Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

- Nem melegszik túl semmilyen esetben, még totális terhelés alatt sem megy 75 fok fölé egyetlen megterhelt komponens sem....

Az előző cikkben pedig 80C fok szerepel a terhelt CPU mellett. Melyik a jó?

A külsővel kapcsolatos negatív tapasztalataid nagy része a gép tisztaságával, vagyis annak hiányával függ össze.
Pár dolog ami nálam, ésszerű módon használva évek óta bevált módszerei a gép tisztításának:
1. A proszívók többségéhez adnak kárpittisztító fejet. Ezzel megpróbálhatod a billentyűzetet tisztítani. Finom mozdulatokkal, és nem túl erősen rányomva. ( Szellőzőkhöz is alkalmas) A porszívó szívási erősségét úgy allísd be, hogy ne kapja fel a gépet 5 méterről...a legkisebbről indítsd és nézd meg, mi az optimális.
2. Ha az előbbi valamiért nem szimpatikus, akkor meg lehet próbálni különböző méretű ecsetekkel is. Nagyon hatékony, a sörte hajlékonysága és hossza miatt a különböző portok és a bill. is könnyen tisztán tartható vele.
3. A recék, vagy hangszóró lyukacsokhoz pedig egy fogkefét használok.

Ezen kívül vatta + valamilyen tisztító folyadékkal szoktam áttörölni. ( Pl. Clin...de én többnyire alkoholt használok)
Mikroszálas törlőkendő a kijelzőhöz...

Én hetente takarítom a gépet. Nem azért mert ráfér, hanem mert nekem így esik jól. De ettől függetlenül hetente 10-20 perc az egész maximum, és nem halmozódik fel a kosz. Így könnyebb is a takarítás, mint egyszerre x hónap eredményét leszedni.

Amúgy nem rossz kis gép, de billentyűzet miatt megutáltam az Acer-eket. Kipróbáltam és nekem borzalmas volt használni...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.