Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Hát ezt jól elfelejtettem. :O

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2) DJGABI


DJGABI
addikt

Meg jó h 2 kérdés után hagytam a fenébe az egészet

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3) Dealer95 válasza fi:zi'k (#1) üzenetére


Dealer95
őstag

Hát én is :DDD Pedig elkezdtem, a 3-ig jutottam. aztán valahogy elfelejtődött.
Az első 3 válaszom pedig jó is lett, bár ahogy látom voltak bonyolult válaszok, így nem hiszem hogy sok esélyem lett volna mindet helyesen megválaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#4) randras


randras
veterán

Elszúrtam két kérdést, tehát akkor megkapom a PH!-s egérpadot? :D

(#5) ku-cu válasza DJGABI (#2) üzenetére


ku-cu
tag

Azért nem volt ez olyan szörnyű nehéz. A fórumban látott háborgás áradat khm... picit nevetséges.

Egyébként köszönjük a játékot, én élveztem. Az a mobilarenaTV-s kérdés egy kis szerencsét igényelt, így kell kiszórni a potenciális nyertesek ~50%-át. :R

Amúgy ha valakit érdekel a szuperkedvezmény kódom, szívesen átruházom. (Majd, ha megkapjuk.)

(#6) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

A MA tv-s dolgot jól elrejtettétek, mert kb 1 napig kerestem... Na mindegy, a többi jó lett. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7) kcsa


kcsa
veterán

Csatlakoznék az első két hozzászólóhoz. Az USB-s kérdésnél láttam a kérdés összes verzióját kimenni, és itt ment el a kedvem, pedig szoktam játszani. Majd máskor.

(#8) 5381


5381
aktív tag

Ha jól láttam, csak egy válaszom szállt el, viszont, amit tippeltem az bejött :D
Jó játék volt, szerintem nem is volt nehéz, csak oda kellett volna figyelni. A magnókazetták eltűnése óta, nálam elfeledett márka a TDK(szórakoztató elektronikában), most viszont baromi jó termékeit ismerhettem meg. :C

(#9) zsirfecske válasza Sub-ZeRo (#6) üzenetére


zsirfecske
addikt

2 napig kerestem és nem lett meg, ez színtiszta g**izés volt, bocs. spéci google keresésekkel esélytelen volt, mert a kapcsolódó cikkeknél a tdk nyereményjáték link mindenhol bekavart. fb-on hiába néztem szemmel, keresni meg ott se lehet értelmesen. a matv adások kétharmadát láttam, nyilván nem fogom emiatt végignézni a maradék harmadot. maradt volna a szerencse, ki is buktam.

szóval kár hogy nálam annyit értetek el ezzel hogy legközelebb nem lesz kedvem ennyi időt áldozni a nyereményjátékokra :(

szerk.: ja és a nyávogás miatt elfogadni a losslesst a FELBONTÁSOS kérdésre? az év vicce, tömörítés lehet veszteségmentes, felbontás az konkrétan a 16 bit, a 44,1 khz meg a mintavételezés, drága szakértők.

[ Szerkesztve ]

(#10) ggeleven


ggeleven
őstag

Nem kapunk egy listát a helyesen válaszolókból, mint legutóbb? :))

Vagy csak nem vettem észre? :F

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#11) DRB


DRB
senior tag

Én csak azt nem vágom, hogy lobbizás ide lobbizás oda, hogy lehet a lossless felbontás? Ez egy tömörítési eljárás, semmilyen konkrétumot nem tartalmaz a hang a felbontásával, vagy minőségével kapcsolatban. Másképp fogalmazva egy nyers audió állományt, aminek a felbontása mondjuk 8 bit, ugyan úgy lehet lossless módszerrel tömöríteni mint egy 24 bitest. A lossless kizárólag annyit jelent, hogy visszanyerhető a tömörítés előtti állapot(amennyiben szükség van rá), nincs semmilyen veszteség(mint pl. rar, vagy 7zip stb).
Ezzel az erővel helikoptert is lehetne a helyes választ, vagy bármi, amit beteszünk a lehetőségek közé.

