" ami annál érdekesebb mert az év RPG-je címet kapta. :D (de ha nem is kapta meg esélyes volt erősen...) :))

[ Szerkesztve ]

(#5) PowerBuldog válasza Popalcsek (#4) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A Mass Effect 2-t a BioWare is Shooter/RPG-ként reklámozza. :K

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6) sz.mich


sz.mich
tag

Én valami PFS-re lennék kíváncsi tőlük. :))

Csak kp., az ár fix.

(#7) HaaS válasza Popalcsek (#4) üzenetére


HaaS
addikt

Sokan osztjuk ám ollie véleményét is... mondjuk úgy, hogy új értelmet nyert az rpg fogalma... de az összehasonlítás jó: DAO, ME, egyre megy:)!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#8) Derrewyn válasza PowerBuldog (#5) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ugyanakkor azt is mondják, hogy fontosabbak lesznek a meghozott döntések, a csapattagokkal komolyabban kell majd foglalkozni, meg mondták pár ilyen dolgot még. Meglátjuk.

Az viszont tényleg igaz, hogy bár a Mass Effect egy elég jó kis sztorit mesélt el, a tényleges rpg rész nem az erős oldala volt. Elég csak arra gondolni, hogy mennyit számított az, hogy Paragon vagy Renegade vagy, kb. annyit, hogy nyájasan rábeszéled, vagy fenyegetéssel ráveszed az npc-ket.

Egyébként anno a Diablo2 is RPG-ként futott. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) D_r_u


D_r_u
tag

Az MDK 1-et nem a megboldogult Shiny fejlesztette? Egy MDK 3-at egyébként szívesen látnék a BioWare-től, kár hogy erre esély sincs jelenleg.

A BioWare pedig az utóbbi években (kb. a KotOR óta) szerintem is elég erősen elindult kommerszebb irányba, amelynek jelenlegi csúcspontja a Mass Effect, ami távol áll egy igazi RPG-től. Ezzel nem azt mondom, hogy rossz játék, de legjobb esetben is csak az akció/RPG titulust lehet ráaggatni.

(#10) Popalcsek válasza D_r_u (#9) üzenetére


Popalcsek
tag

Jóóóó.jóóóóó .... igazatok van.... én is emlékszem a régi szép RPG-s időkre, de sajna ez van, ezt kell szeretni... eredendően azért jegyeztem meg csak azt amit, mert ha pistike elolvassa, akkor nem fog háborogni, mert nem szólt senki hogy ez nem a várt lödözős hentelős cucc..... :DD
Kb annyira RPG akkor mint amennyire a BF2 harci szimúláció (na azért annál jobban) :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Morden24 válasza ollie (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Most, hogy már végigjátszottam a Mass Effect-et, azt mondanám, hogy egyetértek veled, de csak karakterfejlődés szempontjából, ami erősen arkád-rpg.

Ellenben a történetvezetés és a dialógok felépítése számomra nagyon magasra emelte a játékot (hozzáteszem, a dialógok összekalapálásában mindig is eszméletlenül jó volt a BioWare - talán konkrétan ez az a dolog, ami miatt szeretem a játékaikat).

Szóval tény, eléggé akciójáték lett a Mass Effect, ráadásul abból is a lineárisabb fajta. Ellenben szerintem lebilincselő volt a rendezés és a dramaturgia, szóval én elő is rendeltem a 2. részt :K

Sectumsempra - For Enemies

(#12) Vistaboy válasza D_r_u (#9) üzenetére


Vistaboy
veterán

De, ők csinálták, csak én olyan értelemben beszéltem a játék mindkét részéről, hogy sokat játszottam vele, és tetszett.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#13) D_r_u válasza Vistaboy (#12) üzenetére


D_r_u
tag

Akkor én értelmezem félre ezt a mondatot?: "Mindenesetre abban biztosak lehetünk, hogy a játék nem az MDK 3 lesz, hiszen hiába a BioWare fejlesztette mindkét részét, a jogok még mindig a korábbi kiadó Interplay-nál vannak."

(#14) Vistaboy válasza D_r_u (#13) üzenetére


Vistaboy
veterán

Öööö... :DDD :B

Igazad van, máris kijavítom. Köszi. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#15) Jander


Jander
senior tag

Valahol már hallottam ezt az "interplay-nél vannak a jogok, és elmondásuk szerint fejlesztik" dolgot... (értsd: fallout mmorpg). De gondolom a megmaradt 5 ember mindkettőn nem dolgozhat...

A Bioware-től pedig sz*rt még nem láttam, úgyhogy nincs miről beszélni :) várjuk!

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#16) D_r_u válasza Vistaboy (#14) üzenetére


D_r_u
tag

NM. Én is kösz, hogy figyeled az olvasói reakciókat. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.