Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atee


atee
őstag

400 ezerért ez ajándék :C

D-day 2002-01-04 01:54

(#2) Beri78


Beri78
őstag

ártól függetlenül nagyon bitang lett :Y

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#3) Chaser


Chaser
titán

Érdekes jószág, de ez erősen túl van árazva. Ebből sok mindent lehet azért venni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) atee válasza Chaser (#3) üzenetére


atee
őstag

Pl. egy erős konfigot monitorral együtt :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#5) flashpointer válasza atee (#4) üzenetére


flashpointer
őstag

Vagy egy oculust + egy kozepes monitort

(#6) MZperX75


MZperX75
addikt

Nagyon drága 400ezer te atya ég,ezért a pénzért már monitort is kapok :DDD
Nem látom értelmét a széles monitornak,játszáshoz viszont drága.
Egy jó àrúsított 27" 4K felbontású ,vagy egy 5 K -s monitor 300-350dollár környékén ,na azon elgondolkoznék.Az számomra lenne csak a csúcs,photoshop gyönyör.
Marad egy darabig a régi FHD Benq monitorom 24"-ban 43000Ft volt6,5- 7 éve ujjonnan.
Valami hasonló akció 70.000- ért 4K ban hu dejó volna.

(#7) Sebestyen01 válasza MZperX75 (#6) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Bilibe ér a kezed.

(#8) neilszab válasza MZperX75 (#6) üzenetére


neilszab
őstag

"Nem látom értelmét a széles monitornak... egy jó àrúsított 27" 4K felbontású, vagy egy 5K-s monitor 300-350dollár környékén"

Én meg csak a minél nagyobb, szélesebb monitornak látom értelmét, munkához, játékhoz, filmhez, bármihez! ;)

Sőt, ilyen felbontással én még nagyobbat szeretnék, 38-as lenne a legjobb, hogy ne kelljen egy 40-es UHD TV-t berakni, ami amúgy is túl magas már az asztalhoz.

Én meg amúgy a 4K-5K felbontásnak nem látom értelmét 27 colon... minek? :F

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#9) Venyera7


Venyera7
senior tag

Olyan 200-250kért jó lenne.+ Multiplayerben nem használható ez a képarány. :W

[ Szerkesztve ]

(#10) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Hol van deicide :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Szép sukár a hátulja, elég bóvli kinézete van. Viszont nem rossz, csak megkérik az árát rendesen.

(#12) davidsone


davidsone
addikt

hát ez nekem is TETSZETT! :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#13) polika


polika
senior tag

Nem teljesen értem azt hogy miért jó az, hogy 60fps fölé mehet a panel frissítés egy gsynces monitornál...

Ha van Gsync akkor monitor panel frissítés = GPU renderelési ráta. ha íg össze van szinkronizálva ez a kettő, akkor már 30-40FPS felett sincs villogás. Ellentétben a fix 60hzes a kép frissítés esetében, ha alacsonyabb a renderelési frissítés, attől villódzik, mert nincs szinkronban a GPU/panel frissítés.

Viszont a GPU-nál limitálható a 60hz-nél a renderelési ráta, és ennyi FPS-nél főleg Gsyncel nem szabadna villogásnak lennie, azaz nem értem minek tovább tolni 100hz-ig, azzal csak több kakaót fogyaszt a GPU, de a játékélmény nem lesz érzékelhetően jobb... vagy tévedek?

(#14) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Jól érzékelem, hogy a gyártók már kínjukban csak rétegmodellekkel képesek előrukkolni? :U

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#15) neilszab válasza polika (#13) üzenetére


neilszab
őstag

Profi hozzáállású játékosoknál, ahol minden pillanat számít (FPS, szimulátor) nem mindegy, hogy 60-100-120-144 Hz-en fut a monitor és eközben mennyi FPS-ed van.

Sokan régebben nem hitték el hogy kevés a 30 fps/hz és szükséges a 60. Ma már mindenki ezt fújja, főleg a next-gen konzolos címeknél, hogy ugye tud-e 60 FPS-t? Nos ugyan ez a helyzet a 60-nal is, nem rossz, de azért jobb a minél nagyobb, van akinek és ahol számít.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#16) kpal


kpal
veterán

Méretéhez képest meglepően keveset fogyaszt.

