Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

"Think üzletágban a jól csengő márkanévre építve"

Az vagy csak egy elírt Thinkpad lesz, vagy a hír ezen részének nincs értelme.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) Youri válasza .mf (#1) üzenetére


Youri
veterán

Nem csak Thinkpad létezik Think névvel

RTX ON

(#3) mallee válasza .mf (#1) üzenetére


mallee
tag

ThinkCentre is van. Lehet van más "Think" márka is, amiről nem tudok, de könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy ezek után több "Think" előtaggal rendelkező brandet csinál a Lenovo.

(#4) Youri válasza mallee (#3) üzenetére


Youri
veterán

Meg Thinkserver, meg Thinktab

RTX ON

(#5) Ringman válasza mallee (#3) üzenetére


Ringman
nagyúr

thinkstation - workstation
thinkvision - monitor

(#6) dajkopali válasza .mf (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

némileg igazad van, de a lényeg szerintem itt egy roppant fontos koncepcionális döntés: a Think - mivel így hívják az új üzletágat - önállóvá, a tömegtermékeket felügyelő Lenovótól elválasztottá válik
a másik meg az, hogy valójában senki sem látja, hogy az igen szisztematikusan építkező cégnél vajon mi van a boszorkánykonyhában
Rudi kollégám a PH!-tól azt sejti, hogy könnyen lehetséges egy, a Samsung robbantásához hasonló dobbantás

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) mallee válasza dajkopali (#6) üzenetére


mallee
tag

Rudi kollégám a PH!-tól azt sejti, hogy könnyen lehetséges egy, a Samsung robbantásához hasonló dobbantás

Ezt kifejtenéd? :)

(#8) dajkopali válasza mallee (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

ő sem állított semmit, ami tényeken alapulna, csak a korábbi pletykákat vette elő, melyek szerint elképzelhető, hogy a Lenovo nagyon komoly, a piacot megrendítő termékeket tesztel Kínában
ez csak spekuláció, de ha Rudi elgondolkodott rajta, akkor én őt komolyan veszem :)
és amúgy a nagyon aktív vállalatátszervezés - aminek csak a legfontosabb, de messze nem az egyetlen része a kettéosztás - is arra utalhat, hogy erősen készülődnek

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Think ... Think again before buying this.

Remélem nem ez lesz belőle. :)

(#10) .mf válasza Youri (#2) üzenetére


.mf
veterán

Tudom, találkoztam Thinkstation, Thinkserverrel is; de igazán ismert márkanév ezek közül csak a Thinkpad. Maga a "Think" szó önmagában túl generikus lenne.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nagyon helyes, még időben lépnek, mielőtt végleg leamortizálnák a Thinkpad brandet az integráció oltárán.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#12) fordfairlane válasza dajkopali (#8) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem tudom, hogy termékek szintjén mire készülnek, de ha sikerül a szegmentálás, akkor ez a húzás az egyik legprofibb, amit az iparágban láttam. Először felvásárolják a brandet, ezután húzónévként használják, kiterjesztik az olcsóbb modellekre is. Az olcsó modellek sikeresek, az Lenovo csak nő, csak nő. Majd a folyamatot kvázi lezárva ismét szegmentálják, így növelve tovább a jövedelmezőséget.

Egyszerűen zseniális, tanítani kéne.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#13) VaniliásRönk válasza dajkopali (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"a másik meg az, hogy valójában senki sem látja, hogy az igen szisztematikusan építkező cégnél vajon mi van a boszorkánykonyhában"

Micsoda kérdés ez, hát sárkányfű...

Komolyra fordítva, azért ezt nem olyan nehéz kitalálni, ha bevallottan az Apple-lel akarnak konkurálni, akkor egyszerűen megpróbálják profitba fordítani a márkanév értékét. Ez nem olyan hűdehúha amit még soha sem láttunk. Majd meglátjuk van-e még abból a goodwillből amit annó az IBM-től vásároltak. Bármi másra számítani naivitás.

#12 fordfairlane: Nincs ebben semmi zsenialitás, pusztán kapzsiság és hideg számítás, amíg lehetett kihasználták a Thinkpad márkanevet, amikor meg kezd szertefoszlani a mítosz gyorsan előadják, hogy a minőség mennyire fontos nekik... puszta profitmaximalizálás, én a magam részéről inkább megvetem mint csodálom, az ilyen hozzáállás nem viszi előrébb az emberiséget, csak spirálban rohannak mint az anyag egy fekete lyuk akkréciós korongjában.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#14) burgatshow


burgatshow
veterán

FYI:
A Think eredetileg még az IBM-es múltból jön, ugyanis a Think szó az IBM mottója. Erre épült fel anno a hardver/notebook ágazat, amit aztán eladtak a Lenovonak. :)

(#15) Youri válasza burgatshow (#14) üzenetére


Youri
veterán

Thank you Captain

RTX ON

(#16) vinibali


vinibali
őstag

komoly név és minőség volt régen a név mögött, a brandet vagy az egész ágazatát adta el az IBM?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.