Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

A Kürt igyekszik nem túl csúnyákat mondani, hiszen még szeretnének állami megrendelésekből is élni.

Azonban - mint a Hvg is írta - a Kürt értékelése valóban csapnivaló volt, hiszen nem a nap közepére omlott össze a valasztas.hu, hanem sokkal korábban.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) bambano


bambano
titán

csak nekem szúrja a szemem a liferay? mit keres az egy ilyen rendszerben?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) bambano


bambano
titán

azért az a hvg-s cikk is pöpec, az informatikai hozzánemértő szerint az a hibás, aki olyan számokkal tesztelte a portált, amit hivatalosan kapott, és nem az, aki gagyi portált rakott össze.

aki ilyet mond, annak még a harmadik szomszédja is idióta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) joghurt válasza bambano (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Szerintem itt csak a (mérnököktől pláne) elvárható józan eszet hiányolták. Lehetett tudni az előző választás terhelési adatait. Egy terhelési tesztnek nyilván ennek két-három-ötszörösével kellett volna indítania. De mondok mást is: egy terhelési tesztnek figyelnie kellene/kellett volna a skálázódás folyamatát is, és ebből extrapolálni a nagyobb értékekre.

Az meg tényleg humorharold, hogy épp a portálkezelő nem bírja a terhelést, és nem a mögöttes adatszolgáltató vagy üzleti logika fekszik meg.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) bambano válasza joghurt (#4) üzenetére


bambano
titán

"Lehetett tudni az előző választás terhelési adatait.": ezt pontosan kinek is lehetett tudni? szerintem ezt csak a szervert üzemeltetők, vagyis a választási iroda tudhatta. tehát nekik kellett volna a megrendelőbe olyan számokat írni, amilyeneket várnak.

a tesztelő nem tesztelhet ész nélkül, az elvárt teljesítmény mindig költséghatárral jár, nem mondhatják, hogy mi az általatok elvárt teljesítmény tízszeresére teszteltünk, és nem jó, mert akkor a költség is elszáll.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Narasim


Narasim
aktív tag

nemrég tesztelnem kellett egy rendszert a munkahelyem számára. kevesebb, mint a fele működött a tervezett dolgoknak!
ezeket írásba adtam! ennek ellenére a cégem tökéletesfasza100%-osként átvette a rendszert!!! és a legtöbb dolog, amit igényeltünk, a mai napig nincs kész és ez igazából senkit sem érdekel, mert a haveri érdekek ezt kívánták. kifizettünk majd 60 millió forintot. :W
és csodálkoznak ezek a moslékok, hogy mindenki igyekszik adóelkerülni...

ennyit a tesztelésről!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

azt hittem joomla vagy wp volt, lmfao

(#8) Medocsabi válasza Narasim (#6) üzenetére


Medocsabi
addikt

Dolgoztam olyan call centernek/ben ahol nem volt megvásárolva a szoftver liszensz😁😁 kb 40 gépről mentek a hívások úgy,hogy fél óránként Leállt,lejárt liszenszre hivatkozva😁. Ha meg spórolni kellett,kirúgták a takarítókat.Mer'azok kurrvasokat kerestek biztos😁szóval szerintem kb mindenhol ez megy ami nem multi cég.

(#9) pckownz válasza joghurt (#4) üzenetére


pckownz
senior tag

Az a "portalkezelo" is pont annyira birja a terhelest, amennyire minosegi modon van konfiguralva a komplett rendszer.

(#10) borg25 válasza Narasim (#6) üzenetére


borg25
senior tag

Van szerencsém ismerni a másik oldalt is: Mikor megrendelik a funkciók 100%-át, de a projekt lefutása alatt 40%-ot képesek rendesen specifikálni, hogy mégis mi kéne nekik. Aztán ha olyan a szerződés, akkor még módosítani se lehet, hogy csak a 40%-ot végzed el.

