Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Sok baj van a DLC-kkel BioWare táján... :U

Sectumsempra - For Enemies

(#2) h-yle válasza Morden24 (#1) üzenetére


h-yle
addikt

Én anno ME1 DLC-vel szoptam vagy fél napot. Nem elég, hogy PC-re asszem csak egy volt, de a Steames verzióra csak imádkozás után ment fel...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#3) Morden24 válasza h-yle (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Miért lett volna PC-re egy? :F
Pont, hogy a kezdetekben fizetős volt X360-ra a BdtS, PC-re meg ingyenes (a Steammel tényleg voltak parák, ki kellett adniuk egy külön Steam-kompatibilis telepítőt), a Piinacle Station meg fizetős mindkét platformra továbbra is.

Sectumsempra - For Enemies

(#4) ollie válasza Morden24 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A nyereményjátékos botrányuk után, a nem észak-amerikai fanoknak beígért nyereményjátékról meg szép csendben elfeledkeztek.

***

(#5) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Kipróbálta már valaki, hogy az EA Downloader-rel regisztrált verzióra felmegy-e?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#6) Vistaboy válasza Dark Archon (#5) üzenetére


Vistaboy
veterán

Sajnos nincs elég pontom, a Witch Hunt DLC jobban érdekelt a Dragon Age-hez, így inkább amellett döntöttem. De ha angolul telepítetted fel, akkor szerintem menni fog vele.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#7) ollie válasza Dark Archon (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minden verzióra felmegy (kivéve persze a nem támogatott honosított verziókat). Bár épp ezt nem próbáltam, de eddig az összes DLC ilyen volt.

***

(#8) h-yle válasza Morden24 (#3) üzenetére


h-yle
addikt

Azért írtam, hogy "asszem" mert nem voltam benne biztos. De ha elkerülte a figyelmem a másik DLC, pedig kerestem, az sem a legjobb húzás a részükről. De legalább van még1 DLC amivel még nem játszottam. Megyek meg is keresem :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#9) P00By


P00By
nagyúr

Ekkora bakit :W Dolgoznak a problémán, a 1,5 GB semmin :U

(#10) Dark Archon válasza ollie (#7) üzenetére


Dark Archon
addikt

Kb., ha nem is írtál volna semmit, az is jobb lenne :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11) Morden24 válasza h-yle (#8) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ööö, nem emlékszem már a Steam-es ME-re, de PC-n nincsen kis ablak vagy valami, ami jelzi a DLC-ket, mint a DAO-ban vagy az ME2-ben?

Sectumsempra - For Enemies

(#12) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Már majdnem meglepődtem :DDD

(#13) ollie válasza Morden24 (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, van egy menüpont, ahol lehet látni a telepített DLC-ket. Egyébként a játék telepítésénél (letöltésénél) semmi sem jelzi, hogy alapból települ a BDtS is, de települ.

(#10) Dark Archon: miért? 100%, hogy települ mindenféle verzióra, mint a korábbiak is (kivéve amire előre mondták, hogy nem fog, pl. a magyarra).

[ Szerkesztve ]

***

(#14) L3zl13 válasza Morden24 (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A normál verzión a a launcher hirdette a DLC-ket. A játékon belül viszont ha jól emlékszem csak a már telepítetteket lehetett listázni.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Valszeg át akarják szoktatni angolra a bűnrossz magyar fordítást használókat...

(#16) -KP- válasza WonderCSabo (#15) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem meg szimplán alig veszi a dlc-t valaki ebből a régióból, úgyhogy lehet többe kerülne a fordítás költsége, mint ami bejön a dlc eladásból :D

(#17) Dark Archon válasza ollie (#13) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, akkor ok :) Köszi. Akkor már csak ~12Gb letöltése és 9 exe telepítése választ el az élvezettől :O Állítólag van egy 2. DVD is a tokban (tényleg, mintha lenne), először megpróbálom inkább angolra hekkelni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#18) -KP-


-KP-
addikt

BW fórumán írták:

Change entry Language in the following registry key from "pl" (or whatever you have there) to "en"

32bit: HKEY_LOCAL_MACHINE\\\\\\\\SOFTWARE\\\\\\\\BioWare\\\\\\\\Mass Effect 2

64bit: HKEY_LOCAL_MACHINE\\\\\\\\SOFTWARE\\\\\\\\Wow6432Node\\\\\\\\BioWare\\\\\\\\Mass Effect 2

Then install DLC and after that change Language back to original value.

Magyarán akinek magyar verzió van, registrybe írjá át a nyelvet "en"-re, rakjátok fel a dlc-t, aztán vissza lehet írni a nyelvet magyarra.

[ Szerkesztve ]

(#19) WonderCSabo válasza -KP- (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, a fejlesztő írta, h. technikai probléma miatt nem lehet felrakni a DLCt magyarra. Hát elmehet a jó édes anyjába....

