Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sonja


Sonja
veterán

"[...]tehát a 3.42-es verziószámmal ellátott frissítés telepítése kötelező, ha igénybe akarjuk venni a PlayStation Store és PlayStation Network szolgáltatásait."

Nem "kötelező", mert erre is meg van már a megoldás egyébként. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2) Def26 válasza Sonja (#1) üzenetére


Def26
félisten

Ha egyszer a szekér beindul... :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3) Morden24


Morden24
nagyúr

segítségével a felhasználók külső vagy belső merevlemezre tudják másolni megvásárolt játékaikat, és onnan futtatni őket anélkül, hogy a lemez a meghajtóban lenne

Lehet, hogy nem értek valamit pontosan, de akkor effektíve van/volt warez a PS3-ra? Mert az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy ha lekopizom a lemezt, akkor megy a játék, és ennyi.
Tehát akkor lehetett lopdosni PS3-ra is?

Sectumsempra - For Enemies

(#4) polonic válasza Morden24 (#3) üzenetére


polonic
félisten

Ez állítólag fejlesztőknek szánt eszköz, hogy nekik ne kelljen állandóan blu-ray lemezre írni az adott verziót a játékból, ha tesztelni akarják. Ez inkább nem warez, hanem ennek a fejlesztői eszköznek a lopása.

(#5) Sonja válasza Morden24 (#3) üzenetére


Sonja
veterán

Dehogy lehetett! Ebből a mondatból hogy jött ez le neked?! :F :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6) Morden24 válasza polonic (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na oké, de ha ez már kikerült a nagyvilágba, akkor warezolásra lehet használni, or not?

(#5) Sonja: Nekem az jött le, hogy berakok egy lemezt (teszem azt a haveromét), felmásolom, és futni fog, ameddig rajta van a(z akár külső) vinyómon. Tehát játszhatok úgy vele, hogy én sosem vettem meg. Tehát warez.

(#7) Loveless: Helyes.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#7) #51736960 válasza Morden24 (#3) üzenetére


#51736960
törölt tag

igen, de most a sony tett arról, hogy a rohadék, börtönbe való tolvajok, akik lemásoltak egy játékot, ne tudjanak tovább garázdálkodni.

[ Szerkesztve ]

(#8) Sonja válasza Morden24 (#6) üzenetére


Sonja
veterán

Mármint az eszközzel (PS3Jailbreak)? Mert akkor igen, ez így (is) működik! :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9) Morden24 válasza Sonja (#8) üzenetére


Morden24
nagyúr

Értem. És ez mióta létezik (Jailbreak)?
Bocsánat a sok alapvető kérdésért, csak én eddig abban a (tév)hitben éltem, hogy PS3-ra nem lehet lopni játékot, és most picit meglepődtem :B

Sectumsempra - For Enemies

(#10) #51736960 válasza Morden24 (#9) üzenetére


#51736960
törölt tag

igen, már mindenki érti, hogy ez szerinted LOPÁS, nem kell minden postodba beleírni...

(#11) polonic válasza Morden24 (#6) üzenetére


polonic
félisten

Ez mostanában jelent meg. De a ps3 védelmi rendszere még most sincs feltörve. Ez nem olyan warez, mint xbox vagy pc esetében.

(#12) mephi666 válasza Morden24 (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

őőő, de most lehet, hogy akkor én vagyok a sülthal, de egyvalamit nem értek:

miért nem lehet megoldani, hogy egyszerre 1lemezt mondjuk egy géphez lehessen beaktiválni? így fel lehetne másolni a tartalmát, a jogos tulajdonosnak pedig nem kellene pöcsölni folyamatosan a lemezekkel, ha játszani akar... és ha át akarja másvalakinek "ajándékozni", akkor valami regisztrációs folyamat-szerűséggel egybekötve törölhető lenne a "játék<->adott gép" kapcsolat és más használhatná teljesen legálisan, úgy, hogy a saját gépéhez beregeli... (gondolom nem sok olyan lakás van, ahol n+1 ps3 figyel... ha pedig mégis, valószínű, hogy több példányt is ki tudnak fizetni 1-1 játékból...)

