Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csaabz


csaabz
őstag

Klassz gép, köszi a tesztet! :R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#2) Narasim


Narasim
aktív tag

jó meg szép meg minden, de, hogy miért kerül duplájába, mint a 970m-es 4720hq-s asus-om, azt nem értem. :F ennyivel többet ér a skylake? nem hiszem...

pedig hazai boltból van az enyém is, nem külföldiából.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#3) XuChi


XuChi
addikt

Szép, jó, kellene, de. 500k ???

Kéne egy sima barebon verzió, no hdd, no ssd, no ram verzió. Azt megvenném 300-ért. Többet nem ér. Nekem :))

(#4) satz18


satz18
őstag

As asus hozta a 980m-et 1 évvel ezelőtt is már és az csak 450k volt, és abban i7 4720HQ volt ami jóval erősebb az i5 6300 HQ-nál. A plusz fél kiló meg aztán nagy kaland ebben a kategóriában. Én abszolút nem érzem versenyképesnek az árat, és az sem túl nagy poén, hogy 1 éve semmi ütőképes VGA nincs laptop fronton. CPU-t meg az ivy bridge óta említésre sem lehet méltatni.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#5) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez ennyiért sok, akkor inkább ASUS

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#6) believil


believil
tag

Jó gép, jó teszt. :) Egy hangyányit drága. Tudom nem egy kategória, de nekem teljesen megfelel az Y50 is mindenre a mai napig, ha ő elfárad (vagy szétpotyog ;] ), akkor vadászok egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#7) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Ez az ár inkább sok mint versenyképes.Pláne,hogy most léptek színpadra ebben a kategóriában.
Engem az a hűtés nem győzött meg,majd hosszabb távon fog kiderülni igazán,sok óra folyamatos játékkal,hogy bírja.Azt borítékolni lehetett,hogy a kiegészítő hűtés csak technikai malőr lesz,haszna nem sok.
Ilyen hardverrel,ami a tesztben van,már kéri a 17.3"-t.

(#8) rudi válasza satz18 (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Egy évvel (sőt talán kicsit többel) ezelőtt ezeket az Asus gépeket még eléggé más dollár/euro/forint árfolyam mellett árazták be. Ma a Media Marktban 550 000 ezer az Asus G752 GTX 970M-mel. És szinte biztos, hogy mire az Asus fog tudni olyan konfigot felmutatni, mint amilyen az Acernek van, addigra ugyanúgy egy szinten lesz a gamer gépeik árazása, ahogyan a többi kategóriás notebookjaiknál lenni szokott.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Z a hangya


Z a hangya
tag

Ütős cucc, de a 15,6" nekem kicsi lenne, inkább 17"-osban jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

"Zepi zsepi kincset ér, világ taknya belefér"

(#10) Pocok256


Pocok256
veterán

Ez a 960 nak felel meg a 980m már kezd vicces lenni lassan 920 hoz fogod hasonlítani. Mutass egy játékot ahol a 960 megveri a 980 m et ? Még az asztali nem oc verzios 970 is küzd a 980m elverésével játékokban nem hogy egy 960...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11) rudi válasza Pocok256 (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Mutass te olyat, amiben nem az jön ki amit a tesztben kimértem! Illetve gondolkozz el rajta, hogyan verhet meg egy GTX 980M olyan GTX 970-et, aminek több számolóegysége és nagyobb memória sávszélessége van?! Olyat meg ne megyarázz bele a cikkbe, ami nincs odaírva! A cikkben nem szerepel olyan, hogy a GTX 980M a GTX 960 tudásszintjén teljsítene.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Kolondrum válasza Z a hangya (#9) üzenetére

Akkor meg már asztali és sokkal esősebb vas is lenne egyben. A noti okkal noti.

