Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ezek a telefonra rakható kamerák még mindig furcsák nekem, pedig ez már a második generáció ami megjelenik...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ez az e mountos így nem látom, hogy lehetne jól használható mármint nem a 16-50el a jelenlegi mobil formával.

De mi lenne ha csinálnának Nokiasan hozzá egy felcsatolható grip + aksi + expo... gomb shellt?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4) Steve1207 válasza DraXoN (#1) üzenetére


Steve1207
veterán

Minőségileg előrelépés lehet, az előző nem hozott annyit, amennyit vártunk tőle, de jogos.

Viszont ez a felfogatás a hatalmas 5"-os telókra valahogy hülyén néz ki és totál kényelmetlen. Így hirtelen egy fél-bölcső-tok megoldást tudnék elképzelni az optikai résznek, amelyik alján megdöntve figyelne a teló (lentebb lenne, kijelző felfelé néz rád félig).

(#2) Dare2Live: az nagyon ötletes dolog lenne, de akkor már inkább viszek magammal mindenhova egy kompaktot, aminek alapjáraton kisebb a mérete, mint egy cigisdoboz és (lehet) jobb képeket is lő.

.

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Aztán 1-2 év múlva ezt is ingyen adják majd a tükrösökhöz, annyira fog fogyni, mint a qx10-et. :D

(#6) FiachraBán


FiachraBán
tag

Az QX1-et én simán használnám, de nem telóra felpakolva, hanem valahova lerakva, és telóval kényelmesen vezérelve távolról.

(#7) BalanceR


BalanceR
addikt

Nem bukott a sony elég nagyot a QX szériával, nagyobbat akar?
A 30asnak még talán van értelme a nagy zoom miatt, bár az árából simán lehetne venni egy normál travelzoomot amiben van wifi, és ugyanezt tudja,ráadásul telefon nélkül is, de ez az E-mountos rettenet....
Fogadni merek, fél év múlva ajándékba adják majd a középkategóriás ILCkhez.( Mint most a QX10et az A58hoz)
Aki komolyabban akar foglalkozni a fotózással, az nem ilyen módon teszi, aki meg csak alkalmanként, annak nem kell APSC....
Az ilyen f@#zságok helyett Nokia módra tehetne nagyobb szenzort a telefonjaiba, jobb optikával, xenon vakuval, dedikált képfeldolgozó processzorral , optikai stabival,P/A/S/M móddal... Android vonalon kuriózum lenne, és aki mobilfotós, és androidos, biztos rámozdulna. A droid L ugyis kezeli már a RAWot.
Az gombostűfej méretű Exmor hulladék meg menjen csak a kínai csodákba, ahogyan eddig is.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#8) BalanceR válasza FiachraBán (#6) üzenetére


BalanceR
addikt

Ezt bármelyik wifis Sonyval,Samsungal, néhány Canonnan, és Nikonnal is meg tudod tenni , ráadásul azokban van vaku is...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#9) FiachraBán válasza BalanceR (#8) üzenetére


FiachraBán
tag

Viszont ez kisebb helyen is elfér.

(#10) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Eljött a teljesen moduláris fényképezők ideje!

Végülis nem muszáj felrakni a telefonra (vagy a telefont rá, nézőpont kérdése). Éppen ez a nagy előnye! Kreatívabb lehet a fotózás - természetesen nem minden esetben optimális.

De el tudnék képzelni kereteket, amibe bele lehet építeni a "csőkamerát" az obival, és egy szabadon választott "megjelenítőt" (tablet, telefon), esetleg fel lehet szerelni még mikrofonnal...stb.

Nekem összegészében tetszik az ötlet.

(#11) nbg válasza BalanceR (#8) üzenetére


nbg
senior tag

a cikk alapjan vaku mintha ebben is lenne...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#12) ZooLee válasza Dare2Live (#2) üzenetére


ZooLee
őstag

De mi lenne ha csinálnának Nokiasan hozzá egy felcsatolható grip + aksi + expo... gomb shellt?

És akkor mivel vagyunk beljebb, mint egy NEX-sorozatú váz? :)

Az a furcsa ebben a megoldásban, hogy a telefont csak egy nagyméretű kijelzőnek használja, még tárolásra, szoftveres feldolgozásra sem. Sőt, még az áruk sem olcsóbb, mint egy APS-C érzékelős NEX (Alpha) vázé, tehát még azzal sem vagy beljebb. Szóval nem igazán értem...

(#9) FiachraBán: Viszont ez kisebb helyen is elfér.

Hát, szerintem egyáltalán nem kisebb, mint egy NEX-es váz, sőt a tepsifonnal tuti sokkal nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#13) BalanceR válasza FiachraBán (#9) üzenetére


BalanceR
addikt

Pl egy Canon SX 700 szintén 30xos Zoomos, kisebb (bár szélesebb, de vékonyabb), mint a QX30, olcsóbb is, szóval a méreti érvelés nem releváns. Ráadásul ha valamit le kell kapni, csak előkapod, nem kell két eszközt bekapcsolni, csatlakoztatni,várni....

(#11) nbg : Csak a 30asban nincs vaku, csak az 1esben.

