Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vosimo


vosimo
aktív tag

Nem lesz ez így jó. :(

(#2) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Már az anyavállalatok is látják a gondot.Ideje lenne a SE-nak is fel ébrednie és tennie valamit.

(#3) DeltaPower


DeltaPower
őstag

eddig ültek a babérjaikon, és a nyakukra mászott a konkurrencia.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#4) Mamuska


Mamuska
őstag

Az én meglátásom szerint a k800 után kicsit hanyagolták a fejlesztéseket, ha akkor nem így tettek volna talán most nekik lennének olyan eladásaik mint a Samsungnak. Helyes az észrevételük azzal kapcsolatban ,hogy nem megfelelő a termékpaletta mert a felsőkategóriában elvéreznek. Az alsó és közép kategóriában van esélyük de már nem sokáig, mivel egyre lejjebb kerül sok hasznos funkció ami eddig csak felsőkategóriás telefonok kiváltsága volt. Sokan panaszkodnak ,hogy a walkmenek nem úgy szólnak mint régen. Azt is fől lehet róni ,hogy sokan vesznek egy ujabb kamerás modelt és rosszabb képet készít mint az egy két évvel ezelötti. Így nem meglepő ,hogy csökkentek az eladások.

(#5) Jadro


Jadro
veterán

Na igen. Várható volt. Ideje felébredni és a lovak közé csapni. Nekünk is jó ha van verseny.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#6) copin


copin
őstag

Azért a SE számlájára írni, hogy felére csökkent a q-ban a profit az előző időszakhoz képest kicsit erős nekem. Végülis a Sony az utolsó japán cég nyugaton, ami gsm hálózatra készült mobilokhoz adja a nevét és még sikeresnek is mondható. Ennek is vége lesz egyszer, de kétlem hogy ez miatt.

(#7) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Na ez az ideje ráébredni hogy változtatni kell. Le vannak ragadva. Csak a külső új a belső ugyan az. Szoftver is semmi újat nem mutat fel. Vagy gyorsan cselekednek vagy mehetnek a süllyesztőbe.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#8) copin válasza Snowy_owl (#7) üzenetére


copin
őstag

Szoftver is semmi újat nem mutat fel

új

(#9) tomcs válasza Mamuska (#4) üzenetére


tomcs
őstag

gondolom te is ismered, nem hiaba mondjak, a felso kategoria adja el a kozepkategorias cuccokat, szoval az a kozepkategorias esely se olyan biztos. komoly hiba volt a walkman es a cybershot vonal eros szetvalasztasa, olyan sony fele dolog mondjuk, blu-ray bejott, betamax anno nem, kicsit regebben az mp3 helyett az atrac eroltetese szinten hiba volt (sokak velemenye szerint ezzel irtotta ki magat - a walkmanek, discmanek koraban magasan piacvezeto - sony a hordozhato lejatszok piacarol, ipod javara.) ugy nez ki a cs-walkman szervalasztas csak egy ujabb hiba..

k800-ig mondjuk tenyleg minden rendben volt, de az utodja legvaloszinubb hogy nokia lesz nalam is, ha csak nem fordul vmi hatalmas nagyot a termekpaletta par honapon belul.

(#10) Vtwo


Vtwo
senior tag

Ez a "vagy fényképezel-vagy zenélsz" se nagyon használt.
Ráadásúl pl. videóban sehol nincs egy SE.

(#11) Snowy_owl válasza copin (#8) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Hát hogy őszinte legyek nem dobtam tőle hátast. Nekem is SE telóm van. Tudod mi a baj hogy ha most lecserélném a SE k500i telóm mondjuk egy 60 ezres k850i-re akkor nem sok újat kapnék. 5megapix meg a Walkman szériából ismert zenelejátszó szoftver. Ennyi. Nekem ez kevés. Mondjuk ott vannak az okostelók a SE-nek de azok sem kellenének mert procijuk lassú.

Vtwo: Ez meg a másik videóba kenterbe veri a SE-t szinte mindegyik gyártó. Egy "fényképezésre" kihegyezett telefonnál szégyen ez a felbontás.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#12) Krix válasza tomcs (#9) üzenetére


Krix
őstag

Hát két éve vettem a W850i-met. Az idén készulok lecserélni. A SE Xperia nagyon tetszik, de az ára elég brutál. Azt hiszem nálam is egy Nokia lesz inkább a befutó. :(

If it is not broken then don't fix it!

(#13) Vtwo válasza Krix (#12) üzenetére


Vtwo
senior tag

Ja,és amitől én idegbajt kaptam(gondolom más is):a 100féle memókari. :W
Tényleg egy vicc,ahány teló annyi féle kártya.

