Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Elképesztően ocsmányak azok a ventillátorok :(

(#2) gaben88


gaben88
őstag

Szegényke tényleg nagyon ronda, de szívesen kipróbálnám 3XXX-es Ryzeneknél bekapcsolt PBO mellett mit tudna. :-) Bár nem vagyok biztos benne, hogy a G.SKILL Trident Z Neo fölött elférne...

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#3) Piftuka


Piftuka
veterán

Azon gondolkodom, hogy mikor lett "divat" a hűtők esetében ez a "legózás"? :F

Én még ahhoz szoktam, hogy a CPU hűtővel egyetlen dolgom van: felszerelni a processzorra.

Mi van, ha valakinek egyáltalán nincsen affinitása ezt a sok csavart, drótot, stb. a helyére applikálni?

"Aquila non captat muscas."

(#4) SyMbioTe válasza Piftuka (#3) üzenetére

"Mi van, ha valakinek egyáltalán nincsen affinitása ezt a sok csavart, drótot, stb. a helyére applikálni?"
Az valószínűleg egy gépépítésbe sem kezd bele. :N

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#5) chopin42


chopin42
őstag

Egész jónak tűnik, most 24k körül van, annyiból nem áll meg a drp4/assasin3/d15, cryorig r1 se. Ha ezekkel egálban van, jó vétel. Viszont sajna a ventik nálam instant cserék lennének (valahogy rá lehet mókolni, ha mást nem, gyorskötöző), úgy meg már inkább 30 körül van nagyon olcsó ventikkel is. Remélem gamersnexus tesztel (ahogy a liquid freezer 2-t is), és lesz rendes összehasonlítási alap (azonos zaj, fix fordulatos teszt, stb...).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#6) Piftuka válasza SyMbioTe (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezt cáfolom, a saját példám alapján.

Összeraktam a gépemet, de ilyen "mütyürökkel" vacakolni egyáltalán nincsen kedvem. Soha nem is szereltem szét még ventit, és nem igazán értem, miért nem lehet "gyári kész" megoldásokat elérhetővé tenni!?

Szeretném lecserélni a gyéri Ryzen Wraith hűtőt, egy lassabb ventis, hangtalan megoldásra.

Nézegettem a jelenlegi kínálatot, és szinte minden gyártó ilyen "robbantott", darabjaiban lévő CPU hűtőt kínál... :(

"Aquila non captat muscas."

(#7) SAS107


SAS107
csendes tag

Nem tudom, nekem kicsit gyanús ez a teszt.
Nem értem hogy miért egy z170es lapon szemléltetik a felszerelést amikor fölötte ott van hogy x99-el teszteltek. Akkor annak miért nem mutatták a felszerelését ha már úgy is fel kellett rakni?
Aztán a méréseknél is végig 5960x röl beszélnek, miközben az aida mutatja hogy csak valami 4 magos procit mér.
Az összegzésnél meg ismét 5960x van írva.
Elég elszomorító.
Ezek után én nem tudom minek/kinek higgyek. :F

(#8) elder troll válasza SAS107 (#7) üzenetére


elder troll
senior tag

Több tesztben is ez a felállás:
Noctua NH-U12A
Arctic Freezer 34
Noctua NH-D15

Itt viszont megnézheted a kiírt lapot is:
Dark Rock Pro 4

Biztos van rá magyarázat (pl.: matx lap nagy részét eltakarja a hűtés), régen az asus volt a fő támogató az oldalon, de annak már szerintem jó ideje vége van. Acer-nek és alzának nincs alaplapja ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) SyMbioTe válasza Piftuka (#6) üzenetére

Ha meg összeraktad a gépedet, onnan nem nagy ugrás összerakni ezt a ventit.
Gép is tele van ilyen kis mütyür csavarokkal.

"Soha nem is szereltem szét még ventit"
Gondolom volt olyan is, amikor gépet sem szereltél még, mégis összeraktad az első gépedet.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#10) SAS107 válasza elder troll (#8) üzenetére


SAS107
csendes tag

Hmm, érdeks.
Lehet ki van kapcsolva 4 mag? De annak meg mi értelme lenne.

(#11) GFerr56 válasza Piftuka (#6) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Szia!
Saját tapasztalatból kiindulva: Scythe? Remek ár-érték arány, meg nagyon jó szerelni, legalábbis AM4-nél.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#12) kutga válasza XuChi (#1) üzenetére


kutga
nagyúr

Legalább ha cserélhetőek lennének...

Let the Zone take me if I am.

(#13) Synthwave válasza SAS107 (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mi gyanús ezen? Ismered az X99 tokozást? Felrakod a négy bakot és kész, még backplate-et sem kell alátenni, és az egész megvan rosszabb esetben 2 perc alatt. Mire előszedem a fényképezőgépet, már fel is raktam. ANNYIRA triviális Intel HEDT platformot szerelni (na nem mintha az LGA 1151 magfizika lenne), hogy nem érdemes fényképezni se.

