Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gl4diator


Gl4diator
tag

A Win8 terjedésébe én se fogok besegíteni, marad a Win7 nálam még jó ideig :B

[ Szerkesztve ]

(#2) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Egyszer már volt ez a hír nem?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) anulu válasza Gl4diator (#1) üzenetére


anulu
félisten

részemről már hozzátettem a magamét a terjedéshez :) és abszolút nem bántam meg!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) attila9988


attila9988
őstag

Vajon a vinnyóc mikor éri utól az xp -t? :D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#5) #51736960 válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


#51736960
törölt tag

igen, de ez a téma extrém magas klikkszámot generál, ezért szeretik bedobni a ph lapcsaládon, garantált az 1000+ postot generáló xp vs win7 vs linux vita :)

(#6) Erasmus válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


Erasmus
őstag

de. az egy jóslat volt, most annyi az újdonság, hogy tényleg beérte a win7 az xp-t

(#7) Yeffy válasza Gl4diator (#1) üzenetére


Yeffy
veterán

szintén zenész :K

amúgy meg nem tudom, mit csodálkoznak ezen. végre a 7-el tudtak remek alternatívát, továbblépési lehetőséget nyújtani az XP-ről. a Vista nem volt az. igen, tudom, voltak előremutató funkciói, tulajdonságai, de az inkább véleményem szerint egy béta Win7 volt. SP2-vel már használható volt, de addigra jött a 7. és ezt én is nagyon szeretem. kiforrott. gyors. mindenben megfelel az én igényeimnek.

a 8 meg egyelőre nagyon nem tetszik, de majd lehet, beszerzek valami RTM-et, és kipróbálom...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#8) plaszy


plaszy
őstag

A Win8-al még várok, kikell forrja az is magát szerintem. A Win7 meg egy jól eltalált széria, kb., mint annó az XP. Egyébként a régi gépemen még XP van :D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#9) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Windows 8 - gyenge kezdés után erős visszaesés! :C

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#10) front3r válasza Sennalacy (#9) üzenetére


front3r
őstag

Pár napja jelent meg, még nem kimutatható.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#11) Narxis válasza Gl4diator (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Dettó, nálam max. vmware-ben lesz Win 8 mert nem szeretek lemaradni az újdonságokkal.

Thanos was right.

(#12) pzstm


pzstm
titán

hatalmas bukás lettaWin8 :O ;] :P
"European nations such as Hungary and Portugal are adopting Windows 8 most quickly, with almost 9 percent adoption in Hungary and 5.29 percent in Portugal. China is also moving quickly, with more than 7 percent of Windows users already on Microsoft’s new operating system."

[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13) flamich76


flamich76
tag

A rendkívül bonyolult matematika mögött lévő dolgokat biztos leírták már akár itt is párszor, de azért hátha valaki még nem látta volna.

1. Amikor kijött a win7 akkor már az XP kissé elnyűtt és öreg volt. Evidens volt, hogy aki tudott / akart az váltott. Ehhez képest itt van a 8 és most már (amint a grafikonon is látszik a 7 eléggé erős) a 7-ről nem akkora az igény a váltásra.

2. Aki eddig nem váltott XP-ről, az most se fog rohanni.

3. A 8 terjedésének nagy lökést majd a tabletek / azzal szerelt notebookok fogják adni, amit jelenleg kis hazánkban igen nehézkes beszerezni. Mondjuk nem csak kis hazánkban, de ugy általában is eléggé készlethiányos a dolog.

Egyébként kíváncsi lennék egy ilyen réteg portál, mint a PROHARDVER statisztikájára, csak úgy mégis.

(#14) Tibi86 válasza pzstm (#12) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Nem is tudtam, hogy ilyen kemények vagyunk! :C

[ Szerkesztve ]

(#15) kulcsarb válasza flamich76 (#13) üzenetére


kulcsarb
tag

a mi site-unkon 2012 novemberében (tehát az elmúlt 9 napban)
kb 100.000 egyedi látogatóból 351 db használt Win8-at,

ez kevesebb mint fél százalék (kb 0,35%)

nem sok.

(#16) attila9988 válasza kulcsarb (#15) üzenetére


attila9988
őstag

És miféle weboldal ez?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#17) varydave válasza attila9988 (#16) üzenetére


varydave
tag

Teljesen független szerintem hogy milyen oldal, mivel általános felhasználásról beszélhetünk az internetezők 80-85%-ánál. Windows 8-at én pl. nagyon vártam, főként az újdonságok és az új felület miatt, amit sikerült is megszoknom ~2 nap alatt. Harmadnap elhalálozott, instabil lett. Több se kellett, Win 7 vissza, jó ez nekem a 9-ig legalább. :)

(#18) fordfairlane válasza kulcsarb (#15) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Win8-as gépek most kerülnek a boltokba, várhatóan ez meglöki a részesedését. Egyébként én olyan Vistás ívre számítok a Win8 esetén is. A többség utálni fogja, így gyors ütemben (2-3 év) le lesz váltva valami tisztességesebben kidolgozott termékkel.

