Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Prof01


Prof01
veterán

Grat a teszthez! Ez is nagyon jó lett! :R :C

De inkább msi wind-et vennék. Acer-t már elvből sem...

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#2) azbest


azbest
félisten

A szomszéd potálon az akku mögött telefon sim kártya kelyet véltek felfeledezni, az árakat pedig linuxszal 80, míg win-nel 100 körülre mondták...

Állítólag win-nel szörnyen lassú (512mb/8gb ssd)... kíváncsi leszek a hdd-s változatra.

(#3) Gave válasza Prof01 (#1) üzenetére


Gave
addikt

Hat ,ha a minoseguk megegyezik a ~200k alatti Acer notikkal akkor ilyet sem terveznek hosszutavra.

(#4) anaqer válasza azbest (#2) üzenetére


anaqer
veterán

Nem egészen hiszem én el ezt a windowsos* lassúságot... dolgozok időnként egy régi IBM NetVistán (512MB, egy 933MHzes P3) - Office 2003, net (flashblockkal akár 5-6 tab), levelezés, médialejátszás, stb. egyáltalán nem jelent neki gondot. Fél másodpercek miatt meg aligha éri meg kihajítani a windowst (most csak sebesség-szempontokról beszélek, nyilván).

*XP, ofkoz

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#5) JoeYi


JoeYi
őstag

"Kikapcsolt állapotban a mellékelt 65 wattos töltő 6 wattot fogyasztott"

Ezt úgy kell érteni, hogy csak azzal, hogy be van dugva a táp a konnektorba megcsámcsog 6 wattot? Mert akkor rászokok a kihúzására...

(#6) Thusor


Thusor
őstag

Élőben is megnéznék már egy ilyen 8,9" és 10"-os kivitelt, hogy mennyire lehet zavaró a kisebb monitor...és az azon való böngészés a neten, mert ha nem túl zavaró akkor biztos, hogy egy ilyen netbookot vennék. A 15,4"-os notebookok nagyon nehezek ahhoz hogy hurcolásszam magammal.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7) Apicius válasza JoeYi (#5) üzenetére


Apicius
tag

Én úgy tudom, hogy pl. a telefon töltőket is illik kihúzni, ha nincs használatban, mert nemcsak fogyaszt hanem egy idő után tönkre is mehet. Sok helyen éjjel nappal be van dugva a konnektorba és a kábel vége ott fityeg az asztalon, hogy bármikor rá lehessen dugni a telefont.

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#8) DarkByte


DarkByte
addikt

Nagyszerű kis elő teszt lett. :K

Sajnos a kijelző és a netbook test közötti zsanér szerű megoldás nekem sem tetszik annyira így, hogy most már láttam a fotóitokat. Maga a kijelző körülötti keret tényleg nem valami vékony, viszont kevésbé tűnik brutálisnak az EeePC -hez viszonyítva (legalább is szvsz). Az SSD sebességén a konkurens portálnál meglepődtem XP alatt, már csak azért is, mert itthon egy XP Embedded alapú saját telepítésű kis VIA C3 router gépem van amely egy teljesen alap CF kártyáról boot-ol be és mindezek ellenére bőven tűrhető sebességgel lehet alatta megnyitni programokat még távoli asztalon át is (igaz teljesen csicsa mentes a megjelenítés és swap fájl sincs, mindent memóriában tart). Ha tényleg ez a helyzet akkor az SSD-s változat számomra felejtős, pedig már éppen kérdezni akartam hogy a bele helyezett CF kártyát IDE vinyóként látja-e a gép vagy pedig egy beépített USB-s kártyaolvasóról van szó. A 8 GB-ot ésszerű keretek között XP-vel be tudtam volna osztani. Sajnos úgy nézem az SSD fogyasztásban sem jelent akkora előnyt, a 3 óra egy ilyen gépnél nem valami sok ettől az akksitól szerintem, ennyit a Wind is tud vinyóval a kisebbik akksival. (lehet mondjuk az Ah értékek nincsenek arányban, erre most nem emlékszem :B)

Az egyetlen húzó tényezőjét ennek a notinak jelenleg az árában látom, gondolom a linux-os változat fog 75-80 körül kezdődni ami már egész jó kis ár érte. Aki kicsit jobban ért linux-hoz szerintem összefarag rá magának egy használható rendszert. Viszont ha a normál vinyós XP változat olyan árban lesz mint a Wind, akkor szerintem a Wind jobb választás (illetve szubjektív de nekem az külsőre is jobban bejön). Talán ha a HSDPA modemmel beépített verzió árversenyben lesz a Wind-el akkor elgondolkodnék rajta, de egyébként nem hiszem hogy a Wind-nek e-miatt a noti miatt fog csökkenni az ár. :U

Várom a Gigabyte netbook verzióját. Tartok tőle ott pedig a touchscreen végett kicsit el lesz szállva az ár, főleg hogy a felbontás is WXGA.