(#14) Mamuska válasza Vtwo (#10) üzenetére


Mamuska
őstag

Ja meg spórolnak a kijelző méretével is meg a processor is lassu és AF is többször lehetne.
A kamerák se valami jók, meg persze 3,5 jack és microsd támogatás is kellene.

(#15) copin válasza Snowy_owl (#11) üzenetére


copin
őstag

Azért ennél komolyabb véleményt vártam. K500 vs. K850? Hová kerültem?

Ezen az összehasonlításon még lehetne fnomítani és szép lassan rájössz hogy csak az nem változott sw tekintetében, amivel eddig sem volt baj. Minden más új.

Csak így hasra ütésre:

qvga kijelző
af kamera
flash menü
a200 platform
micro sd és m2 támogatás

Erről ennyit. :o

#17 A mobillal megnyitott (java programmal pontosabban) weboldalakon megjelennek a flash tartalmak (youtube, reklámok, progik stb). A sebesség érdekes kérdés, de optimalizálással ez is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#16) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

A Sony tudja mit csinál, politika az egész, fogunk mi még csodálkozni. Kiváncsi vagyok mit lép erre a Sony

Cseberből vederbe

(#17) Snowy_owl válasza copin (#8) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Asszem kicsit félreértelmeztem a dolgot. Mi is ez az Flash Lite Java MIDP? :U :B Ezt msot nem igazán vágom.

#15: Szóval ha én ezt megcsinálom akkor a gyárilag beépített böngésző kezelni fogja a Flasht?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#18) Snowy_owl válasza copin (#15) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Lemaradtam a modról. Az k550i akart volna lenni csak elírtam. :B

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#19) copin válasza Snowy_owl (#17) üzenetére


copin
őstag

Elméletileg igen. Bár, működés közben még nem láttam ilyet persze, de ami késik nem múlik, tesztben remélem kitérnek erre is.

(#20) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

talán a sonynak el kellene gondolkodni azon, hogy miért nem adnak sony fényképező modult a cyber-shot telefonokba...
akkor nem így szerepelnének... :(((

egyébként is hiába mutogatnak a sony-nál, a ps3 miatt vannak ilyen mélyen... :((

(#21) AMD Power


AMD Power
titán

Na ez már gáz. Sőt ez már kellemetlen is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22) copin válasza Dr.Anonymus (#20) üzenetére


copin
őstag

Ezt megléphetné a Samsung is és akkor gyakorlatilag a felsőkategóriában elsöpörnék a Nokiát, mivel ők maguk nem fejlesztenek érzékelőt, hanem rendelik. Ellenben a Sony és a Samsung 2 nagyágyú a szakmában. Mondjuk, a gyártási költségek is megnőnének, ami értelmetlenné tenné ezeket a készülékeket. Talán majd a jövőben.

AMD Power Valahogy nehezemre esik ezt a hírt elhinni. Reklámcím a sok közül.

#23 Nem majd a befőt teszi el a nagymamát. Ha már valaki korlátoz valakit, akkor az csak a Sony lehet, mert az Ericsson nem valami sokoldalú cég.

[ Szerkesztve ]

(#23) AMD Power válasza Dr.Anonymus (#20) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is aza véleményem ,hogy a Sony fogja vissza az Ericssont (fejlesztések és azok berakása a telokba) és nem fordítva.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#24) Dr.Anonymus válasza AMD Power (#23) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

AMD Power:
szerintem is,...

copin:
érdekes én úgy tudtam, hogy még a nokia telefonokba is a samsung gyártja mostantól az érzékelőt, és a Sony-e is tőlük vásárol a telefonba kameramodult...
gyakorlatilag még az iphoneban is van samsung alkatrész...

(#25) Mamuska válasza Dr.Anonymus (#24) üzenetére


Mamuska
őstag

Jól mondod a c905-ben samsung kamera lesz és ugyanaz mint az i8510-ben.

(#26) copin válasza Dr.Anonymus (#24) üzenetére


copin
őstag

Szerintem félreértettél.

(#27) LEFTHORSE1 válasza Dr.Anonymus (#24) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Van róla infód hogy a korai K750-ekbe melyik gyártó kameráját tették, Sony vagy Samsung a képérzékelő?

Cseberből vederbe

(#28) --Nozbert-- válasza LEFTHORSE1 (#27) üzenetére


--Nozbert--
aktív tag

Sony :K

/\/0zb3/27

(#29) Mamuska válasza LEFTHORSE1 (#27) üzenetére


Mamuska
őstag

Ö szerintem úgy értette ,hogy majd mostantól mert több cikben is szerepelt hogy az első 8 megás sony, samsung kamerával lesz szerelve.