[ Szerkesztve ]

(#12) joey04 válasza ggeleven (#10) üzenetére


joey04
titán

A sorsolásban részt vevők, valamint a nyertesek listáját ezen az oldalon fogjuk közzétenni, várhatóan a játék lezárását követő 2-3 napon belül.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Fenébe, nem emlékszem, hogy a 6. kérdésre mit nyomtam. :( A többi jó, de nincs/nem lesz helyes megfejtők lista?
Szerencsére eszembe nem jutott beleolvasni a kapcsolódó fórumba, de gondolom ment az okoskodás ezerrel. :D

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#14) Kyller


Kyller
senior tag

Én a 6. kérdésre a sound cube-ot nyomtam. Ha megnézzük annak is van egy aktív mélynyomója a hátlapján: Sound Cube hátlap

Vagy rosszul gondolom, hogy ez egy aktív subwoofer? :O :U

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#15) zsigus


zsigus
őstag

Basszus, mind jó volt (pedig néha csak tippeltem) az elején, erre megfeledkeztem a nyereményjátékról, és az utolsó 3 kérdést nem töltöttem ki. :(((

No mindegy, majd legközelebb... Sok szerencsét mindenkinek, és gratulálok a majdani nyerteseknek.

(#16) ggeleven válasza joey04 (#12) üzenetére


ggeleven
őstag

Jogos! :K

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#17) sanykaraj


sanykaraj
csendes tag

Én nem játszottam végig de szerintem jó volt. Rengeteg guugluizás sok telefon egy csomó mi van? hogy? de nekem tetszett :C .

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#18) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Én az utolsó bekezdésre térnék ki. A játék tényleg jó volt arra, hogy megismerje valaki a termékpalettát. Én pl gyakorlatilag marginálisan foglalkozom ezekkel a hangkibocsátó eszközökkel, de ez alatt a hét alatt tényleg a LoR termékpalettát megismertem, tehát marketing nálam fullra működött... Nem mellesleg tudásban is gyarapodtam mert olyan oldalakon olvastam a hangszórók felépítéséről, amelyekre önszántamból nem tévedtem volna, de most már nem bánom, így azt mondom, ha nyerek, ha nem, megérte játszani.

[ Szerkesztve ]

(#19) krizmo_


krizmo_
addikt

Üdv!

Jó összeállítás, biztos nem volt kevés idő ezt összerakni....
Az biztos, hogy nem volt könnyű, de megoldhatatlan sem.
Kitartóan kellett keresni, utánaolvasni dolgoknak....
Aki benne van a kalapban az megérdemli, mert ez nem volt egyszerű nyereményjáték.:)

(#20) Bocha válasza Kyller (#14) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Sajnos rosszul gondolod, a hátul lévő ott nem egy aktív mélynyomó, hanem egy pont ugyanolyan 5,25 hüvelykes hangszóró, mint az elöl lévő.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#21) Bocha válasza DRB (#11) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Teljesen igazad van, de akkor tényleg olyan sok volt az elégedetlenkedő, hogy nem láttam más utat. Most pedig már nem fogom visszacsinálni, mert az még rosszabb lenne. A kritikát inkább a negatív hullámokat az indokoltnál nagyobb mértékben indító fórumtársak felé fogalmazd meg, hogy legközelebb ne legyen ilyen; gondolhatod, hogy nem jókedvemből döntöttem úgy, hogy egy kvázi rossz választ is elfogadunk.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#22) Lavar


Lavar
aktív tag

Jó játék volt, köszönjük!

10 helyes válasz, a 4-et sajnos benéztem. :(

(#23) DRB válasza Bocha (#21) üzenetére


DRB
senior tag

Értem. Természetesen valamilyen megoldást kellett találni, ez is egy megoldás és még mindig jobb mint hallgatni heteken keresztül a siránkozást. Igazából nem tudom ki vagy kik voltak akik ezt kierőszakolták, valójában nem is érdekel(értsd: nem kívánok vitatkozni olyanokkal akiknek nyilvánvalóan fogalmuk sincs az adott témáról). Illetve még azt továbbra sem értem, hogy ezt menet közben, hogy hisztizhettek ki maguknak azok, akik a lossless-t jelölték be, nyilván azért mert azt gondolták az a jó válasz, honnan tudták, hogy az még sem az a jó válasz? Ha előre tudták, hogy nem az a jó, akkor miért nem javították a válaszukat át a jóra, ahelyett hogy hisztiznek? Itt valami ellentmondás van, szerintem. :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#24) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

