Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Érdekes kezdeményezés, de interaktivitás nélkül, csak szemlélőként nem az igazi a VR.
Abban sem vagyok biztos, hogy a rendezők készen állnak erre.
Ez sokkal nagyobb ugrás, mint mondjuk a 3D, és azzal sem nagyon tudtak bánni legtöbben.

Aki hülye, haljon meg!

(#2) nubreed


nubreed
veterán

Ezt úgy képzeljem el, hogy a jövő mozijában lesz 200 db VR sisak, minden üléshez 1-1?
Ezért felesleges moziba menni, ha kifforja magát a technológia és otthonra is elérhetővé válik.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3) tailor74


tailor74
őstag

Ha ez az elképzelés összejön, lehet végre az amd is kimászik a pénzügyi gödörből.

nubreed: igazad van, de azért a házimozi sem tudja pótolni teljes3n a mozizás élményét, lehet itt is lesz valami " plusz".

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#4) Abu85 válasza nubreed (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. Mindenki a saját szemszögéből nézi a filmet és eszerint kapja a hangot is.
Vannak kísérleti VR mozis technológiák Hollywoodban. Ezek székenként 15000 dolláros cuccok, szóval otthon nagyon kevesen engedhetnék meg maguknak azt a szintet, amit a VR mozi tudna.

A vetítés és a VR élmény nem gond. Annak megvan a technológiai háttere már ma. Sokkal nagyobb probléma a felvétel. Nehezen tudom elképzelni, hogy ezt hogyan oldják meg.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) .mf


.mf
veterán

Szóval ezért vált ki az "ATi" (Radeon), így már érthető és több értelme van a lépésnek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) nubreed válasza Abu85 (#4) üzenetére


nubreed
veterán

És ez nem kerül sokkal többe egyébként, mint egy hagyományos mozit felépíteni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7) Abu85 válasza nubreed (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De. És valószínűleg többet is kérnek majd el a kasszáknál, amikor belépsz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) nubreed válasza Abu85 (#7) üzenetére


nubreed
veterán

Hát kíváncsi leszek mennyire terjed majd el. Mivel tud többet egy ilyen 15.000 dolláros cucc, mint mondjuk egy Oculus vagy Sony VR?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9) Abu85 válasza nubreed (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

5K a felbontása VR-ben és 150 fokos a látószöge. De ezek még csak prototípusok. Mire eljutnak a mozikba lesz vagy 8K a felbontás minimum 180 fokos látószöggel. Aztán mehet a 16K és a 210 fokos FOV.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) nubreed válasza Abu85 (#9) üzenetére


nubreed
veterán

Ja értem. Ezek tényleg szép számok. :) Vissza térve az eredeti cikkhez, kíváncsian várom, hogy az AMD technolgiája lesz e a nyerő a mozikban is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11) -Solt- válasza Abu85 (#9) üzenetére


-Solt-
veterán

A 210 fok nem felesleges már?

www.smart-bus.hu

(#12) Abu85 válasza -Solt- (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Hozzávetőleg akkora egy átlagos ember látószöge.

(#10) nubreed: Én arra leszek kíváncsi, hogy lesz-e tartalom, mert itt azért elég fontos a rendezői munka. Ha azt mondtuk, hogy a 3D nehéz, akkor ez meg aztán qrva nehéz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) schwartz válasza Abu85 (#7) üzenetére


schwartz
addikt

Evek ota nem lattam egy normalis filmet. Ultragagyi transformers avangers captain shit jurassic godzilla meg tarsai. Tele bena CG-vel, szanalmas szineszi teljesitmeny, kozhely-hegyek stb. Most ezt megspekelik VR-el, hogy meg elethubb legyen a tragya-lavina? Kosz de nem... :DDD Moziba akkor fogok menni legkozelebb mikor bevezetik, hogy visszaigenyelheto lesz a jegy ara az eloadas elso 30-40 perceben... ;]

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#14) Abu85 válasza schwartz (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Avatar nagyon egyedi volt, klissémentes. ;]

Szerk.: Vagy az a Pocahontas volt? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) -Solt- válasza Abu85 (#12) üzenetére


-Solt-
veterán

Én 180 fokról tudtam! :)

www.smart-bus.hu

(#16) schwartz válasza Abu85 (#14) üzenetére


schwartz
addikt

Talan a Shutter Island volt az elmult evekben az egyetlen film ami tetszett (moziban lattam). De ahhoz nem kellett semmi CGI VR 3D csak normalis szineszek, rendezo meg forgatokonyv.

If he dies, he dies.

(#17) gabor7th


gabor7th
addikt

Nekem ez horrofilmél már túl sok volna... Vajon hányan fognak szívrohamot kapni?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#18) gabor7th


gabor7th
addikt

Ez az irány viszont idővel pont a mozi halálához vezethet...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#19) Abu85 válasza -Solt- (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Próbáld ki. Nézz egy pontba és észre fogod venni, hogy egy nagyon picit 180 fokon túl is látsz.

(#17) gabor7th: Népességszabályozás. Problem? :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Eclips21 válasza schwartz (#16) üzenetére


Eclips21
őstag

Azert az eleg regen volt. Evi 1-2 igazan jo film mindig van a 3. 4. Reszes, szuperhosos, kepregenyes, gagyi vigjatek szenakazal kozepeben.

(#21) Dr. Akula válasza Abu85 (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet hogy ilyen google street view szintű képnyújtós valami lesz csak.

(#22) Sefter válasza tailor74 (#3) üzenetére


Sefter
veterán

"de azért a házimozi sem tudja pótolni teljes3n a mozizás élményét, lehet itt is lesz valami " plusz".

Szerintem ez fordítva igaz... SOKKAL jobb házimozik vannak, mint amit bármelyik hazai mozi fel tud mutatni, értem ezt képre és hangra egyaránt.

Psn ID: sefter_hun

(#23) Goose-T válasza Abu85 (#4) üzenetére


Goose-T
veterán

A VR-filmekben szerintem már csak motion capture szinten fognak játszani a színészek. Később meg már úgy sem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#24) pakriksz válasza tailor74 (#3) üzenetére


pakriksz
őstag

milyen mozizás élményét? Az elmosott képet, vagy a kontraszttalan képet, vagy fél órás reklámot?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.