Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

támogatják támogathatják

(#2) jedis


jedis
senior tag

Hát szerintem is az Intel félelme max a VRM-ekre korlátozódik, szóval ha valamelyik lap megfelel ezen követelményeknek , akkor miért ne. Már egy 8700K is szépen tud kajáli, ha megrátják, akkor az új 8 magosnak hol lehet az étvágya húzva ? :U Remélem nem esik az AMD hibájába, mikor a régi chipset-es dzsunka alaplapokon engedélyezték az FX procik támogatását. :U

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3) Bleccs


Bleccs
csendes tag

Tehát a Z390-es chipset egy átnevezett Z370, ami egy átnevezett Z270 :DDD

(#4) zzola


zzola
félisten

Ez hányszor lesz még hír?

(#5) Dealer95 válasza Bleccs (#3) üzenetére


Dealer95
őstag

Ami Z170 ;]
--------------------------------------
"az Intel engedékeny lesz"
Ez minden, csak nem engedékenység... :U

[ Szerkesztve ]

(#6) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Akkor a Z170/270 is? ;]

(#7) JordyG válasza Dealer95 (#5) üzenetére


JordyG
tag

Ebből is látszik, mennyire volt muszáj változtatgatni... Simán lehetett volna azt csinálni amit az AMD is. Mindig lesznek újabb chipsetek, amikben van újítás, de az AMD példája is mutatja, hogy lehet ezt ésszel. S akinek fontos az újdonság az legfeljebb a processzor maradása mellett tud alaplapot fejleszteni.

Ráadásként az a mantra, hogy sírnak az alaplap gyártók, és kikönyörgik, mert éhen halnak, ez egy baromság. (még ha így is van) Aki új gépet vesz, nyilván újabb alaplapot keres, és idővel a korábbi chipesek úgy is kikopnak. Így totál felesleges volt kényszeríteni a vásárlókat, arra, hogy max a memóriát leszámolva minden új legyen, új lap, új processzor.

Erre szokás mondani, hogy aki szellő mellett pisál, ne lepődjön meg, ha a szellő időnként viharrá válik.
: Marhára mintha vennél egy kocsit, és 3 év múlva az lenne a móka, hogy onnantól fogva nem kapsz hozzá gumit, fékbetétet, ablaktörlőt, egyebet, mert már új design van, a régi leépítve. Vegyél új kocsit, ha nem akarsz a fán kikötni, mert nincs féked.

Pedig pont az egy rohad nagy piac, hogy ha apróban is de tudj fejleszteni. Ha csak egy processzorral tudsz fejleszteni mert, alaplapra nem telik, akkor is már egy processzort eladtak neked. De ha csak együtt tudod a kettőt, akkor legyintesz, vagy gyűjtögetsz és kivárod a köv, vagy azt követőt. Ezzel is szopatja magát a piac, illetve szopatja a piacot a gyártó'k.

(#8) BeZol


BeZol
őstag

Kicsit tempósabban is fordíthatnátok a külföldi cikkeket, már 1 hetes hír...

Kis mellékes:
GeForce GTX 1180 on 30th August
GeForce GTX 1170/1180+ in 30th September
GeForce GTX 1160 on 30th October

És hogy a cikkhez is kapcsolódjon vmi:
2018 Q4-re írják az új procikat, tehát október-november-december lesz belőle.

i7-8700K-t pedig ha tehetitek már ne vegyetek újonnan, mert ami jó minőségű és jól húzható, azt már a 9700K-nak teszik el (persze szerencsétek lehet vele, és deliddelve mindegyik viszi az 5ghz-et all core, de 5.1-5.2.-5.3ghz-et nem fognak már), ill. már korábban a tényleg jól tuningolható darabokat 8086K néven árulják a készlet erejéig (csak mert 1szálon 5ghz-et tud turbózva, de egyébként csak válogatott 8700K és egy fityinget sem ér a felára, max gyűjtőknek)

Az i5-ös továbbra is 6mag6szál marad, azt meg tudja mindenki, hogy Battlefield alatt 4.9ghz-re húzott i5-8600K 100%-on teker, és 80%-on hajtja ki az 1070Ti-t (fullHD-ban), és ha a proci 100%, akkor szép kis fincsi mikrolaggok vannak, tehát ne érjen senki meglepi.

