Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fuvi


fuvi
senior tag

250 dollár és néprouter? el vannak ezek tévedve

(#2) hallador


hallador
addikt

Engem csak az érdekel,hogy a 250 $-os ártól mit vár a gyártó, csak azért mert a WRT54GL 120 $ volt 2005-ben a megjelenésekor. Az az kevesebb minta fele.

Ezt a "csoda" routert ki a fene akarja majd megvenni 80 - 100 000 Ft-ért? Pláne úgy, hogy a WRT54GL a saját korában elterjedt volt, mert pont az volt a lényege, hogy közép árban volt.

Ok, hogy nagy előd, meg OK, hogy ilyen olyan szuper db, de azért a "hülyének is megéri" vagy csak neki...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#3) GIJoe


GIJoe
addikt

250$ :Y én szégyellem magam, pedig biztos jó cucc...

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hát az ára nagyon nagy akadály lesz az emlegetett előd sikerének megismétléséhez. Enyhén fogalmazva rohadt drága. Persze nem a konkurenciához képest, mert azok is ennyibe vannak kb., hanem az átlaguser fájdalomküszöbéhez képest.

Egy AC-s néprouter nem lehet 100 dollárnál több...de még inkább az 50-hez kellene közel legyen, nem a 100-hoz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) golya87


golya87
őstag

Remélem ez népszerűbb lesz, mint a korábbi verziók. (WRT1200-1900)

(#6) Daywalker válasza hallador (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

120 usd annak idején, de azóta eltelt 11 év. Az akkor nagyon drága volt, később lett megfizethető és néprouter. Azóta volt cirka 35% infláció, a dollár is inflálódott, és kaptunk a nyakunkba egy 27%-os áfát a 2005-ben bevezetett 20 helyett. Tény, hogy dollárban mérve is sokkal drágább lett (150 körül kéne lennie, ha csak az inflációt nézzük), de általánosságban látható, hogy minden termék megdrágult, egy csúcs VGA meg proci ára is elszállt. Akkor miért pont ez ne?

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

"...2,4 GHz-es sávon 600 Gbps..."
Ez egy kicsit sok lesz :)

(#8) envagyok


envagyok
veterán

Akkor inkább meghagyom az 25k-ért vett asus rt-ac56u-t
usb3,usb2 866Gb 5ghz, 300Gb-es 2.4GHz-es ac1200-as routerem.
Ez a Linksys semmi olyan hiányolhatatlan extrát nem tud, ait a majd harmadába kerülő Asus.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Ezt nem mezei emberek veszik... Ahogy a régi verziót se azok vették jóformán. Jelenleg is 20 ezer magyar pénz. 11 éves routerről beszélünk, vagyis ezért a 100ezer nem sok.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#10) Cifu


Cifu
nagyúr

Nem picit vannak eltévedve, a WRT54GL a maga idejében azért volt népszerű, mert ár/tudásban kevesen voltak hozzá mérhetőek. Na a helyzet az, hogy a WRT3200ACM ennek a közelébe nem jön. A néproutert most úgy hívják, hogy TP-Link WRT-1043ND...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) Raymond


Raymond
félisten

Egyelőre nehéz megjósolni a termék sikerét, hiszen majd az idő adja meg erre a választ. Mindenesetre a Linksys WRT3200ACM már kapható 250 dolláros áron.

Annyira nem nehez. Mennyi $250 wifi routert adnak el ugy alltalaban? Nem sokat. Na ez is azon a szinten lesz.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) kakuk.tamas válasza envagyok (#8) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nah látod, pont ez a lényege ennek a routernek. Az az ASUS 2 év múlva sehol se lesz, ennek meg valószínűleg 10 év múlva is lesz (közösségi) supportja.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#13) lexandro válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


lexandro
tag

Azert 250 dolcsit serelmezni egy olyan orszagban, ahol 5-750khuf nettokat keresnek a developerek, kicsit tulreagalas.

Rohogve megveszik ha kell. Nem a palyakezdo juniorok a celkozonseg.

Raadasul az elod sikeret latva azt hiszem ez egy idotallobb befektetes, jol mondod.