ez szerintem pofonegyszerű dolog lenne, mindenki jól járna... mellesleg a cég jobban le tudná követni a szoftvereinek "áramlását" is :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) Morden24 válasza polonic (#11) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ühümm. Bár a folyománya végülis ugyanaz, csak nem feltörték, hanem megkerülték :K

(#10) Loveless: Ameddig a warezosok kalóznak hívatják magukat, ami egy szimpla rabló, addig én hívhatom lopásnak, mert azt tették. Nyugika, nem jogilag nevezem lopásnak. Hehh, mennyire hepciásak lesznek egyesek a jogi kifejezésekre, ha róluk van szó, de más jogaira közben magasról és hígan...

(#12) mephi666: Jó kérdés. Nem értek hozzá, de egyébként szerintem is ilyen auth/de-auth rendszer lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14) polonic válasza Morden24 (#13) üzenetére


polonic
félisten

Igen, így van. Érdekes, hogy ez eddig miért nem került ki. Mivel, ha tényleg fejlesztői eszköz, akkor már a kezdetektől létezett.

(#15) #51736960 válasza Morden24 (#13) üzenetére


#51736960
törölt tag

szerintem abba a részébe felesleges belemenni, hogy lopás-e, vagy sem, mert erről csak itt a ph-n nagyjából 100.000 post született már.

ami jobban zavar, hogy ha megnyílik egy warezzal kapcsolatos topik, akkor ott te rögtön megjelensz, és azonnal tolvajozni kezdesz.
egyszerűen unalmas ez már, idegesít, de rohadtul...

[ Szerkesztve ]

(#16) Morden24 válasza #51736960 (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

Részvétem, hogy neked ennyi jött le a kommentjeimből, de mivel nem azért vagyok itt, hogy téged szórakoztassalak vagy egyéb módon gyógyítsam az unalomérzetedet, remélem megérted, hogy kurvára nem érdekel... ;)

(#14) polonic: Mondjuk nem nagyon követem a PS3 híreket, de én még sosem hallottam erről, szerintem ilyen PS3 jailbreak cikk nem is volt talán a GamePodon. Ezért lepett meg ennyire a dolog.
Amúgy gondolom eddig is létezett, csak most ért el olyan kritikus tömeget, hogy érdekelje a Sony-t.

Egyébként azt nem értem, hogy a fejlesztőknek szánt gépekbe miért nincsen valahogy hardveresen kódolva ez a lehetőség? Értsd: ezek szerint egy fejlesztői és egy retail gép csak szoftveresen különbözik, ebből származik a probléma, ha jól értelmezem.

A vicc, hogy - megint csak, ha jól értelmezem - eddig a fw frissítésig a PSN is ment warezolt gémmel, igaz?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#17) Tituka


Tituka
senior tag

tehát akkor ugyanúgy megy a warez, csak online mókáról le kell mondani?

Skizofrén vagyok, és én is...

(#18) Def26 válasza Morden24 (#13) üzenetére


Def26
félisten

Itt írnak róla részletesen, a lényeg, hogy már torrenten van egy adag játék ami fut a pendrive -al/mobillal.

Tituka: Amennyiben a sony megköveteli az online játékánál a legfrissebb rendszerfrissítést akkor igen.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#19) #51736960 válasza Morden24 (#16) üzenetére


#51736960
törölt tag

úgy látszik, nem vagyunk tekintettel egymás érzéseire :)
na, akkor én megyek is, úgyis van néhány game a vinyón, felmountolok egyet aztán játszom egy nagyot.
és az a tudat is ad némi plusz élvezetet, hogy Te fizettél az én játékomért is...

have a nice day :))

[ Szerkesztve ]

(#20) Morden24 válasza Def26 (#18) üzenetére


Morden24
nagyúr

THX, így már nagyjából elmúlt a sötétség a fejemből :R

Sectumsempra - For Enemies

(#21) h-yle


h-yle
addikt

És most jönnek majd a save game exploit-ok, tiff exploitok meg hasonlók... :P
Az új PSP-k is törhetetlenek, csak mégse. Kezdődik a szokásos "kidtam az új FW-t, én meg kiadtam az új törést" játék.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#22) FefeeX válasza polonic (#4) üzenetére