Az AIDA 4 processzormagot mutat, mert ennyi van bepipálva grafikon rajzoláshoz a preferences-ben. Attól még a proci 8/16-tal megy, fix 4 GHz-en.

Korábban eggyel csináltam, de néggyel talán látványosabb a grafikon. Akkor a Freezer tesztben valami egymagos Pentium 4 volt a gép?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) worxland válasza Piftuka (#3) üzenetére


worxland
addikt

Akkor vízhűtésnek neki se állj. :))

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#15) SAS107 válasza Synthwave (#13) üzenetére


SAS107
csendes tag

oké köszi. Igy már minden világos :R

(#16) Synthwave válasza SAS107 (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) #64791808


#64791808
törölt tag

Nem piskota. Eloszor azt hittem, a pofa nagy csak, de tenyleg nem lett rossz, le a kalappal. A ventik nagyon bazariak.

Mindennel egyutt azonban megis inkabb Noctuat vennek, kifinomultabb cucc.

(#18) CrazyTomcsy


CrazyTomcsy
csendes tag

Pont mostanában tervezek hűtőt venni és ez az egyik kiszemelt.

Egy dolog kérdéses csak számomra: az én memória moduljaim 42 mm magasak.
A specifikációban azt látom, hogy default 33 mm magas modulok férnek el az első ventilátor alatt, azonban ez a ventilátor mozgatható bizonyos tartományon belül felfelé.
A specifikáció azt mutatja, hogy a borda 47 mm-nél kezdődik, de a felfelé mozgatott állapot valahol a kettő között (33 - 47) található.

Ha jól látom, akkor a teljes magasságnál két érték van megadva (alap állapot és felfelé mozgatott), amiknél 173 és 184 mm van megadva, ergo 11 mm-t lehet eltolni felfelé ha jól értem. Azzal együtt (33+11=44) pont beférne a ram.

Segítsetek urak, jól gondolom?

https://www.zalman.com/contents/products/view.html?no=644

(#19) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Ilyen kategóriájú (300W TDP) hűtőből már mindenképpen AIO folyadékhűtést választanék. Hűtőborda szabadon mozgatható, memória és egyebek nincsenek útban, a hirtelen terheléskor jelentkező hőt a folyadék sokkal rugalmasabban szállítja el.

(#20) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Egy Thermalright SilverArrow-ot bezsúfolhatnátok még ezekbe a tesztekbe! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21) satz18 válasza Alogonomus (#19) üzenetére


satz18
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=NBRb4MeSlgU

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#22) fecke78


fecke78
senior tag

"A felszerelés nem túlságosan bonyolult folyamat" aha ,akkor miért nem egy valos helyzetben házban levö alaplapra rakod. mert ha nincs zongora ujjad akkor biz szopás is lehet

(#23) Petya XT válasza fecke78 (#22) üzenetére


Petya XT
aktív tag

...bakker, de utálom ezeket szerelni. Volt valami Omega, ami imbuszos volt, és a mellékelt véletlen sem volt jó hozzá.... ez kicsit elvesz az értékéből, na meg az, hogy az alaplapot minden esetben ki kell venni, mert nem akar fél órát szívni az ember vele( leesik ez-az, erre-arra) :DDD

Mekkora dög..... csak szerelni ne kelljen.

(#24) Alogonomus válasza satz18 (#21) üzenetére


Alogonomus
őstag

Láttam tegnap. Miért linkelted?
Nem az a kérdés, hogy létezik-e komoly léghűtő, hanem az, hogy egy komoly léghűtő áráért már egy komoly vízhűtést is vehetsz, ami szerintem több tekintetben is jobb választás.

(#25) Depression válasza Alogonomus (#24) üzenetére


Depression
veterán

Nem.komoly vízhűtés nem ennyinél kezdődik. Ennyiért max egy "közepes" AIO-t veszel.
A másik, hogy ha itt nem jó a venti, aprópénzért kicseréled. Egy AIO-nál leggyakrabban a pumpa adja meg magát, ráadásul előbb utóbb nagy valószínűséggel.
Régebben én is gondolkoztam vízben, sokat olvastam, de a fórum eléggé elvette a kedvem tőle.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#26) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Marad a D15 :P

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

Nem akartok custom ventikkel is mérni? Vagy ez túl hardcore kérdés? (tudom, tudom, réteg igény, aki ide jár annak fingja sincs róla a komment szekcióban, de hát hátha)

OFF Ninja 2 pl. fel megy AM4-re, van mini Ninja is AM4-re, pl. lehetne egy AM4 teszt platformotok. Erre kölcsön is adnám a hűtőimet, de más foglalatra is Mugen 3. Orochi Tényleg, össze dobhatnátok egy közösségi felajánlós felületet, és tesztelhetnétek azzal amiket kölcsönbe felajánlanak. Sokan még büszkék is lennének rá. Tuti kapnátok modern hűtőket is.

