Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) adlersson válasza Busterftw (#2) üzenetére


adlersson
aktív tag

"de ha a fizetes is annyival tobb" - Ha a fizetésem akkora részét költöttem volna mobilnetre mint most Új-Zélandon, akkor ezért Japánban kb. 1,5, Tajvanon meg közel 4 hónapnyi korlátlan netet kapnék azért az összegért, ami itt 40GB-on túl lekorlátozza a max. letöltési sebességet kb. 0,5Mbps-re és a hotspot funkció +10$ havonta.

Egyébként pár hónapnyi tapasztalat után már látom, hogy az internet-hozzáférés elég nagy gyenge pontja Új-Zélandnak. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy pl. a szállodák, hostelek, motelek 90%-ában nyújtott WiFi kapcsán a "megbízható", "ingyenes", "gyors" kritériumok közül 2-t választhatsz. Hihetetlen azért, hogy Vietnamban egy Isten háta mögötti hostelben 100/100-as korlátlan net volt, a világ egyik leggazdagabb országának fővárosában meg bejelentkezéssel kell szórakozni ahhoz, hogy a napi 1 gigás ingyenes internetedhez hozzáférj. (Kezdetben nem is értettem, hogy miért hirdeti magát több szálláshely is az "Unlimited WiFi" kulcsszóval, miért akkora fícsör ez 2020-ban, de azóta már rájöttem...)

A helyiek többsége szerint meg ez nyilván tök rendben van havi 80-100 dollárokat fizetni, hiszen a világ számukra kimerül a farm (otthon) - Pak'n'save (bolt) - horgásztó (szabadidő) háromságban, így nincs összehasonlítási alapjuk.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.