Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) bteebi válasza SaGaIn (#24) üzenetére


bteebi
veterán

"De talán csak talán 21 éves korukra benő a fejük lágya és egy érettségit ki lehetne kényszeríteni több emberből."

Egy túróst! Ha ilyen optimista vagy, akkor menj el tanárnak :P. Mindenféle rossz szándék nélkül mondom, hogy a legtöbb ember buta és motiválatlan. Ez van, ilyenek vagyunk. Szerintem a 18 és 21 éves kor között már nincs érdemi különbség; aki 18 évesen is motiválatlan volt, az 21 évesen is majdnem biztos, hogy az lesz. Minden kornak meglesznek a maga zsenijei, de azokból jóval több lesz, akik nem alkalmasak túlzottan magas nívójú munkák elvégzésére. Ez önmagában még nem probléma, hogyha lehet számukra biztosítani megfelelő állást, ami elegendő fizetést ad ahhoz, hogy az alanyunk ne haljon éhen, jobb esetben még vállalható életszínvonalat is biztosítson.

"Alapjövedelmet mindenkinek? A tanulatlan kisebbség csak piára meg cigire verné el és ugyanúgy sorba állna az 5-6 gyerekért járó családi pótlékért."

Ez azért erős túlzás. A tanulatlanság, tudatlanság nem egyenlő azzal, hogy apu és anyu is alkoholista láncdohányos - persze vannak ilyenek is, de nem ez a jellemző. Mint ahogy az 5-6 gyerek se. Persze vannak olyanok is. Mindenesetre az alapjövedelem szerintem pont a normális, csak képzetlen embereket vezetné ki a számukra amúgy is relatíve kevés lehetőséget biztosító munkaerőpiacról. Az általad említett szúk réteg élete csak annyit változna, hogy több pénzük lenne cigire meg piára :P.

"Én akkor adnék családi pótlékot ha a gyerek megfelelő jegyeket szerez, 3,5 ös átlag alatt nem adnék egy kanyiló vasat sem. Kivétel ha orvos igazolása van a gyenge képességeiről."

Ilyen esetekben szokták megverni a tanárt vagy a háziorvost, ha az nem a megkívántaknak, hanem a valóságnak megfelelő értékelést állít ki...

#27 és #28: Teljes mértékben egyetértek mindkettőtökkel :R.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.