BTW.
Megnéznék egy QX1et Canon EF adapterrel, meg egy 2x extender + 70-200L kombóval... :D

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#14) Örni válasza BalanceR (#7) üzenetére


Örni
senior tag

Komolyan nem értem én sem... Ilyen szarokkal szenvednek, de androidban még mindig nincs lossless zoom videozás alatt. Sokkal kevesebb költségből, időráfordításból lehetne csinálni egy Nokiához hasonló kompakt, de jó fotós telefont.
Ehelyett vannak ezek, vagy dinoszauruszos fotós appok... Ja, meg 4K. Az is rohadt fontos ám... Azon a mobilos optikán is lenne még mit csiszolni, meg az 1/2.3"-as érzékelőn.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#15) flashpointer


flashpointer
őstag

Minek ráerőltetni a felfogatást a telefonra ha teljesen külön működik és csak wireless kapcsolat van O_o
Lehetne kézbe illő formája is, és nem kellene ráaggatni.

(#16) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Úgy látszik le vagyok maradva? :Y
Ezt meg minek? :F
Délután fel kell találjak valamit én is! :DD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#17) ati3x válasza Örni (#14) üzenetére


ati3x
senior tag

Jam! Sosem értettem ezt a XXx-zoom mizériát! Semmi értelme! Lenne egy ekvivalens 24-90 vagy max 24-110 oszt csá!

(#18) #06658560 válasza szilagyiv (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Végülis nem muszáj felrakni a telefonra (vagy a telefont rá, nézőpont kérdése). Éppen ez a nagy előnye! Kreatívabb lehet a fotózás - természetesen nem minden esetben optimális"

És ezt mint látod mindenki el is felejti...

(#19) nbg válasza BalanceR (#13) üzenetére


nbg
senior tag

a kollega pedig az 1-esrol beszelt...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#20) ZooLee válasza #06658560 (#18) üzenetére


ZooLee
őstag

"Végülis nem muszáj felrakni a telefonra (vagy a telefont rá, nézőpont kérdése). Éppen ez a nagy előnye! Kreatívabb lehet a fotózás - természetesen nem minden esetben optimális"

És ezt mint látod mindenki el is felejti...

Én csak azt nem értem, hogy mitől lesz ez kreatívabb mint egy sima NEX váz? A QX1 sokkal vastagabb mint egy NEX váz, cserébe keresztben nem olyan nagy.

(#21) #06658560 válasza ZooLee (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha nem látod, miért tud jó lenni, hogy a kép készítése és a komponálás fizikailag szeparált, akkor neked semmiben. Sem talajközeli, sem tömeg feletti képek esetében. Sem egyéb, kreatív esetekben.

(#22) szilagyiv válasza ZooLee (#20) üzenetére


szilagyiv
senior tag

"Én csak azt nem értem, hogy mitől lesz ez kreatívabb mint egy sima NEX váz?"

Pl.: fogod, és felrakod egy botra (felcsavarod egy monopodra, vagy ráleukoplasztozod egy seprűnyélre) és mindenki feje fölé nyújtod, miközben a kezedben tartott telefonnal irányítod.

(#23) Stauffenberg válasza ZooLee (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én próbáltam már az QX10-et, ami igazából tök király. Utcán például teljesen észrevétlenül fotózhatsz, egyik kezedben egy ilyen, másikban a mobilod és senki sem gondolja, hogy éppen nem a Facebookot toszogatod. De telefonra felpattintva sem volt szörnyű, kivéve a szoftveres oldalt, amivel a Sony egyébként is szeret hadilábon állni. A készülékek pároztatása lassú, a kapcsolat hajlamos megszakadni, a telefonos app meg bugos (nagyjából olyan amilyenre a Sony telefonjain lévő Android alapján számítanál).

Szóval inkább szoftveres oldalról taknyol el az egész és nem azon amit itt eddig mindenki csak kifogásolni tudott.

(#24) ZooLee válasza #06658560 (#21) üzenetére


ZooLee
őstag

Ha nem látod, miért tud jó lenni, hogy a kép készítése és a komponálás fizikailag szeparált, akkor neked semmiben. Sem talajközeli, sem tömeg feletti képek esetében. Sem egyéb, kreatív esetekben.

Dehogynem látom, de akkor rosszul fogalmaztam: Miben lesz több, mint egy NEX váz és egy SmartRemote app? Véleményem szerint csak ezért fölösleges volt kiadni egy plusz "vázat", mert már korábbi modellek is tudták ezt a funkciót.

Itt van egy összehasonlítás.
- Nehezebb, mint az a5000 váz
- keskenyebb, de jóval mélyebb
- az a5000 kitben olcsóbb, mint a QX1 váz!

Szóval semmi szignifikáns előnyét nem látom a normál vázhoz képest, sőt, egyelőre csak hátrányát. Ha sokkal könnyebb, kisebb lenne, akkor igen, de így... Félreértés ne essék, nem fáj, hogy van ilyen csak nekem furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#25) Silentfrog


Silentfrog
veterán

A minap felvetette valaki, hogy azért nem használja a telefont navigációra mert ha felhívják akkor nem mutatja az utat a telefon.
Itt is hasonló a helyzet. Fényképeznék,hisz azért veszem meg ezt a szörnyűséget,de nem tudok,mert állandóan hívnak.
Vagy vigyek magammal egy másik telefont is? ;] :P

(#26) szilagyiv válasza Silentfrog (#25) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Használj headsetet :)

(#27) Silentfrog válasza szilagyiv (#26) üzenetére


Silentfrog
veterán

Vagy egy fényképzőt és egy telefont.
Akkor nem kell idétlenkedni! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.