x gon' give it to ya

(#19) atti_2010 válasza varydave (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért ne feledd hogy a Win8 hoz meg nincsenek kiforrva sem a szoftverek sem a meghajtok de jóval gyorsabb a Win 7 -nél, meg kell próbálni 1-2 hónap múlva és akkor ítéletet mondani.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) Angel1981


Angel1981
veterán

Pár hét, és én is váltok................ WIN7-re! :D
Köszönöm XP! Szép volt, jó volt, kiszolgáltad az idődet! :R
Kicsit azért fogsz hiányozni! :O

(#21) FTeR válasza varydave (#17) üzenetére


FTeR
addikt

eh, arra azért kíváncsi lennék mit sikerült el*eszned.

btw, nálam eddig 3-an jelezték, hogy tetszik nekik win8 és szeretnének váltani, 2 már meg is tette (a 3. arra vár mikor lesz rá időm).
ez elég fura, eddig még egy verziónál sem volt ez, ráadásul mindegyiknek a metro-n akadt meg a szeme.
a legviccesebb, hogy mind macbook-os (igaz egyik eddig is wint használt rajta).

(#22) CPT.Pirk válasza anulu (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne legyél álszent. Azt is tedd hozzá, hogy nem gyári állapotában használod. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) epityesz


epityesz
aktív tag

Xp az egyik legtutibb eltalált op.rendszer volt...........Win7 tökéletesen elégedett vagyok énis vele.Win8 még sokat kell várni mire behozza a 7-et.Ezzen leginkább a lapos eladás segít az elején:)

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#24) DeFranco válasza anulu (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi a jobb benne? nyitott vagyok, de a 7-es design szempontjából sokkal de sokka jobban tetszik (aero)

miért jobb a 8?

(komolyan kérdezem, tényleg érdekel)

[ Szerkesztve ]

(#25) buherton válasza attila9988 (#16) üzenetére


buherton
őstag

goldengate.hu ;]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#26) PC-rev-RM válasza DeFranco (#24) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Engem is érdekelne, mert sokat nem tudok róla, de azt tapasztaltam, hogy a 8 gyorsabban indul egy öreg vinyóról, mint a 7 egy sata2-es ssd-ről. Sok embernek már ezért jobb.
7 nekem is jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#27) DeFranco válasza PC-rev-RM (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

SSD-m van, indifferens a boot idő ;]

(#28) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Nekem marad a Win 7 Ubuntu 12.10 páros! :DDD

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#29) LonGleY válasza Angel1981 (#20) üzenetére


LonGleY
veterán

Én is úgy hittem, hogy hiányozni fog, de most egy kiadós hányás a reakcióm az XP-re, akárhányszor felbukkan. Irtó gyors format, memória bővítés, win 7 telepítés. Ha nem teheti meg az ügyfél, akkor szitkozódások közepette felépítem a normális küllemű, gyors (saját nLite-olt) XP rendszert, majd várom fél év múlva a hívását, amikor megint lelassult az egész használhatatlan szintre. Valahogy ez az win 7 felhasználóknál nem fordul elő.. :]

[ Szerkesztve ]

(#30) FTeR válasza DeFranco (#24) üzenetére


FTeR
addikt

- látványosan gyorsabb boot (cold és hibernálás is),
- kevesebb memórát eszik (nálam 4g-ből w7 munkához használt appokkal 3.5g és rinyál a kevés memória miatt, win8 2.9 ugyanazokkal),
- intéző és taskmanager is látványosan jobb (én vista óta egyre többet használom intézőt TC helyett)
- azt mondják stabilabb is, habár nekem egyik winnel sem volt bajom.

metrós appokat nem használok, viszont start screen tetszik a képek meg gyorsinfók miatt, egyedül a jumplist hiányzik belőle.

egyetlen dolog ami nagyon zavar az a kikapcsológomb helye, de szerencsére rengeteg alternatíva van a gép leállítására. csak hiányolom, h vista/w78-nél vakon 3 gombnyomással le lehetett állítani a gépet (win->jobbra->enter)

#27
nekem is, mégis gyorsabb. w8 előbb használatra kész, mint hogy a monitorom magához tér.

[ Szerkesztve ]

(#31) pzstm válasza FTeR (#30) üzenetére


pzstm
titán

h vista/w78-nél vakon 3 gombnyomással le lehetett állítani a gépet (win->jobbra->enter)

Desktopon vakon alt3F4 és Enter ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32) LonGleY válasza FTeR (#30) üzenetére


LonGleY
veterán

So'sem értettem ezt a leállítás problémát...
Megnyomod egyszer a bekapcsológombot, voilá...
Azt állítasz funkciónak neki, amit akarsz: leállítás,
alvás, hibernáció. Asztali gépen és laptopon egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#33) LonGleY válasza FTeR (#30) üzenetére


LonGleY
veterán

A beállítása: Personalize / Screensaver / Power Settings / Change Plan Settings / Change Advanced power Settings / Power Buttons and lid. Magyar meg kitaláljátok.