9 helyes válasz, 2-t benéztem. :DDD Grat. a kalaposoknak és köszönöm a játékot, remélem hamar jön a következő. :)

(#25) DRB válasza DRB (#23) üzenetére


DRB
senior tag

Ja, még annyit hozzátennék, a félreértések elkerülése végett, hogy én nem szeretném ha utólag mégse fogadnák el a hibás választ, szó nincs ilyesmiről, csak szimplán kíváncsi vagyok hogy is volt ez. Vagy the truth is out there? :DDD

(#26) zsirfecske válasza Bocha (#21) üzenetére


zsirfecske
addikt

ez egy vicc.

(#27) G.Peter válasza Bocha (#21) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Már ne haragudj, de ez így hülyeség. Ilyen alapon akkor ha mások egy másik kérdésre adtak rossz választ, azt is fogadjátok el. Ez így igazságtalan, hogy egyesek hibázhattak egyet, mások meg nem.
A fórumban rinyálókat meg 1 hónap tiltással jobb belátásra lehet bírni.

(Mindezt úgy írom, hogy nem játszottam, tehát engem nem érint ez az egész. Csak nem szeretem a kettős mércét.)

(#28) krizmo_ válasza DRB (#25) üzenetére


krizmo_
addikt

Most már szerintem ne változtassanak ezen, én pl. azért jelöltem be a lossless-t, mert azt gondoltam ez a válsz lehetőség: 16 bit, 44,1 kHz beugratós mert, ebben a cikkeben 16 bit, 44 kHz szerepel.

Szerk.:
Szóval a fent említett cikk alapján, annyira mégsem igazságtalan, ha 2 válasz lehetőség van....

[ Szerkesztve ]

(#29) DRB válasza krizmo_ (#28) üzenetére


DRB
senior tag

És az hol szerepel a cikkben, hogy lossless „felbontás”? Még mindig közelebb áll a 16 bit 44 kHz a 16 bit 44.1 kHz-hez, mint a lossless kódolás. Nem írták oda a tizedesjegyet(véletlen vagy szándékosan azt nem tudom), de lossless-hez viszont odaírták, hogy kódolás, te meg kikövetkezteted mindezekből, hogy helikopter, ezt hogy is? Valójában a lossless nem is áll sehogy a 16 bit(vagy akármennyi) felbontáshoz, mert köze nincs hozzá, kb. olyan ez a viszony mintha megkérdeznéd hány óra van és azt a választ kapnád, hogy július.

Ja, és egy szóval sem írtam, hogy változtassanak bármit is, legyen elfogadva a nem kvázi hibás, hanem ténylegesen totál hibás válasz is. Az, hogy ez igazságos azt nem mondanám, inkább nevezzük valami gesztusnak, nagylelkűségnek, vagy mitom én minek.

[ Szerkesztve ]

(#30) krizmo_ válasza DRB (#29) üzenetére


krizmo_
addikt

Jesszusom ember, ne szívd már így fel magad.....nem függ ettől az életed....
Mentem a tömeg után, akik elbizonytalanítottak....
Amúgy, meg Bocha írta, hogy elfogadják, mert meggyőzte a tömeg....Ezek után már hiába mondod a magadét....akkor kellett volna jobban érvelni, amikor a szervezőket meggyőzték a többiek....ennyi....

Nem értek ezekhez a dolgokhoz annyira, így nem is volt nehéz elbizonytalanítani....nem értem miért kell így neki állni a másiknak, ahogy teszed....

[ Szerkesztve ]

(#31) kcsa válasza DRB (#29) üzenetére


kcsa
veterán

Nem mondom hogy nincs igazad, de:

"Kleer is a technology provider that delivers high-quality wireless audio through a robust, low power consumption 2.4 GHz radio link. Unlike Bluetooth™, Kleer’s patented architecture delivers lossless CD-quality digital stereo audio, while achieving extended battery life over a comparable Bluetooth™ solution."

Értem én hogy CD Quality, de lossless is elég szépen ott szerepel.

