Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kinder


Kinder
senior tag

Nem rossz a tempó
Már csak jó net kell hozzá :)

(#2) pusszycat válasza Kinder (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Meg olyan kütyü ami ismeri az új szabványt. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) lezso6 válasza pusszycat (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Meg jó vastag pénztárca. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) dchard


dchard
veterán

Szia Rudi,

Két észrevétel:

"Beigazolódott, hogy a D-Link és Netgear készlet esetében az USB-s Wi-Fi adapter és a két adatfolyam (spatial stream) visszafogta a rendszert"

Ha a legjobb 52megás eredményből levonok egy spatial stream-et akkor 34mega jön ki annál pedig többet mértél a Netgear 2x2-es USB-s adapterével. Tehát a következtetés úgy helyes, hogy a kevesebb spatial stream okozza a lassabb eredményt nem peig az USB interfész. Persze lehetne limitáló tényező az USB2 ha több spatial streamet tudna kártya, na de miért nem tud többet? MIndjárt kifejtem.

"Talán a sok antenna okozta, hogy nem közvetlen közelről, egyméteres távolságból, hanem kicsit messzebbről, úgy 3-4 méterről kaptuk a legnagyobb átviteli sebességet."

Nem talán, hanem pontosan ez az oka :) A MIMO által használt térmultiplexelés annál hatékonyabb, minnél messzebb vannak egymástól a MIMO-ba konfigurált antennák az adó és a vevő oldalon is. Ebből a szempontból az Asus kártyához adott antenna kiegészítője nem a leg ideálisabb, ugyanis nem háromszögben hanem egymás mellett egy sorban de egymástól minél messzebb kéne lenniük az antennáknak a minél jobb eredményhez (nyilván ésszerű határok között). És valóban: ha az adó és a vevő antenna-rendszerek túl közel kerülnek egymáshoz akkor romlik a MIMO hatékonysága amit sikerült is kimérned.

És akkor meg is van a válasz arra, hogy miért nem készítenek 3 antennás USB stick méretű kártyákat: egyszerűen a kis panelon nincs hely 3 egymástól megfelelő távolságban lévő antenna elhelyezésére. AZ egyetlen megoldás az lenne, ha a kártyás verzióhoz haosnlóan kivezetnének 3 RP-SMA csatin a rádió jelet és egy külső antenna modullal lenne megoldva a csatlakozás, de valljuk be, hogy az USB-s megoldást vásárlók nem igazán örülnének, ha csak így lehetne használni a kártyát.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5) Cobra.


Cobra.
őstag

A wireless teljesítmény szabályozását hol találtátok? N56U-n az új kezelőfelülettel eltűnt, legalábbis én sehol nem találom.

(#6) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Háát igen!
Már csak egy jó internetszolgáltató kellene ami k*rva kevés van ebben az országban! :(

(#7) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A sebességnek ára van ez tény, de azért ez elég komoly :D

All→M8

(#8) Kinder


Kinder
senior tag

Tehát akkor összefoglalva:

Kell sok pénz.
Kell gyors és stabil net jó drágán.
Kell a vevőoldalon is cucc, szintén sok pénzért.

Maradunk idénre még a mostani cuccunknál? :O

(#9) *H* válasza Cobra. (#5) üzenetére


*H*
aktív tag

Az RT-AC66U esetében: Advanced Settings - Wireless - Professional - Tx power adjustment sorban állíthatod a mW értékét.

Egy észrevétel a cikkhez:
"...Nem kevesebb mint hat vendéghálózatot hozhatunk létre (hármat 2,4 GHz-en, hármat 5 GHz-en), melyeknél beállítható, hogy elérhessék-e az internetet, illetve az is, hogy mennyi ideig csatlakozhat rájuk egy eszköz...."