[ Szerkesztve ]

(#28) Duck663


Duck663
őstag

"Az első, hogy szerintünk nívón aluli a ventilátorok kissé egypálcás kinézete; egy ilyen eszközhöz komolyabb körítés dukálna." Szerintem azokban a ventilátorokban épp oly sok munka van, mint a hűtő kialakításában. Lehet bénán néznek ki, de csendesen és hatékonyak és talán ez volt a két legfontosabb szempont.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#29) Pete55555 válasza Duck663 (#28) üzenetére


Pete55555
addikt

Szerintem azokban a ventilátorokban épp oly sok munka van, mint a hűtő kialakításában. Lehet bénán néznek ki, de csendesen és hatékonyak és talán ez volt a két legfontosabb szempont.

Végre valaki észrevette a lényeget...

...Szeretem leracsniztatni...

(#30) Aprósólyom válasza Alogonomus (#24) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Azért linkelte, mert egy nem gyenge Corsair Hydro X vízhűtő rendszerrel hasonlították össze a léghűtőket, de gondolom ez elkerülte a figyelmed.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#31) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Tudom, hogy a dizájn sokad rangú itt, de százszor inkább a Noctua ipari megjelenése mint ez a bazári. Zalman amúgy nekem tényleg kimaradt, utoljára valóban a 2000-es években jött szembe.

(#32) Synthwave válasza fecke78 (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mert akkor rakom be a házba a lapot, amikor abban benne van a proci, azon meg a hűtés?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) Synthwave válasza Duck663 (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Attól még egypálcásnak néz ki (leginkább a keret RGB-s része), és méltatlan a bordázathoz. Szerintem.

Teljesen jó ez, de részemről maradok a 6 év garis Noctua ventiknél.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34) Stormbird válasza Piftuka (#3) üzenetére


Stormbird
tag

Konzol is the solution.

(#35) csiby222 válasza Stormbird (#34) üzenetére


csiby222
aktív tag

Lehet, hogy jobban szerepel, mint a Noctua dehogy a világ összes kincsért se cserélném le erre az is biztos. Borzasztó az a ventilátor és ha megadja magát kétlem, hogy szabvány ventivel pótolható lenne így első ránézésre. Meg arra is kíváncsi lennék, hogy az újonnan megjelenő foglalathoz biztosít-e ingyen felfogatást hozzá a gyártó, mint a Noctuánál szokás.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#36) Alogonomus válasza Aprósólyom (#30) üzenetére


Alogonomus
őstag

És a léghűtés kisebb-nagyobb mértékben vereséget is szenvedett a vízhűtéstől, miközben a vízhűtés ventilátora még kisebb fordulatszámon is üzemelt... Drága dolog a Corsair Hydro X, de meggyőző is volt az előnye. Ezért is értetlenkedtem, hogy miért pont olyan videót linkel, ahol a csúcs léghűtéseket "körbepisili" egy csúcs vízhűtés.
Annyi magyarázat lehet talán, hogy AIO vízhűtést írtam, és a linkelt videóban épített vízhűtés volt etalonnak beállítva.

(#37) satz18


satz18
őstag

360mm-es víz 2 fokkal, meg 3 decibellel verte a léghűtést, miközben a lég töredékébe kerül, sokkal tartósabb és jobban néz ki. Ez messze van a körbepisiléstől. Azért linkeltem, mert a tesztből tisztán látszik, hogy a lághűtés az nem kompromisszumos a vízhez képest. Innentől kezdve egyéni preferencia.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#38) worxland válasza satz18 (#37) üzenetére


worxland
addikt

"jobban néz ki." - :F

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez kevés lesz! Ahhoz, hogy igazán jó legyen, minden hőcső végére egy-egy argb led kéne, és a borda oldalán is végigfuthatna pár fényjáték, mint KITT pajti orrán, esetleg a venti fordulatszám szabályzásával a VuUuUu - VuUuUu hangot is adhatná.

(#40) kutga válasza antikomcsi (#39) üzenetére


kutga
nagyúr

Ja és persze nem kikapcsolhatóan. :D

Let the Zone take me if I am.

(#41) Geri Bátyó válasza Dyingsoul (#20) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szívemből szólsz, pont szót akartam emelni a Thermalright mellőzése ellen! :K Ámbár a Silver Arrow szerintem kivezetésre került és valami új elnevezéssel van hasonló. Viszont a Silver Arrow ITX-R szerintem sokakat érdekelhet (Azt még csinálják)!

