Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) weiss


weiss
addikt

Gyanítom, igencsak gyakori lesz.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2) LW


LW
őstag

Szerintem ellenkezőleg, az oem rendszert vásárlók többsége nem lesz tisztában ezzel a lehetőséggel.

A legtöbb oem rendszer notikon van, azon pedig nagyon jó a win8, mert kis erőforráson is jól muzsikál, gyorsan ébred/alszik.

(#3) aAron_ válasza LW (#2) üzenetére


aAron_
őstag

Kérdés, mennyire lesz kényelmes touchpaddal a metro :F

What is your ikigai?

(#4) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Pénzt is kapok vissza? Windows 7-ről pénzbe kerül felfele váltani, de semmit se kapok vissza ha lefele váltok?

(#5) Dani3 válasza aAron_ (#3) üzenetére


Dani3
csendes tag

Kényelem :( ,helyesebb kifejezés a kínszenvedés:) a bétát kipróbáltam nem tudom mennyire változott az RTM-be :D

"The greatest enemy will hide in the last place you would ever look." - Julius Caesar,

(#6) emvy válasza FlekkeN (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha levaltasz DOS-ig, akkor tobbet kapsz vissza a Microsofttol, mint amennyibe a laptop kerult. Ergo meg sem kell venni, csak bejelented, hogy te DOS-t hasznalnal, es utalnak penzt.

while (!sleep) sheep++;

(#7) stargazerhu válasza FlekkeN (#4) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Hát hogyne, rengeteg...kb 0$ lesz a tied. :)

(#8) LW válasza aAron_ (#3) üzenetére


LW
őstag

Ebben egyetértek veled. Touchcsal nagyon rossz a metro ablakokat pl. bezárni.
...de amíg csak kiegészítő felületként van jelen, addig nem gond.

(#9) benedekco


benedekco
addikt

Csodálkoztam volna ha nem így lett volna. A W8-nak elég nagy a negatív visszhangja. Persze inkább csak a kezelőfelülete miatt.
De általában mindig vannak felhasználók akik a jól bejáratott rendszert szívesebben szeretnék használni, tudják mit hol találnak.
Szerintem azzal sincs gond, hogy nem kapsz vissza pénzt, ha win7-re lépsz vissza. Sok mindennel nem értek egyet a picipuhával, de ez szerintem normális dolog. Bár azt nem értem miért nem hagyják meg a lehetőséget, hogy vissza léphessek akár dos-ra is, ha már kifizettem a 8-ast, de mind1 (félreértés ne essék, nem érzem szükségét ennek a lehetőségnek). Végül is, XP-t aki akarta úgyis megvette eddig, új gépekre meg már úgyis min hetes kell.

(#6) emvy
Ez jó akció. Tettszik. Látod, Linuxxal ilyet nem lehet csinálni. Szemetek!
;]

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#10) Sub-ZeRo válasza benedekco (#9) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De általában mindig vannak felhasználók akik a jól bejáratott rendszert szívesebben szeretnék használni, tudják mit hol találnak.

Általában használni kellene a rendszert vagy 1 napig és akkor rájönne a user, hogy mit hol talál nem 2 perces használat után fikázni a rendszert, hogy ebben semmit nem lehet megtalálni. Mert ez a gyakori, hogy a fikázás az első.
Érdekes, én kiismertem magam a rendszerben 1 nap használat után.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11) saelin válasza Sub-ZeRo (#10) üzenetére


saelin
veterán

Nekem is sikerült kipróbálom... nem mondom hogy rossz, de még mindig azon a véleményen vagyok, hogy ez nem asztalra való. Tablet, telefon, konzol... Mondjuk az én véleményem nem mérvadó hisz linuxot használok a minden napokban, de megfordult a fejemben a váltás opció és továbbra is fenntartom.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#12) anulu