(#13) MaUser válasza rudi (#8) üzenetére


MaUser
addikt

Erre voltam kíváncsi már a múltkori piacos cikknél is. Így már értem. Btw, ezeknek szvsz nincs értelme, mert az Asus kb. azonos felszereltségnél 200-zal olcsóbb. Csúcs gépeknél elég mellbevágó az 500 vs 700-as ár úgy, hogy a különbség nagyjából a 4720 vs 6700-as procik, azaz nagyjából semmi.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#15) Pocok256 válasza rudi (#11) üzenetére


Pocok256
veterán

Tessék :)

Tom's hardware mérés:

Saját mérésem:

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16) Beri78


Beri78
őstag

valamit az Acer-nek is kellett csinálni
biztos nem dönt majd eladási rekordokat, de ettől függetlenül bivaly gép lett

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#17) Pocok256 válasza Pocok256 (#15) üzenetére


Pocok256
veterán

De itt egy thief benchmark is:

GTX 970 eredmény.

Saját eredmény.

Ha csak nem nézek valamit nagyon durván félre akkor bizony a GTX 970 -nel pöcre megegyezik a 980m teljesítménye.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#18) rudi válasza Pocok256 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Több mint valószínű, hogy valamit nagyon benéztek, vagy a tesztjük óta lendült egyet a GeForce driver vagy akármi. Gondolj bele abba, amit előbb írtam, A GTX 980M számolóegységben három negyede (1280 vs 1664), memória sávszélességben fele (196 biten 1250 MHz kontra 256 biten 1750 MHz) a GTX 970-nek, miközben ugyanarra az architektúrára épülnek. Szerinted reális, hogy egyforma legyen a teljesítményük?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Pocok256 válasza rudi (#18) üzenetére


Pocok256
veterán

Értem mit mondasz,de egyszerűen én meg nézem az eredményeket és látom, hogy valami mégsem úgy van. Mindjárt lefuttatom a Tomb raider tesztet nálam is aztán kiderül..

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#20) oAcido


oAcido
aktív tag

Nekem csak az a furcsa, hogy itt van GTX 970-es mérés, a legtöbb dGPU tesztnél pedig nincs (pl. a Nano-nál). Viszont egyetlen AMD mobil GPU sincs...
Mondjuk megértem, végül is "konkurencia" nélkül csak azt kell eldönteni, hogy asztali vagy hordozható nVidiat akar a vásárló.

Pocok256: Kizárt dolog, hogy a 980M a 970-nel versenyezzen. Utóbbi jó 20-30%-kal gyorsabb.

(#21) Pocok256 válasza rudi (#18) üzenetére


Pocok256
veterán

Még egy kérdés, az ide beszúrt táblázatba átlag fps vagy min fps van beszúrva ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#22) Kristof93


Kristof93
senior tag

Mas gyarto ekkora meretbe desktop i7et vagy sli-t is belepakol. Eleg otromba lett, leteznek joval kissebb is konnyebb laptopok is hasonlo teljesitmennyel.

(#23) rudi válasza Pocok256 (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Átlagok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) rudi válasza oAcido (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Szándékosan csak GeForce-ok vannak a tesztben. Egy notebooknál nincs időnk felrakni azokat a játékokat, amik asztalig gépen készen jönnek egy képfájlból. Az volt a cél, hogy a GTX 970M-et és 980M-et képbe tudjuk helyezni asztali VGA-khoz képest. Onnan meg, hogy tudod, a GTX 960-tól mennyivel gyorsabb (kb. 20-30%-kal a GTX 980M a GTX 970M meg kb. azonos a GTX 960-nal) képbe tudod helyezni bármilyen asztali Radeonnal szemben is. Mobil Radeont meg ilyen erőben talán nem is szerzel a hazai piacon.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Pocok256 válasza rudi (#23) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor az érdekes :F

Most mértem még friss.

Ez alapján kb tomb raiderbe is 10% a diffi.
A kérdés, hogy miért van ennyire lemaradva az acer :U

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#26) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi a tesztet.nekem jobban be jött mint az ASUS. és az Hogy kevesebb szennyeződés rakódjon le a hűtésben, háromóránként megfordítja a ventilátorok forgási irányát, így megfordul a szellőzés iránya.Zseniális Acer.jó vas. :K

(#27) flash-


flash-
veterán

túl sok az acer, és fujitsu teszt itt ph-n..

olyan érdekes hogy HP tesztek nincsennek.

