Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Persze a tömeggyártásra az a jellemző, hogy hatalmasak az előállítási költségek!
Arról nem beszélve, hogy a pénzemberekre jellemző, hogy veszteségesen termelnek és adják tovább a terméket!

Csak hülyítenek mindenkit ezzel a drága előállítással!

sáríála

(#2) V.Dave


V.Dave
senior tag

Igen és ezt a veszteségeket a 20-22 ezer ft-os játékokon hozzák be,nem kis haszonnal, ugyhogy nem kell sajnálni a sony-t.

Xiaomi mi 8 6/128

(#3) Karee11


Karee11
tag

Szegény sony, nem lesz meg a főnökének a napi kenyere :W
Hát igen, ezek a játékok elég sokba kerülnek főleg, hogy még másolni sem érdemes, mert egy blu-ray lemez is elég drága :D

(#4) KaraDani válasza Real_Gabe (#1) üzenetére


KaraDani
addikt

Ebben semmi hülyítés nincs. Egyszerűen muszály olcsóbban adniuk, mert különben mindenki Xbox-ot fog venni. Is itt jön be V.Dave mondata a képbe, tökéletesen igaza van. A konzolt X évente egyszer veszi meg az ember, de egy éve alatt vesz hozzá több játékot is.

(#5) bwoay válasza V.Dave (#2) üzenetére


bwoay
nagyúr

20-22 ezer?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6) jookomak


jookomak
őstag

jááááj, há mi ez. 20-22 ezer még egy media marktban sincs, pedig az a lehető legdrágább bolt, ami csak létezik.
következő versenyző: persze, hogy nem éri meg másolni a ps3 játékokat, mert drága a lemez, és még fölösleges is kidobni a pénzt az ablakon, mivel NINCS a gépre törés.

(#7) Gebriel


Gebriel
veterán

"PS3 Slim előállítása is több mint a gépen szereplő 299 eurós árcédula,"
Nem dollár :F

(#8) kingabo válasza Gebriel (#7) üzenetére


kingabo
őstag

Szokás szerint USD: EURO, 1:1 az arány. :W

(#9) heihachi válasza KaraDani (#4) üzenetére


heihachi
addikt

Egyszerűen muszály olcsóbban adniuk, mert különben mindenki Xbox-ot fog venni.
Az eddigi eladási adatok nem igazán ezt mutatták.

Ja igen, és muszáj.

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#10) KaraDani válasza heihachi (#9) üzenetére


KaraDani
addikt

Én úgy tudom a Box az elterjedteb*. De mind1 is a lényeg, hogy nem a konzolon hanem a játékon van a haszon, és ha nem adod el a konzolod, nem adod el hozzá a játékot, szóval a konzol árrése kvázi lényegtelen hosszútávon.

A javítást köszi :B

*: egy ilyet találtam most elsőre, mondjuk ez nem mai.

[ Szerkesztve ]

(#11) bwoay válasza KaraDani (#10) üzenetére


bwoay
nagyúr

pont most fejtetted ki, hogy miért nem lényegtelen hosszútávon

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12) KaraDani válasza bwoay (#11) üzenetére


KaraDani
addikt

akkor kicsit pontosítok:
a konzolon elért árréstömeg elhanyagolható, a játékokéhoz képest
Így a gyártó megengedheti magának, hogy a konzolját akár veszteséggel árulja - így negatív árréstömeget elérve a konzollal -, ha ezzel eléri azt, hogy inkább az ő konzolját vegye a user, mert akkor az ő játékait is fogja venni, amin többszörösen megtérül, a konzolon elszenvedett veszteség.
Ilyen értelemben értettem, hogy a gyártó szempontjából a konzolon elért árréstömeg kvázi elhanyagolható tényező, a lényeg, hogy az övét vegyék meg, nem az a cél, hogy abból legyen a nyereség.
Ha így se értünk egyet fejtsd ki pls.

(#13) heihachi válasza KaraDani (#10) üzenetére


heihachi
addikt

Jól tudod, ezt nem is vitatom, az Xbox 360 elterjedtebb. Azonban ha megnézed az eladási adatokat, nagyjából 10%-al kevesebb PS3 fogyott, mint Xbox 360 ebben az évben világviszonylatban (4,1m vs 4,5m). (2008-ban is ez volt az arány, 2007-ben meg egálban voltak.) Szóval azért azt nem mondanám, hogy mindenki Xbox 360-at vett, mert az olcsóbb :)

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#14) KaraDani válasza heihachi (#13) üzenetére


KaraDani
addikt

Azt nem is írtam, hogy mindneki Xoboxot, vett. Hanem, ha a PS nem csönkentett volna árat, az lett volna, mert drasztikusan olcsóbb volt eddig a BOX.