[ Szerkesztve ]

(#9) azbest válasza anaqer (#4) üzenetére


azbest
félisten

ha kevés a ram, akkor swappel... ez az ssd- pedig 7MB/sec-es írásra képes csak... emiatt nagyon visszaesehet az oprendszer sebessége.

Egyébként próbáltam már Xp-t pentium 1-esen is :D nem volt lassabb mint egy p4es 128 mega rammal (ezt meg kiskönyvtári netes gépeknél próbáltam... brrrr), szóval 1024 - 1536 megával már biztos lényegesen más az Xp. Persze a swap méretére is figyelni kell, mert alapból ha van hely a fizikai ram másfélszeresére veszi (4.5 gigás swapot akart nálam).

Az sp2-sp3 változat és a mai programok optimalizálatlan bazinagy mérete/memóriaigénye miatt jó ha van 1024.

Egy ismerős mesélte, hogy rendes dell laptopján amibe gyárilag 512MB ram volt 15 percig töltött a civ4... 1.5 Giga rammal pedig egy perc sincs... szóval tele kell tömni rammal a kicsikét és akkor kedves játszótárs ;)

[ Szerkesztve ]

(#10) Ste


Ste
addikt

megvárom a Dell EE modelljét :K

(#11) #56573440


#56573440
törölt tag

nekem nagyon bejön, ha lesz olvan változat is ami simet is eszik pl mobilnet miatt akkor pályáznék egyre :K

(#12) Prof01


Prof01
veterán

A táblázatban az extráknál ez mi? "extra kártyaolvasó (SD)" :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#13) sekli válasza Prof01 (#12) üzenetére


sekli
addikt

ketto kartyaolvaso van benne, kiderul a tesztbol, ha elolvasod...

(#14) anaqer válasza azbest (#9) üzenetére


anaqer
veterán

Ja, elfelejtettem hogy ez az ssd nem az az ssd... amit használni is lehet. :\

A Civ4es példa viszont kevéssé releváns - persze hogy jáccásihoz kell RAM, de ugye ezek az eszközök még csak véletlenül sem arra valók...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15) WD40


WD40
aktív tag

Nahát, ez az első "subnoti" szerűség ami tetszik. Pedig Acer, és notebook, és egyiket sem szeretem :DDD De ez nagyon tetszik, és meglepődtem az árán, drágábbra saccoltam.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#16) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Csak egy apróság: "A főoldalon, a négy csoportban egyszerre csak három-károm alkalmazás ikonja látszik." - 3. oldal, 2. kép alatt.

(#17) WD40 válasza ígyvanferi (#16) üzenetére


WD40
aktív tag

Biztosan elég f@rok programok :DDD

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#18) pantanamera


pantanamera
csendes tag

Nagyon jó teszt! (Nekem tetszik az a fekete csík ;] )

Annyira azért nem tökéletes, de én a legjobban a DELL masinájára vagyok kíváncsi!

„Azt kérdezik, mi a célunk? Egy szóval válaszolhatok: a győzelem. Győzelem minden áron..., mert e győzelem nélkül nem maradhatunk fenn.” [Churchill]

(#19) shtml


shtml
őstag

Határozottan tetszik, csak az az alig több mint 2 óra üzemidő ne lenne.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#20) virkir


virkir
veterán

A 8,9 hüvelykes képátlóval ez 133 dpi felbontást és 0,19 mm-es pixelméretet eredményez, ami valamivel kisebb képpontokat jelent, mint a 12,1"-os, 1280x800 pixeles szubnotebookoknál, tehát nagyítási trükkök nélkül jól olvasható átlagos látásúak számára is.

Hehe... :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21) papi77


papi77
addikt

Nekem a Wind jobban bejön...