A HP nem fizet mi?
akkor már nem is teszteltek...
sajnálom hogy így lezüllött a ph..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#28) nemlehet válasza flash- (#27) üzenetére


nemlehet
őstag

Vagy esetleg nem adnak nekik? Azért egy hazai portál nem tud csak úgy a teszt kedvéért havi szinten több laptopot venni. Vagy ad a márkaképviselet vagy valamilyen kereskedő, esetleg olvasói felajánlás. Ha a HP nem akar adni, akkor nem lesz teszt és más se akkor nem lesz teszt.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) Sebestyen01 válasza flash- (#27) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Ha a HP felajanlana akor gondolom lenne arrol is teszt.... ugye nem gondolod hogy ez mind megvett cucc, nem kerlek gondolom az Acer MO lehetoseget biztositott ra, a HP miert nem ? :U
Nem kellene itt dobalozni ezzel a fizetos cuccal, plusz ha fizetnek akkor mi van? Gondolom en te sem ingyen mesz dolgozni csak mert nincs jobb dolgod! ;]

(#30) Kolondrum válasza flash- (#27) üzenetére

Nekem is feltűnt. Főleg az Acer.

(#31) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

A második oldalon a táblázatban ez áll:
"Memória max. 64 GB DDR4 négy darab SO-DIMM foglalatban"
Az ötödik oldalon az első kép alatt pedig:
"A Skylake-alapú négymagos, nyolcszálas CPU sem kispályás, a 32 GB maximális memória és a két M.2 SSD hely pedig komoly bővítési lehetőséget ad."
Nah most akkor 64gb a max támogatott ram mennyiség vagy 32gb?
Amúgy fasza kis gép.Tetszetős.5 év múlva lehet hogy veszek is egyet

Farhát eladó.

(#32) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Szerencse, hogy vannak alternatívák szép számmal. Akkor se vennék acert, ha nem lenne más a piacon.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#33) Sebestyen01 válasza ZooLLeR (#31) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Gyarilag 32, ha olyan kedved van meg penztarcad lehet 64 is! :K

(#34) icp1970 válasza egyedülülő (#32) üzenetére


icp1970
senior tag

itt nem az a lényeg hogy acer,hanem hogy felső kategória.lenovo hp,,és dell is szar az alsó kategóriában.én ezt szívesen be vállalnám.

(#35) Johnnyxy27 válasza Pocok256 (#10) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Dehogy küzd a gtx 970 asztali a gtx 980m ellen:)!Még a referencia gtx 970 is vagy 20%-al gyorsabb nála, de mivel a legtöbb gyártó nem referencia órajeleket használ, meg köztudottan minden idők egyik legjobban tuningolható vga-ja a gtx970, simán lehet akár 30-35% különbség is köztük!

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#36) Johnnyxy27


Johnnyxy27
aktív tag

Végre a skylake-es mobil i5 nem kétmagos! Látok azért fejlődést a mobil proci piacon, csak hát az ára...akkor már inkább valami haswell-es i7, nekem anno volt i7 4700MQ , szárnyalt a gép vele:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#37) rudi válasza Pocok256 (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Nálunk Win10 és legújabb driver volt GeForce Expreience felderítés nélkül. Lehet, hogy utóbbi kapcsolt át nálad valamit.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) rudi válasza flash- (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem kell aggódni, lesz HP Star Wars gép meg Envy 15. Sajnálkozás helyett pedig annak örülj, hogy van még nagy és komplex hardverteszteket csináló magyar oldal és nem kell az olvasásáért fizetned.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) rudi válasza ZooLLeR (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

64 GB a max és itt a négy SO-DIMM foglalat révén bele is lehet tenni annyit a gépbe. Máris korrigálom a cikket.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) Pocok256 válasza rudi (#37) üzenetére


