Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gianni85


gianni85
veterán

Értetlenül állok az S széria előtt. Egy vízhűtésre kihegyezett házra minek a moduvent tető? Értelmes ember a tetőre szereli a radiátort, vagy ha nem kell víz, akkor veszi a kisebb, olcsóbb változatokat. Ahogy nézem a nano-nál ráadásul nincs felülre porszűrő, csak moduvent. Fail.

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt

Csak finomítás, semmi "brutális", megkapott pár R6-ra jellemző tulajdonságot...

Szerintem "ennyi kell", nem több... mint előrelépés...

Meglepődtem, hogy merevlemez elhelyezési formája ellenére egész sok meghajtót bele lehet rakni...

gianni85:
Szerintem jó dolog, a lehetőség "adott", ha feláldozod a zajcsillapítás egy részét, a nagyobb "légáram" miatt... Persze új gépnél akkor már eleve lehetne high airflow házat nézni... de lehet több generációnyi gépet megélne a ház, akkor is van lehetőség a "változtatásra"...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) Bjørgersson válasza gianni85 (#1) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Inkább legyen, de ne kelljen, mint fordítva. Szerintem. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4) arn


arn
félisten

Szoval egy kiherelt r6 dragabban, es a korabbi verzio aranak ketszeresert? Itt is gond van a kihozatallal, vagy tul nagy a gpu, vagy mi van? Hova emelkednek az arak?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) imibogyo


imibogyo
veterán

radiátorból pedig alulra 28, előre 36, a tetőlemez alá pedig 42 centis példányok kerülhetnek

Lehet ez csak engem zavar, de miért nem lehet a szokásos 280-as, 360-as, 420-as "elnevezést" használni? Szinte mindenhol így hivatkoznak/hivatkozunk rájuk. Vagy csak én építettem régen vízhűtést és azóta már ez a bevett szokás? :U

[ Szerkesztve ]

(#6) gianni85 válasza Bjørgersson (#3) üzenetére


gianni85
veterán

Igaz, a kirohanásom inkább a nano felé irányult, ahol érthetetlen miért nincs mágneses porszűrő felülre

(#7) DraXoN válasza gianni85 (#6) üzenetére


DraXoN
addikt

Az a model még nem újult meg.. gondolom majd jön S2 Nano is ... de egyébként [link] ... igaz nem gyári, de nagyon jó minőségű terméket gyártanak (R5höz való szettje legalábbis az).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) fogtunder válasza gianni85 (#6) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Azért mert vagy 6 éves az a ház, a régi S-hez sem volt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#9) #65675776


#65675776
törölt tag

De ahogy látom a meghajtók és a pumpa rögzítésére szolgáló hornyolt lemezt most sem sikerült merevíteni. Már az S-nél is a leggyengébben kivitelezett rész volt, és nem is fejlődött semmit. Arról nem is beszélve, hogy európai termék létére a hornyok nem metrikus, hanem angolszász rendszerben vannak méretezve. Néztem is nagyot, amikor az 50 mm-es furattávolságú konzolt nem tudtam felrakni rá. Mert ugye a két horony 2"-re van egymástól, azaz 50,8 mm-re. Szóval először mind a két csavart bele kellett kapatni, és mind a kettőt felváltva ferdén behúzni. Nice. Csak deformálja tovább azt a vékony (festékkel együtt 0,7 mm) lemezt. Gyönyörűen rezonál is a pumpa a nem megfelelő felfekvés miatt. A gyári pumpakonzol meg a vicckategóriát erősíti. Azzal nem is lehet stabilan rögzíteni a pumpát oda.

Megint a beépített alkatrészeknek kellene kimerevítenie a szerkezetet, mert tervezett merevsége nincs a háznak továbbra sem.

Egyébként csak az előlap alu, a ház többi része a szokásos acélfólia.

[ Szerkesztve ]

(#10) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Zajtalan ház vagy zajlani gép? Mert nem a háztól lesz zajtalan a gép, hanem attól, hogy milyen komponenst raknak bele. Egy teljesen passzív vízhűtés sem 100% zajtalan, a vízpumpának is van egy minimális rezgése...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#11) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Végre egy ház ami tetszik, csak elég borsos az ára. :(