(mondom ezt úgy, hogy nem játszottam).

(#32) blackmajesty


blackmajesty
aktív tag

Hát ezt nem hiszem el. Ha a nem nézek be a játék fórumába eszembe nem jutott volna a 2-es kérdésen tovább agyalni, és akkor hibátlan lettem volna, de így valamiért megváltoztattam a jót rosszra...
Tanulság, mindig az első válasz a jó. :)
Azért jó volt a játék, köszönjük!

(#33) joey04 válasza blackmajesty (#32) üzenetére


joey04
titán

Én meg pont annak köszönhetem, hogy megtaláltam rá a választ. Konkrétan ez a hozzászólás segített (Egy normálisabb hangfalban nem biztos hogy ugyanabból az anyagból van a pille, mint a membrán...), mert valahogy ebből tudtam úgy kombinálni a keresést, hogy kidobta azt a részt a tdk fb oldalról, ahol az egyértelmű válasz volt, tehát Szövött karbonból készülő membrán és pille.

hm 166 kalapos.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) zsirfecske válasza kcsa (#31) üzenetére


zsirfecske
addikt

én játszottam, de inkább csak a nyerés esélyéért és a játékélményért szántam rá nem kevés időt. ilyenkor pedig utólag rossz érzés bármi hasonló bénázás.

amúgy az idézeted semmit nem igazol, csak azt hogy ha felületesen olvasod a kulcsmondatot, akkor is simán jelölheted a rossz választ. és ez a kérdés éppen ezért volt jó és nehezebb mint az átlag, itt gondolkodni is kellett az olvasás mellett. az MA!TV-s kérdés meg pont ezért volt gáz, személy szerint nem tudtam 20 percnél többet rászánni egyetlen kérdésre, ezért nem is lett meg és buktam is az esélyt.

szóval a nyereményjáték jó is lehetett volna, sok mindent megtudtam a LoR cuccokról, élveztem is, egészen a fent említett bosszantó kérdésig és az utólagos puhaság béna megmagyarázásáig.

(#35) DRB válasza krizmo_ (#30) üzenetére


DRB
senior tag

Leírtam a tényeket, azt is hogy miért követtél el logikai bukfencet, illetve azt is, hogy nem szeretném ha mégiscsak a valóban jó válasz lenne elfogadva, ha már így lett, hogy egy rossz válasz is jó, maradjon is így. Ebből megint kikövetkeztettél valamit ami nincs is ott. :D

(#31) kcsa: Az idézetedből még annyi sem következik, mint a cikkből amit krizmo_ fórumtárs belinkelt. Az idézetedben az is szerepel, hogy Bluetoot meg stereo, digitál, stb, akkor azok is lehetnek jó válaszok? Hiszen mindnek, szegről végről, van valami köze a minőséghez, pl. a Bluetooth ott is volt a válaszlehetőségek között. Könyörgöm, ez egy szakmai fórum akar lenni, vagy mi szösz, aki nem ért valamihez, az járjon utána, ha a nem értése miatt elnéz valamit, vagy esetleg félre tudták vezetni, az legyen az ő problémája. Sőt ha elírnak valamit valahol, aki ért hozzá az tudja, hogy elírták, aki nem ért hozzá de utánajár annak is lejön, hogy valamit elírtak, vagy netán meg akarják vezetni. De mindezektől függetlenül, és már leírtam vagy 3x, hogy nem azért írtam le ezeket, hogy változtassák meg a döntést, hanem csak kíváncsi voltam mi vezetett a döntéshez, mert van némi ellentmondás a dologban. És láttam mikor jelezték a két válasz elfogadását, azért nem írtam ellene, mert nem vagyok ellene, főleg nem utólag(függetlenül attól, hogy minek tartom), pont.

[ Szerkesztve ]

(#36) kcsa válasza DRB (#35) üzenetére


kcsa
veterán

A feszültséget máshol vezesd le :)

(#37) DRB válasza kcsa (#36) üzenetére


DRB
senior tag

Ez most komoly, ez volt az érdemi válaszod? Valamit te is nagyon benéztél abban amit leírtam. :DDD

(#38) kcsa válasza DRB (#37) üzenetére


kcsa
veterán

Előző hozzászólásom azzal kezdtem hogy alapvetően egyetértek veled :) Ez nem elég? :D Csak kicsit túlparázod ezt a témát, főleg látva a helyesen válaszolók létszámát (még így is, hogy elfogadták azt is helyesnek).

