Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Manapság is csinálhatnának processzor átalakítókat, mint pl a SLOT1-Socket370, SLOT1-FCPGA2(Tualatin) átalakító, de elég mókás volt a Socket423-Socket478 átalakító is, és akkor ne feletkezzünk meg az LGA775-Socket478 (vissza) alakítóról sem...

(#2) bunfi


bunfi
őstag

Meglepő!

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#3) CSB29


CSB29
aktív tag

Na jó és a H110-es lapokban? Akkor vetné is rá magát mindenki egy i5 8400-al párban :))

(#4) Tyrel


Tyrel
őstag

És ettől a pillanattól kezdve az Intel 10$-al drágábban licenszel minden egyes LGA foglalatot az ASUS-nak, csak így hálájuk jeléül... :))

Turenkarn

(#5) kalmani válasza Tyrel (#4) üzenetére


kalmani
tag

Én úgy gondolom, hogy épp az alaplap gyártók akarnak folyton új foglalatot. Úgyanis így új alaplapot is kell vásárolni az új CPU-hoz.

(#6) DarkByte válasza bacsis (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

Wow, a SLOT1-Socket370 átalakítót ismertem, de nem tudtam hogy voltak még ilyenek. :Y Köszi hogy megemlítetted. :R

(#7) reds.hu


reds.hu
csendes tag

Inkàbb vettem volna Ryzent pàr hònapja...

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#8) DithenS válasza kalmani (#5) üzenetére


DithenS
senior tag

Egy alaplap nem olyan drága, ha veszel egy középárast azzal el lehet lenni 5 évig, utánna úgy is új videókártya kell akkor meg alaplap is, még egy 5 évet nem érdemes kocnáztatni.Szóval nem akkora baj hogy újat kell venni, mert mindenképpp elavul annyira hogy nem érdemes megtartani.Azokat meg nem értem akik évente meg kétévente vesznek processzort, azoknak hátrány az.Azok meg bolondok.

(#9) --ka válasza DarkByte (#6) üzenetére


--ka
senior tag

Az utóbbi kettővel az volt a gond - az árán kívül - , hogy speciális hűtés is kellett hozzá. A "szendvics" miatt magasabb volt mint egy normál foglalat a CPU-val.
Ezekkel a plusz kölltségekkel már nem érte meg, hozzánk igazán el sem jutottak, a széleskörben ismert Slot átalakítókkal ellentétben.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Húdemeglepődtem...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) berVi


berVi
senior tag

O hat hogyne, nyilvan az Intel akadalyozza ezt, akinek zero anyagi erdekeltsege van az uj alaplapokban, es nem az alaplapgyartok :)

(#12) snecy20


snecy20
veterán

Milyen kis rebellis ez az Asus... :P

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13) Televan74 válasza snecy20 (#12) üzenetére


Televan74
nagyúr

Biztos sok Z270 -es lap van a raktáraiban. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) #06658560 válasza reds.hu (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert? Elégedetlen vagy a mostani rendszereddel?

(#15) Manbal válasza #06658560 (#14) üzenetére


Manbal
senior tag

nyugi csak flamelni szeretne, azt itt lehet, de csak ha az Intelt esetleg az Nvidiát sarazzuk

nem mellesleg lerágott csont már ez a "működhetne" meg jó is lehetne hozzá, meg hasonló faszságok... fel lehetne már fogni hogy Coffee lake-hez új alaplap dukál, akinek nem tetszik az ne vegyen, és maradjon csendben!

[ Szerkesztve ]

(#16) Lacok


Lacok
őstag

"Ugyanakkor megjegyezte, hogy az Intel valahogy megakadályozta a kompatibilitást."

Lehet, hogy paranormális képessége van az Intelnek. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#17) sid.:Rc211v válasza berVi (#11) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Zérónak azért nem mondanám mert azokon is intel chipset van nem ? :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#18) kovászos


kovászos
tag

Ryzen óta csak AMD-t érdemes venni. Tudja ezt Intel is, ezért az ilyen lépésekkel próbál motiválni minket a váltásra.

(#19) Zsidaaj válasza bacsis (#1) üzenetére


Zsidaaj
tag

Tényleg jó ötlet lenne, eltudnám képzelni ezt a megoldást, de hát akkor mi biznisz lenne az alaplap gyártóknak ők abbol nem sokat profitálnának ha átalakítózna a nép :D

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#20) Zeratul válasza kovászos (#18) üzenetére


Zeratul
addikt

Várd ki a végét, majd kitalálnak az alapgyártók valami hogy az Zen2 nem menjen a Zen első generációjához vett alaplapban.

(#21) b.


b.
félisten

Abu idézet tőled az előző Coffe híredből:

"Technikailag egyébként megoldható lenne a Coffee Lake működése a korábbi alaplapokban is, ugyanakkor kizárólag egy korlátozott módban, vagyis a processzor a specifikációk nagy részét nem tudná teljesíteni. Ez konkrétan alacsonyabb működési órajeleket jelentene."

