Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Pedig erre nagy szükség lett volna. Az nem megy, hogy pl. bizzunk mindent az okostelefonra, azon menjen az élet, azzal intézzünk mindent, de közbe meg a legális programok is jobban kémkednek a felhasználóik után mint korábban az illegális kémprogramok. És persze emiatt is egy biztonság szempontjából egy elég gyengécske dolog legyen az okostelefon. Előbb-utóbb majd leesik a többségnek is, hogy ez nincs rendben és hiba volt ezt hagyni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) #56573440 válasza gabor7th (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

"de közbe meg a legális programok is jobban kémkednek a felhasználóik után mint korábban az illegális kémprogramok."

Erre valami forrás pls? Én pont azt látom, hogy régen -4.akármi droid évekkel ezelőtt- egy nyomorék qr kód olvasó telepítésekor a vércsoportomat is akarta (telefonkönyv, üzenetek, gps, etc), addig most amik a telefonomon vannak teljesen korrekt dolgokat kérnek. Ennyire itt nem látom sötétnek a képet.

Viszont azért a hír témája jelentősen súlyosabb a telefonos appoknál, az isp nem csak a böngészésedet látja, hanem mindent össze is tud kötni névvel, személyes adatokkal, bankszámlával, lakcímmel, mindennel amit megadtál amikor szerződést kötöttél. Azért az már meleg pite, nem a fingóapp kémkedése a telefonkönyvedben...

[ Szerkesztve ]

(#3) tomazin válasza #56573440 (#2) üzenetére


tomazin
veterán

Példaképpen:
Miért van szüksége a hearthstone nevű kártyajátéknak a:
kontaktlistámra
helyadatomra

egy nyomorék qr kód olvasó telepítésekor
másik nagyon jó példa. mol bubi alkalmazáshoz azért nem raktam fel azt a qr kód olvasót, amit ő szeretne, mert a "vércsoportomhoz" is hozzáférést kér.

Azért az már meleg pite, nem a fingóapp kémkedése a telefonkönyvedben...

nem nagy was ist das már ahhoz a datához hozzákötni téged, mint entitást. elég egy megrendelési email és ott van minden adatod. félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy nem rettentően gáz, hogy az internetszolgáltatód eladja az adataidat a beleegyezésed nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#4) gabor7th válasza #56573440 (#2) üzenetére


gabor7th
addikt

Csak olvasd el mikhez szeretnének hozzáférni. Elég megnézni az alkalmazás boltokat.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) vimes


vimes
senior tag

Az igen :C gratulálok nekik :W

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Ezt az amcsik csak úgy tök simán lenyelik? :F

A magánélet védelme már évek óta smafu mindenütt, nem jó ez az irány, nagyon nem! Ki szereti a valagában érezni az állama orrát?: úgy néz ki, sokan, vagy sokakat nem zavar eléggé. :F

Persze aki akar, védekezhet valamennyire, Androidra is van pl. Orfox Orbot-tal.

blackrulz: Engem legjobban az zavar, hogy kormányok lenyúlhatják az egészet, aztán ennek alapján eldönthetik pl., kit alkalmaznak, kit nem, kivel üzletelnek, kivel nem, kit neveznek ki / léptetnek elő, és kit nem. Itt Magyarországon úgy el tudom képzelni, hogy lenyúlják a szolgáltatók adatbázisait maguknak pártpolitikai közérdekből, a terrorizmus elleni harc jegyében!

[ Szerkesztve ]

(#7) #56573440 válasza tomazin (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

Van alternatíva, akár azt is teheted hogy cancel és élsz nélküle :DDD Játékokban nem vagyok jó, telefonon nem csinálok ilyesmit.

"nem nagy was ist das már ahhoz a datához hozzákötni téged, mint entitást. elég egy megrendelési email és ott van minden adatod."

Iiiiigen, csak amíg ez a telefonos app mondjuk nincs minden háztartásban, addig az isp-k meg jóformán de, tehát sokkal több ember jelentősen több dolgát tudják eladni. Ha tényleg megcsinálják hogy önkéntes legyen, és kifejezett hozzájárulás kell hozzá, akkor sem vagyok biztos hogy ezt később mondjuk nem változtatják meg az új belépők, szolgáltató váltók fele alap csomagnak ezt a felállást...

Engem nem a reklám zavar, mert nem gond, ha nem tampon hirdetéseket tol az arcomba a yt vagy bármi más hanem it cuccokat, de személyes adatokat annak adok meg akinek én akarom, és az ott is maradjon. Majd ha gulyásné marketing holding zrt-nek szeretném a telefonszámomat, bankszámlaszámomat címemet és nevemet megadni, akkor majd megadom. Így is többen hívják a mobilomat olyan cégektől akikről nem is hallottam, soha nem adtam meg semmit, és arra se tudnak válaszolni hogy honnan van meg.

gabor: tehát nincs. köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#8) pamutbojt


pamutbojt
csendes tag

A https elterjedésével ezt a hajukra kenhetik, nem?
Emiatt kicsit furcsa is, hogy ennyire kicsi előnyért ekkora negatív viszhangot bevállalnak. Vagy pont ez jelezné, hogy nem is olyan kicsi az előny?