A teszthez: Amikor megláttam a ventiket, az első gondolatom az volt, hogy ez így kuka. Az egy dolog, hogy ocsmány, de teljesen elmebeteg megoldás, hogy normál ventit nem tudsz rátenni a bordára. Ha már legózni kell vele, egy normál ventihez adtam volna pluszba az RGB részt, hogy akinek kell, felrakhatja.
Hiába jó a teljesítmény, ez így rohadtul nem kellene.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#42) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Kettős érzésem van.
Most itt van az hogy itt van egy Hűtő, ami technikailag tényleg veri a noctua NH-D15-öt, és a márka az jó emlékeket idéz úgy nagyjóból 10 évre visszamenőleg.
Viszont
Az egyedi ventillátor manapség egy lábonlövés. Ugyan ez volt a baja a régi Zalmanoknak is. Amennyiben 1-3 év múlva elkezd kerregni, morogni a venti, akkor jöhet a hajtépés, meg a mókolás hogy fogass fele egy valamire való pörgettyűt. Az meg hogy bizonyos ramok nem férnek el alá, már csak hab a tortán.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#43) #64791808 válasza Cyberboy42 (#42) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ennyi, hibatlan osszefoglalas. Van a cuccban potencial, de labonlottek magukat.

(#44) dabadab válasza Piftuka (#6) üzenetére


dabadab
titán

Az Arctic 34 az egy darabban jön - viszont le kell szedni a ventiket ahhoz, hogy AM4-re fel lehessen csavarozni :DDD
Egyébként ez tényleg triviális művelet, az több gondot okozott, hogy a venti tápcsatlakozóját bedugjam az alaplapbe (pedig ott se volt semmi extra nehézség, csak fekete ház, ami pont úgy állt, hogy még a lámpa se világított bele)

DRM is theft

(#45) #64791808 válasza dabadab (#44) üzenetére


#64791808
törölt tag

Artic 34 van a HTPC-mben, bazijo huto.

(#46) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Szép is,jó is,de biztos nem cserélném le a mostani Phanteks PH-TC14PE-t.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#47) Piftuka válasza SyMbioTe (#9) üzenetére


Piftuka
veterán

Persze, de azért nem ártana, ha a felhasználó számára a gyártó megadná a választás lehetőségét.

Ha nekem annyi vágyam van, hogy egy klipszes hűtőt felfogassak a gyárilag az alaplapon elhelyezett keretre, akkor miért kell az összes apró csavart felapplikálnom?

Ennyi erővel a videokártyát, a CPU-t, de még a tápegységet is adhatnák "darabokban"...

"Aquila non captat muscas."

(#48) Piftuka válasza Stormbird (#34) üzenetére


Piftuka
veterán

Hogy én erre még nem gondoltam...!

Mennyivel egyszerűbb lenne "XBox"-on futtatni a home stúdió szoftveremet, a Microsoft Office-t, és a rendkívül nagy méretű PC-s játékgyűjteményem darabjait... :)

"Aquila non captat muscas."

(#49) Piftuka válasza dabadab (#44) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az Arctic 34 az egy darabban jön - viszont le kell szedni a ventiket ahhoz, hogy AM4-re fel lehessen csavarozni :DDD"

:U :W

"Intelligens" megoldás. :)

No és mi van akkor, ha klipsz segítségével rögzíteném?

(Egyébként melyikre gondolsz? Erre a típusra?)

"Aquila non captat muscas."

(#50) Aprósólyom válasza Alogonomus (#36) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A körbepisilés elég erős. Nagyon szeretheted a vizhűtést. :U A 35K HUF-os Noctua 4 fokkal és 3dB-lel rosszabb, úgy, hogy egy 3990X 1 órányi stressz teszt végén regisztráljuk az értékeket, miközben egy 280W TDP-s prociról beszélünk. A Hydro X-t pedig nyugodtan vehetjük kb. 50% felárral. Miközben a produkált értékek már minimális előnnyel járnak. (ismétlem: 4 fok és 3dB. Ezekre az értékekre tényleg erős a körbepisilés. A többi hűtőre igaz, de egy Arctic tr50 csak 22-25k, nem is csoda, ha nem lesz benne a top1-2-ben.)
Megvan a létjogosultság a folyadékhűtéseknek, de erősen specifikálni azt a helyzetet, mert kevesebb az a szituáció, mikor igazán megérheti. Vagy ne az ár/teljesítmény mutató legyen a mérvadó a döntésben. Egyszerűen csak helyén kell kezelni a dolgokat. Fogyaszt egy OC-s, középkategóriás proci 140-180W-t, bőven elég nekik egy jó léghűtés, ami még mindig csak egy belépő AIO árába kerül vagy annyi sem. Ha 9900K és társainál már más a téma.

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.