Viszont most olvastam egy tanulmányt, hogy 2011-ben az üzleti követelmények felezési ideje 6 hónap volt. (Ez 2000-ben még 3 év, 1980-ban 12év) Szóval ha veszel idealista elképzelést, hogy 6 hónap alatt:
- a cég meg tudja fogalmazni, hogy mit szeretne megcsináltatni: összegyűjti és formába önti az igényeket, az átmegy a pénzügyön, vezetőségen, jogi osztályon mindenkin
- kiírja rá a közbeszerzést, azt nem támadják meg
- projektet a maradék pár hónap alatt lezavarják, úgy hogy beférjenek a 6 hónapba.
Nah a tanulmány szerint ebben az elméleti esetben is, a megvalósult dolgok felére a cégnek már nem lesz szüksége...
Persze azt a közbeszerzést lehet úgy is kiírni, hogy x embernap programozót veszek, de az nem annyira elterjedt.

(#11) zdanee


zdanee
őstag

A kürt kft-t internáltuk, a tulaj anyja egy malomtulajdonos kulák szeretője volt, bevallotta!

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#12) Narasim válasza borg25 (#10) üzenetére


Narasim
aktív tag

én is ismerem a másik oldalt is. elvileg egy tuti, bejáratott, már kész rendszerről van szó, amit mi IS megvettünk. azóta a 40%-on felüli funkciókat már kikapcsoltam a pébe, mert ugye tákolni is nekem kell ha valami baja van.
mindegy. a lényeg, hogy egy trágyatelep az egész. a haver cucca akkor is jó, ha sz@r! az előző banda alatt is ugyanez volt, meg most is.

ide csak a bánatomat jövök elsírni :B

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#13) sutszi válasza bambano (#2) üzenetére


sutszi
veterán

Pontosan mire gondolsz? Biztonsági szempontból?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14) joghurt


joghurt
addikt

LOL, megvan az NVI hivatalos indoklása, powered by Ernst & Young: "A rendelkezésre álló információk alapján a www.valasztas.hu és a kiszolgáló környezet konfigurációs és erőforrás-biztosítási okokból nem bírta a megnövekedett terhelést". Jelentsen ez bármit is.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) Agostino válasza bambano (#2) üzenetére


Agostino
addikt

teljesen bele van szerelmesedve az államapparátus egy része. valaki egyszer kitalálta, aztán azóta sem akarnak variálni vele.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#16) sutszi válasza Agostino (#15) üzenetére


sutszi
veterán

Oké, de most ettől még lehet jó. Továbbra is arra lennék kíváncsi miért rossz?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#17) joghurt válasza Agostino (#15) üzenetére


joghurt
addikt

Ha a beleszeretés anyagi ellenszolgáltatásért történik, azt másképp hívják. ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#18) Ringman


Ringman
nagyúr

(#19) big-J válasza Ringman (#18) üzenetére


big-J
őstag

Aki dolgozik, nem er ra penzt keresni.

(#20) janeszgol


janeszgol
félisten

Előre megmondták? Előre megmondta a főnök is, hogy ez legyen.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#21) Tikakukac


Tikakukac
titán

Most ezen meglepődni ki fog? Ez az alap felállás. Mindig. Mikor már olyan szinten nem adunk a látszatra sem, hogy átadunk egy turisztikai központot víz és áram nélkül, majd rá pár hétre beszakad az alapozás is az épület közepén... ott már bármi belefér. Azon csodálkozom egyáltalán elérhető volt az oldal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) a2d2


a2d2
addikt

Miért nem kértek stressz-tesztet az emagos rendszerüzemeltetőktől? Ők minden black friday-kor jól vizsgáznak :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23) Anaren91


Anaren91
senior tag

Figyelj már te Viktor. Azt ugye vágod hogy a szerverek úgy a szavazás fele körül lehalnak mert nincs elég eroforras.
Csak a felénél?! Jobb lenne ha minél hamarabb... Időbe telik pár százezer szavazatot elcsalni....

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#24) kymera válasza Narasim (#12) üzenetére


kymera
senior tag

Ne sírj , majd mi megsimogatjuk a buksidat :DDD
Komolyra fordítva a szót - nálunk is így megy ez sajnos . Megvesznek egy halom kakit és utána hónapokig tákoljuk. Persze a főnök bá' minket ostoroz a lassú munkáért :W

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.