(#17) fanti


fanti
addikt

A feléért talán még meg is venném......

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#18) csabsz13 válasza fanti (#17) üzenetére


csabsz13
aktív tag

de komolyan. ne kelljen már a monitort is tuningolni! :((( :O
hova tart ez a biznisz?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#19) H0P4 válasza csabsz13 (#18) üzenetére


H0P4
csendes tag

Egyet ertek. Ennek a tuningnak hosszu tavon csak hatranya lesz, szerintem a tranzik meg a kep is megbanja majd egy ket ev mulva, es majd figyeljetek meg mekkora anyazas lesz, mikor visszakell vinni a moncsit "ACERt soha tobbet nem veszek váááá!" jelzessel ir majd mindenki.

Legyen szepen alapbol 144Hrz-es a 33" (vagy kicsit feletti) "szelesvasznu" monitorom, tudja a 4k-t es max 5ms kioltasi sebesseg g2g. Erre ki fogok adni 200ezret zokszo nelkul, mert egy ilyen monitort en 5-10evre veszek (mint a mostani is mar 10ev felett van), de tobbet nem er, egyszeruen lehetetlen kerni ilyenert normalis jozanul gondolkodo emberektol.

Szerintem... :R

(#20) Sebestyen01 válasza H0P4 (#19) üzenetére


Sebestyen01
őstag

5 ev a gari addig megmakkanhat ha akar.... ;)

(#21) exedoc válasza neilszab (#8) üzenetére


exedoc
senior tag

Munkához nem sokat nyersz egy nagy széles monitorral. Ott többre fogsz menni 2 vagy 3 minőségi 16:10-essel. Ha bemész bármilyen fejlesztő stúdióba azt fogod látni, hogy mindenki 2-3 monitorral dolgozik.

(#22) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Rém randa monitor. Vérpistikék játékszere lesz :C :C :C

(#23) Brekk


Brekk
addikt

Én jópárat kalibráltam, és demóztam is. Baromi jó monitor szerintem. Az árára meg annyit, hogy döntseel a vevő, hogy megéri-e neki.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#24) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Azt hittem, a hajlítás ívét lehet változtatni. Az nagyobb fless volna! :DD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25) Chaser válasza Bogyó bá' (#24) üzenetére


Chaser
titán

Lehet. Egyszer.
:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) c41r0^


c41r0^
őstag

Egy ilyen vagy hasonló kaliberű monitornál beállítható különben a 24p videoanyagokhoz a kadencia-helyes lejátszás, egy erre alkalmas lejátszóval (pl. MPC-HC)? Azaz, felkínálja 1920 x 1080-as felbontás esetén a 23(,976) Hz képfrissítést, vagy annak pontos többszörösét?

Tehát a monitor elektronikája 23,976 Hz-es bemeneti jelnél képes-e mondjuk egy pontos 3:3 vagy 4:4 pulldownt csinálni és a panelt a 24p képfrissítés egész számú többszörösén hajtani?

Vagy ehhez 72 Hz-re kell állítani a driverben a képfrissítést egy közel tökéletes 3:3 pulldown-hoz, és a G-Sync segít a kadenciahelyes lejátszásban 71,928 Hz-re korrigálni a képfrissítést?

Úgy olvastam külföldi fórumokon, hogy a G-Sync a 24p kadenciahelyes lejátszáshoz nem, vagy nem mindig alkalmas. Pedig jó lenne, ha erre is gondolnának...

(#27) Tidus


Tidus
addikt

Hát ennyi pénzért ne legyen glow effekt a felső élen és a sarkokban, szerintem.
Ez a probléma minden úgy nevezett profi monitornál jelentkezik.
Ezek szerint ezt csak az EIZO tudja kezelni.

