Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

- Nem melegszik túl semmilyen esetben, még totális terhelés alatt sem megy 75 fok fölé egyetlen megterhelt komponens sem....

Az előző cikkben pedig 80C fok szerepel a terhelt CPU mellett. Melyik a jó?

A külsővel kapcsolatos negatív tapasztalataid nagy része a gép tisztaságával, vagyis annak hiányával függ össze.
Pár dolog ami nálam, ésszerű módon használva évek óta bevált módszerei a gép tisztításának:
1. A proszívók többségéhez adnak kárpittisztító fejet. Ezzel megpróbálhatod a billentyűzetet tisztítani. Finom mozdulatokkal, és nem túl erősen rányomva. ( Szellőzőkhöz is alkalmas) A porszívó szívási erősségét úgy allísd be, hogy ne kapja fel a gépet 5 méterről...a legkisebbről indítsd és nézd meg, mi az optimális.
2. Ha az előbbi valamiért nem szimpatikus, akkor meg lehet próbálni különböző méretű ecsetekkel is. Nagyon hatékony, a sörte hajlékonysága és hossza miatt a különböző portok és a bill. is könnyen tisztán tartható vele.
3. A recék, vagy hangszóró lyukacsokhoz pedig egy fogkefét használok.

Ezen kívül vatta + valamilyen tisztító folyadékkal szoktam áttörölni. ( Pl. Clin...de én többnyire alkoholt használok)
Mikroszálas törlőkendő a kijelzőhöz...

Én hetente takarítom a gépet. Nem azért mert ráfér, hanem mert nekem így esik jól. De ettől függetlenül hetente 10-20 perc az egész maximum, és nem halmozódik fel a kosz. Így könnyebb is a takarítás, mint egyszerre x hónap eredményét leszedni.

Amúgy nem rossz kis gép, de billentyűzet miatt megutáltam az Acer-eket. Kipróbáltam és nekem borzalmas volt használni...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2) Lars


Lars
őstag

Én a helyedben megkeresném a márkaszervízt rövid időn belül az akksi kopásával kapcsolatosan. Azért 4 hónap alatt 22 % nem kevés. Az ha egy év alatt következik be, akkor is elég erős degradálódás. Lehet hogy megéri futni egy kört vele.

(#3) mettyuz válasza Lars (#2) üzenetére


mettyuz
tag

Vagy csak nem akksiról kéne hálózaton üzemeltetni:)

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#4) Alphard


Alphard
csendes tag

Laptop, billentyuzet... ilyen dolgok takaritasara van egy jo kis kinai anyag.
Cyber Clean tisztito gel.
Nagyon lagy, a kezben nem ragacsos gyurmaszeru anyag, jobb barmilyen ecsetnel.
Veletlenul akadtam ra nemreg, azota hetente ezzel tisztitom ki a laptopomom billentyuzetet. (Plusz a normal billenytuzeteim.) Kiszedi a hajszalakat.
Van magyarorszagi forgalmazoja, szerintem barati arral. Google rajuk talal.

(#5) FoxiestFox válasza mettyuz (#3) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez tudtommal csak régi gépeknél volt gond
Maiak már nem töltenek rá pár %-os önmerülés miatt.

(#6) nagysandor88 válasza mettyuz (#3) üzenetére


nagysandor88
tag

A litiumos akkuk előnye rlvileg az, hogy bírják a nem kisütésig merítést. A mai töltők nem trafók! Egy komoly elektronika figyeli az akku minden paraméterét, a gép teljesítményfelvételét és ezek függvényéven tölt, üzemeltet, Az akku ki-be rakosgatása így már hülyeség.
Amúgy személyes tapasztalat, hogy bizonyos acergépek akkuja igen hamar elhasználódik. Volt egy 3820TG gépem ami csak akkor töltött, ha az akksi 95% alá merült. Egy év elteltével 97%os volt még az aksija sok használat mellet.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#7) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Kevés infót írtál le, azért 1-2 meglepő dolgot olvastam.
Aksi nagyon gyorsan használódik el! 6 cellás?
Keveslem 1,5 órát, pedig 5 hónapos gép!
Az én gépem 2 éves lesz Asus. 9,9% elhasználódással.
Mostanában sok embertől hallom, hogy nem túl jó aksival forgalmazzák a notikat.
Azért érdekes, hogy az aksira csak 1 év a gari, nem 2, asus márkaszervizbe mondták :K
Ismerősömnek 1 éves 30%-os elhasználódással.