(#30) Dare2Live válasza copin (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nokia ippensiggel nincs rászorulva attol, hogy Samsungtol/Sonytol rendeljen van jópár ccd előállító még rajtuk kivül. Egyébként főleg STM érzékelők dolgoznak a Nokiakban.

Szerintem pont fordítva épp Sony és Samsung az akinek érdeke a fejlődés lassítása ők dobogosok a fgép piacon Nokia nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

A SONY hülye volt hogy egyesült az Ericssonnal, és abbahagyta a saját telefonjait. A Z5 jobb volt mint bármelyik Ericsson fos akkoriban.

(#32) LEFTHORSE1 válasza Mamuska (#29) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Miről is beszélsz?

Cseberből vederbe

(#33) Mamuska válasza LEFTHORSE1 (#32) üzenetére


Mamuska
őstag

SE c905=samsung kamera

(#34) joey04


joey04
titán

Ez már tényleg ciki. csináljanak már valamit végre... :(((

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) copin válasza Mamuska (#33) üzenetére


copin
őstag

Kérlek sorold még a Samsung érzékelős SE-telókat, nem csodálnám, ha nem menne, mert nincs tudtommal több. :DDD

Ellenben azok, amelyek rendszeres partnerei az SE-nek érzékelő beszállítás terén: Foxconn, Omnivision és Micron.

Dare2Live Miért fordítva? Hiszen a Nokia nem tud előre menekülni, hiszen nincsen tapasztalata ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#36) Dare2Live válasza copin (#35) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nokia azt rak telóiba amit megrendel. Ha nagyobb szenzort és jobb objektívet rendel akkor azt. és van elég beszállító jelölt elhiheted.

Samsungnak sincs lövése milyen is egy minőségi optika mégis a világ 3. legnagyobb kompaktgyártója.
Azmeg, hogy minden jobb optikája Scneider/Pentax... hát mondjuk finoman úgy nemvéletlen.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37) eldiablo válasza Sebhelyes (#31) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Akkor te nem sok Ericssont ismerhettél. :DDD R520m,R380.Ezek azért ma is igen-igen komoly készülékek. ;) Kiegészítők terén is az Ericsson volt a legkomolyabb, gondoljunk csak a külső FM rádióra,BT csatlakozóra, IR portra, MP3 lejátszóra, kamerára(!), Chatboard-ra stb...Ezek még azokból az időkből voltak amikor még a headset is nagy szó volt ,na meg a 160karakternél hosszabb sms :C
A Sony annyira nem remekelt akkoriban telefon téren. :U

(#38) bobi64


bobi64
csendes tag

szegény sony, brühühü.megszívatta őket a mikrfros a konzolháborúval / bár még most is eszméletlen mennyiségű ps2-t és psp-t adnak el, tehát nem tom mit sírnak/ azt a 2000 dolgozót viszont sajnálom.

jános 3: 16 " úgy szerette Isten e világot, hogy az egyszülött fiát adta érte"

(#39) bobi64


bobi64
csendes tag

ja meg mi a fenének kell a sonynak mindíg külön utakat kitalálni? az ő telójukba csak az ő memókártyájuk jó- az ő telójukon azér is joystick volt, én meg azért se vettem SE telefont. most akarok már, csak most pénzem nincs..

jános 3: 16 " úgy szerette Isten e világot, hogy az egyszülött fiát adta érte"

(#40) mrlujoak válasza copin (#35) üzenetére


mrlujoak
veterán

Üdv!

"Kérlek sorold még a Samsung érzékelős SE-telókat, nem csodálnám, ha nem menne, mert nincs tudtommal több. "

SE K770i - 3.2 Mpx (Cyber-shot) - Samsung Techwin - 1200-0112
SE T650i - 3.2 Mpx - Samsung Techwin - 1200-0112
SE W700i - 2 Mpx - Samsung Micron - KNC 201 37

emellett a SE kameramudaljai a következő gyártók termékei:
Sony
Micron
OmniVision
Micron Flex
Agilent Technologies
Foxconn és Premier (általában a másodlagos kamera modulok)

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#41) copin válasza mrlujoak (#40) üzenetére


copin
őstag

Helló vaze! :))

Láttam hogy rendszeresen bejelentkeztél, de nem hittem volna hogy kommentálásig merészkedsz. ;]
Azért, a T650 és K770 érzékelőit nem kellett volna külön sorba írni. :D
Jó, akkor legyen 3 ½ telefon Samsung érzékelős.