Pocok256
veterán

Win 10 pro és geforce experinece felderítése ugyanúgy kikapcsolva ugyancsak optimalizáció off. Mindenesetre a GTX 970 mégsincs olyan messze a 980m től ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#41) rudi válasza Sebestyen01 (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Az utóbbi öt notebook, amivel foglalkoztam:

Acer Predator 15
Asus UX305LA
Fujitsu Lifebook E746
HP Pavilion Star Wars edition
Lenovo Yoga 900

Előttük meg Toshiba Kira volt, sőt még az ősszel jelent meg Dell és Apple laptop cikk is, szóval nem lehet azt mondani, hogy szűk lenne a márkaválaszték. Az viszont tény, hogy aki minket támogat, azt mi is előtérbe helyezzük a "mit teszteljünk következőnek" kérdésnél, mert távolról sincs olyan kapacitásunk, hogy minden laptopra odanézzünk. Ha lenne komolyabb anyagi keret, akkor valószínűleg javulna ez a helyzet, csak ahhoz kellene egy nagyságrenddel nagyobb magyar vásárlóerő.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) #06658560 válasza Pocok256 (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Tom tesztje hol tartalmaz mobil GPU-t? A te tesztjeid közül melyik melyik?

(#43) rudi válasza Pocok256 (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Nézz még egy órajelet játék közben! Én meg kérek egy elnézést a korábbi számok miatt, rossz oszlopot néztem. Szóval a GTX 980M vs GTX 970 viszony így áll

számolók - 1536 vs 1664 -> 8% eltérés és ami még órajelből jön
memória - 1250 MHz vs 1750 MHz-> 29% eltérés, mind a kettő 256 bites és a GTX 980M is elég bőséges.

Szóval, ha azonos órajelen megy a GTX 980M és GTX 970 akkor nagyjából 10-15% lehet köztük. Nálunk tuti referencia frekvencián ment a GTX 970, a GTX 980M meg a notebookban nem turbózott, ez adhat még 10-15% eltérést és máris helyben vagyunk. Nálad könnyen lehet, hogy az Asus noti túlhajtja a GTX 980M-et vagy legalábbis gyakrabban boostolja.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) Pocok256 válasza rudi (#43) üzenetére


Pocok256
veterán

Pontosítok még nem láttam boost nélkül üzemelni kivéve nyáron mikor megfőtt :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45) Halkow.


Halkow.
senior tag

Jó teszt! Jó gép

Az Acer drágább de viszont megbízhatóbbak az olcsóbb kategóriában.

Itt valóban nem nagyon lehet mihez mérni. Az Asus nem fog rakni ekkora méretbe ilyen GPU-t.

( #3) XuChi:

300k ért max Acer Nitro-t vehetsz ami konkrétan megeszi az összes Asus G501,G551-t hűtésben, stabilitásban, árban kicsit drágább de megéri 17,3 Full HD ips-el i5, GTX960m, 8GB Ram, 1TB HDD

(#46) janos1988


janos1988
addikt

Nem akarjátok ezt a gépet karácsonyra ajándékként kisorsolni? Mondjuk nekem! :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#47) matteo_szg válasza Halkow. (#45) üzenetére


matteo_szg
őstag

Az ASUS fog rakni ilyen GPU-t ekkora méretbe. :)

jupiiii

(#48) Johnnyxy27 válasza Pocok256 (#40) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Gigabyte GTX 970 G1 Gaming kártyám van, ami 1450MHz mag, meg a memó 7-ről 8 Gbps-re van húzva, ez már a GTX 980 szintje, hol van ez közel a mobil gtx 980M-hoz? Simán ráver vagy 30%-ot!

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#49) Pocok256 válasza Johnnyxy27 (#48) üzenetére


Pocok256
veterán

Látom nem sikerült felfognod amiről írtam ugorj neki még egyszer hátha megy ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#50) Johnnyxy27 válasza Pocok256 (#49) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Mèg akkor sincs közel a gtx 980m az asztali gtx970-hez:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.