(#12) Vikthor válasza BaLee (#11) üzenetére


Vikthor
nagyúr

még mindig elenyésző a CW02 Silverstone házamhoz képest...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13) fogtunder válasza #65675776 (#9) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ezt a papír témát minden Fractal háznál előveszed. A Define S az oldallapok nélkül valóban hajlik, mint az állat, de a táp takaró nagyon sokat tud rajta merevíteni. Az én Meshify C-m se nem vékony, se nem instabil, látatlanban mégis mi értelme van kapásból leírni minden Fractal házat?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14) #65675776 válasza fogtunder (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hajlik az oldallapokkal is. Simán meg tudom csavargatni. De nem láttad a lényeget: a lemez, ami a vinyókereteket és az esetleges pumpát tartja, arra írtam, hogy nem elég merev, sőt, semennyire sem az. És ezzel a kialakítással, ilyen lemezvastagság mellett soha nem is lesz. Pedig semmi extrát nem igényelne a hosszanti merevítése, mindössze a hornyok kőzé függőlegesen bordákat kellene préselni. Közel nulla forintos beruházás lenne, sem az anyag, sem a megmunkálási költséget nem növelné. A présszerszám árát is csak 1-2%-kal növelné. Az egész ház merevségét viszont többszörösen. Ez az alapvető bajom, hogy olyan apró, filléres megoldásokkal lehetne javítani a házon, hogy nevetséges. Az, hogy ezt nem teszik meg meg simán szánalmas. És akárhogy is nézem, az összes Fractal házon ugyan ezek a megoldások köszönnek vissza, tehát általános a probléma. Már csak azért is, mert a széria alapja ugyan az a váz. Az S2 is gyakorlatilag az R6 az áthelyezhető meghajtórögzítőt és az előlapot leszámítva. Kb egy dobozba is csomagolhatnák az egészet, aztán majd összerakaod azzal a lemezzel, amelyikkel akarod.

A táptakaró valóban merevítőként is funkcionálhat. Ebből a szempontból egy örvendetes dolog a terjedése.

Egyébként miért ne említeném meg? Miért csak pozitívumokat lehet leírni? Én is emiatt szívok most. Jóval halkabb lenne a pumpa, ha egy normális, merev lemezre lenne felrögzítve. (A Stackerben csak úgyahogy volt rögzítve, a szerkezet merevsége miatt mégis csendesebb volt.) Mindenki csak ömlengett a házról, hogy milyen jó, meg tökéletes. Közben meg az árnyoldalakról nem beszélt senki, pedig van pár. Nincs tökéletes termék, de még csak hibátlan sem. Nem tudom miért nem lehet ezt elismerni. Az teljes félrevezetés, hogy csak a jót írja le mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#15) #65675776


#65675776
törölt tag

[link] Érdemes megnézni hogy meghajlik az alaplaptálca is minden egyes alkatrész beszerelésénél.

(#16) arn válasza fogtunder (#13) üzenetére


arn
félisten

A meshify c papirvekony, kopogos muanyaggal, joval gyengebb minosegerzetre, mint pl az r4es define.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) fogtunder válasza arn (#16) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Elég érdekes fogalmad van a papír vastagságáról. A lényegen amúgy sem változtat, hogy nem tekeredik és nem rezonál, egy újkori árán másfélszer annyiba kerülő házzal összehasonlítani meg elég vicces dolog. A műanyag amúgy tényleg lehetne igényesebb pár fokkal.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18) arn válasza fogtunder (#17) üzenetére


arn
félisten

Jo ha 10 eur volt a ket haz ara kozott. Olyan, mint az ikeas butor, olcso anyagokbol, de precizen kivitelezett haz. Az r4 sokkal masszivabb db.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) fogtunder válasza arn (#18) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Volt az 40 is, mikor kijött, a Meshify meg 30 alatt kicsivel. Az R4-ben nyilván több az anyag, már csak a szigetelés miatt is sokkal masszívabb, de a papírvékony nem ez, fogdoss meg egy Core 1100-at. Na az origami a javából.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20) arn válasza fogtunder (#19) üzenetére


arn
félisten

Engem meglepett, hogy mennyire vekony a femlemez, es a muanyagok is milyen kopogosak. A magyar arakat nem ismerem, de azt gyakran befolyasolta az arfolyam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) nuke7


nuke7
veterán

hát ezerszer előbb vennék R5-t... :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#22) Coccer válasza Vikthor (#12) üzenetére


Coccer
tag

:D

Jah, dehát a korona már csak ilyen! A kinézet kárpotol. :) még egy tulaj végre...

Na meg nem hajlik, mi nt ahogy fentebb írják erröl.

[ Szerkesztve ]

(#23) csongi


csongi
veterán

Szamomra akkor lesznek hihetoek ezek a csoda hazak, ha a hatalmas fejlesztes resze lesz a hardver elemek huto kialakitasai is. Addig, amig szabadon barmilyen huto, meg VGA, alaplap beteheto, csak marketing van az aramlasokrol meg ilyenekrol.. :).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.