Dave666

(#8) Thome


Thome
addikt

Mindenkinek válaszolni fogok előbb-utóbb, csak összeszedem a gondolataim + stb. :R

(#9) ColoradoKid válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


ColoradoKid
csendes tag

Én is így tudom

----LEGO-t veszek, ömlesztve, dobozosat, hiányosat is, Star Wars, Kalóz témájú előnyben, de igazából jöhet bármi ami System vagy Technic írd meg hogy mid van, azonnal fizetek készpénzben! ----

(#10) Thome válasza Thome (#8) üzenetére


Thome
addikt

Azt hiszem tartozom még egy válaszadással!

(#1) sutszi: Köszönöm! Az ecset + fogkefe kombó bejött! :R

(#2) Lars: Még van egy hónapom, 1-2 hét múlva bepróbálkozom! :K

(#3) mettyuz: Én is úgy használnám hogy csak a hálózatról menjen a gép, de ingadozik nagyon durván erre az áram, és rendszeresen elmegy egy pillanatra. az meg bőven elég a gépnek, hogy kikapcsoljon, így sérüljön benne a hdd.. Inkább az akku menjen.

(#4) Alphard: Köszi! Most úgy tűnik az ecset + fogkefe bevált! :R

(#7) dave666: Igen, 6 cellás. Nincs a gépben integrált vga csak egy HD5650, ezért ez megeszi az akkut, plusz ugyebár nem ledes a háttérvilágítás hanem sima lcd, ergo ez is megeszi a maga kis wattjait. :B

(#11) _seth_


_seth_
veterán

Nekem is ilyen gépem van és csak egy zavaró hibája van nálam, win 7 x64 home premium van a gépen és ha lehajtom a kijelzőt olyan mintha a touchpad önálló életet élne, 1-2 program bezáródik vagy épp elindul, az asztalon az ikonok mérete megnő... Ötlet? Ezen kívül hibátlan a gép és elégedett vagyok vele. És csak ha le van hajtva akkor csinálja ezt :F

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12) Thome válasza _seth_ (#11) üzenetére


Thome
addikt

Ott valami error van, ilyennel nem találkoztam még. Mondjuk én letiltottam a taccspadot és egérrel használom. De ha engedélyezem sem él önálló életet. Esetleg Acer specifikus vagy azonnali kérdések órája topik? Ott lehet okosabbat tudnak mondani, mint én itt. :D

(#13) Adrian5


Adrian5
csendes tag

Szia Thome!

Nekem is épp ilyen gépen van, ehhez lenne néhány kérdésem.

Említve volt a cikkben, hogy tuningoltad a videokártyát, kb. 25 %-al nőtt a teljesítménye. Mekkorára húztad? Nekem most 650/900-on van (alapból ugye 550/800). Aktív notebook hűtés nincs alatta (csak egy fémrács, 2-3 cm-rel emeli meg az asztaltól a notit).

Ami még ehhez kapcsolódna: a videokártya hőmérséklete mennyire megy fel Neked? Nekem eddig max. 73 C volt, így tuningolva (CPU max. 80C). Nem szoktam egyhuzamban rajta sokat játszani, nehogy túlmelegedjen. (meg legtöbbször addigra meg is unom, kb. 1 óra :)

Másik dolog: amikor bekapcsolom, akkor automatikusan bekapcsolja a WiFi-t is (Win indulásakor). Nem lehet ezt valahogy kiiktatni? Talán valamelyik Acer programban? :) Mondjuk nem létkérdés, csak gondoltam megkérdezem, ha már itt vagyok :)

Egyébként tényleg jó kis masina, nagyon bírom a búráját! :)

Üdv

:)

(#14) Thome válasza Adrian5 (#13) üzenetére


Thome
addikt

Szia!

Az első kérdésedre itt mindent megtalálsz (3. pontban): LINK - 725/1055

A hőmérsékletes kérdésedre szintén választ találsz az előző linkben, ekkor az első pontban foglaltakat figyeld!

Ha a wifit nem használod, akkor az FN+F3 billentyűkombinációval kikapcsolhatód, s akkor -elvileg- nem fog bekapcsoláskor beindulni. De ez viszont már nem biztos, mivel én wifivel használom a gépet, tehát ezzel valódi tapasztalatom nincs! Esetleg a biosban lehet ezzel kapcsolatban valami beállítás, de ebben szintén nem vagyok biztos, csak filozofálok!

Üdv,
Thome

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.