Most akkor szemét Intel de kár hogy nem engedélyezi hogy az új procija korlátozva fusson a régi deszkákban.

Én azt gondolom hogy ez egy bullshit duma, Asus a legjobban érdekelt az új deszkák eladásában, ráadásul Intel azt nyilatkozta utoljára, hogy a gyártókra van bízva.
Ezt már el mondták ezelőtti hírekben is, hogy Z270 képes kiszolgálni a Kávé platformot, egyetlen probléma a 6 mag tuningolt kiszolgálása, több funkció elérése,amire nem Minden Z270 deszka képes kockázati tényező nélkül. Ez azért kockázat a gyártóknak,de ez majd változni fog. Elméleti szinten engedélyezve van a dolog, gyakorlatilag meg felesleges lenne ilyen áron támogatniuk.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) Dr. Akula válasza DarkByte (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És akkor az Overdrive (486, Pentium) procikról még nem is beszéltünk, amik gyakorlatilag egyel régebbi foglalatokban működtek. :)

(#23) reds.hu válasza #06658560 (#14) üzenetére


reds.hu
csendes tag

Nem, csak az Intel politikàjàval.
Nagyon nehèz lett volna megoldani, hogy lap csere nèlkül lehessen kèsőbb venni coffee Lake procit?
Mondjuk amilyen ütemben gyorsulnak a processzorok az utòbbi èvekben, àtlagfelhasznàlòknak (mint èn is) egy jò pàr èvig nem lesz szüksèges a csere.

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#24) reds.hu válasza Manbal (#15) üzenetére


reds.hu
csendes tag

Nem flamelès. Nem vagyok se kèk se zöld se piros párti.
Z270 nem egy ősrègi chipset, hogy esetleg a következő generàciòs procikat ne tudnà fogadni, plàne ha a tok is ugyanaz.

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#25) b. válasza reds.hu (#24) üzenetére


b.
félisten

" Látszólag az LGA1151-es foglalat nem változott, ez azonban tényleg csak a látszat, ugyanis az 1151 tű máshogy van bekötve. Többek között a Kaby Lake lapkához képest a Coffee Lake 14-gyel több VSS (földelés) és 18-cal több VCC (energia) bekötést használ, viszont 46-ról 25-re csökkent az RSVD, vagyis a későbbi funkciókra fenntartott tűk száma."

1151 nem volt felkészítve 6 tuningolható mag fogadására.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) ScomComputer válasza b. (#25) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez a lényeg...pont most akartam írni...még jó,hogy tudod olvasni....!!!
:K

(#27) hali74 válasza DithenS (#8) üzenetére


hali74
csendes tag

Én 2-évente cserélek procit vga-t!!3- év garival megveszem az újat-2-évig használom és eladom 1-év garival!!hidd el az intel procikat nagyon jó áron el lehet adni....szerintem ez jobb mint megvárni mig elmegy a garancia és kezdeni újra gyüjteni teljes áron megvenni...amúgy tapasztalatból mondom a vga-ra nem véletlen van 3-év gari!általában útánna jönnek a gondok.venti zörgés memoria hiba stb...

(#28) reds.hu válasza b. (#25) üzenetére


reds.hu
csendes tag

Nem olvastam utàna de ìgy már èrthetőbb.
Köszi! :)

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#29) BiP válasza bacsis (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezek régi jó mókák voltak.
Meg ami talán a legfrissebb és a legközelebb áll a mostani esethez, az az LGA775 foglalatba quad Xeon (771) procit varázsolni.

(#30) TESCO-Zsömle válasza b. (#25) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor nem adtak volna 6-core támogatást a lapokra, a 4-magosok meg mehettek volna visszafelé is. Nem ördöngösség, AMD-nél mikor kijöttek a 140W-os Phenom-ok, csak a táposabb VRM-mel megáldott régi lapok kapták meg a "140W Certified" plecsnit.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31) b. válasza TESCO-Zsömle (#30) üzenetére


b.
félisten

Én úgy gondolom, hogy az így is fennforgó,Z370 ideiglenes alaplap dolog,meg majd jön a végleges 390 katyvasz miatt ebbe már nem akartak belefolyni. Ha jól értelmezem, akkor nem csak ez a probléma, hanem egyéb szolgáltatásokat sem tud a Coffeban kezelni a Z270.

Ha őszinték akarunk lenni, jelenleg az alaplapgyártók azt Intel megoldásaiból élnek, gondolom ők sem erőltetik, hogy az emberek a régi deszkákba beletegyék az új procikat. Ha ryzen így megy felfele, akkor biztos vagyok benne, hogy AMD-t is kényszerhelyzet elé fogják állítani, ha nem is egyből, de lassan.
Gigabyte most csökkentette az alaplapgyártó részlegét és vonta össze más részleggel. pedig ők azért adnak el pár deszkát.Sajnos ez a fenntartható fejlődés ára.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) icp1970


icp1970
senior tag

Én ezért vettem Ryzent :K

(#33) tibaimp válasza kalmani (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1. Pont ezt akartam írni én is. Ebben az egész hercehurcában sokkal inkább az alaplapgyártók az érdekeltek és a ludasak, nem az Intel.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) Aprósólyom válasza kalmani (#5) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az Intel chipsetet nem az alaplap gyartok akarjak eladni.

