Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Adamyno válasza szabonagyur (#6) üzenetére


Adamyno
tag

Számítottam ilyen kommentekre is. Az a baj, hogy azért tartunk ott a wireless technológiákkal kapcsolatban (főleg sűrűn lakott környezetben) ahol most tartunk, mert az eszközök buták és mindenki leegyszerűsíti a működésüket. Konkrétan ha nem elég jó valami, akkor veszünk egy nagyobb, drágább, "erősebb" eszközt. Ezzel csak az a baj, hogy folyton egymást akarjuk túlkiabálni mint egy átlagos osztályteremben óraközi szünetben. Ha normálisan be lennének konfigurálva az eszközök, akkor az mindenkinek jobb lenne műszakilag, anyagilag és környezetszennyezés-ügyileg is. Ez nem "elállítgatás". Egy többszáz vagy ezer megabites kapcsolathoz kell az eszköz, ami képes is kezelni a szolgáltatást. De ha ilyen ganéj a cucc, akkor inkább adjanak egy szimpla modemet, aztán csá.

A fő probléma az, hogy egyrészt kell mégegy eszköz mellé, így lényegében szemetet gyártottak a drága erőforrásokból. Pedig tudná hardveresen, amiket fent felsoroltam, egy LAN hálózaton minimális dolgok. A DHCP, a csatornaválasztás wifi esetén még a legócskább tenda vagy tp-link is tudja. Én dolgozom többmilliós eszközökkel is, nyilván nem azt a tudást várom el, de ez tényleg a bölcsi és pazarlás. Másrészt a plusz eszköz (azon túl, hogy plusz költség is) plusz áramzabáló a háztartásban. Akkor inkább adnának egy egyszerű optikai modemet ami nem tud semmit de cserébe keveset fogyaszt. Legyen rajta 1 db 2,5 gigás LAN port, a többit majd a júzer megoldja magának ahogy tetszik.

Ennek a cuccnak 20-30W a fogyasztása. Ez elég jelentős. A 2 lemezes NAS-om nem eszik ennyit. Ez napi ~500W, havonta 15 kW, ami a mostani 70 Ft-os villany árral számolvan egy ezressel megdobja a havi számlát és még mellé kell vennem egy másik eszközt is. Egy modem azért elröcögne ennek a töredékével is, de majd megmérem van-e különbség ha kikapcsolok rajta mindent és átrakom passtrough módba (ha az egyáltalán működik).

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.