Ha pedig azt hinnétek, hogy jó hát ennyi pénzért AMD-t veszek akkor, hááát még a 2es széria sem az igazi, vhol félúton van az 1es széria és az intelek között, és egyik játékban rendben van, másikban meg nem... Ha kompromisszummentes játékgépet akar az ember, ami nem olyan, h jajj ebben a játékban pont pocsék a proci, akkor sajnos csak i7-es jöhet szóba, és egyébként nem is feltétlen kell 8700K-t vásárolni, mert tuning nélkül is elég erős, sima 8700-as is megteszi, aminek majdnem ugyanazok a turbo órajelei!

i7-8700K:
1C: 4.7GHz
2C: 4.6GHz
3C: 4.5GHz
4-5C: 4.4GHz
6C: 4.3GHz

i7-8700:
1C: 4.6GHz
2C: 4.5GHz
3C: 4.4GHz
4-6C: 4.3GHz

"budget" gaming pc-nek pedig vagy használt régi i7, vagy az új i5-8400-as ajánlott, és egyelőre csak battlefield-ben van/lesz probléma ha jól tudom.

i5-8400:
1C: 4.0GHz
2-4C: 3.9GHz
5-6C: 3.8GHz

A 9xxx széria várni nem érdemes, csak ha 8magos i9 érdekel, mert az összes ugyan úgy coffe lake lesz mint eddig, csak gyárilag kapnak +100MHz-et :F A végső tuning valószínű h ugyanott lesz.

(#9) kkf válasza BeZol (#8) üzenetére


kkf
aktív tag

hűbazz, cikk a cikkben :DDD
egyébként meg igenis tessék megvenni a Z390-es lapokat, mert már beküldtem az Intelnek az ötletem, hogy a VRM miatt a 8 magos procikból a BIOS csak 6-ot engedélyezzen a Z370-esekre :C
ezzel meg is oldottam az alaplap váltás problematikáját :))

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#10) #16939776 válasza BeZol (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha kompromisszummentes játékgépet akar az ember..

Majd az Idővel-sikeretlenséggel magától elmúlik ez az állapot.

[ Szerkesztve ]

(#11) joey04 válasza BeZol (#8) üzenetére


joey04
titán

Már volt értelme megnyitnom a topikot! :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) tomcat78 válasza BeZol (#8) üzenetére


tomcat78
őstag

Sok szegény AMD tulaj nem is veszi észre,hogy igazából nem is tudnak játszani a gépükön...Ja,várjál...mégis.Nem vagyok AMD fan!
Nekem is intel a gépem alapja,de az ilyen kicsit promósra sikeredett csakazintel kommenteken sírni tudok...Már-már hiányzik Mannbal kolléga(ha jól írom,ha nem sorry) az intelt méltató próféciáival..Legalább mulattató volt olvasni.De a te hypertudományos levezetésed...Na mindegy....De sztem nem mindenki ért veled egyet,hogy kompromisszum mentes gépet csak az álltalad leírt módon lehet építeni.
Azt elfogadom,hogy a magasabb órajelek számíthatnak,de ez sem mindenesetben igaz.Arról nem beszélve,hogy lehet olcsóbban is élvezni a játékot...
Respect!

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#13) Dare2Live válasza BeZol (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"mert tuning nélkül is elég erős, sima 8700-as is megteszi, aminek majdnem ugyanazok a turbo órajelei!"

TDP limiten hasal el a sima 8700 65W VS 8700K 95W.

NVIDIA rumor, találgatás, tuti úgy lesz fake news meg annyi volt az elmúlt fél évbe és annyi nem jött be, hogy hálisten nem foglalkozik PH ilyennel.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) Mr. Spock válasza BeZol (#8) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

+1

logikus volt azt feltételezni hogy a z370 és z390 között nem lesz semmi különbség, az egyéb perifériákban jobb a z390 és az is valószínűsíthető hogy z390es lapokra erősebb VRMet fognak szerelni, szóval akinek i9-es coffee lake kell húzva, annak javallott, másra nem igazán jó

(#15) Tanisz válasza BeZol (#8) üzenetére


Tanisz
senior tag

Kompromisszummentes játékgéphez vastag pénztárcára van szükség és mindig megvenni mindenből az épp csúcsot, ami épp megjelenik. :DDD
De lehet tévedek :))

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#16) cheatergs


cheatergs
senior tag

Ilyenkor jön a nosztalgia, mikor is az nForce2 a 600-as T-birdtől a 3200+-os Bartonig évek generációit mind vitte. Hejj, be régen vót, tán igaz se vót! :)

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#17) Anaren91 válasza BeZol (#8) üzenetére


Anaren91
senior tag

Így van amd procikon még a Windows se indul el, vagy ha igen még az egér is mikrolaggol, és már ne azért de ne kicsinyeskedjel már itt holmi i7 ekkel, mikor ott az i 9 abból is ha lehet kettőt, még hozzá csapsz egy ipari fagyasztót, amibe építed a géped, csak, hogy bírja a magonkenti 7ghz et, meg két titan v. Na ezzel már lehet 720 p ben kompromisszum mentesen játszani...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#18) Silverchain


Silverchain
csendes tag

Namost ha én veszek majd egy új 9-es CL procit, és mellé egy új z370-es alaplapot, akkor nem kellene előbb biost frissíteni, hogy tudja kezelni a lap a 9-es generációt? Ha meg kell előtte az update, akkor hogy frissítem, ha nincs másik procim? Vagy elindul, csak nem lát/kezel +2 magot?