[ Szerkesztve ]

Robi

(#14) hallador válasza Daywalker (#6) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem, akkor a $ 192 Ft körül volt, tehát magyar Ft-ban 22 000 Ft körül volt, tehát Magyarországon kb 30 000 Ft-ért hozzá lehetett jutni. Ami akárhogy nézem nem volt olyan sok. Ma max ha beleszámolom kb 34 000 Ft körül lenne, ami Magyarországon max 50 000 Ft. (az akkori Wrt54 GL)

Ugye ezt 100 000 Ft - ért fogják adni KB.

Hogy ebből nem lesz néprouter nem most soha.

Alaphelyzetben akkor amelyik kisebb iroda meg tudta venni, de otthonra is akár, ezt majd kíváncsi leszek ennyiért ki fogja megvenni, már csak ezért is, mert ellentétben az előddel, ez nem igazán lesz majd néprouter, holott, az már megjelenés után 1 - 2 évvel tisztességesen népszerű volt. Ameddig ennek a csodának, a közvetlen elődeit sem nagyon láttam sehol elterjedve. Mondjuk ennyiért nem is lesz elterjedve szerintem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) golya87 válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


golya87
őstag

Van egy N66U-m, de akár N12-esem is lehetne ami jóval olcsóbb. Mai napig jön ki rá új Tomato...

(#16) ZS3NI válasza golya87 (#15) üzenetére


ZS3NI
őstag

Ez a tomato olyasmi mint az openWRT? Nekem is kallódik valahol otthon egy ilyen asus, lehet kipróbálnám.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#17) Daywalker válasza hallador (#14) üzenetére


Daywalker
addikt

2005-ben nagyon magas volt az árfolyam (275!) utána ment jóval lejjebb, így nyilván az ára is lejjebb kúszott. Meg ugye ott volt az áfa, így jött ki a 40K. De mindegy igazából, az átlagembernek sok volt akkor is, később lett azzá ami. Most a felsőkategóriás AC-s cuccok drágák, majd megy lejjebb. Ugyanez a nyenyergés volt akkor, amikor jött az N, meg mindig, ha valami új jön. Látni kell, hogy csórók vagyunk...nem nekünk találták ki ezeket. Minden megdrágult. Jó példa: 2005-ben egy kétmillióba kerülő azonos kategóriás autót ma már majdnem 4 körül kapsz meg...evvan sajnos. Nem attól lesz valami sikeres termék, hogy a csóró magyar mennyit vesz belőle, hanem attól, hogy mennyi fogy majd a világon...mi csak hibahatár vagyunk. Egy kis cég számára (nem egyszemélyes józsibá' bt vmi kis koszos lyukban), ahol van egy rakás gép, ott egy megbízható hálózati eszközre kiadni 100 000 forintot aprópénz...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18) golya87 válasza ZS3NI (#16) üzenetére


golya87
őstag

Igen, gyere át Tomato fórumba, ott sok kérdésedre választ találhatsz.

(#19) hallador válasza Daywalker (#17) üzenetére


hallador
addikt

hát 275 nem tudom mikor volt, de nem nagyon ment 220 felé, akkor sem

http://arfolyam.iridium.hu/USD/2005-06

Szóval a 275, max egy egy napot lehetett, az átlag 190 - 200 között volt,

A 40 000 Ft, pedig nem 100 000 Ft,

ott egy megbízható hálózati eszközre kiadni 100 000 forintot aprópénz...

Igen, de itt home cuccról van szó nem pedig Cisco multilayer switchről.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) FX9


FX9
tag

hol van hardverileg ez egy AC68U-hoz kepest?

(#21) Raymond válasza hallador (#19) üzenetére


Raymond
félisten

Látni kell, hogy csórók vagyunk...nem nekünk találták ki ezeket.

Ezzel nem ertek egyet. A $250 kategorias wifi router nem Mo-n draga hanem mindenhol. Ez mar boven felsokategorias arazas ezeknel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) hallador válasza Raymond (#21) üzenetére


hallador
addikt

Már csak azt nem értem miért nekem válaszoltál erre amikor nem én írtam...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Legalább 8 port kellene már rá ennyi pénzért.

⭐ Stella

(#24) Cassi válasza fuvi (#1) üzenetére


Cassi
senior tag

> el vannak ezek tévedve

Állandóan elfelejtik a topiktársak, hogy a címekben szereplő állítások a cikkszerző uraktól származnak, nem a gyártótól. A Linksys/Belkin egy büdös szóval nem állította, hogy "néprouter" a szóban forgó hardver, ezt Mr. Daywalker írta bele, hogy közönségcsalogatónak hasson.