Az első: NOKIA 1611

(#22) azbest válasza shtml (#19) üzenetére


azbest
félisten

Futtass a háttérben valami erőforrásigényeset és akkor nem lesz ;]

(#14) anaqer: a játékot inkább átvitt értelemben gondoltam, ez egy szélsőséges példa volt a swappelés okozta lassúságra... egyébként a vicc, hogy az említett laptop is csak processzorilag erősebb ezzél a zsebnotesznél ;)

[ Szerkesztve ]

(#23) Dufresne válasza Ste (#10) üzenetére


Dufresne
addikt

JA csak az mikorra ér el hozzánk :F
Még nem is nagyon vannak róla hivatalos információk, lehet arra várnak, hogy a többieknek mekkorát fog szólni ez a piaci szegmens :F sztem már kiderült, hogy érdemes ebbe invesztálni. Gondolom ha idén lesz is Dell mini, akkor sem fogjuk mi karácsony előtt látni, de inkább csak jövőre. Nem mintha karácsonyig vennék ilyet, de lenne aki igen :U

(#24) shtml válasza azbest (#22) üzenetére


shtml
őstag

Netbookoknál ez nem jellemző, akkor pedig máris fájó pont a rövid akkuidő.

Egyébként az írás szerint teljes terhelésnél 16-ról 19 wattra nő a fogyasztás, és a 3 óra üzemidő terhelés nélkül értendő. Ez nem nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#25) azbest válasza shtml (#24) üzenetére


azbest
félisten

:)) a fogalmazási módodat cikiztem :)

Egyébként valóban kellemetlen, ha hamar lemerül... nagy akku nem tudom mennyi +pénz.

(#26) John Fowler


John Fowler
tag

Mindenféle flame nélkül őszintén mondom hogy örülök a free (és valamennyire saját arculatra szabott) oprendszernek. :C

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#27) rudi válasza Dufresne (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudtommal a Dellt egyelőre nem tervezik Európába (elgalábbis mifelénk) hozni. Nagyon jól megvannak ők ott az amcsi piacon.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) twollah


twollah
nagyúr

A hatso reszrol keszult kep mintha kisse eletlen lenne.

(#29) twollah


twollah
nagyúr

Ahogy kijon a HDDs, Windows XPs verzio veszek egyet.

(#30) Geller72


Geller72
veterán

Kövezzetek meg, ha nincs igazam: Az agyam eldurran attól, hogy beleraknak egy 8.9"-os panelt ebbe a xarba, lesz mellette egy kiba ronda majd 5 cm-es keret!! Ahelyett, hogy vagy a noti lenne kisebb, vagy belerakhatnának egy nagyobb kijelzőt. A 15.4"-os noti ölében nem igazán tűnik sokkal kisebbnek, pedig fele akkora kijelzőt kapunk csak. Legalább ebben nem spórolnának.
Üdv:
Geller

(#31) phpmoli


phpmoli
tag

En 2gb rammal vistaval 0gb swapet hasznalok. Eddig csak egy ~250 kepbol allo panorama idejeig kellett bekapcsolni. De tegnap raktam bele plusz 1et. Masik gep szinten 3gb, plusz laptop 1gb noswap.

(#32) twollah


twollah
nagyúr

Az 1024x600as felbontas kicsit szukosen, de elfogadhatonak tunik, maxium teljes kepernyore kapcsolja az ember a Firefoxot.

A gep WiFije mennyire eros, mennyire stabil vele a netkapcsolat?

(#33) klambi


klambi
addikt

ezz jó tetszik jobb mint eee pc

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#34) tothm válasza klambi (#33) üzenetére


tothm
őstag

Dehogy:D!

(#35) Keem1


Keem1
addikt

Ok, kispapír elő, Acer pöttöm felír-közvetlenül az eee 901 és a wind alá.
Már csak azt kéne megszülni hogy szept elején melyiket vegyem meg. Bár ebbe az is beleszól, hogy melyik lesz kapható akkor.
Várom már az összes résztvevő végleges árát.