Jevons paradox

(#35) zzola válasza tibaimp (#33) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem a vásárlókon kívül ez mindenkinek jó az iparágban....

(#36) himpike


himpike
aktív tag

Az i5 4690k elég volt eddig nagyjából nekem de a következő cpu-m már nem lesz intel.

(#37) gabber_79


gabber_79
csendes tag

...ezt hivják mesterséges avultatásnak, csak egy idén bejelentett generációt váltanak, kicsit gyorsa a tempó... (szakadjanak meg)

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#38) BiP válasza gabber_79 (#37) üzenetére


BiP
nagyúr

Cserébe nagyobb teljesítményugrást kapunk (+2magot), mint évek óta bármikor.

(#39) bunfi válasza BiP (#38) üzenetére


bunfi
őstag

Ami leginkább azt jelenti, hogy nem most jó, hanem eddig volt kifejezetten szar.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#40) BiP válasza bunfi (#39) üzenetére


BiP
nagyúr

Persze. Eddig eléggé vissza volt fogja a fejlődés/fejlesztés üteme. Mégis 2generációnként lapot kellett cserélni.
Most legalább kapunk is érte valamit.

(#41) ncc1701 válasza DarkByte (#6) üzenetére


ncc1701
veterán

Tessék, akkor ez igazi csemege lesz számodra. :)

(#42) sb válasza b. (#21) üzenetére


sb
veterán

Az Asus cég indulását tekintve még az is simán lehetséges, hogy az Intel nem tudja megoldani az Asus pedig igen. ;]

(#43) b. válasza sb (#42) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) TESCO-Zsömle válasza b. (#31) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igen, a piac szűkülése nagyon meglátszik. Az elmúlt 2 generációban több funkciót vesztettek a "top" lapszériák, mint valaha. Már a 80k-s "gamer" lapok is olyan kiesek tudnak lenni, mint egy sivatag... Régen ezgy 60k-s lap is úgy meg volt durrantva, a doboza is dagadt a sok kiegészítőtől...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45) b. válasza TESCO-Zsömle (#44) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek, ezért gondolkozok a HEDT platformon egyébként én is. ott pl 60 K a belépő lap,[link] de már az is oda vissza alázza a csúcs normál deszkákat, a platform maga meg jobban fejleszthető, vissza hozza a befektetést szerintem.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) ScomComputer válasza icp1970 (#32) üzenetére


ScomComputer
veterán

Huuu....nekem mindkettő van...de az zintel mérföldekkel jobb,még ma is....ja és nem kell válasz és felesleges duma...sorry bro.. ;)

(#47) #16939776


#16939776
törölt tag

Lehet összevesztek és kiutalt magának némi ingyen reklámot asus.

Gondolom az összes többi alaplapgyártó is képes lenne rá, és nem csak a Z270-es asus lapok, HA ezt fizikai inkompatibilitást meg lehetne oldani szoftveresen, lábak kitörése/görbítése/festegetés/fóliázás nélkül.

(#48) bunfi válasza b. (#45) üzenetére


bunfi
őstag

1 év garancia? Ide jutottunk... :( :( :( :( :(

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#49) b. válasza #16939776 (#47) üzenetére


b.
félisten

Igazából, ha jól olvasgattam, akkor azok a plusz tűk, ilyesmik a 8 magos processzor miatt vannak.
Elméletileg az lenne , hogy Z270 tudná fogadni akkor a coffet 4 , kérdőjelesen 6 magig, Z 370 6 kérdőjelesen 8 magig és Z 390 pedig az összeset.
Tehát Z270 nem biztos , hogy elboldogulna a 6 maggal Z370 nél pedig még kérdőjeles a 8 magos támogatás. szóval azért valahol most az egyszer érthető Intel hozzáállása a Z270 hez, mert egészen nagy katyvasz van itt.
legtisztább az lesz , ha Z370 tudja fogadni a 8 magos procikat is mert akkor nem veszít semmit az sem, aki most vesz alaplapot Coffe alá.

bunfi : Minden MSI deszka 3 év garis. elírás az.[link]
De van olcsóbban Asrock is .[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#50) Godefroy válasza #16939776 (#47) üzenetére


Godefroy
senior tag

Hát mobil fronton eléggé szarban hagyta az intel az Asus-t...
Zenfone 2 ben is intel Atom volt (2 éve csúcs telefon első 4 gigás RAM-mal szerelt) , aztán intel kiszállt a mobil vonalról aztán maradt a Zenfone az Android 5.0 nél mert már a 6.0 sem tudott rá hiba nélkül felmenni mert hiányzott lap gyártójának támogatása...

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.