FefeeX
veterán

Mivel PS3-ról van szó, ezért ez nem warez... LOL
Már bocs, de ez a kijelentés marhaság. Ez 1:1ben warez, a marketingje lehet más, de felhasználás szempontjából egyértelműen warez. (az még nem tiszta, hogy kell-e eredeti kölcsönlemez, vagy innentől a másoltat is lehet vinyóra másolni, de majdnem mindegy) --> aki PS3-mal akar warezolni, ezentúl ugyanúgy megteheti mint az X360-nal, ergo, warez vagy network a választás.

(#24) kovsol


kovsol
titán

remélem soha nem törik fel, és nem tudom az új xbox -t már sikerült feltörni amúgy?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25) h-yle válasza kovsol (#24) üzenetére


h-yle
addikt

XBOX-ot feltörték és az XBOX360-at is lehet JTAG hackelni egy bizonyos verziószámig (mostaniakat már nem). Szóval azok ,részben, fel vannak törve. PS3 meg feltörve ugyan nincs, de az eredmény cirka u.a.

szerk.:Ja te a slimre gondoltál. :B Azt asszem még nem.
szerk2.: A DVD firmware-t már megtörték azon is.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#26) ollie válasza #51736960 (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor most kapsz 1 nap fórummentes pihenőt. Have a nice day!

(#23) h-yle: töröltem a hsz-ed, igyanis elősegíti a warezolást!

[ Szerkesztve ]

***

(#27) h-yle válasza ollie (#26) üzenetére


h-yle
addikt

Értettem főnök. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#28) Morden24 válasza h-yle (#25) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egy eredeti lemez kell, és onnantól azzal játszol amivel tudsz

Ez nem igaz, Def26 linkjének utolsó mondata szerint.
Ha ugyebár igaz az alant írt dolog, akkor ez még valamennyivel rosszabb is, mint az Xbox warez, ugyanis nem kell módosítanod semmit a gépen, tehát még esélyed sincsen maradandó kárt/garanciavesztést/bant okozni magadnak.

Sectumsempra - For Enemies

(#29) Def26 válasza Morden24 (#28) üzenetére


Def26
félisten

Azé' ez nem az én linkem. :DDD Nehogy picsán rúgjon ollie :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#30) h-yle válasza Morden24 (#28) üzenetére


h-yle
addikt

Én az eredeti forrásra hagyatkozom, és ott azt mondja a csóka, hogy egy lemez kell. Lehet én értettem félre valamit, vagy ő írta rosszul. Mondjuk nekem PS3, meg warezjáték iránti érdeklődés hiányában ez pont mind1 :D
A homebrew cuccok viszont érdekesek, mert egy XBMC port nem lenne kispályás. És ez még csak a jéghegy csúcsa. Meg azért az se mellékes, hogy nem kell mindíg lemezt cserélgetni a gépben, ha játszani akar az ember. Ez pl. GH játékoknál a sírba tudott vinni.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#31) polonic válasza FefeeX (#22) üzenetére


polonic
félisten

LOL. Ha ez jött le, akkor bocs, nem így akartam kifejezni magam. Warez úgyanúgy. Azt akartam kifejezni, hogy nem olyan a módszer mint máshol.
LOL. Mi ez a LOL-ozás, undorító kifejezés, hülye angol szleng majmolás. Miért nem lehet magyarul. . .

(#32) Morden24 válasza Def26 (#29) üzenetére


Morden24
nagyúr

Már hogyne lenne a te linked. Sőt, van egy boltod Jailbreak pendrive-okkal :D

(#31) polonic: A LOL angolul is tréből van... :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#33) h-yle válasza polonic (#31) üzenetére


h-yle
addikt

Akkor ezentúl legyen SSN azaz Sok Sok Nevetés...
SSN

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#35) madgie válasza h-yle (#33) üzenetére


madgie
titán

MSN: Marha sok nevetés. És akkor összekeverhető a Messenger-rel :D

(#37) h-yle válasza madgie (#35) üzenetére


h-yle
addikt

MSN!

