Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Silicon Power? :N Eddig még semmit se mertem venni tőlük, és most sem szimpi az az 1,4 volt, viszont vélhetően jó lesz az árazás, meg az élettartam gari is csak jelent valamit! Szóval talán.

(#2) TeeBee73 válasza Fred23 (#1) üzenetére


TeeBee73
addikt

Van egy ~6 éves 32GB-os SSD-m tőlük, anyámék egyik gépében dolgozik. 100/100-as, és 10(!) év kiskereskedelmi garanciával adták anno.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#3) shapphire válasza Fred23 (#1) üzenetére


shapphire
tag

Nah jó, de az élettartam garancia az tudtommal nem örökké +1 év, hanem amíg a piacon van a termék, addig áll a csere. Vagy nem?

Navigációknál az élettartam jótállás is csak 5 év valójában.

(#4) #96851200


#96851200
törölt tag

Nagyon jól néz ki. Ha az árat jól belövik, akkor szvsz. kelendő lesz.

(#5) nuke7


nuke7
veterán

csak a legfontosabb infó hiányzik a cikkből :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#6) #41354240


#41354240
törölt tag

Lassan annyiba lesz egy jó Ryzen memóriakit, mint maga a Ryzen :DDD

(#7) nuke7 válasza shapphire (#3) üzenetére


nuke7
veterán

tudtommal örök - a limited lifetime-nál van ilyen szivatás, de pl. corsair szó nélkül cserélte a 7 év garis psu-t 6 és fél év után, és küldek egy újabb verziót (szintén 7 év garival)

https://youtube.com/user/nuke7

(#8) koko52 válasza nuke7 (#7) üzenetére


koko52
veterán

Ezek érdekes dolgok, sokféleképp lehet értelmezni. A lifetime elméletileg örök garancia, de néhány gyártó úgy kezeli, hogy amíg az adott modul gyártás alatt van addig bármikor cserélik. Akkor most kérdem én, mi van akkor ha ma veszek egyet, és holnap kifutott termék lesz akkor nincs rá garanciám? :F

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#9) koko52 válasza Fred23 (#1) üzenetére


koko52
veterán

Más gyátóknál 4000 felett már az 1.5v-ok is megjelennek. De miért zavar? Erre vannak tervezve. Én a ddr3 1600 ramjaimat 1.9v-on is járattam 2400 mhz-en.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#10) Fred23 válasza koko52 (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem is vennék olyanokat! Az Intel -és az AMD is a Ryzen esetében- világosan megmondta, hogy maximum 1.35V-t kaphat a memvezérlő. Érdekes módon az elmúlt néhány évben a szokásosnál sokkal több meghibásodott Skylake - Kaby Lake prociról olvastam; nagyjából ezeknél lett általános a "kaphat az 1.5V-ot is" mentalitás. Sokan csak kivették a régi gépükből a normál -nem LP- DDR3-ukat, aztán vettek DDR3-as deszkát a Skylake-ükhöz. Vagyis alapból 1.5V-on indult a történet. Ryzen-nél legalább meg szoktak állni általában kicsivel 1.4V alatt. (Mikor meg nem, ott is jönnek a váratlan hibák.) Régen az ember nem félt használt procit venni, mert biztos volt benne, hogy teljesen jó lesz, legrosszabb esetben degradálódott egy kicsit, és valamivel kevesebb ereje lesz a vártnál. Ma meg időnként attól fél az ember, hogy az apróról vett procija majd talán beadja a kulcsot.

Rengeteg olyat olvastam az elmúlt pár évben, hogy meghibásodott procit vittek gariztatni, előtte meg pont a proci volt az, amit teljesen nyugodtan lehetett használtan venni.

Szóval nálam az 1.4V olyan határeset. Mivel nem 10 évre tervezem a gépet, ami megkapná az ilyen RAM-ot, azt mondom, bepróbálnám talán én is. De ennél többet azért már nem, vagyis én tuti 1.5V alatt maradnék Skylake / Kaby Lake esetén.

Élettartam gari szerintem az idők végéig kell, hogy szóljon. Vagy 10 év garis, és élettartam garis modulom is, utóbbitól azt várom, hogy az unokámnak majd cseréljék, ha elromlik! :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Cs1csó válasza nuke7 (#5) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ÁR a üzleti titok.

(#12) koko52 válasza Fred23 (#10) üzenetére


koko52
veterán

Hát én sem örülök neki hogy a memevezérlő már nem az alaplapon van, proci jobban melegszik a +fesztől az biztos, én vízzel megoldom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#13) leviske


leviske
veterán

CL16 3200MHz (és alatt), CL19 pedig 3600MHz (és felett)? Ezt én nem feltétlen nevezném fürgének.

(#6) ó: Ha abból indulok ki, hogy egy Ryzen 5 2600 60k-ból, egy 16GB-os FlareX kit pedig belekerül 80k-ba, szerintem inkább jó lenne, ha lassan annyiba kerülnének a Ryzen-hez való memóriák, mint amennyibe maguk a processzorok. :DDD

(#14) #16939776 válasza leviske (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Másfél éve még a G.Skill 3200CL14 volt borzasztó drága bruttó 68K-ért... :DDD

(#15) ncc1701 válasza leviske (#13) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem feltétlen a legdrágább memóriát kell nézni.

(#16) cbmfan


cbmfan
senior tag

van még SP? utoljára házat vettem 1999-ben, Codegen táppal :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#17) #41354240 válasza leviske (#13) üzenetére


#41354240
törölt tag

Így van.
Én is kacérkodtam a ryzennel, de 2400-as rammal nincs értelme, ramot meg nem veszek ennyiért.

(#18) g@bo válasza nuke7 (#7) üzenetére


g@bo
nagyúr

élettartam = örök???

egy autó örök élettartamú, vagy egy svájci bicska? :F

(#19) Chaser válasza nuke7 (#7) üzenetére


Chaser
titán

Nem, elettartam a termek ciklusara vonatkozik, nincs "orok elet gar" semmire
A limited nyilvan feltetelhez kotott, pl regisztracio, eredeti szamla, stb - es lehet h karrendezesre is kevesebb lehetosege van a vevonek -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.