Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sztanozs


sztanozs
veterán

Ezt a cikket biztos nem itcafe szerző írta...

Persze, a nyitó hozzászólás nem lehet offtopik! ;]

update:
Kivel kötötték a megállapodást, milyen megállapodást kötöttek, melyik iskolákba kerülnek az eszközök és miért is nagy szám az, hogy 20 multifunkciós nyomtatót kiraknak 20 iskolába?

Felhőalapú technológia? Viharfelhő, legfeljebb (mi szülők meg majd gyűjthetjük tovább a pénzt a tonerre, meg a másolópapírra).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) gabor7th


gabor7th
addikt

"A ConnectKey technológiára épülő A3-as és A4-es modellek okos funkcióknak köszönhetően, a bevezető képzést nyújtó szakemberek segítségével a tanárok megismerhetik a mobil- és a felhőalapú munkavégzés előnyeit, menetét is, hiszen a berendezések rendelkeznek kapcsolattal a felhő-adattárokhoz, mint a Dropbox, az Office 365, vagy a Google Drive." Azt hiszik a gyerekek hülyék és nekik sikerül majd beadni a felhőt.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3) Silεncε válasza gabor7th (#2) üzenetére


Silεncε
őstag

Hát akkor ezek szerint én hülye vagyok, ugyanis nap mint nap használom a felhőt, és még nem láttam sehol vissza a képeim a neten meg a gyíkemberek se vittek el... Azért néha kicsit gondolkozzál már, mielőtt kommentelsz... :W :W Vannak igazságok abban, amit mondasz, de a túlzott paranoia szintén nem egészséges...

(#4) aprokaroka87 válasza Silεncε (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet azért utálja a felhőt, mert ő a nap.
Most pedig itt van felhő az égen azért.

(#5) gabor7th válasza Silεncε (#3) üzenetére


gabor7th
addikt

Szerintem nem jó az, hogy a jövő üzletembereit, vagy azokat akik ott dolgoznak olyan technológiára nevelünk aminek a lényege, hogy másnál legyen az információ. Meglehetősen nagy gazdasági kémkedés folyik. Az, hogy kiraksz jelentéktelen dolgokat a felhőbe nyilván más.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#6) [CsuCsu] válasza gabor7th (#5) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert a jovo uzletemberei kepesek eldonteni, melyik informaciot szabad felhobe tenni es melyiket nem.

(#7) gabor7th válasza [CsuCsu] (#6) üzenetére


gabor7th
addikt

Szerencsére már a maiknál se kapós a dolog, ezért kell a gyerekekre rászállni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#8) Lenry válasza gabor7th (#7) üzenetére


Lenry
félisten

na nem mintha valaha is gyerekeket engednének egy iskolai fénymásoló közelébe...

az meg talán nem annyira az ördögtől való, ha Gizi néni, hetedikes matematikatanárnő ki tudja nyomtatni közvetlenül a Google Drive-ból a feladatlapokat.

szóval szerintem hangyányit túlreagálod ezt a dolgot a jelen témában

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) sztanozs válasza gabor7th (#2) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem a mai vállalkozások nagy része nem engedhet meg magának "biztonságos" infrastruktúrát, ezért mindenképp más kezében vannak az adatok:
Jóisten kezében - munkaállomásokon, munkacsoportban, esetleg egy darab központi szerveren, mentés és adminisztráció nélkül
Bélabá kezében - valamilyen megbízott rendszergazda felügyeletében (esetleg nem is a cég telephelyén), a cég számára érdektelen környzetben
Gonosznagycég kezében - valamelyik megosztott infrastruktúra szolgáltatnál (akár infra nélkül valamilyen as a Service)

Szóval a kis csóri cég eldönti, hogy a fentiek közül kiben lehet megbízni és baj esetén ki tud legnagyobb valószínűséggel majd érdemben segíteni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Csak az nem derült ki számomra, hogy mi is akar lenni ez a Connectkey technológia. A marketingoldalról sem. Mert azt még én sem akarom elhinni, hogy 2017-ben egy nyomtatóba épített táblagépet akar modernizációként eladni a világ egykoron vezető nyomtatós cége (pláne amennyiért gondolom, hogy el akarják adni).

(#11) sztanozs válasza Feketelaszlo (#10) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem tablet ez, csak egy 5-7 colos (rezisztív - egyujjas) érintőképernyő - ami a jelenlegi tableteket másoló felhasználói felülettel rendelkezik.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12) zizidor


zizidor
senior tag

Azt látom, hogy sokan nem értik a "felhő" fogalmát. Üzleti használatra természetesen nem a Google Drive való, hanem Private Cloud, ahol még a felhős szolgáltató sem fér hozzá az adatokhoz, csak a kódolt példányokat tárolják.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#13) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Eredekes hir volt,koszi.

(#14) Béééla válasza Lenry (#8) üzenetére


Béééla
őstag

Gizi néni örül ha egyáltalán ki tudja nyomtatni a feladatlapot és nem kell "mindenféle eldugott helyen" keresgélni a beállításokat.

Pár éve láttam hogy kinyomtattak valamit, kihibajavítózták a szöveget helyenként és majd oda kell behelyettesíteni, összevágták egy lapra és ez lett a feladatlap.
Ezek után minek ruhába öltözött majmoknak számítógépet adni? A hetedikes diák előbb megcsinálja mint Gizi néni.
Egyetemen oké, még középiskolában is rácsapnak a diák kezére, még akkor is ha csak rá mert nézni a "jobb" fénymásolóra. Nálunk az egyetlen színes és egyben tényleg használhatóan okos Xerox gépet betolták a gazdaságis irodájába hogy még véletlenül se használhassa senki se, még a tanárok se. Cserébe a könyvtárba egy olyan matuzsálemet toltak be hogy nem volt rajta hálózat így csak a mellette levő gépről lehetett LPT porton nyomtatni.

Nem csak pénzkérdés.

@sztanozs
Szerintem a mai vállalkozások nagy része nem engedhet meg magának "biztonságos" infrastruktúrát, ezért mindenképp más kezében vannak az adatok:
Bélabá kezében

Nana, én rendszeresen csináltam biztonsági mentéseket a suliban :DDD

Bélabá

(#15) sztanozs válasza Béééla (#14) üzenetére


sztanozs
veterán

:R

;]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16) Lenry válasza Béééla (#14) üzenetére


Lenry
félisten

valóban nem írtam a hsz végére, hogy "...már amennyiben Gizinéni képes használni a fénymásolót", de gondoltam ez magától értetődő

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) csiby222


csiby222
aktív tag

Nekem miért van olyan érzésem, hogy ezeket a másolókat becsapják majd egy sarokba és úgyse fog vele senki se nyomtatni/másolni pláne nem felhőből.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#18) Béééla válasza Lenry (#16) üzenetére


Béééla
őstag

3 évet rendszerparáználkodtam középiskolában, pedagógus az anyám és a párom is, siralmas a tanárok és az informatika viszonya a látottak alapján. Sokuknak írógép való PC helyett és palatábla tablet helyett, azt talán nem rontják el :DDD

Bélabá

(#19) Kékes525


Kékes525
félisten

Csak az állam nem támogatja az oktatást, pedig neki lenne ez az első számú feladata.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.