Bocha: arra van mód, hogy mondj egy számot hogy ha nem fogadjátok el a losslesst helyesnek, hány helyes válaszoló lenne? :)

(#39) krizmo_ válasza kcsa (#38) üzenetére


krizmo_
addikt

Ha nincs odaírva, hogy több megoldás lehetséges, akkor 16 bit 44,1 kHz jelölöm meg.
Nem tarom kizártnak, hogy csak azok között lesz sorsolás, akik ezt jelölték meg.......csak megnyugtatásképp ment a kalapba a többi....

(#40) B1T3 válasza krizmo_ (#39) üzenetére


B1T3
addikt

Nem szokás errefelé ilyet csinálni. :)

Egyébként teljes mértékben igazat adok DRB-nek. És nekem is direkt tetszett a kérdés, mert picit gondolkodni is kellett hozzá, nem csak elégedetten rákattintani az egyik válaszlehetőségre, miután megtaláltuk azt a google segítségével.

(#34) zsirfecske
Az MA!TV-s kérdés volt az egyik legegyszerűbb. Pár kattintás volt kideríteni, még csak bele sem kellett nézni a videóba, hiszen alatta írták, mi fordult elő az adásban, aztán „ráguglizva” kapásból volt 1000 kép a 2 gomb ábrázoásával…

(#41) BDave


BDave
őstag

"Egyetlen egy ember jelölte be az első opciót, mely szerint így fért rá a legnagyobb TDK Life on Record márkajelzés"
Nem gondoltam volna, hogy majd lesz olyan, aki azt jelöli be! :D

(#42) DRB válasza kcsa (#38) üzenetére


DRB
senior tag

Azt írtad, hogy „Nem mondom, hogy nincs igazad, de...”, ez annyira azért nem az egyetértés jele, de legyen, ezután mégis ellentmondtál(kvázi), erre feltettem egy(talán költői) kérdést, mire kikövetkeztetted, hogy dühös(feszült) vagyok. :DDD krizmo_ fórumtárs is ezt nézte be, sőt valójában el se olvasta mit írtam, és ahogy nézem te is szelektálsz rendesen a mondatok között. :DDD Ilyen logikával tényleg jó a lossless is. De igazából mindegy, nem tőletek vártam/várom a választ, mondjuk részben megkaptam, egy részben még nem.

(#43) krizmo_ válasza DRB (#42) üzenetére


krizmo_
addikt

Szállj már le rólam, nem kell minden hozzászólásodban megemlítened..... ezzel is azt bizonyítod mennyire felzaklatott dolog..... Ok otthon vagy a témában én nem, elismertem, mit kell ezen ennyit lovagolni, nincs jobb dolgod?..... :U Ahogy látom, nem igazán........

(#44) kcsa válasza DRB (#42) üzenetére


kcsa
veterán

Tök jól elvitatkozunk :D Az előző hsz-ed alapján is lejött hogy kicsit sértettnek érzed magad mert elfogadják, pedig TE jól tudtad :) Abszolút no offense, jövök egy sörrel meg minden, de nekem ez jött le :)

:R

(#45) B1T3 válasza kcsa (#44) üzenetére


B1T3
addikt

Amint láttad, racionális érveket sorakoztatott fel az állítása mellett, innentől kezdve nem hisztizik, csak jogosan megmagyarázta a másik válasz elfogadásának tulajdonképpeni indokolatlanságát.

(#46) DRB válasza kcsa (#44) üzenetére


DRB
senior tag

Pedig legalább háromszor leírtam, hogy nem azt akarom elérni, hogy visszavonják a döntést, lehet négyszer is, nem olvasok vissza emiatt, csak szeretem volna kideríteni mivel győzték meg a házigazdákat(jó lehet ez még valamire nekem is :DDD).