anulu
félisten

Miota megtalaltam a "W7 like start menu"-t visszahozo kiegeszitoket, azota nagyon varom a W8-at, es megjelenes napjan meg is lesz veve. A metro useless, amint visszakapja a user a hasznalhato feluletet, onnantol el tud kezdeni dolgozni. Es rajon, h sokkal gyorsabb a 8, mint a 7.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) t72killer válasza LW (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásul a notikat jellemzően nem pro verziós winnel szerelik, hanem home premium v hasonszőrű olcsóbb sku-val - úgyhogy én sem hiszek a nagy exodusban. Kérdés: ha vki downgradel, akkor a win8 használati jogát (aktiválás) elveszti? Mert ezesetben szívás, ha 1 éven belül ez lenne a menő rendszer ;].

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14) Rez_Grof válasza anulu (#12) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Csak nem biztos hogy azok a bolti kiadásban is működnek. Szoval lehet hogy először egy msdn verzióval próbálnám ki.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15) anulu válasza Rez_Grof (#14) üzenetére


anulu
félisten

azzal történt :))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) hodostamas válasza Sub-ZeRo (#10) üzenetére


hodostamas
addikt

Megvolt, de a metro felület lépten nyomom odapofátlankodott elém és nagyon zavaró volt. Így ez kihagyni való lesz. Pedig tényleg van benne 1-2 dolog ami miatt nagyon tetszene.

(#17) Воланд válasza aAron_ (#3) üzenetére


Воланд
titán

[link]

(#8) LW: tovabbra sem kell bezarni a metros alkalmazasokat.

(#13) t72killer: 3 verzio van a win8-bol, sima, pro es enterprise. utobbi alapbol kiesik, szoval marad ketto, amit elo lehet telepiteni a gepekre. downgrade utan vissza lehet valtani win 8 pro-ra.

(#15) anulu: az rtm megjelenese ota kb. 400 meganyi frissites jott ki. nem csodalkoznek, hogy ha kozte lenne ezen "csodaszoftverek" altal vegrehajtott valtoztatasok letiltasa.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) anulu válasza Воланд (#17) üzenetére


anulu
félisten

én meg azon, ha visszacsempésznének kulcsot, hogy állítható legyen. az MS-nél sem hülyék, tisztában vannak azzal, h desktopon az emberek leginkább sikítófrászt kapnak a Metrotól.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) Воланд válasza anulu (#18) üzenetére


Воланд
titán

akkor meghagytak volna a valasztas lehetoseget. a mindenfele dzsunka programok nem tartoznak ide.

[ Módosította: doc ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) #56573440 válasza Воланд (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

3 hete van nálam fent a 8 és ez az egyetlen bajom nekem is. értem, látom, tableten simán király lenne a metro, de desktopon ne akarják átnyomni rajtam. ha visszahozzák a startmenüt akkor sok bajom már nem lesz a rendszerrel.

(#21) Pug válasza Sub-ZeRo (#10) üzenetére


Pug
veterán

Az miert "fikazas", ha valakinek nem felel meg egy "raeroltetett" UI valtas? :F
Mar ezerszer le lett irva, el kell tudni fogadni, hogy sokaknak nem alternativa desktopon a metro, ennyi.
Udvozolendonek tartom az MS downgrade lehetoseget. :K

(#22) #06658560 válasza Sub-ZeRo (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha a MSO 2003-2007-hez hasonló a váltás mértéke- ergo a gyorsbilleket is átvariálják az okosok- akkor nem hogy egy nap, egy hónap sem lesz elég.

(#23) butyek


butyek
senior tag

Ilyenről most hallok először. Ezek szerint a 8cal együtt árulják a 7-es licencét is?

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#24) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

úgy látszik, hogy Modern UI kedvelőként jelentős kisebbségben vagyok.

sweetlou6.wordpress.com

(#25) t72killer válasza Sweet Lou 6 (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így lettél volna anno az office 2007-tel is, a változás ahhoz hasonlítható. Aztán vhogy mindenki elfelejtette a 2003-at... (igaz, énis kihagytam a 2007-et és rögtön a 10esre léptem át)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26) Sub-ZeRo válasza Pug (#21) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én nem ezt mondtam. Az, hogy valaki rápillant leül elé 2 percet és nem talál benne semmit, meg az, hogy ránéz és azt mondja mi ez a sz@r, az két különböző dolog.
Én is meglepődtem mikor elsőnek felraktam az RP-t de 1 nap használat után teljesen ráállta kezem, mindenem.