A vendéghálózat azért van, hogy elérhessék az internetet. Ami állítható, hogy ezen kívül a helyi hálózathoz (intranet) is legyen-e hozzáférésük.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#10) Chrys_


Chrys_
addikt

Ami engem zavar a routerben, a DHCP listában nem lehet nevet adni az eszközöknek, csak a MAC és az IP látszik. Ha valamit változtatni akarok, akkor vadászhatom egy egyéni táblázatból az adatokat. Lehet azért, mert a client status alatt úgyis az eszközök Ethernet-neve jelenik meg, és nem akartak saját listát és összerendelést generálni, de akkor is szvsz ez a rosszabbik megoldás felhasználói szempontból (20+ reg esetén).

Media Bridge-dzsel 2 falon keresztül kb. 5-7m-re egymástól lévő routerek esetén és a PC-ben ezzel a kártyával átlag 13MB/s sebességgel lehet másolni (min. 11, max 15-16MBps).

[ Szerkesztve ]

(#11) *H* válasza Chrys_ (#10) üzenetére


*H*
aktív tag

Létezik hozzá alternatív FW (RMerlin build) amiben az egyéb plusz dolog mellett lehet nevet adni az eszközöknek a listában. Ez is frissül folyamatosan ahogy jönnek az official kiadások, sőt van amit ebből vett át az Asus is az újabb verziókhoz.
14-15MB/s-nél nem lehet többet elérni (írás/olvasás) még vezetékes kapcsolattal sem.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#12) slashing válasza Chrys_ (#10) üzenetére


slashing
senior tag

Firmware Version:3.0.0.4.270.26 (Merlin build)

itt lehet nevet adni az eszközöknek ha kézzel rendeled hozzá a dhcp listához a gépeket.

Jah amúgy van már rá egy még tesztelés alatt álló dd-wrt, nálam volt fent.

[link]

(#13) Chrys_ válasza *H* (#11) üzenetére


Chrys_
addikt

Én DD-WRT-re várok, már beindult a FW, pár napja még Beta-tesztelés folyt a fórumozók segítségével.
A korlát a media bridge és a 2 fal :) te hogy gondoltad ezt a 14-15MB-t? PCE-AC66 <--> RT-AC66U <--> pl. NAS? Mert ezt még kipróbálom akkor egyazon szobában.

(#14) Fecogame


Fecogame
veterán

Jó kütyü, de mire eljut hozzánk, addigra már sok-sok másik ( akár olcsóbb ) alternatíva is rendelkezésre fog állni :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#15) Chrys_ válasza Fecogame (#14) üzenetére


Chrys_
addikt

A hirdetett 16dBi-s antenákkal (a 2 routeren) szerinted jobb lenne az átviteli sebesség ugyanabban a helyzetben, amit az előbb leírtam? Vagy nem hozna jelentős javulást? Már gondolkoztam emiatt antennacserén.

(#16) *H* válasza Chrys_ (#13) üzenetére


*H*
aktív tag

Én a csatlakoztatott HDD-vel kapcsolatban írtam a sebességet. A router max. ~15MB/s sebességgel tud írni/olvasni a csatlakoztatott HDD-ről/-re. ~15MB/s volt a max. sebesség Gbit-es vezetékes csatlakozáson keresztül és így sem tud többet írás/olvasás során.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#17) Chrys_ válasza *H* (#16) üzenetére


Chrys_
addikt

Azaz USB-n keresztül a teljesítménye? Én nem kötök azon keresztül rá semmit.

(#18) #79335424


#79335424
törölt tag

Lenne egy kérésem/tippem. Kíváncsi lennék egy sebességtesztre, esetleg játék, vagy HDstream tesztre egy Samsung Galaxy S4 -gyel (majd ha eljut hozzánk). Úgy láttam a specifikációból, hogy támogatja az ac "szabványt".

[ Szerkesztve ]

(#19) Chrys_ válasza *H* (#16) üzenetére


Chrys_
addikt

13MB/s USB (router) és a WLAN között.
Kb. 40MB/s a NAS (router Gbit) és a WLAN között.

