Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) imibogyo válasza Cifu (#17) üzenetére


imibogyo
veterán

Dettó. Bár mióta van két pici, azóta a játék egyre inkább háttérbe szorul, de az a kevés idő amit viszont mégis ezzel tudok tölteni, az továbbra is Win-hez köt, linux helyett...

A fenti pár százalékos statisztikák is ezért csalókák, mert én biztosan full time linuxos lennék, ha nem játszanék, de most mégis a Win statisztikát "nyomom meg", mert a dual-bootot nagyon rühelltem (azt is használtam pár évig), ezért most visszatértem only Windows rendszerre és ebből kifolyólag még tovább rontom a statisztikát...

Mondjuk egy pillanatig sem állítom ettől függetlenül, hogy hatalmas tömegeket kellene mögé vizionálni a potenciális "desktop linuxos játékos" tábornak, de az biztos, hogy ha a játékok jelenlétét megoldanák (és sikeresen, jól, elfogadható felhasználói élménnyel) linuxon, akkor az az "1-2%" gyorsan felkúszna mondjuk hasra ütve "5-10%" környékére. Például csak a szűk (20-30 fő) ismerősi körömben legalább még 6 emberről tudok, aki dobná a Win-t, ha az a 3-6 játék, ami érdekli futna rajta hibátlanul (még az sem kell, hogy tökéletesen ugyanolyan sebességgel, mint Win-en, de élvezhető sebességgel és alapvetően anomáliamentesen).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.