(#22) Kopi31415:A gyors billet nem tudom, mert kivágás és a többin kívül mást nem használok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#27) anulu válasza t72killer (#25) üzenetére


anulu
félisten

07-et spec egy pillanat alatt szoktam meg :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#28) Sweet Lou 6 válasza t72killer (#25) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A Ribbon miatt tudtam infóból jól érettségizni. Tudom, mert következő évben LibreOffice-al próbáltam, és bár meg tudtam csinálni azzal is, mintegy másfél-kétszeres ideig tartott a ribbonos Office-hoz képest.

Szerk.: azt hozzá kell tenni, hogy mind kettővel gyakoroltam persze elég sokat.

On: ez a downgrade minden Windowsnál előjön. Engem hidegen hagynak a lehúzó kritikák, a Start menü eltűnése, mert bár még csak pár napja használom a 8-ast, de bátran kijelenthetem, hogy minden idők eddigi legjobb windowsa. A notim a 7-eshez képest másfélszeresére gyorsult minimum ha nem többet (főleg az Intel GMA X3100 gyengélkedett win7 alatt). A Modern UI-t kb. 2 perc volt megszoknom (mondjuk lehet azért, mert már volt WinPhone-om). De az integrált antivirus, az újraírt chkdsk, gyrosítások és úgy az egész rendszer nagyon egyben van. Pedig még meg sem jelent. Szóval ha ennek az elterjedtsége még a Vistáét is alul fogja múlni, akkor sem érdekel, mivel a lehető legjobban meg vagyok elégedve a rendszerrel és nekem az otthoni rendszeren csak ez számít.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#29) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Biztos lesznek egy páran kik élnek vele.;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) buherton válasza Sub-ZeRo (#26) üzenetére


buherton
őstag

Én az Office 2003 után leültem a 2007 elé és két perc alatt megtaláltam mindent. Sőőőt olyan funkciókat is találtam amit a 2003-ban nem.

Én a 09.04 Ubuntu után leültem a 12.04-es Ubuntu-hoz és két percen belül megtaláltam mindent, amit akartam.

Win8 áááh hagyjuk...

MOD: és nem mellesleg egy debilnek érzem maga, akinek szép nagy csempék kellenek, hogy lássa hogy hova kell kattintani.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#31) #06658560 válasza Sub-ZeRo (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gyakorlatilag úgy átbarmolták az egészet, hogy az elejétől kezdve újra kell tanulni. Beillesztés ami a ctrl+c ctrl+v-n túl van már újratanulós. Valamelyik csoporthoz meg zseniális módon egyszerre két betűt kell leütni, nem elég egyet- német kiosztá,s pontosan nem tudom mihez kell az alt+xx, majd a J+V páros. A beillesztett kép bizonyos színének átlátszóvá tételét is eldugták, hogy a korábbi egy kattintás helyett három kell. Fileok beillesztése szintén agyament módon történik, a gyosrbilleket nem gondolták végig, hogy egy kéz már nem lesz elég hozzá, két kézzel kell tapizni. Gyakorlatilag minden módosítási igényemet több kattintással érek el, mint régebben, s azokat is úgy, hogy a régi felugró menüt kell előszedni.

(#32) inferno88 válasza #06658560 (#31) üzenetére


inferno88
őstag

Windows 8:It's almost not terrible

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#33) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Valaki le tudja nekem írni, vagy linkelni, hogy pontosan hogyan működik a downgrade?
Mostanság veszek új laptopot Win8-al, és szeretnék downgradelni 7-re.
(egy hónapig használtam a jelenlegi gépemen, de a startmenü hiányával nem tudok megbirkózni)

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.