Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zserbox


zserbox
őstag

ennek a cikknek most mi volt a célja? :D
utáljuk együtt a merevlemez gyártókat?
én utálom

(#2) Archer


Archer
őstag

Az utolsó mondaton van a hangsúly valamint nem elég, hogy drágák de még a garanciát is megnyirbálták.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#3) #21346560


#21346560
törölt tag

"Lassan"???
Szerintem már az elejétől fogva az volt....

(#4) Löncsi


Löncsi
őstag

gyártók nem hajlandóak lemondani az „ölükbe pottyant” többszörös profitról

Költsék gyógyszerre.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#5) stranger28 válasza Löncsi (#4) üzenetére


stranger28
addikt

pluszegy

(#6) WiZARD válasza Löncsi (#4) üzenetére


WiZARD
addikt

kapitalizmus így müxik, hülyék lennének olcsóbban adni, ha így is veszik.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7) LackoMester


LackoMester
addikt

Sajnos ez van, ami már pofátlanul kartelgyanús, hülyék lennének árat csökkenteni, mert így is megveszik. Köszönik szépen az árvizet. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#8) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

A cikket végigolvasva annyit szűrök le a történtekről, hogy a merevlemezgyártók összetehetik a két kezüket, hogy elmosta őket az árvíz. Új gyártósor a biztosító pénzéből, hosszasan megemelt árszinten eladott késztermék. Soha rosszabbat... :U

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#9) dt451 válasza zserbox (#1) üzenetére


dt451
csendes tag

Én csatlakozom... Jó ideje utálom őket. Egyre megbízhatatlanabbak a termékek, ez tény, és tapasztalat. az első gépem vinyója, bár nevetséges a kapacitása, 100%-os még jelenleg is, több mint 10-év használat után, a frissebb gyártású lemezeim közül csaknem mind elhalálozott 2-3 éven belül. Szinte mindegyik gyártó termékével volt már rossz tapasztalatom, több ízben is, és nem csak a budget kategóriában. Legutóbb fél év után adta meg magát az egyik, amit éppen azért használtam backup célra mert az előzetes infók alapján megbízhatóbb, jobb minőségű, és drágább termék volt. (A gari az adataimat nem hozza vissza, ilyen adatmennyiséget pedig nem tudok havonta több lemezre archiválni, nincs rá kapacitásom...)

(#10) depmod


depmod
senior tag

Előbb utóbb kénytelenek lesznek csökkenteni, mert az későbbi eladatlanság miatti kapacitás kihasználatlanság, a felhalmozódó készletek raktározása többe fog kerülni. Most még az vesz HDD-t, akinek egetverően fontos. Vagy csak mi, "csóró" magyarok sírunk ezen árszint miatt (elnézést a pejoratív jelzőért)??

Én még a katasztróa előtt beszereztem pár TB-t, így csak mostanság kezdenek szűkössé válni a "készletek", így lassacskán nézegelődnöm kell :DDD De nem mindenáron ;]

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#11) Löncsi válasza WiZARD (#6) üzenetére


Löncsi
őstag

Elhiszem, ezért nem is veszek vinyót mostanság.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#12) mikej95


mikej95
aktív tag

Még szerencse, hogy lassan a vécéülőkéből is lehet SSD-t gyártani. Napról-napra olcsóbbak.
Ezt pedig már lehetett sejteni az elején is. Pontosan ugyanezen ok miatt jött létre az ACTA, SOPA, PIPA, PICSA(vagy PISCA kettő közül valamelyik), a Megaupload-összeesküvés és még ki tuja mi(bár a kormányoknak is jóljött világszerte a törvénybe foglalt cenzúrajog).
Csak pénz, pénz, pénz. :C

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#13) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Tényleg borzadály ez a mostani helyzet, anno másfél éve vettem a WD2002FAEX vinyót 32-ért, most pedig 52.:W Ez is csak az SSD vitorlájára hajtja a szelet, ami nem feltétlen baj, sőt..:)

(#14) Angel1981


Angel1981
veterán

Akárhogy is legyen, előbb-utóbb csak fel fogják megint halmozni a készleteket, mint anno, és akkor már szükséges lesz a komolyabb árcsökkentés.

(#15) #21346560 válasza dt451 (#9) üzenetére


#21346560
törölt tag

(#16) katt777


katt777
félisten

Én egyetlen vinyógyárat sem láttam sehol víz alatt (eleve épeszű gyáros nem is telepít nem üzembiztos területre). Bangkok üzleti negyedébe tört be az árvíz, ahol egyetlen gyár sincs. Ez a "kár" is legalább akkora kamu, mint a "válság", amiből mindenki meggazdagodott, kivéve a rabszolgákat, akik meg fizessenek, ha már mindent bevesznek. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#17) fatallerror


fatallerror
addikt

én ettől féltem a katasztrófa után h kihasználják erre, mocskos 1 világban élünk... rengetegen meghaltak v elvesztették családtagjukat ill otthonukat és még ezt is képes kihasználni az üzleti világ. lesz ez még durvább is amikor majd hitmanekkel intéztetik el a konkurensek felsővezetéseit a pénzért

szóval kapják be, embertelen mocskos dolgok ezek már-már rosszabbak mint a politikusok

don't tell me what i can't do!