(#15) heihachi válasza KaraDani (#14) üzenetére


heihachi
addikt

Én meg azt mondom, hogy miért "az lett volna", ha eddig sem volt? :F

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#16) KaraDani válasza heihachi (#15) üzenetére


KaraDani
addikt

Mert a Box már olcsóbb egy ideje, mint az elején volt, nem? Én legalábbis, kis ismerettségi körömben azt láttam, hogy mindenki Boxot vett, mert occsób. De lehet átvert a kis minta :)

(#17) heihachi válasza KaraDani (#16) üzenetére


heihachi
addikt

Kis, és magyar minta :)

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#18) bwoay válasza KaraDani (#12) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem, teljesen jól írod, annyi volt a keveredés, hogy te az árrés összértékére
értetted, én meg magára az árrésre, mint szempontra :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19) dezz


dezz
nagyúr

Kezdem úgy érezni, hogy a ph! lapcsalád valamilyen Xbox-os portálon keresztül szerzi be a PS3 híreket is, ami csak a negatívumokat emeli ki... :(

Nézzük csak azt a bizonyos kérdést az interjúban:
"It’s well known that Sony loses money on every PS3 it sells. Will that still be the case with the new machine?
If you're just talking about the hardware alone, the quick answer is yes. That makes good headlines, but I don't actually know that that's the true nature of the business that we're all in, whether it's PlayStation, Xbox or the Wii. I think the better indicator is to look at the business as a whole platform, to ask: are you profitable in terms of the hardware, software and peripherals. And the answer t o that question is yes on a gross profit level since the last fiscal year."

Szerintem az általam kiemelt rész sem egy jelentéktelen részlet...

Itt van egyébként az egész interjú: [link]

(#20) Def26 válasza dezz (#19) üzenetére


Def26
félisten

Nem vagyok nagy angolos, nyugodtan javíts ha rosszul mondom, ezek szerint a lényeg, hogy magán a gépeken buknak, de az egész üzletágon (Hardver, szoftver, kellékek) nyereségük van. :F

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#21) dezz válasza Def26 (#20) üzenetére


dezz
nagyúr

Igen.

Amúgy mint látható, a 300 euró nem szerepelt a válaszban. A korábbi számítások alapján valószínűsíthető, hogy csak az amerikai gépeken van veszteségük, az európaiakon már nem. Nyilván azért lőtték így be, mert az európai piacon jobb pozícióban vannak, mint az amcsin. Utóbbin többet kell engedniük.

[ Szerkesztve ]

(#22) bwoay válasza dezz (#21) üzenetére


bwoay
nagyúr

ahogy a címben is látszik, kizárólag a hw-ről van szó,
nem értem, milyen logika szerint jön ide az, hogy összességében
már van nyereség, mikor ezt senki nem vonta/vonja kétségbe.
az meg kiváltképp érdekel, miféle korábbi számítások alapján
vonható le a következtetés, miszerint kizárólag az amerikai gépeken buknak.
pláne, hogy az általad beidézet részletben úgy fogalmaznak,
hogy "minden egyes PS3", és nem az a válasz, hogy "csak az USA-ban,
de itthon meg Európában már nem".

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#23) dezz válasza bwoay (#22) üzenetére


dezz
nagyúr

Nyilván a cím azt tükrözi, amiről a cikk szól. :P De hát ez az, csak a negatív dolgokról írtok, a pozitívak meg elsikkaldnak.

Volt ugyebár egy bizonyos elemzői gyártási költség elemzés, még annó, aminél ez ~850 dollárra jött ki. Utóbb azt mondta egy Sony illetékes egy rendezvényen, hogy mostanra 70%-kal sikerült csökkenteni a gyártási költséget, ez így 255 dollár. Ehhez jönnek még egyéb költségek (csomagolás, szállítás, nagy- és kisker árrés, stb.), miáltal az összköltaség meghaladhatja a 300 dollárt. De a 300 eurót már nem feltétlenül, sőt én nem is hiszem.

Egyébként eddig sem zavart titeket, ha pusztán az amerikai piacra igaz kijelentések általános értelemben lettek tálalva, akkor most miért zavarna?

ps. nálad beragadt az off-topik gomb? :)

(#24) bwoay válasza dezz (#23) üzenetére


bwoay
nagyúr

beragadt, évek óta, és lusta vagyok megcsináltatni.
amúgy meg túl sokat számolsz. próbálj meg néha játszani.
vedd meg ezt az új gépet

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#25) tiv83us válasza dezz (#23) üzenetére


tiv83us
veterán

Es mint ahogy tudjuk, sem a Sony, sem a MS nem a konzolokon zsebeli be a lovet /illetve semmit nem zsebel be azokbol igazan/, hanem a jogdijakbol, de foleg az eladott jatekokbol.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#26) dezz válasza tiv83us (#25) üzenetére


dezz
nagyúr

Igen, tudjuk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.