(#19) schawo válasza Silverchain (#18) üzenetére


schawo
titán

mivel még egyik sem létezik, senki sem tudja

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Azt lehet tudni, hogy mennyi lehet a TDP korlátja ennek a 8 magosnak? 130W?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) schawo válasza tibaimp (#20) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg marad 95W

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) L4mie


L4mie
veterán

Hát...pedig igazán vártam, hogy a teljesen azonos fizikai foglalat ellenére ahogy illik...végre kidobták a 400as szériát és az új procik nem lesznek kompatibilisek a korábbival...hmm mit szólnak majd a partnerek... idén nem lesz rókabőr

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#23) Mr. Spock válasza L4mie (#22) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

teljesen illogikus feltételezés volt, mivel ugyan úgy coffee lake-ről beszélünk. Viszont mivel az Icelake egy merőben áttervezett chip lesz, új gyártástechnológiával megspékelve, eléggé valószínűnek tűnik hogy oda majd kell az új 400-as széria és az nem lesz visszafele kompatibilis.

(#24) jacint78 válasza Silverchain (#18) üzenetére


jacint78
addikt

Úgy, hogy megkéred a boltot, kölcsön kérsz processzort, vagy ismerőst kérsz meg. Állandó probléma volt ez a százas csipeknél hétezres processzorokkal.

type your text here..

(#25) L4mie válasza Mr. Spock (#23) üzenetére


L4mie
veterán

ironizáltam
a Kaby Lakeről "átállás" miatt.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#26) tibaimp válasza schawo (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem kevés az 8 maghoz?

szerk: mondjuk így van kiadva a speckó a lap gyártóknak, így valszeg igazad lesz, de akkor meg alacsony lesz az alapórajel.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) Giii válasza BeZol (#8) üzenetére


Giii
senior tag

Nekem ebből az jön le, hogy ne vegyenek az emberek AMD-t. Mert aztán 6/12es vagy 8/16 Ryzen rossz játékra.?!8400-as Intelnek simán alternatívája az 1600/2600.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#28) Giii válasza Anaren91 (#17) üzenetére


Giii
senior tag

+1

Laggol az egér :DDD

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#29) #25068288 válasza BeZol (#8) üzenetére


#25068288
törölt tag

Még,hogy nem vagy fan :U
Csupán nyakig... ;)

"..h jajj ebben a játékban pont pocsék a proci, akkor sajnos csak i7-es jöhet szóba.."
..Ha pedig azt hinnétek, hogy jó hát ennyi pénzért AMD-t veszek akkor, hááát még a 2es széria sem az igazi, vhol félúton van az 1es széria és az intelek között, és egyik játékban rendben van, másikban meg nem.....

Ekkora butaságot is rég olvastam.
Még az sem igaz, hogy ''egyik játékban rendben van, másikban meg nem.."
Ezt PONT Intel és nVidiával tapasztaltam.

Egyébként mielőtt bármibe belemennénk, de fogunk...
...Intel-nVidiáról váltottam full AMD-re és egyáltalán nem bánom, sőt, azóta boldogabb vagyok, kevesebbet stresszelek, többet játszom és munkára is sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#30) pengwin válasza BeZol (#8) üzenetére


pengwin
addikt

i7-8700K-t pedig ha tehetitek már ne vegyetek újonnan, mert ami jó minőségű és jól húzható, azt már a 9700K-nak teszik el

Szóval a jól sikerült 6 magos 8700K chipekből 8 magos 9700K lesz? :))
Mert mostanában erről pletykálnak.

Üdv, pengwin

(#31) Ribi válasza pengwin (#30) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem annak más számozása lesz, de lehet nem.

(#32) schawo válasza Ribi (#31) üzenetére


schawo
titán

A friss hírek szerint nem lesz 6/12, csak 6/6 8/8 és 8/16

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33) tibaimp válasza schawo (#32) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így olvastam én is, és i9 lesz a nyolc mag + HT-s legnagyobb cpu.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) tecsu válasza BeZol (#8) üzenetére


tecsu
addikt

+1 :C

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.