(#18) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) franc0


franc0
őstag

Nekem már az is magas volt, mi a fenével tudja mindenki megtölteni a 2 terás vinyókat...

SSD oszt kész. A HDD 20. századi dolog.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#20) rudi válasza Angel1981 (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ebben lehet bízni. Bár szerintem lehet, most már tényleg itt az ideje, hogy a baromi gyors netelérések és egyre jobb felhős tárhelyek mellett elgondolkodjunk azon, kell-e nekünk az a halomnyi mindenféle, amit a merevlemezünkön tartunk. Alapvetően a HDD-k kapcsán is olyasmit érzek, mint a grafikus kártyáknál vagy alaplapoknál. Hogy a csökkenő kereslet miatt csökkenő bevételt magasabb árakkal igyekeznek kompenzálni...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) atti_2010


atti_2010
nagyúr

A főnökségnek vajon gyúlékony a háza?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) Youri


Youri
veterán

Várható volt...

RTX ON

(#23) fattyu válasza franc0 (#19) üzenetére


fattyu
veterán

attól még akinek sikerült lehet szomorú azért mert le van húzva ugye?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24) katt777 válasza franc0 (#19) üzenetére


katt777
félisten

Mondjuk bedigitalizált filmekkel..., nem is szólva BD cuccokról, ha nem akarja az ember a meghajtóját nyúzni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25) Black Dragon válasza franc0 (#19) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ha veszel nekem egy 480gb-os SSD-t közel 200e-ért, akkor semmi bajom nincs az SSDvel szemben, viszont ha nem veszel, akkor jó lesz 50-ért egy 2Tb-os HDD is.:)

(#26) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Meglepődve olvastam, hogy a kérdéses időszakban is annyit adtak el duplán, gyakran triplán, mint előtte.. Így nem csoda, hogy nem csökkentenek minden héten árakat.. :(

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#27) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Nincs itt semmi gond sem. 9-ért vettem vagy 3 éve a 320-as vinyom, annyiért most is elmenne. A megváltozott felhasználói szokasaim pedig afelé visznek, hogy, a következő bővítés SSD lesz adattárolásra is. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#28) Shing


Shing
őstag

Sokan gondoltuk, hogy így lesz anno... Elég gáz, hogy 160GB-os ára ott van ahol 6 éve volt. És ez ellen nincs semmilyen törvény sem? Hogy mondjuk az előállítási ár kétszeresébe nem kerülhet valami? Szép álom, mi? :F

(#29) Youri válasza Shing (#28) üzenetére


Youri
veterán

Nincs. Ha lenne, akkor az apple termékeken sem lenne ekkora haszon :D

raziel01: Bocs, jelenleg a megvásárolt digitális tartalmam ~600 gigát tesz ki....

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#30) raziel01


raziel01
veterán

Csak úgy mellékesen, hogy ha nem lenne mindenki warezhuszár akkor nem kéne 2 TB-os vinyó sem otthonra. Jelenleg 300 GB-os HDD-m van már vagy 5 éve és még így is van 100 GB hely rajta.
Az 50 GB-os filmeket meg felesleges a gépen tárolni ha többször úgysem nézi meg az ember.

[ Szerkesztve ]

(#31) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Szerintem az árvíz idején összebeszéltek és most simán kartelleznek, mire megbüntetik őket (ha) kiárulják a büntetés 1000 szeresét és jót röhögnek.

raziel01 Csak úgy mellékesen, hogy ha nem lenne mindenki warezhuszár akkor nem kéne 2 TB-os vinyó sem otthonra.

Ja hogy most mi vagyunk a hibásak, elnézést kérünk akkor.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#32) #21346560 válasza raziel01 (#30) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ugyebár szemléltetted hogy mindenki magánól indul ki!

Én például a dohányzás feleslegességét hangoztatom. Meg az ivásét.... vagy mondjuk a 30.000 Ft-os napszemüvegét... egyéni dolgok hogy kinek mi a fontos....

(#33) Aslan válasza raziel01 (#30) üzenetére


Aslan
aktív tag

Ha neked elég 300GB akkor mindenki másnak elégnek kell lennie. Aha értem... érdekes gondolat!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#34) czanga


czanga
őstag

Nekem, mint sokunknak a low budget tárhely optimalizációs megoldás jutott.... törlök. :D

(#35) dt451 válasza raziel01 (#30) üzenetére


dt451
csendes tag

Nem feltétlen warezhuszár, aki nagy adatmennyiséget halmoz fel. Én pl videóanyaggal dolgozom, ami nyers minőségben hatalmas tárhelyet felemészt, és az utómunkák során sem kerül tömörítésre, míg a végleges változat el nem készül. Van, hogy egy-egy edit több verzióban készül, amiket külön tárolok, hogy vissza-vissza tudjak térni hozzájuk, és bár lehet hatékonyabb tárhelyhasználattal is dolgozni, az a munka sebességének rovására megy, a határidőket meg tartani kell, és felkészültnek lenni, ha esetleg valamit újra kell szerkeszteni, nem árt ha nem negyven dvd-hengert / dv kazit végigbogarászva kell előkotorni a forrást.