(#43) krizmo_: Rendben, akkor konkrétan leírom: Semmi bajom nincs azzal, hogy nem értesz hozzá, azzal sem, hogy a lossless-t jelölted be, egy nyilvánvalóan rossz logika alapján, mégis elfogadták jónak a válaszod, csak is kizárólag azért említettelek meg kcsa fórumtársnak intézett hozzászólásomban, mert te sem olvastad el a hozzászólásom rendesen és így válaszolsz, vonsz le következtetéseket, alkotsz véleményt valakiről. Már ne haragudj, annyi fáradságot nem veszel, hogy a vitapartnered mondandóját elolvasod, értelmezed, vagy ha ez nem megy rákérdezzél, hogy mire gondolt, mert nem világos, hanem rögtön „beszólsz”(nem volt durva!!, sőt talán még beszólásnak is túlzás nevezni), holott nem is eset neked a másik. Na ez a bajom, és mielőtt bármit is mondasz erre, nem vagyok dühös, nem haragszom rád semmiért, csak szeretném ha rendesen elolvasnád amit odaírok, semmi több, ez szerintem a minimum alapja egy vitának. Ha netán megbántottak a tények leírásával, ne haragudj, meghívlak egy sörre, meg kcsa-t is visszahívom ha már Ő is meghívna rá, csak hogy világos legyen, nem veszekedés részemről ez az egész, hanem vita. Jobb is lenne egy bambi mellett ezt megvitatni, mint ebben a rohadt meleg szobában gondolatátvitelre rábírni a billentyűt, több de inkább kevesebb(ahogy látom) sikerrel. :D

[ Szerkesztve ]

(#47) zsirfecske válasza B1T3 (#40) üzenetére


zsirfecske
addikt

hehe, én bizony nem találtam meg a videót sehogy, onnan azért ment volna. még neki is írtam pm-et miután láttam hogy mégis megtalálta (de gondolom fúj ez szabálytalan és pokolra is kerülök miatta). pedig a végére már ennyire idegesített és azért csináltam (amúgy nem kaptam választ, ő egy szabályos résztvevő volt :)) ). najó hagyjuk, maradjon rossz emlék és annyi, már így is bőven túlpörögtük.

[ Szerkesztve ]

(#48) sutszi válasza DRB (#29) üzenetére


sutszi
veterán

Te vagy nagyon vakhülye vagy, vagy agyadra ment a meleg.

Melyik matekórán láttad, hogy 44 = 44,1 el? Persze könnyelműen elsiklasz egy ilyen pontatlanság mellett(mert neked pont így jó), de a "kódolás" meg a "felbontás" szavakon meg tudsz lovagolni. :C :U

Csak mellesleg mondom, a Bocha által linkelt megoldásban egyáltalán nem szerepel a felbontás szó. Ennyit a szavakról...Ülj le egyes.
Engem nem érdekel mekkora audiofil szakértő vagy...Egy játékban, ami kvázi információ keresésről szól nem jelent semmit.

Már nem először játszom itt játékban. Ha emlékeznél korábbi játékokra, akkor tudnád, hogy szándékosan elég genyó kérdések voltak feltéve, amik a szándékos pontatlansággal próbálták megtéveszteni és összezavarni a játékosokat. (Nem mondom, hogy minden kérdés de volt már rá példa) Ezt úgy nevezik szépen, hogy furfangos kérdések voltak. Érted?!

Tudod miért fogadta el Bocha mégis a rossz megoldást? Valószínűleg azért mert ő is látta azt amit te nem.: Ha pontosan van valami megfogalmazva akkor abba nem lehet belekötni, de ez nem volt! Ennyi múlik 0,1 -en.

Szóval lehet itt ugrálni, mekkora hozzáértő vagy, de ezt kb nulla alá küldted most az én szememben( és talán mások szemében is) mert emberként meg úgy viselkedsz mint egy pökhendi tulok.

Igen a rosszat jelöltem meg egyébként. Pont a fentiekben leírtak miatt...Na bumm. Miért fáj neked, hogy 20-30- vagy 50 emberrel több van a kalapban. Ennyire kell ez a szutyok nyeremény, hogy képes vagy megölni a játékélményt.
Költő kérdés: Hová süllyednek az emberek?!