(#20) Akula


Akula
őstag

milyen hűtőborda került már a kártyára! áááá :Y :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#21) *Szájber*


*Szájber*
tag

...megnéznék egy tesztet egy ilyen és egy Cisco között!:)

 *Szajber* felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 

(#22) iHave


iHave
csendes tag

Jó kis cucc! Három antenna elég brutálul néz ki :DD

(#23) BatchMan


BatchMan
senior tag

A router USB portjain keresztül mit hogyan lehet elérni? Pl Linux alól egy oda kötött nyomtatót? Szabványos protokollal vagy csak zárt gyárival?

(#24) Soma01


Soma01
veterán

Ha már 2 ac-s eszköz is lett tesztelve, akkor a Linksys EA6500 se maradjon ki.

(#25) tronic válasza *Szájber* (#21) üzenetére


tronic
tag

De akkor tegyünk mellé egy ubnt-t is :))

Árban lehet hamarabb bevállalnám :P

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#26) Peter71 válasza Chrys_ (#19) üzenetére


Peter71
csendes tag

Sőt, egy jól konfigurált NAS-al akár még több is lehet:

MyBookLiveDuo Raid 1-ben, AC66U Gigabites portján 8 méterről + PCE-AC66:
PC-ről NAS-ra: 36Mbyte/sec
NAS-ról PC-re: 56-70Mbyte/sec

Sajnos az USB nálam csak 10MByte/s-et tud mindkét irányba :(

[ Szerkesztve ]

(#27) burgatshow


burgatshow
veterán

Jó cikk, de találtam egy félregépelést rögtön az első oldalon.

"Házul a szinte kötelező, négy darab, sárga LAN..."

(#28) *Szájber* válasza tronic (#25) üzenetére


*Szájber*
tag

not bad...:) szólj ha vettél, írd le mit tud....:) veszek Én is kettőt!:)

 *Szajber* felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 

(#29) tronic válasza *Szájber* (#28) üzenetére


tronic
tag

:) jelenleg egy UniFi AP (UAP) van csatarendbe állítva az ősöknél (18 rugó itt), s azt kell hogy mondjam teljesen meg vagyok elégedve (stabilitás, távolság vs. jelerősség + az ingyenes kontroller szoftver (Win, Mac, Linux) meg egyenesen plusz). Igaz nem a Pro verzió, de erre tervezem majd lecserélni a Cisco WAP4410N-t. Sajnos az AC AP csak nyár közelében lesz elérhető..... meg hát ugyebár olyan kliens is kellene.... :))

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#30) Soma01 válasza tronic (#29) üzenetére


Soma01
veterán

A beállítása nem pilótavizsgás feeling?

(#31) tronic válasza Soma01 (#30) üzenetére


tronic
tag

Közel sem olyan bonyolult, mint amit össze kell bűvészkedni egy Cisco LAP rendszer esetében!

Ha már látod az AP-t a vezérlőben, percek alatt be lehet állítani (SSID + WPA2-PSK).
Itt van egy doksi, ami leírja a funkciókat (Pro verzió AP!) és tartalmaz GUI képeket is.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#32) Tidus válasza Kinder (#1) üzenetére


Tidus
addikt

A tempó nagyon jó.
A jó net pedig szintén pénz kérdése.

(#33) erdoke


erdoke
titán

Lassan fél éve van nálam üzemben, nem sok mindent tudok hibaként felróni. Nekem az alternatív FW se igazán hiányzik...
Most azon töröm a fejem, hogyan tudnám összekapcsolni egy másik routerrel/AP-vel úgy, hogy egy három szintes épületet lefedjenek. Nyilván a másodikon és a földszinten lenne a két eszköz, talan elég erős jel jutna középre. A födémek nagyon durvák. Valahogy kihúzunk egy CAT5E/6 kábelt a földszint és a második (tetőtér) között, de még nem állt össze a teljes hálózat képe a fejemben. :F