(#36) Nyugdíjas válasza klambi (#33) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kizárt:D Bár elfogult vagyok;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#37) klambi


klambi
addikt

hát az újnál nem de a réginél jobban tetszik sokkal!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#38) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Tettszik a kis Acer! Bár megvárnám a 80GB-s változatot. Ha lehet, arról is készítsetek egy tesztet. :R

Filózok egy kis notin, mert ezt a gépet már nem igazán használom ki, amióta megvan az Xbox. :U

Sic Parvis Magna

(#39) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Tényleg nem rossz darab a kis Acer de ez a spór a kijelzőnél nekem sem érthető. :F
Ezzel együtt nem vészes és az ára is egész baráti. Már ha tényleg ennyi lesz.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#40) WD40 válasza Hun'reeth (#39) üzenetére


WD40
aktív tag

Azért kerül ennyibe (reméljük, tényleg), mert nincs benne fullhd kijelző (jó, ez erős túlzás volt hehe). Tényleg hülyén hangzik, hogy azon az 1024x168as téglalapon (is) spórolnak, de lehet hogy a nyakukon maradt egy csomó ilyen kijelző, és így ezt beépítve olcsóbb :DD

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#41) Nekromata


Nekromata
csendes tag

Szerintem az eeePC külsőre sokkal jobban néz ki ennél. Ez inkább olyan mintha csak összedobálták volna a komponenseket, nincsenek öszhangban. :(((

(#42) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Megvan a gépecske!

Az xp-hez fat-re kell formázni, biosban kikapcsolni a d2d-et és már hasít is.
ezek a driverek ajánlottak:
kompatibilis

pro: veri az eeet az egekbe, nagy tuning masina lesz egyből!

kontra: zajosss a gép de qurvára(legalábbis nekem).Csendes szobában zúg ám a venti állandóan, a aceraspireuser.com-on is panaszkodnak ám rendesen, valaki a refund-ért harcol... Az akksi idő az wifire nem érvényes, (netezéssel csak 1:43-at ment).
Másik, a gyári linux rajta a 3dik restart után bedöglött, most xp van rajta a fenti driverekkel.

Aláírás

(#43) fateless válasza kapcs-ford (#42) üzenetére


fateless
veterán

Kérlek, ha lehet, írj róla minél többet! Milyen volt a Linux verzióval? Mennyivel lassabb az xp-vel? Könnyen kezelhető-e? Alapvető benyomások?

Augusztus közepéig-végéig el kell döntenem, hogy egy 701-est veszek 60k-ért xp-vel, egy One-t 70k-ért 120GB HDD 1GB RAM-mal UK-ból Linux-szal, vagy Wind-et 90k-ért xp-vel idehaza. A One a legszimpatikusabb ár szempontjából, de a Wind is nagyon tetszik. Mivel újra beülök az iskolapadba, ezért lehet legális xp-m 3k-ért, de ha jó volt a Linux addig a három alkalomig, az jobban tetszene. (Esetleg más a Linuxról?)

MOD: még egy kérdés: végül van benne BT vagy nincs? :F

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#44) fateless


fateless
veterán

Egy másik kérdés: mennyi előnye van az SSD-nek ebben a készülékben? Bootidő, elérési idő, melegedés szempontjából érdemes a "lapkásat" választani a "korongossal" szemben, ha a tárhely másodlagos?

Még egy kérdés: a HSDPA modult utólag is bele lehet rakni, ha az kijön? azzal együtt tökéletes lenne...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#45) kapcs-ford válasza fateless (#43) üzenetére


kapcs-ford
őstag

...A linux ver. ami rajta van az félelmetesen gyors és nagyon user friendly*, nekem is megfelelne csak van pár progi ami amit használok és azok csak xp-én futnak...
*email kliens,openoffice,naptár,kép-videó nézegető stb.. ezekre emlékszem.. tiszta multimédia, komplett felépített kis rendszer átlag user-nek nem hiába netbook kategória.. Valójában azok a programok vannak rajta amiket az átlag user használ tehát nekik ez a rendszer sok örömet fog okozni ellentétben a csupasz windows-al ami pénzbekerül és még xar is.

...HDD vs SSD
Nekem mindenképpen az ssd-s változat kellett mivel kevésbé sérülékeny ütődésre, rázkódásra mint egy hdd amivel többet is fogyasztana és hangosabb is lenne. Na és a boot idő is kedvezőbb ssd esetében.(sokkal jobb)

...Megagiga
Van 2 kártyafoglalat és 3 usb... és az xp után is marad pár giga tehát egy 4-8gb-os pendrive-ra ráfér pár film/zene az útra. Pláne ha xp nlite-al van vagdalva.

Bt nincs de van az alján egy lecsavarozható rekesz és oda fogom beépíteni a huawei e220-at :) :DD

XP csiga?
Amit írtam fentebb azok szerint kell felrakni plussz lecsökkenteni vagy kikapcsolni a lapfájl méretét. (nálam most 50-200mb között van tesztüzemen.) Index-elés, hibernálás ki. Van aki a lapozót átrakta egy sd-kártyára...