Ha nagyon rosszindulatú lennék akkor lenne egy javaslatom mire költsd az árát a nyereményednek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#49) DRB válasza sutszi (#48) üzenetére


DRB
senior tag

Aki ugrál, vagy agyára ment a meleg, az kizárólag te vagy. Hol írtam, hogy 44 = 44.1? Hol írtam, hogy fáj, hogy azok is kalapba kerültek akik a losslesst jelölték be?
Furfangos kérdések? Hát furfangosak ugyan nem voltak, viszont nehezek, vagy nehezen értelmezhetők igen. Jahh, hogy te nem tudtad értelmezni az ominózus kérdést és/vagy nem tudod mit jelent a felbontás, értem, semmi baj, csak akkor ne vau, komám mert nincs értelme. Gondlom az én soraim is „furfangosak” voltak, ezért nem sikerült értelmezni, sorry, majd legközelebb szótagolva írok, hogy megértsd(bár nem fűzők hozzá vérmes reményeket). :D
Egyébként nem vagyok szakértő a témában(bár a szakmám részben kapcsolódik a digitális hangtechnikához), ennek ellenére képes vagyok értelmezni egy egyszerű mondatot(már csak azért is, mert ez nagyon nem hozzáértés kérdése), vagy ha számomra ismeretlen fogalmak vannak a mondatban(jelenesetben kérdésben), akkor veszem a fáradságot és utána nézek mit is jelent, annak érdekében, hogy egyáltalán értelmezni tudjam mit is kérdeztek, veled ellentéteben. Persze tudom, kényelmesebb hőbörögni mint gondolkozni.

a "kódolás" meg a "felbontás" szavakon meg tudsz lovagolni.
Jaja, pont ez volt a két kulcseleme a vitának, ez volt a lényeg, de ne zavarjon. Pont az volt a probléma, hogy sokan nem tudják, hogy ezek a fogalmak mit jelentenek, ahogy látom te sem. De nincs ezzel semmi baj, mindenhez nem érthet az ember. Viszont ha nem értesz valamihez, de a fáradtságot sem veszed, hogy utána néz a dolognak, akkor ne hőbörögjél már ha nem jön be a tipped.

Ezek után aki itt elásta magát az te vagy, nulla tudással, nulla logikával „anyázol, ehhez értesz, gratulálok.

Ja, majd elfelejtettem: Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy ha a TDK LoR nyereményjátékban netán nyerek(és te meg nem), akkor neked adom, bármelyik nyeremény legyen is az, ingyen természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#50) sutszi válasza DRB (#49) üzenetére


sutszi
veterán

Biztos nekem ment agyamra a meleg...amikor te álltál itt neki nem éppen normális stílusban alázgatni...aha.

Hol írtad? Nézd meg a játék válaszlehetőségeit. Ott 44,1 szerepel. A TDK és sok más oldalon ahol a KLEER-ről van szó 44 van. Joggal lehet feltételezni, a matematika jelenlegi állása szerint, hogy a kettő nem ugyanaz. Esetleg neked nem sikerült értelmezni valamit, ezért sem vetted észre a fenti ellentétet.
Így miért gondoljam, hogy ez jó?! Pont a korábbi játékokban volt ilyen, hogy egyes kérdések válaszai között igen apró eltérés volt...ez volt benne a furfang. Nem a kérdés megértése.

Engem nem érdekel sem a felbontás, sem más egyéb. És mást sem. Az a probléma, hogy rosszul volt megadva a jó megoldás. Fel lett téve egy kérdés, aminek a jó válasza pontatlanul lett megadva. Vagyis az innentől kezdve nem jó a válasz.
Ezt ennél egyszerűbben nem tudom és nem is akarom leírni.

Mint mondtam ez egy információ kereső játék volt. Nem kellett hozzá semmiféle hangtechnikában alaptudás. Jó, hogy nem azt mondod, csak hangtechnikában jártas emberek játszhatnak...ember... :U

Egyébként nem anyáztam...valamit nem sikerült biztos helyesen elolvasnod.

Ja, és kösz de nem vagyok rászorulva a szánalmas felajánlásodra. Mert nekem tényleg nem a nyeremény fontos, hanem a játék.

Külön köszönöm a kedves privátot...abszolút jól tudsz bemutatkozni.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.