(#20) Morden24 válasza WonderCSabo (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

Gondolom inkább nem tudtak megállapodni a 3rd party fordítócéggel (vagy nem akartak, anyagi okok miatt), és honosítás nélkül nem adhatták ki, mert akkor a honosított programmal rendelkezők jogosan csinálhatnának balhét belőle.

Az más kérdés, hogy azt nem értem: egy szimpla figyelmeztetés (kb.: "Leszarjuk, milyen nyelven jáccottá', ezt angolul fogod, köcsög!") miért nem elég? Biztos lenne, aki lokális példánnyal rendelkezik, mégis kipörgetné angolul is a DLC-t...

Sectumsempra - For Enemies

(#21) Dark Archon válasza -KP- (#18) üzenetére


Dark Archon
addikt

Na, erre kiváncsi leszek, de ha ez ilyen egyszerű lenne, a BW nem baszakodna velünk. Az angol nyelvi file-ok ugyanis fizikailag nincsenek a korongon, s még, ha fel is megy a DLC, hiába fogja keresni utána a magyar feliratokat.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#22) -KP- válasza Dark Archon (#21) üzenetére


-KP-
addikt

http://tlj.sytes.net/me2.zip

angol nyelvi fájlok itt...

BIOGame_INT.tlk --> BioGame/CookedPC-be,
ME2_Opening_SunMid_INT.bik --> BioGame/Movies-ba kék másolni.

data/sku.ini -ben írd át a TextLanguage-et int -re.

Talán elég lesz. a felülírandó fájlokról azért csináljj biztonsági mentést...

[ Szerkesztve ]

(#23) Meglivorn válasza -KP- (#22) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

A nyelvi adatok átírása nem elég, arra nekem se ment fel. A feljebb írt registery bejegyzés oldja meg a gondot (és akkor maga a játék maradhat is magyar :D )

(#24) -KP- válasza Meglivorn (#23) üzenetére


-KP-
addikt

persze, azt csak azért írtam le mert kifelejtettem. úgy kellett volna hogy egy postban a kettő :)

(#25) Meglivorn válasza -KP- (#24) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Bocs :)

Egyébként nekem is az lett volna a legszimpatikusabb, ha kitesznek egy figyelmeztetést hogy a DLC az adott nyelven nem kommunikál, akarod angolul vagy nem. Aztán mindneki döntse el magának.

Pláne, hogy a DLC reklámja mindenütt ott van, de hogy az adott országban nem elérhető, az sehol csak a fórumban (persze angolul :D ). Szóval azért ez sem egészen kóser. Még ha személy szerint én agymenést is kaptam volna, ha megvenni se engedi a lakhelyem miatt ^_^°

(#26) Bzzz válasza Meglivorn (#25) üzenetére


Bzzz
senior tag

Valaki már föltette a magyar nyelvűre sikeresen?!

A korábbi DLC-k-be gyárilag benne volt a magyar nyelv és azért mentek fel simán?!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#27) ollie válasza Bzzz (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A korábbi DLC-k-be gyárilag benne volt a magyar nyelv és azért mentek fel simán?!

Igen, bennük volt a magyar nyelv (talán 1 kivétellel), de nem ezért ment fel simán. Ez is felmehetne simán, ha engedélyezve lenne.

***

(#28) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Jelentem, a DLC egyántalán nem működik a magyar verzióval, bármiféle ügyeskedés esetén sem!

Registry-ben HU: eredmény
Registry-ben EN: eredmény

Hiába a nyelvi file-ok és az ini szerkesztése. Maga a játék ugyan angol nyelvű lesz és működik is, de nem megy fel rá a DLC. Az egyszerűbb módszer tehát kudarcot vallott. Marad az EA DM-es megoldás, ha az megoldás.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#29) ollie válasza Dark Archon (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az egyszerűbb módszer tehát kudarcot vallott. Marad az EA DM-es megoldás, ha az megoldás.

Miért a feltételes mód?

***

(#30) csoli31 válasza Dark Archon (#28) üzenetére


csoli31
aktív tag

Gond nélkül települ a regedyt átírásával! Eleve kis betűvel kel írni az "en"-t, és nálam fent van az 1.02-es javítás (lehet ez is közrejátszik).