Telepítettem pár dolgot és ritkán van egy pillanatnyi fagyás (elvileg mikor írna az SSD -re de ezt cáfolja a progik gyors telepítése) állítólag az miatt hogy az SSD kártyához nem jött ki még xp driver de volt aki utánakeresett az SSD típusára P-SSD1800 (samsung ssd 8G ) és elvileg nem lehet driver -probléma. Az akadásokon kívül olyan mint egy normál gép ezzel a konfiggal. divx-xvid etc fut simán usb-ről (eddig akadás nélkül)

..Ram

512MB- netre bőőven elég, mehet bele egy másik 512-esmodul és akkor lap.fájl majd kikapcsolható teljesen.

..Hang

Eddig egyik tesztben sem olvastam hogy hangos lenne, hiába.. ha fizetnek akkor nem hallod.
A tény az hogy ez gyártási hiba, zúg a venti rendesen és csendes szobában számomra ez elviselhetetlen. Sok laptop volt eddig a kezeim alatt de ez a zümi aztán nem semmi. Tehát annak aki csendes-netes mondjuk este az ágyikából szeretne böngészni akkor annak ez rosszhír... agybamászó zúgás.

Nem akartam ezt annyiban hagyni és gondoltam ha már úgyis szét kell kapni a gépet teljesen a Ram upgrade miatt na mondom akkor megnézzük a ventit is.... Sunon márka.. tudtommal ismert venti gyártó.. hm a francba akkor ennél jobbat se lehet bele vadászni tehát a fordulatszám magas és azt szabályozva kockázat hogy megsül a gép. Zsákutca.

A fórumon aspireuserone.com írta más is hogy hangos a gép de sokan azt is hogy teljesen csendes...
Ma visszavittem a gépet (nem M.o.)és ki akartam cseréltetni de hiába az óvatosság a szétszedésnél (nincs garifólia) a srác kiszúrta hogy ugrott a garim... a francba.. a csavarok buktattak le..mondta a srác (nagyítózta rutinból ) hogy jó kis csavarok mert csak párat húzol rajta és a festéken látszik, nem lehet észrevenni csak akkor ha ott van egy másik gép is mellette. Nesze neked plasztik nyúzó.

Mondtam neki hogy ram upgrade lett volna csak gondoltam szerzek egy csendes darabot.. megnyugtatott hogy eddig mindegyik zümi volt és sokat is hoztak vissza ez miatt. A boltban nem hallatszik ugye.Ennyi.

És itt Ph-es tesztben rudi ezt írja
"Egy kicsivel pörgősebb, hangosabb ventilátor valószínűleg csökkenteni tudná a hőmérsékleteket." :Y

A zajttól eltekintve minden ok. A design , szín (kék) nagyon profi. Az lcd fényes keretén látszik a maszat tehát óvatosan nyitni.. pamuttal töröltem át és enyhén karcolódik a keret.

Ha netán valamit kihagytam akkor majd írtok!

Közben megtaláltam a lassulás okozóját: vga driver.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#46) fateless válasza kapcs-ford (#45) üzenetére


fateless
veterán

Ez így jól hangzik együtt.

Nekem is vannak progik, maik xp alatt mennek csak. Gondolom felrakható a két OS, ha a 120GB-os verziót választom. A Linux jobban tetszene, de kellene rá win is, abból meg van eredetim. (Vagy ez a Linux beszerezhető? Mert akkor inkább venném a wines változatot, a linuxot felraknám mellé, a saját wint meg asztali gépre raknám.)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#47) kapcs-ford válasza fateless (#46) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Igen, itt nézz körül!

[link]

Aláírás

(#48) fateless válasza kapcs-ford (#47) üzenetére


fateless
veterán

Köszi.
Még nem biztos a One, lehet Wind is. Per pill a One-t 68k-ért tudnám venni Linux-szal, 120GB-tal, A Wind-et 80K-ért Xp-vel a szokásos kiszerelésben. Aug végéig kell eldöntenem, akkor jönnek barátaimék vissza Angelonból. (Meg addig kell összeszednem a pénzt, csak az autóhitel most kicsit megzavart.)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#49) fateless válasza kapcs-ford (#47) üzenetére


fateless
veterán

Örömmel fogadok későbbi tapasztalatokat is...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#50) vadani


vadani
tag

Mikor lehet kapni majd Mo-n a picikét nem tudja valaki?

janissary

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.