(#28) Strezi válasza c41r0^ (#26) üzenetére


Strezi
őstag

Ezen konkrétan lehet 72Hz-et csinálni, az közel van a 3 x 23.976Hz-hez. Nekem a hasonló felbontású LG nem ajánl fel 30Hz alatt, viszont 60Hz felett sem tud frissítést. Sakk-matt :DDD

Viszont(!), ne ezeken a moncsikon akarj ilyen szinten mozizni, mert az 1000:1 kontraszt teljesen megöli az élményt, tapasztalat :((( Vagy csak én szoktam már meg az OLED-en a tökéletes kontrasztot és a vajsima 23.976Hz-et ;]

YouTube-os 60FPS 4K anyagok szépek 21:9-ben, pláne ha Chrome pluginnal kiteszm szélesvásznúra, de filemt nem néznék rajta.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#29) Brekk válasza Tidus (#27) üzenetére


Brekk
addikt

Az EIZOk is csúnyán bevilágításosak. A panelgyártó érdeme ez nem a monitor gyártóké.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#30) deicide válasza sid.:Rc211v (#10) üzenetére


deicide
veterán

Jelen! :DDD

Egy percig sem bántam meg a ráfordított borsos összeget, élőben látni kell a képét, játék közben meg főleg. Persze, drága, de cserébe kárpótol a látvány. Egyszer bevittem a gépet és a monitort a céghez, mert van jópár gamer kolléga is, de nem csak ők utáltak, hanem bárki, aki megnézte rajta pl az AC Syndicate-t mozgás közben 3440x1440-ben. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31) Sebestyen01 válasza deicide (#30) üzenetére


Sebestyen01
őstag

En is utallak, de a multkor mondtam is hogy megtarthatod a geped alkatreszeit, de ezt a cuccost lopnam :DDD

(#32) Fücsök007 válasza deicide (#30) üzenetére


Fücsök007
őstag

És miben verhetetlen a monitor? Szeretném ha bővebben kifejtenéd! :R

(#33) Sebestyen01 válasza Fücsök007 (#32) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Mutatsz nekem megy egy 100hz-es ivelt 34-es 4k monitort? :U Igen az asusnak van, ami alapbol 75HZ es ott is csak opcio a 100HZ raadasul dragabb is. Jah es nincs ra 5 ev garancia sem! Nyilvan nem te vagy a celkozonsege a monitornak, de ettol ez meg egy jo cucc! ;)

(#34) Strezi válasza Sebestyen01 (#33) üzenetére


Strezi
őstag

Nem 4K :N

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#35) deicide válasza Fücsök007 (#32) üzenetére


deicide
veterán

Én nem írtam, hogy verhetetlen. A választásom azért esett erre, mert 30"-ról váltottam, kisebbet nem szerettem volna. Ellenben IPS-t, G-Sync-et akartam és a 2560x1440-nél nagyobb felbontást, arra ez az egy alternatíva volt tavaly szeptember/októberben. Most is csak az Asus kínál ekkora méretben alternatívát.

Sebestyen01: egyszer ezt is megunom és kirakom apróra aprópénzért. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#36) Fücsök007 válasza Sebestyen01 (#33) üzenetére


Fücsök007
őstag

De én arra értettem, hogy az Asus és Acer monitorokon kívűl is van nagyon jó IPS paneles 34 hüvelykes 3440x1440-es monitor, amit lehet tuningolni 60Hz-ről, csak ezt nem gyárilag tudja a monitor. Pl. Samsung S34E790C: 4ms-os válaszidővel, gyönyörű képpel, és olcsóbban. Akkor meg miért ne vegyen valaki ilyet, és tuningolja a gyári képfrissítést?
deicide: szerintem ilyen felbontásnál az esetek többségében nem szokott túl sok FPS lenni, de természetesen a G-sync megléte előny. :K

[ Szerkesztve ]

(#37) deicide válasza Fücsök007 (#36) üzenetére


deicide
veterán

Még a nemrég megjelent Rise of the Tomb Raider is képes több helyen kiakadni 100fps-nél, a régebbi játékok meg bőven tudják. Azért a 2db TitanX-ben van némi erő. :)
Szóval ha innen nézzük, nem feltétlen kell a G-Sync, de azért a TR-re is rá tudom még rakni a 4x SSAA-t és akkor mindjárt csak 40 frame-el megy. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#38) HaZse


HaZse
őstag

B@sszus! 400k egy olyan monitorért, amiben a Gsync-et lehet állítani?

