Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Mert összebeszéltetek Synthwave-el. ;)

Ennyiért nem drága, de ezzel a formával nem tenném ki az asztalomra.
Már én is abba táborba tartozom aki inkább kikapcsolja a G-sync-et, de "valamitől" így is jó marad a kép, szóval csak kell bele a hardver, ami a pixeleket jól kergeti.:B

[ Szerkesztve ]

(#2) Tyrel


Tyrel
őstag

Hehe, pont ilyenem van, bár lehet inkább az XZ321QU-t venném már, így hogy időközben az nVidia is elkezdte tolni a FreeSync-et... Full ugyan az mint a Z321QU, csak piros helyett szürkék a díszítései, meg nincs az alján LED csík... Ja meg több bemenete van, mivel nem korlátozza ezen a téren a G-Sync vezérlő... :U

Turenkarn

(#3) ONEFREE válasza #16939776 (#1) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Nem emlékszem mikor kapcsoltam be utoljára a G-sync et :D Ha ezt tudom biztosan nem veszek ilyen drága monitort..

[ Szerkesztve ]

(#4) #16939776 válasza ONEFREE (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem szoktam elkapkodni a dolgokat, jobb, ha magam próbálok végig minden lépést.
Frame limit nélkül ugye ugrott, amikor átlépte a felső határt, frame limittel meg 1 frame-et késet. Ha teljesen kikapcsolom elkerülhető a G-sync + frame limit miatti késés. Eddig viszont zavarosnak hatott a kép, de miután minden post procest-t, rásegítést kikapcsoltam a driveren fasza stabil a frame-time és tiszta a kép nélküle is, nem mellesleg jóval gyorsabb is.

Nem volt ezen az "apróságon" kívül gondom vele.

[ Szerkesztve ]

(#5) Tyrel válasza ONEFREE (#3) üzenetére


Tyrel
őstag

Asszem kb. ~2 hónapja megreszelték az egyik driverrel, most épp normálisan műxik, lehet használni... legalább is a következő WDDM update-ig biztos, aztán lehet megint besz*rik majd egy fél évre... :U

Amikor épp szoftveres oldalról nincs hülyére bugzódva, olyankor jó cucc...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#6) ONEFREE válasza Tyrel (#5) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Amúgy igazad van! Azért nem használtam mert nehogy már nekem keljen keresgélni melyik Driver verzióval nem villog a kép. Erre most sikerült elkészíteni a drivert, de én vettem egy 1080ti és tovább nem is érdekel. Ráadásul fps multi amit játszok. Szóval minden fajta sync kizárva.

(#7) siposz


siposz
aktív tag

Azt valaki el tudná magyarázni, hogy ennek a 21:9-es, UWQHD párja miért nem tudja a 144 hz-et. És minden gyártónál így van.

(#8) snecy20 válasza siposz (#7) üzenetére


snecy20
veterán

Mert egyelőre az az adott paneltípus a max. 120Hz-et tudja.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9) Tyrel válasza siposz (#7) üzenetére


Tyrel
őstag

Ugyanazért amiért a processzorok se mennek 6 GHz-en...

A 21:9-nek egy sorban több pixele van és a fizikai szélessége is nagyobb. Egyelőre nem sikerült megoldaniuk hogy akkora sebességgel tudjon frissíteni, hogy időben "végig érjen" a pixel sorokon. A kisebb monitoroknak azért magasabb általában a max. képfrissítési sebességük mert kevésbé hátráltatják őket fizikai korlátok.

Nem szándékosan lassabb a nagyobb, egyszerűen ennyit tud a technológia jelenleg... mármint a sorozatgyártható és átlag halandó számára még megfizethető kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#10) ttamas


ttamas
tag

"nagyon látványos javulást hozott, de nem csak a játékok, de még a Windows alatt az egérmutató mozgását nézve is."
Holnap rohanok megvenni, ha másért nem is , de ezért igen !!!!!

(#11) ZnVjaw0K válasza ttamas (#10) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Ez így apróságnak tűnik, de pontosabb a visszacsatolás arról, hogy mit csinálsz. Ugyanolyan tempó mellett ritkábban nyomsz mellé, vagy ugyanolyan pontosság mellett gyorsabban tudod használni a gépet. Van aki ezt egyáltalán nem érzi, viszont van akinek számít.

Plusz lassú görgetés(vagy az ablak mozgatása) mellett egy weboldal vagy dokumentum olvasható marad, míg 60Hz-en nem igazán. Gyors görgetés mellett meg ha nem is olvasható, de jobban tudod követni hogy a szöveg adott része hová került. Nem kell keresgélni, mint időnként 60Hz-en.

(#12) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Jo nagyon ez a monitor, de anyagi megfontolasbol, irodai munkara inkabb egy sima 60 Hz-es fHD-s (32"-os) tv-t vettem. Neha CS Source-on jatszok rajta, meg Outlast-ot, ahhoz boven eleg az is.

[ Szerkesztve ]

(#13) fuvi válasza #16939776 (#4) üzenetére


fuvi
senior tag

"miután minden post procest-t, rásegítést kikapcsoltam a driveren"

erről tudsz nekem bővebbet, mit mivel hogyan etc? :D

(#14) #16939776 válasza fuvi (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Amint lesz jobban időm otthon, kimásolom a driver beállításaimat. Persze még másik 25 dolog is kellett hozzá, amit előtte már kikapcsoltam, szóval lesz még mit feleleveníteni.

(#15) fuvi válasza #16939776 (#14) üzenetére


fuvi
senior tag

előre is kösz

(#16) #16939776 válasza fuvi (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

Reszponzív játékhoz ezt az egy global fület használom, minden beállítást a játékban vagy a konfig file-ban állítok.:

NVIDIA Vezérlőpult Globális beállítások:

Anizotróp szűrés: Alkalmazásvezérelt
CUDA - GPU-k: Minden
DSR - Paraméterek: Off
DSR - Simaság: Ki
Előnyben részesített frissítési gyakoriság: Alkalmazásvezérelt
Előre reprodukált képkockák maximális száma: 1
Energiagazdálkodási mód: Maximális teljesítmény előnyben részesítése
Függőleges szinkronizálás: 3D alkalmazásbeállítás használata
Környezeti kitakarás: Ki
Monitortechnológia: Rögzített frissítés
Multi-Frame Sampled AA (MFFA): Ki
OpenGL-megjelenítő GPU: XYZ
Textúraszűrés - Anizotróp mintaoptimalizálás: Ki
Textúraszűrés - Negatív részletességi szint eltolás: Engedélyezés
Textúraszűrés - Trilineáris optimalizálás: Be
Tripla pufferelés: Ki
Virtuális valóság - előre elkészített képkockák: 1
Árnyékoló-gyorsítótár: Be
Élsímítás - beállítások: Alkalmazásvezérelt
Élsímítás - FXAA: Ki
Élsímítás - Gammakorrekció: Ki
Élsímítási mód: Alkalmazásvezérelt
Összefűzött optimalizálás: Automatikus

(#17) fuvi válasza #16939776 (#16) üzenetére


fuvi
senior tag

!!! :R !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.