(Bocs a dupláért!)

[ Szerkesztve ]

(#34) atti_2010 válasza LonGleY (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igen a belassulás az egyik legidegesítőbb az XP-ben, pedig rendszeresem takargattam anno de hiába.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35) Angel1981 válasza LonGleY (#29) üzenetére


Angel1981
veterán

Nosztalgia tekintetében fog hiányozni. :)
Tisztában vagyok vele, hogy nagyon elavult, a 7 ide-oda elveri.

(#36) LonGleY válasza Angel1981 (#35) üzenetére


LonGleY
veterán

XP-nél nekem is jól esik, hogy instant nyílnak az ablakok, hipergyors elsőre. :]

"a 7 ide-oda elveri" - abból is az x64, érdekes módon az a stabilabb, ellentétben az XP-vel

[ Szerkesztve ]

(#37) LonGleY válasza Angel1981 (#35) üzenetére


LonGleY
veterán

hogy azt a kurra dupla mindenit már! :]

[ Szerkesztve ]

(#38) anulu válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


anulu
félisten

jogos a felvetés, rászántam $5-t a Start8 licenszre is. :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) FTeR válasza pzstm (#31) üzenetére


FTeR
addikt

ahoz előbb elő kell hozni asztalt, ami minimum win+d vagy win+m és egyáltalán nem lehetsz biztos benne, hogy az asztalon van a focus.

#32
tudom, most hibernálásra van állítva, viszont a gép adott esetben több méterre is lehet tőlem, míg bill mindig kéznél van ha gépezek.

#34
ezt sosem értettem. csíra koromba pont a takarítgatás vágta haza mindig a gépet, le is álltam vele.

#36
lol, desktop experiment-be vedd le az animálást és láss csodát, egyből fognak nyílni az ablakok.

[ Szerkesztve ]

(#40) varydave válasza FTeR (#21) üzenetére


varydave
tag

Semmi extra nem lett telepítve. Apache, PHP, MySQL, JDK x64, Eclipse, Netbeans, VLC.

(#41) .tnm


.tnm
addikt

az milyen, hogy iOS van, de Android nincs a cikk alján? azt nem hiszem, hogy csak az előbbi lenne kimutatható, vagy hogy a linux-ban benne lenne az Android is (Win Phone-t már fel se hozom, de talán ez valóban nem kimutatható).

ha meg csak "asztali" OS-ekről van szó, akkor sem értem az iOS miért fér ide, ha Android nem.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#42) FTeR válasza varydave (#40) üzenetére


FTeR
addikt

kíváncsi lennék nálad mi az extra, ha desktopra full webserver + dev tools nem az :D

egyébként mi volt a jelenség?

(#43) kispx válasza FTeR (#42) üzenetére


kispx
addikt

Miért lenne extra ez?

(#44) varydave válasza FTeR (#42) üzenetére


varydave
tag

Metro felület nem töltött be, feladatkezelő tök üres volt.

(#45) FTeR válasza varydave (#44) üzenetére


FTeR
addikt

teljesen véletlenül nem vmi warez csoda volt?

btw, egyik gépemen dualboot-tal (bios boot választóval külön vinyón, nem sw-s) w7 2x is hazavágta w8-at. a pontos okát nem tudom, de win update-ra gyanakszom, az szeret másik vinyóra szemetelni.

#43
ez most komoly? egyrészt felhasználók egy igen szűk rétege tesz ilyet, másrészt egy web- és adatbázis szerver rakat alap dolgot átállít.

(#46) mrcrnl


mrcrnl
tag

Röhögnék, ha a Windows 8 ugyan olyan sorsra jutna, mint a Vista.

(#47) atti_2010 válasza mrcrnl (#46) üzenetére


atti_2010
nagyúr

És az miért lenne olyan jó? Mobilon pld. nagyon jól működik.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#48) kispx válasza FTeR (#45) üzenetére


kispx
addikt

Semmi olyat nem állít át, ami miatt extrém kategória lenne, vagy említett jelenséget produkálja a rendszer. Az meg egy kis réteg használja, attól sem lesz semmi extra benne.

[ Szerkesztve ]

(#49) mrcrnl válasza atti_2010 (#47) üzenetére


mrcrnl
tag

Azt nem mondtam, hogy jó lenne, csak jót röhögnék rajta, ha Micro$oft-éknál csak minden 2. oprendszer lenne átütő siker. Én már kipróbáltam PC-n a win8-at, egyenlőre csak annyit mondok rá: nem nekem találták ki. Ennyi. Egyébként egyik gépemen évek óta Vista van, a másikon XP, harmadikon win7, de ennek oka van.

(#50) spirit007 válasza mrcrnl (#46) üzenetére


spirit007
senior tag

Röhögnék, ha a Windows 8 ugyan olyan sorsra jutna, mint a Vista.

Én meg azon röhögnék, ha a win8 jól elkannibálkodná a win7 előnyét az XP-vel szemben ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.