(#42) androcles válasza mrlujoak (#40) üzenetére


androcles
tag

Végre! Örülök neki, hogy valaki megírta a tutit! Az igazságot az eladási mutatók megmutatták és lehet kifogásokat találni, de ami az embereknek nem kell, az nem életképes, és azon változtatni kell!
Amiért én nem veszek SE-t : W -nél az AF hiánya - ezt nagyon tudják, egyedülálló módon már 3.2 mpx felbontásban is, gusztustalanul csúnya és minden praktikusságot nélkülöző csupasz oldalsó csatlakozó, egyedi (és drága) memokártya, 3.5 csat. hiánya, jó felbontású, de kicsi kijelző, unalmas, fantáziátlan formaterv.
Felháborít az is, hogy egy Sony aki a legjobb lehetne (és a K750 idején az is volt) folyamatosan, önmagát alulmulva sz@rt dob a piacra. A személyes véleményem, hogy a K800 óta szinte minden készülékük csalódás. Copin, te pedig hiába vagy tökös, nincsen igazad- vazze!

[ Szerkesztve ]

"Nagyon soká tart, míg az ember rájön, hogy nem értett meg semmit..."

(#43) copin válasza androcles (#42) üzenetére


copin
őstag

Örülök neki, hogy valaki megírta a tutit!

Csak válaszolt egy kérdésre, itt senki se tuti (vagy ha igen, akkor nem tudjuk bebizonyítani).

Copin, te pedig hiába vagy tökös, nincsen igazad- vazze!

Mármint miben? Írtál egy véleményt, de nem ütközött a véleményünk meglátásom szerint. vazze

[ Szerkesztve ]

(#44) bwoay válasza Sebhelyes (#31) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, volt benne olyan rezgés, amit dinamikus hangszóró keltett,
így megérezni ugyan nem lehetett, de legalább kinyírta a speakert egy idő után.
meg 4 szólamú csengőhangja voltak, már amíg volt mivel lejátszania.

közben a fos Ericsson kijött a T39m-el,
ami tartalmazott e-mail klienst, BT-t,
meg olyan infraportot, ami tudta a FastIR növelt sávszélességű átvitelt.
ja és GPRS-t meg HSCSD-t együtt, erre nem is volt példa akkoriban.

van a gyűjteményemben egy Z7, emlékeim szerint ez volt a Sony csúcsmodellje.
Meg van Ericsson T39m-em is, nekik sem nagyon volt ennél
(és az R520m-nél) jobb készülékük. Előbbi egy pofás kis telefon,
utóbbi meg egy komoly munkaeszköz.
Azért kellett a Sonynak az Ericsson,
mert mindent bele tudtak tenni a készülékeikbe, csak tartalmat nem.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45) hemaka


hemaka
nagyúr

Hamarosan a lista végére kerül, max a motorola elé, ha így folytatja... Nem tetszik már évek óta a termékkínálatuk... :\

(#46) Ricardo


Ricardo
félisten

Tény hogy "gyengélkedik" az SE, de azért nem veszteséges. Az összes csökkenést nem lehet ráfogni.
"melynek oka elsősorban a Sony Ericsson és a többi elektronikai részleg nem túl fényes szereplése."

Minden vállalatnak csökken a bevétele. Ilyen a gazdaság az egész világon.
A másik meglátás szerintem teljes egészében igaz.

"Sony szerint a cég rossz szereplésének oka a nem megfelelő termékkínálat (elsősorban Európában), a növekvő fejlesztési költségek és a növekvő piaci verseny."
Az európai piacot valahogy hanyagolják pl ázsiához képest. Mások az igények, de be kellene látni hogy elférnének itt is pl a normális méretű kijelzők (bravia). Sterintem nagyot szakíthatna a cég ha aktívabban szivárogtatná ide a technológiát, ahogy a Samsung és az LG is teszi.
Nem véletlenül jött fel ennyire az LG

Szerk: A Felső kategóriában valóban 0 a felhozatal a részükről. :(

[ Szerkesztve ]

(#47) ZoZa™


ZoZa™
senior tag

nagyon okos ez a Sony.... de ha igy tudja mi a gáz akkor miért nem tesznek? Nem kellene nagyon nagy dolgokat.. Pl az a rohadt autófókusz a telefonjaikba...

iPhone 11, Macbook Air 2019, Renault Megane Grandtour 1.33Tce

(#48) AMD Power válasza Sebhelyes (#31) üzenetére


AMD Power
titán

AZ Ericsson volt akkor a hülye és nem a Sony. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49) nemma válasza AMD Power (#48) üzenetére


nemma
addikt

A Sony nélkül csődbe ment volna... :U

(#50) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Nem értitek hogy a Sony részéről ez egy hosszútávu terv? Bekebelezni az Ericssont !!

Cseberből vederbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.