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#38) Sanya válasza Tituka (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem kell update-elni a firmware-ét a PS3-nak, ha számítógépen keresztül éred el a PSN-t.
( vagyis nincs UPDÉT, és maradhatsz a jól bevált mostani firmware-nél, ha úgy gondolod, hogy a következő verzióban túl sok kockázat lenne a feltelepítésében.

Def: :)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39) Def26 válasza Sanya (#38) üzenetére


Def26
félisten

:B

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#40) Sanya válasza kovsol (#24) üzenetére


Sanya
nagyúr

van róla videó.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#41) zsigus válasza h-yle (#30) üzenetére


zsigus
őstag

"A homebrew cuccok viszont érdekesek, mert egy XBMC port nem lenne kispályás."

A PS3-nak az alap fw-je is eléggé jó ebből a szempontból, hiszen mindent lejátszik csak az mkv-t nem, de avi, mpeg, mp3 stb mennek rajta akár vinyóról akár pendriveról, mem.kariról is.
Ebből a szempontból örülök ennek a JB-nek mert a következő verziónál már natív mkv támogatást ígértek, ami nem lenne rossz.
Abból a szempontból sem lenne rossz, hogy nem kell a lemezt 'koptatni' és fel lehet másolni őket.

De a letöltött játékokról még nem egyeznek az infók, mert valaki azt mondja, hogy csak felmásolni lehet, valaki pedig már azt, hogy a torrentes dolgok is mennek. De valószínű hogy hamarosan kiderül, mert megérkeznek hazánkba is a PSjalibreak-ek és valaki úgy is megírja valahol a 'tapasztalatait'.

[ Szerkesztve ]

(#42) Sonja válasza Sanya (#38) üzenetére


Sonja
veterán

Semmi. :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43) Jander


Jander
senior tag

Egyáltalán nincs szükség eredeti játékokra, úgy ahogy van meg lett oldva a warez PS3-ra, és most olvasom a portálokat az új firmware-t is megkerülték (nem kell hozzá PC), egyszerűen nem szedi le az update-et, lehet tovább használni a PSN-t. Már elég sok helyen meg is jelentek a PS3 játékok letölthető verziói. Ahogy lentebb írják, most jöhet a fogócska!

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#44) faragojof


faragojof
senior tag

Azért az elég gáz, hogy haldoklik a pc a sok warez játék miatt. De ezek után mi lesz most a konzollal? :U
Hogy mik derülnek ki...

[ Szerkesztve ]

"Formicate Under Command of the King,,

(#45) h-yle válasza faragojof (#44) üzenetére


h-yle
addikt

Semmi. PCn csak nyomod a gombot, és megy, de konzolon "hackelni" is kell ám, amire lusta a nép.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#46) faragojof válasza h-yle (#45) üzenetére


faragojof
senior tag

Persze, mert el vannak szokva tőle a sok olcsó játék miatt... :K

"Formicate Under Command of the King,,

(#47) Def26 válasza faragojof (#46) üzenetére


Def26
félisten

A konzolosok így szocializálódtak. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#48) Jander válasza faragojof (#46) üzenetére


Jander
senior tag

Ha már pc huszárkodunk azt illik megemlíteni, hogy a PC-s játékok árai pontosan azért alacsonyabbak mert a kutya sem veszi őket, csak kivételes játékok esetében. De ne kezdjünk bele a pc-vs-konzol vitába újra és újra...

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#49) h-yle válasza Jander (#48) üzenetére


h-yle
addikt

Az adott platformra kifizetendő licencdíjnak biztos semmi köze az árakhoz. :U

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#50) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

ez is túl van már lihegve.aki felakarja törni a PS3-t az egyszerűen nem megy fel a PSNetwork-re stb... + egy ilyen módszerrel kész is. ;]

PS4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.