Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Most szakíthatna nagyot az AMD ha nekik mondjuk már ősszel gyártana 28nm a GF.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2) FRENK1988


FRENK1988
veterán

"TSMC 28 nm-es gyártástechnológiájának késéről."késéséről lenne ott jó?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Akár 3GHz-es ARM procik is készülhetnek? Könnyen elképzelhető, hogy a következő pár év az nvidiáé lesz bizonyos szegmensekben. Elképzelni sem tudom, hogy milyen gusztustalanul sokat fognak keresni. :B

(#4) flatland8 válasza antikomcsi (#3) üzenetére


flatland8
csendes tag

Nekem is ez jutott eszembe!

(#5) infectedmann


infectedmann
őstag

3GHz-es ARM procik várhatók? :C Hajrá tablet piac :C

[ Szerkesztve ]

(#6) P00By válasza antikomcsi (#3) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem semmi, igencsak fejlődik az ARM :K

(#7) digimokus válasza antikomcsi (#3) üzenetére


digimokus
tag

Ha kicsit megreptetem a képzeletem, akkor eszerint nincs már messze az a világ amikor egy 2-3GHz-es ARM proci csücsül a mobilban... :U Bár ha jobban belegondolok, egy 28nm-es 3GHz mobil helyett jobban örülnék egy 28nm-es 1GHz-es mobilnak, ami normális használat mellett nem másfél napot bír töltő nélkül hanem mondjuk hármat... vagy négyet... de itt érzem hogy már reped a plafon :B.

http://digimokus.uw.hu

(#8) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha lesz 3 GHz-es ARM, akkor semmi köze nem lesz a mobil vonalhoz. A szerverpiacot fogja megcélozni. De ez nem újdonság. Az ARM-nak szándéka oda betörni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) talpalavalo válasza antikomcsi (#3) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Tegra 3 is ott van már....
Az meg oké hogy emelik a teljesítményt de szerintem ezzel együtt hiába 28nm a fogyasztás is emelkedni fog, ha most valaki kifejleszteni valami hiperdurva aksit na az még őrült nagyot szakítana!!

(#10) Angel1981


Angel1981
veterán

"Természetesen a 450 mm-es waferekre való átállás pokolian drága. Az aktuális üzemekben használt eszközök nem felelnek majd meg a célnak, vagyis új berendezéseket kell szerezni és kiépíteni, ami végeredményben több tízmilliárd dolláros költség lesz."

Hogy itt mekkora pénzek forognak! :Y

(#11) antikomcsi válasza talpalavalo (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy mit hoz a jövő, bár tartok tőle, hogy a tegra 3 még nem idén fog terjedni. Egy "szuper" akksi biztos nagy durranás lenne a mobil ezközök piacán, de példáúl a telefonok, már most is eszméletlenül nagy tudásuak, az is jó lenne, ha ez tartható lenne úgy, hogy az alkatrészek fogyasztása csökkenne.

Kaptam a szolgáltatómtól egy ilyen okos telefont 2.2-es android van rajta, és néha rácsodálkozok, hogy jé, ez egy telefon. Ingyé volt, így nyílván a leggyengébb hardveres verziót kaptam, de még ez is több, mint ami egy telefontól elvárható.

(#12) yakuza.tora válasza antikomcsi (#11) üzenetére


yakuza.tora
addikt

A mai okostelók tudásban szerintem bőven rendben vannak. Nekem egy HTC Desire telóm van, és teljesen meg vagyok vele elégedve, de az akkuidő kritikán aluli. Ezen a téren tényleg lépni kellene valami...

Alléz Olympique de Marseille!

(#13) antikomcsi válasza yakuza.tora (#12) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én egy Wildfire-t kaptam, és az is jó, bár 2-3 napnál az sem bír többet, ha pedig megy a Wi-Fi, és csinálok is "valamit" akkor még ennyit sem. Valamit valamiért, ha kell akkor gyakrabban töltöm, éjjel elfér a töltőn. Bár az igaz, hogy a megalkuvás, nem igazi megoldás.

(#14) yakuza.tora válasza antikomcsi (#13) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Persze, ez használatfüggő dolog, de nálam 2napnál tovább biztos, hogy nem bírja az akksi. Ha a wifi is bejátszik, akkor naponta töltés. Az ez elég gáz...
Ja, és zenét nem hallgatok rajta!!! Csak hívás, sms, net...

Alléz Olympique de Marseille!

(#15) vinibali


vinibali
őstag

összességében, hogy 3gigát tud egy proci nem jelenti azt hogy feltétlen idle-ben is 3ghz-en pörög. na meg ha van némi eszük inkább több magot csinálnak alacsonyabb órajeleken :K

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#16) Srodney válasza Abu85 (#8) üzenetére


Srodney
senior tag

az tuti,nem adják azt olyan könnyen,addig mire 3ghz-es mobil cpu-lesz a kezedben addig a 20dik bőrt is lehúzzák rolunk

(#17) Boxi88


Boxi88
őstag

Ez az időpont már elég biztosnak néz ki... viszont ahogy olvastam a 20nm-re még elég sokat kell majd várni. :B

(#18) erdoke


erdoke
titán

"A TSMC az év végén veti be a 28 nm-es eljárást"

OK, de mikor aratja? :W :DD

Szerk: 3 GHz-es ARM procik 32 bites memória busszal?

(#7) digimokus
Attól, hogy 28 nm-es az 1 GHz-es proci, a legnagyobb fogyasztó kijelző és GSM modul mennyivel lesz takarékosabb?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#19) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Biztos azért kell a majd' félméteres wafer, hogy a következő generációs Fermi-ből is ráférjen legalább egy tucat.... :) (amiből jó, ha egy működni is fog.... )

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20) Ayg0


Ayg0
senior tag

A 450 mm-es waferek bevezetésén egyébként több konkurens gyártó is munkálkodik.

GF-en kívül kik még a konkurensei a TSMC-nek? (akik jelentős megrendeléseket nyúlhatnak le)

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#21) GerykO válasza Bogyó bá' (#19) üzenetére


GerykO
aktív tag

+1 :C

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#22) hugo chávez válasza erdoke (#18) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"3 GHz-es ARM procik 32 bites memória busszal?"

A Cortex A15 már támogatja a Large Physical Address Extensions-t [link] és [link], ezzel 1 TB-ot tud megcímezni.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.