Amúgy hova akarnak már a monitorgyártók emelni az átmérőt? 34' igencsak nagy.És a kedves felhasználó milyen távol tud ülni egy ekkora monitortól? Nekem egy szabványos számítógépasztalnál a 27'-os monitor is nagynak tűnik.

Szerintem a gyártók nagyon nem tudnak mit csinálni, csak a pixel mennyiségét növelni és a képátlót.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#40) davidsone válasza deicide (#37) üzenetére


davidsone
addikt

kemény :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#41) rup1u5


rup1u5
nagyúr

34", IPS, ívelt, 21:9, G-sync.
Mindent tud amire vágyok de az árcédulát elnézve majd 5-10 év múlva visszatérek a témára.
Elleszek a 7 éves IPS 24" 16:10-esemmel még sokáig. :K

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#42) QbHead


QbHead
aktív tag

Legözelebb akkor nézek vissza a monitor piacra ha már mindenhol oled lesz addig semmi értelme nézelődnöm ha jól látom :D

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#43) SchumiBácsi válasza polika (#13) üzenetére

Egyet nem értek.

Ekkora képmérethez már a 100Hz is kritikusan szemlélendő. Tapasztalataim szerint 24"-ig teljesen jó a 60Hz, míg a mostani 27" monitor ha 60fps-el fut egy-egy gyorsabb fordulóban már olyan nagy a kép bemozdulása az egyes képkockák között hogy élvezhetetlen. Legalább 70Hz kell hogy folytonosságban hozza a 24" monitorom 60Hz-ét. 34"-on szvsz 100Hz az alap, persze az is jó kérdés mekkora távolságból kell nézni, mert nálam például direkt játékra van saját tervezésű asztal és nem tudnám elég messze tenni, hacsak nem a falra teszem, de akkor már a part szakad mert kicsivel közelebb elég egy 30" vagy még közelebb egy 27" variáns...

Az is igaz hogy minél távolabbra kerül annál boldogabb lesz a szem mert nem kell annyira közel fókuszáljon, cserébe láthatóan emelkedik az ár, szükség esetén űrbéli felbontásokkal és arra is számolni kell hogy a nagymama feltuningolt Maxwell kártyáján nem foguk full felbontásban Half Life 3-at tolni, sőt örülhetünk ha majd bekapcsolva hagyhatunk egykét extrát ;]

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#44) neilszab válasza exedoc (#21) üzenetére


neilszab
őstag

Pont az a lényege, hogy ez a mértet kivált 2 normál monitort és nincs káva, ami van ahol szintén szempont lehet. Felhasználási területtől függően nyilván vannak ennél jóval olcsóbb modellek is azonos mérettel és felbontással.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#45) davidsone válasza neilszab (#44) üzenetére


davidsone
addikt


:DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#46) neilszab válasza HaZse (#38) üzenetére


neilszab
őstag

Minél nagyobb, annál jobb. Nem ülsz tőle messzebb, pont ez a lényeg, különben felesleges lenne nagyobbat venni. Munkára hasznos lehet, játékra meg über jó, sőt egy filmet közelről megnézni teljesen moziszerű élmény (vagy jobb).

Pár hónapja toltam Aliens Isolation-t 55-ös 4k TV-én desktop távolságból, beszarás milyen élmény, hatalmasat dob rajta.. ennél már csak az Oculust Rift a jobb. Persze a desktop kezelés már nehézkes volt,fél perc volt mire megtaláltam ez egeret a képernyőn... :D

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#47) Scholes9 válasza Strezi (#28) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Valóban kevés az a kontrasztarány a komoly mozizáshoz, szerintem is.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48) Sebestyen01 válasza Scholes9 (#47) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Vagy csak a betekintesi szog annyira szar hogy mar ilyen szogbol is ennyire torzul a kontraszt :K

(#49) kpal válasza deicide (#30) üzenetére


kpal
veterán

Cégnél már mindenki ilyet vett , ne érezzék magukat kívülállónak. :DD

(#50) Scholes9 válasza Sebestyen01 (#48) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az is lehetséges, viszont a VA panel jobb kontrasztaránya jobb filmes élményt is nyújt, tudom, mert éppen arról váltottam novemberben a mostani monitoromra :) Minden másban teljesen frankó az IPS panel is :) Egyedül filmeknél érezhető a különbség előbbi javára :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.