(#25) #06658560


#06658560
törölt tag

Maradok az AVM termékeinél.

(#26) shteer


shteer
titán

Úgy lesz ez néprouter mint népkártya az RX480 ;]

..szerintem jónak tűnik

(#27) Raymond válasza hallador (#22) üzenetére


Raymond
félisten

#17-re ment, lehet (ugy latszik) felreutottem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28) Apollyon válasza Daywalker (#17) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért a dollár sem inflálódott annyira el, hogy egy nem túl jelentős modellfrissítésért 10 évvel később kétszer annyi pénzt kérjenek el.

Másrészt, régen azért érte meg a maga idejében a 120 dolcsit, mert kb. ez volt szinte az egyetlen megbízható, ismert, és jó speckókkal rendelkező eszköz. Ma meg már rogyásig van a piac routerekkel, két kattintás és találsz nem gyengén olcsóbbat, ugyanezzel a tudással.

De feleennyiért amúgy simán megvenném :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) Daywalker válasza Cassi (#24) üzenetére


Daywalker
addikt

Azt írtam, hogy "megalkossák a néprouter (=WRT54GL!!!) modern változatát". Ez nem jelenti azt, hogy ez is néprouter lesz, hiszen attól ragad valamire rá ez a jelző, hogy később milyen sikereket ér el - ha elér. Értelmezési probléma, főleg ha a címet is elolvasod, ahol le van írva, hogy "pályázik rá"...a többit nem kommentálnám.

hallador: átvert a wikipedia, hirtelen azt találtam meg...

Apollyon: a 120 az most 140 lenne kb. De mint mondtam, nem csak az infláció játszik a témában. Az autós példát vedd alapul...mindennek elszállt az ára. Egyelőre nem látni mit tud pontosan, mit tud majd ez a router - azon túl, ami le van írva (mondjuk 8 port jó lett volna). Vannak ennél drágábbak, amik nem tudnak többet. Egyelőre ez az AC3200 téma eléggé drága...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#30) TeeJay


TeeJay
félisten

mutasson már nekem valaki laptopot tabletet vagy okostelefont ami 2,4GHz-en 2x2:2 MIMO-t tud legalább nem hogy 4x4:4-et mert a 600MHz-hez tudtommal az kell
4antennás 2,4GHz-es kártya az életbe nincs nem hogy jelenlegi eszközökben

a laptopok tabletek 40MHz módban tudnak 150megabites linket
esetleg 300-at ha dupla antenna van de az is ritka manapság

5GHz-en meg aztán pláne mert bár az újabb csúcs okostelefonok már tudják de ott sem hiszem hogy sok antennával szóval parasztvakítás az egész

ja és én is hiányolom hogy ennyi pénzért nem tudtak 8darab gigabites portot rakni rá elvégre sok helyen már 1000/200-as netet lehet osztani és nem kellene switch-et venni mellé ha kevés a 4LAN
(2 asztali gép 2 laptop meg 3okosTV és máris 7LAN port kell)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31) Daywalker válasza TeeJay (#30) üzenetére


Daywalker
addikt

Pláne, ha van egy nas-od, amin van két lan (ne adj isten link aggregation is jó lenne a routeren).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#32) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Hát én kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki belőle. Várom a teszteket :D

Most Mikrotik routert használok, de az előd nálam is évekig ment.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#33) bencze


bencze
senior tag

Nagyon rossz vételnek tűnik ezért a pénzért.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#34) westlake


westlake
félisten

Gyakorlatilag mind olcsóbb, és bármelyiket inkább venném meg, mint a Linksys-t.

Play nice!

(#35) Vesa


Vesa
veterán

Miért van mindenki kiakadva az árán? Teljesen reális ár, csak meg kell nézni egy hasonló képességű Asus-t, hogy az mennyibe kerül!!!

A tudomány a valóság költészete!

(#36) Vesa válasza westlake (#34) üzenetére


Vesa
veterán

Mai árfolyamon a legszarabb váltás esetén is 68k a Linksys, de jobb helyeken 66-ért váltják.
Itt meg 70-80k-s routereket linkeltél...Tehát legjobb esetben is egy árban vannak, de inkább drágábbak.

A tudomány a valóság költészete!