A legjobb aláírás a héten

(#34) dchard válasza erdoke (#33) üzenetére


dchard
veterán

A megoldás, hogy a két routert a lépcsőházban félemeltre kell rakni így azoknak nem kell áthatolniuk magán a födémen csak az elválasztó falakon. A másik hogy ne WDS-t csinálj, hanem két külön hálózatot mondjuk földszint és emelet SSID-kel és külön frekin legyenek. A roaming ugyan nem fog menni de így elég jó sebességeket ki lehet hozni belőle. A harmadik hogy az adásszint akkora legyen amire valóban szükség is van, az esetek többségében teljesen fölösleges csutkán járatni a cuccost, leginkább a rossz elhelyezést szokták ilyen módon kompenzálni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35) erdoke válasza dchard (#34) üzenetére


erdoke
titán

Ezzel az a gond, hogy vezetékes csatlakozási pontokra szükség van a földszinti nappaliban (hálózati médialejátszó és hálózati tárolók közti router), illetve a tetőtéri dolgozószobában is.
A WiFi sem kikerülhető, a tabletek és okostelefonok ugye igénylik, ráadásul mobil eszközöket várhatóan minden lakószinten használni fogunk.

A legjobb aláírás a héten

(#36) dchard válasza erdoke (#35) üzenetére


dchard
veterán

Jobban kéne ismerni a szituációt és az épület szerkezetét illetve a szükséges vezetékes csatik számát és helyét, hogy igazán jó tanácsot lehessen adni.

Ha a földszinten több vezetékes csatlakozási pontra van szükség, megfontolandó egy olcsó 5 portos giga switch, az AC-s eszközökhoz képest elhanyagolható az ára (én 5 ropiért vettem 5 portosat), vagy az egyik routert a földszintre telepíteni, a másik pedig marad az első-második szint között, és onnan egyetlen kábel elég a tetőtéri vezetékes csatlakozáshoz (már ha nincs szükség a tetőtérben is több drótos aljzatra).

A telefonokban és tabletekben elég gyenge a wifi adási oldala ezért egy combosabb födém nagyon el tudja rontani az elérhető sebességet, bár tény, hogy azért ezeken a készülékeken nincs szükség brutális sávszélességre, és mivel az AC-t szinte semmilyen eszköz nem tudja, lehet hogy inkább két olcsóbb szimultán rádiós megoldással + egy switch-csel jobb üzletet tudsz csinálni és előnyösebb helyre tudod rakni az AP-kat.

Összességében ha több szinten kell lefedettség és nincs elég router (meg minek annyi), akkor továbbra is a lépcsőház lehet a jó megoldás: nekem minden esetben sikerült egy tisztességes router/AP jobb elhelyezésével lefedni két szintes 200+ m2-es házakat lefedni így hogy a födém kikerült a buliból.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#37) erdoke válasza dchard (#36) üzenetére


erdoke
titán

A WiFi miatt nagyon nem aggódok, az tényleg csak router darabszám és elhelyezés kérdése. A repeater nem bölcs gondolat egyébként?
Viszont a gigabites kapcsolat kellene a tetőtér és a földszint között, mert fent az irodában megy majd a letöltés, illetve időközönként online konferencia beszélgetések, néha képpel együtt.
Lent a hálózati médialejátszó sávszélesség igénye kritikus az intraneten, mert internet kell ugyan sok eszköznek (tévé, médialejátszó, AVR, BD játékos, XBOX, stb), de párhuzamos sávszélesség igényük kifelé nincs, és egyenként is keveset igényelnek. Ezek közül jelenleg is csak a MP lóg közvetlenül a routeren, a többi egy gigabites switchen csücsül. Esetenként pedig a fent letöltött, magas bitrátájú dolgok közvetlen lenti streamelése igencsak kényelmes lenne, és egységes belső hálón a mobil eszközökkel való vezérelhetőség is hasznos tud lenni. (Pl. a lenti nappaliban ülve a tetőtérben folyó letöltést indítani, gépet kikapcsolni, stb.)
Szóval ez az igény és az eszközpark, a megvalósítás, illetve az új eszköz igény pedig a kérdés. Jelenleg csak az AC66U és egy gigabites switch adja a hálózatot, a többi eszköz ezeken lóg. Ha jól gondolom, még legalább egy combos AP-ra szükségem lesz, illetve az AC66U és az új AP közt kihúzott gigabites vezetékre.