(#9) gabor7th válasza #56573440 (#7) üzenetére


gabor7th
addikt

Szuperkönnyű utánnanézni. Miért nekem kell ezt megtenni.

http://www.origo.hu/techbazis/20151105-google-android-alkalmazas-sokat-kemkedik-ios-app-apple-kuttas-megfigyeles-lekovetes.html

Friss, de nem magyar:

http://www.abc.net.au/news/2017-03-08/ways-your-technology-is-already-spying-on-you/8334960

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#10) xmaas válasza Fred23 (#6) üzenetére


xmaas
őstag

Itt nem is az allam a nagy problema mert mondjuk hatosagoknak legyen joguk belenezni buncselekmeny eseteben az adatokba na de ezeket barki megveheti az a hatalmas problema barki akinek van penze megkapja az adatokat aztan csak a "szerencsen" mulik hogy mire hasznaljak fel

. Plane annak fenyeben hogy meg fizetunk is a szolgaltatasert hogy " behuzzak a kanocot a lakasodban ",ennyi erovel kis tulzasal a kozutkezelo is figyeljen minket, az Eon meg a tobbi szolgaltato azok is "kanocot" huznak be es hozzaferest adnak egy halozathoz.

Szoval ja maganszfera olyan modon le van pipalva hogy csak na

(#11) Snoop-y válasza gabor7th (#9) üzenetére


Snoop-y
veterán

Inkabb a -ba -be -ban -ben kulonbsegre guglizzal mar ra egyszer please.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#12) #56573440 válasza gabor7th (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

És ezek hol támasztják alá hogy

"de közbe meg a legális programok is jobban kémkednek a felhasználóik után mint korábban az illegális kémprogramok."

Főleg hogy az origó "hír" pont semmit nem mond, leírták hogy történik valami amihez fingunk nincs, és sokan töltenek le olyat ami csinál valamit. Kifejezetten szakmai cucc. Ahogy az abc-s izé is. Tényleg érdekel hogy egy telefonos app miként durvább napjainkban mint egy régebbi spyware.

[ Szerkesztve ]

(#13) Fred23 válasza xmaas (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Persze, legyen joguk konkrét bűncselekmények gyanúja esetén lekérdezni egy-egy adatot, de ne mazsolázgatás legyen a teljes adatbázisból éjjel-nappal, és különösen nem akár finoman, szóban kiadott megrendelésekre! Attól tartok, ha van adatbázis, akkor nem korlátozható a mazsolázgatás; viszont könnyű ráfogni nemzetbiztonsági érdekekre azt, hogy legyenek ilyen lenyúlható adatbázisok, és hogy ezzel összességében a társadalom érdekét szolgáják.

Közintézményekben sok szegényebb országban megy a "besúgás" ezerrel, megy az igazodás a kormányzati elképzelésekhez, amiket nem is lehet kritizálni. Hirdetést se lehet úgy feladni, hogy valaki meg ne nézné, milyen médiát választottál erre a célra! Fura, de szerintem jobb lenne összességében, ha nem lennének ilyen adható és vehető adatbázisok egyáltalán.

(#14) gabor7th válasza #56573440 (#12) üzenetére


gabor7th
addikt

Már írt más is példát, de például jogosultságot kérnek SMS olvasáshoz, futó alkalmazások lekérése, például a kapcsolati lista és a hívásnapló olvasása is, Internetes könyvjelzők és előzmények olvasása, Futó alkalmazások lekérése, Naptári események hozzáadása vagy módosítása, e-mailek küldése a vendégeknek a tulajdonosok tudomása nélkül, Pontos (GPS- és hálózatalapú) tartózkodási hely, SMS küldése (ez pénzbe kerülhet) Egyes alkalmazások használhatják eszközöd mikrofonját. A mikrofonhoz való hozzáférés magában foglalhatja hanganyagok rögzítését is. Lehetővé teszi, hogy némely alkalmazás hozzáférjen a hordható érzékelők – például a pulzusmérő – által mért adatokhoz. Az alkalmazás rendszeresen adatokat kaphat a fizikai aktivitásod szintjével kapcsolatban. Egyes alkalmazások hozzáférhetnek eszközöd azonosítójához, telefonszámához, a téged hívó fél telefonszámához, és meg tudják határozni, hogy éppen telefonálsz-e. Az eszközazonosítóhoz és hívási információkhoz való hozzáférés révén az alkalmazás a telefon állapotát és azonosítóját is elolvashatja. Közösségi falad olvasása (egyes közösségi hálózatokon) Hozzáférés azokhoz a hírcsatornákhoz, amelyekre feliratkoztál

Továbbiak még a Google Play Súgójában.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#15) #56573440 válasza gabor7th (#14) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem tudom hogy tényleg nem érted vagy csak nem akarod érteni amit kérdeztem. Végülis bármelyik az igaz fölösleges folytatni. igazad van :U

(#16) gabor7th válasza #56573440 (#15) üzenetére


gabor7th
addikt

Arra akarsz célozni, hogy csak azért kérik el ezeket a jogokat, hogy amúgy ne használják semmire. Mert attól, hogy elkérik a jogot az nem jelenti ám, hogy fel is használják. Nos, klassz ilyen naivnak lenni, olyan szép és békés a világ...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.