(#37) westlake válasza Vesa (#35) üzenetére


westlake
félisten

Annyiba kerül, mint a legdrágább hasonló képességű termék. Tudod mit jelent az a szó, hogy néprouter? A WV Polo a népautó, nem a Golf R.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38) Tigerclaw válasza Vesa (#35) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A többi gyártó is hasonló áron adja az ilyen routereit, de kétlem hogy ilyen áron annyit el tudnának adni, ami visszahozza a fejlesztésbe, gyártásba marketing be ölt összeget.

Kíváncsi lennék egy eladási statisztikára, amiben látszik, hogy hány wlan routert adtak egy X idő alatt és abból milyen sebességűből mennyit adtak el. Tehát hány százalék 150-es, 300-as, 450-es és így tovább.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) Bandi995


Bandi995
aktív tag

250 zöldhasúért akkor lesz ez néprouter, mikor Erzsébet királyné feldobja a pacskert.

[ Szerkesztve ]

(#40) xabolcs


xabolcs
őstag

eSATAp egy routeren? Helyes! :R
Majd valaki beirhatna egy sebessegtesztet vele. ;]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#41) Cassi válasza Daywalker (#29) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem, az értelmezés egyértelmű, de nem kell fennakadni rajta, nem kritika akart lenni. Ha kicsúszik egy olyan mondat, hogy "Megjelent a 2015-ös Focus népautó modern változata, a 2016-os Mondeo", akkor majdnem mindenkinek nyilvánvaló, hogy nem a Ford szándékáról van szó. Ez a router nem utóda a 54GL-nek, mert a felső kategóriába van szánva, ezért nem annak "modern változata", és nem is pályázik olyan sikerre. Egy termékcsalád tetejéről és aljáról van szó.

(#42) tecsu


tecsu
addikt

Valaki elmagyarázná minek kell moddolni egy routert?
Még a firmware frissítést sem végzi el a tulajdonosok tíz százaléka sem - szerintem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#43) Multibit


Multibit
veterán

Miután a jelenlevők egy része jól kihisztizte magát az ár miatt, nézzük a kicsikét egy másik aspektusból! Openwrt támogatás. Valamiről lemaradtam? Most már hajlandók az Openwrt-s srácok hw NAT-os fw írására? Vagy részükről maradt minden a régi és a Belkin piaci öngyilkosságra készül? Azaz, hw NAT nélkül bocsájtja vízre a új zászlóshajóját?

(#44) qqcqqc válasza tecsu (#42) üzenetére


qqcqqc
őstag

DD-Dns szolgáltatók bővebb elérése, ütemezhető wifi kikapcsolás, könnyebb nyomtató megosztás, etc.
Hirtelen én csak ennyit használok, ami nincs a routerem gyári rendszerében.

(#45) Multibit válasza qqcqqc (#44) üzenetére


Multibit
veterán

Ennél azért többet tudnak a CFW-ek. Amit felsoroltál, azokat mind tudja a gyári szoftos routerem.

(#46) Daywalker válasza Cassi (#41) üzenetére


Daywalker
addikt

Mindegy, másképp értelmezzük a dolgokat, úgysem fogunk közös nevezőre jutni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#47) nubreed


nubreed
veterán

250$-t soha nem adnék egy otthoni routerért.
Ez durván drága, ezzel soha nem fogják elérni a wrt54 sikerét.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#48) Lacok


Lacok
őstag

A mai felhozatal mellett nem biztos, hogy meg tudja majd ismételni az előd sikerét.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#49) martonx


martonx
veterán

Az árát látva, már lapoztam is.

Én kérek elnézést!

(#50) .mf válasza lexandro (#13) üzenetére


.mf
veterán

"Azert 250 dolcsit serelmezni egy olyan orszagban, ahol 5-750khuf nettokat keresnek a developerek, kicsit tulreagalas.

Rohogve megveszik ha kell. Nem a palyakezdo juniorok a celkozonseg."

Csak azért, mert már évtizede dolgozó senior vagyok és pm, nem fogok 990-et kiadni egy félkilós kenyérért, amikor a sarki péknél 170-ért is finomat kapok. Okos ember megnézi, hogy mit kap a pénzéért, és ha az nem nyújt többet, mint egy töredékébe kerülő alternatíva, akkor inkább azt veszi.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.