A legjobb aláírás a héten

(#38) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

Hát nekem egy régi linksys routerünk volt, de hosszú a kéró és kétszintes, egyszerűen kevés, hiába vettem rá két nagyobb gyári antennát.

Öccsémmel összedobtuk a pénzt, aztán berendeltünk egy ilyet, remélem ez megoldja a problémát, de legalább is jelentősen javít a helyzeten. alig várom.

Az előző router - Linksys WRT54GL - gyakran eldobta a jelet, és nem hozta vissza, ilyenkor a router újraindítása segített csak. aztán volt, hogy bekapcsolom a számítógépet és ott sincs net, router újraindít, és voálá, ismét van net.

Remélem ez sokkal stabilabb és erősebb lesz.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#39) erdoke válasza unrealnoise (#38) üzenetére


erdoke
titán

Azt azért ne felejtsd el, hogy a vevő ugyanannyira fontos, tehát az 5 GHz-es hálózathoz az ezt támogató mobil eszközök, illetve az ac-s kártya az asztali gépben/laptopban.

A legjobb aláírás a héten

(#40) Barohawk


Barohawk
aktív tag

azt megtudnátok mondani hogy ehhez a routerhez a laptopba milyen wifi kártyát érdemes beszerezni, illetve honnan. Vagy marad az USB-s verzió?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#41) dchard válasza Barohawk (#40) üzenetére


dchard
veterán

Mivel AC-s miniPCIE karit egyelőre nem lehet kapni ezért maximu dualband 5gigás 2 csatornás N-es karival tudod a legjobban kihasználni, vagy a Netgear USB-s két csatornás változata is elég jót ment a korábbi tesztben.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#42) Chrys_


Chrys_
addikt

Miért nem lehet a routert a 48-s csatorna fölé állítani? Elvileg 165-ig megy az AC.. [link]. 144 lenne a cél 80MHz-n.

[ Szerkesztve ]

(#43) Barohawk


Barohawk
aktív tag

router beszerezve már csak egy jó vevő kell hozzá mert az 5ghz-et egyenlőre laptoppal nem tudom kihasznalni.
Illetve nem tud valaki abban segíteni hogy a routerre kötött hdd-n miért nem látható az egész konyvtárrendszer Asmsung TV-n az LG az latja.
Még tanulni kell a dolgokat

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#44) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Ki lehet kapcsolni valahogy a kék ledeket? Eddig még nem sikerült. Illetve tudja valaki hogy milyen vevő oldali eszközökkel tudom kihozni a legjobb teljesítményt

[ Szerkesztve ]

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#45) erdoke válasza Barohawk (#44) üzenetére


erdoke
titán

CAT5E vagy CAT6 kábellel. ;)
LED-et nem tudom, az enyém el van rejtve egy szekrény tetején az oda pakolt díszdobozok mögé.

A legjobb aláírás a héten

(#46) slashing válasza Barohawk (#44) üzenetére


slashing
senior tag

Merlin féle firmware-ben van lehetőség kikapcsolni, én is úgy használom...

(#47) Barohawk válasza erdoke (#45) üzenetére


Barohawk
aktív tag

sejtettem hogy ez a megoldás :DD

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#48) Xezs válasza unrealnoise (#38) üzenetére


Xezs
tag

Szerintem nálatok egy egyszerű repeater megoldaná a problémát, kb 10 ezer Ft, de ha van kiselejtezett routered, azt is lehet repeaternek konfigolni (WDS üzemmód).

(#49) OldAkita


OldAkita
aktív tag

.

(#50) jokerke86


jokerke86
tag

Hol lehet beállítani ennek a routernek a mac címet? A régi routerem mac-jet be kellene írjam a sajátja helyett, mert másképp nem megy a netem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.