[ Szerkesztve ]

(#36) proof88 válasza katt777 (#16) üzenetére


proof88
addikt

azért ne légy már ennyire szemellenzős, jópár WD üzem víz alá került, képek is voltak róla, és Nidec üzem is, tőlük meg több merevlemez gyártó veszi a motort ...

(#37) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én már akkor mondtam, mikkor megemelték, hogy ezt az árszintet nem nagyon fogják majd akarni leszállítani. Nevetséges! Még jó hogy van régebbről egy +1TB-os HDD-m egy külső házban alig volt eddig használva. Mert a gépben lévő 1TB-os lassan elfogy, már 900GB felett járok.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) maross válasza czanga (#34) üzenetére


maross
veterán

En is kenytelen voltam ehhez az elfeledett osi technikahoz nyulni :DDD.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#39) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Mivel csak moderálnák amit leírnék, ezért inkább csak idén sem veszek HDD-t.

(#40) Youri válasza dt451 (#35) üzenetére


Youri
veterán

Hagyjad, ő csak magából indul ki :D

RTX ON

(#41) djculture válasza Black Dragon (#13) üzenetére


djculture
félisten

Jó majd szólj ha kapsz 2T ssd-t 52 ezerért:) De látom a következő hsz-ben te is ezt elemezed:D

[ Szerkesztve ]

(#42) Silentfrog válasza raziel01 (#30) üzenetére


Silentfrog
veterán

Most nehogy az emberek legyenek már a hibásak,mert nagy merevlemezt vesznek. Nem tudom miért fontos,hogy ki mire használja a merevlemezét. Valaki "malac" filmeket gyűjt valaki meg családi videokat tárol a hdd-n. Miért fontos ez? Én sem mondom neked,hogy ne vegyél olyan autót ami 15 litert eszik,vegyél Suzuki Altot ami beéri 4 literrel. Gondolom te is fel lenneél háborodva ha megszabnák azt,hogy mit vegyél.
Másrészt,nem tudom észre vetted-e hogy a 160gb-os merevlemez ára is durván felment,nem csak a 2-3 tb-osoké. Igy teljesen mindegy mit veszel,meg kell fizetni a gyártó extra profitját.

Most látom pont ugyanezt leirták előttem már egy páran. :D

[ Szerkesztve ]

(#43) emvy válasza Silentfrog (#42) üzenetére


emvy
nagyúr

'extra profit'

oh yeah, temanal vagyunk

while (!sleep) sheep++;

(#44) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Sokan kivártak a HDD vásárlással a krízis ideje alatt és most jött el az idő mikoris jobban fogy mint valaha (saj. vél.) a konkurencia is megcsappant így hát maradnak az árak ameddig csak lehet. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#45) SLYM válasza WiZARD (#6) üzenetére


SLYM
veterán

egyértelmű

egyébként pedig ma már nem sok értelme van átlagfelhasználóknak egy 2 terás vinyó pl, kell egy gyors net meg egy jó SSD, vagy egy kis HDD és kész

[ Szerkesztve ]

(#46) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Undorító amit művelnek.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#47) djculture


djculture
félisten

Én amúgy még az árakat is eltudnám fogadni mert minden ára megy fel a válság miatt. De az a baj a vinyók élettartama is a béka alsó fele alatt van.. Magyarán drágán adnak el szrt.
Mondjuk flash chipes technikánál még mindig jobb, azok már embertelenül hullanak.

80hun Persze hogy olcsóbb lesz mert azok is egyre gagyibbak. Új szériákból 30% már eleve hibás.

[ Szerkesztve ]

(#48) 80hun


80hun
addikt

Remélem az ssd megerösödik és olcsóbb lessz. Ha sokáig huzzák a hdd gyártók az árcsókkentést elég nagy teret engednek át az ssdnek (bele is bukhatnak)
Kb 1 éve vettem 1tb wd hdd 15000ft volt. most is így kéne már lennie.

(#49) raziel01 válasza dt451 (#35) üzenetére


raziel01
veterán

Jó persze van aki kivétel. De most az otthoni felhasználóra gondoltam Pistikére aki csak halmozza a filmeket meg játékokat a gépen és mondjuk nem is játszik velük.
Akinek az a mániája, hogy gyűjti a sok felesleges dolgot a gépén, annak legyen pénze ilyen drága vinyóra is. Megy a sírás, hogy milyen drága a merevlemez, hát akkor úgy kell csinálni, hogy ne kelljen nagyobb merevlemez - felesleges dolgok törlése.

(#50) stranger28 válasza raziel01 (#49) üzenetére


stranger28
addikt

Azoknak számítógépet sem adnék eleve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.