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#31) h-yle válasza Morden24 (#11) üzenetére


h-yle
addikt

Kis ablak nincs. DAO-val nem is volt semmi baj, ott egyértelmű a dolog. Mondjuk azok a hülye EA pontok (vagymik) igazán nem hiányoztak nekem a rendszerből, de ez van. mindenhol pontokat kell venni...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#32) Dark Archon válasza Dark Archon (#28) üzenetére


Dark Archon
addikt

Korrekció: működik! Nem tudom mi volt elsőre, de letöltöttem megint és most felment. Elég csak a registryt átírni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#33) M3Ny3'T


M3Ny3'T
senior tag

Megvettem, letöltöttem, feltelepítettem, végigjátszottam, szerintem fantasztikus lett!
Mindenféle befejezésre számítottam, de pont erre a legkevésbé. Roppant ötletes és annál is inkább hasznos dolog lesz a 3. részben ennek a sztorinak a végkimenetele. ;]
Nem mellesleg nagyon érdekes plusz infók derültek ki a társainkról.
Kár, hogy ez az utolsó DLC. :O

Spoiler: és szerencsére nem hatotta meg túlzottan Liara-t, hogy kétszer megcsaltam, csak szóvátette még az elején. :DDD

[ Szerkesztve ]

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#34) [CsuCsu] válasza M3Ny3'T (#33) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A DAO-hoz a Wh utolsó, de ez nem. Lesz még ME2 DLC, fejlesztök is mondták, mivel ME3 csak 2012-ben lesz, addig is meg kell még fejni a tehenet párszor.

(#35) WonderCSabo válasza Morden24 (#20) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én csak arról beszélek, h. miért nem lehet hivatalosan felrakni a nem angolra az angol kieget. Mert a csávó egy technikai hibára hivatkozott. Oszt csak egy szaros registry bejegyzést kell átírni...

(#36) Meglivorn válasza WonderCSabo (#35) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Neemm, technikai okok miatt nem csináltak lokalizált verziót (erre magyarázott valaki a csomagméret korlátokkal), és az angol telepítése helyire "nem adá az általuk kívánt játékélményt", úgyhogy inkább azt mondták nem lesz.
Ami tény, hogy egy magyar játékban furán venné ki magát, ha egy fejezet meg angol lenne, de akkor is, ezt inkább bízzák a játékostársakra, csak figyelmeztessék őket előtte :)

(#37) M3Ny3'T válasza Meglivorn (#36) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

"Ami tény, hogy egy magyar játékban furán venné ki magát, ha egy fejezet meg angol lenne, de akkor is, ezt inkább bízzák a játékostársakra, csak figyelmeztessék őket előtte :) "

Hát ezt szerintem túl lehet élni, de a rossz duma az nem vet rájuk túl jó fényt...

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#38) -KP- válasza M3Ny3'T (#37) üzenetére


-KP-
addikt

az a baj hogy annyira kicsi piac vagyunk, hogy nagyívbe szarnak ránk. azt is leszarják mi vet rájuk jó fényt és mi nem. Tudják hogy náluk az előny, mert szeretjük ezt a mocsok játékot, és ha új cucc van sokan úgyis játszani fognak hiába megy a hőbörgés hogy "epic community event", 1,5 giga feltöltött nulla, probléma a kelet európai verzióval stb.

szerintem max pár ezres/esetleg tízezres nagyrásgrend lehet az itthon eladott ME 2 példányok száma, miközbe összességében ha jól tudom kezdik közelíteni a 10millió eladott példányt...

[ Szerkesztve ]

(#39) infectedmann válasza Dark Archon (#28) üzenetére


infectedmann
őstag

Jelentem én már végig vittem úgy, hogy a registry-ben átírtam a nyelvet. Igaz én a virágbolti verziót mert a BW Shop félére most nincs pénzem.

[CsuCsu]: Jó lenne ha folyamatosan jönnének DLC-k a harmadik részig és valóban összekapcsolnák a két sztorit. Ha a többi DLC csak fele ilyen jó lesz mint ez meg az Overlord, akkor nyert ügyünk van.

[ Szerkesztve ]

(#40) Dark Archon válasza infectedmann (#39) üzenetére


Dark Archon
addikt

Jó, már én is végigvittem, másodszorra jól jött le. Nem nagyon megy a BW-nek a feltöltés, úgy látszik.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#41) -KP- válasza infectedmann (#39) üzenetére


-KP-
addikt

A kérdés az, hogy pc-re fel tudjuk erőltetni a dlc-t, de mi a helyzet a magyar konzolosokkal?

(#42) Dark Archon válasza -KP- (#41) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát azt ki nem szarja le :D (bocs, magas labda volt) Konzolon tudtommal nincs ilyen gond, avagy szvsz meg sem jelent magyarul.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#43) -KP- válasza Dark Archon (#42) üzenetére


-KP-
addikt

Ez így eléggé köcsög megnyilvánulás volt :D :Y Én is kb nagyívbe teszek az xboxra, de ettől még érdekelne velük mivan... :P

(#44) Dark Archon válasza -KP- (#43) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mondom, konzolra nem jelent meg magyarul, tehát arra gond nélkül felmegy.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#45) -KP- válasza Dark Archon (#44) üzenetére


-KP-
addikt

Ez fura, pc-re nincs angol verzió, konzolra meg nincs magyar. Ezigen :D

(#46) beluschi


beluschi
tag

Sziasztok!
Aki már végigvitte attól kérdezném, hogy ez a DLC hol kapcsolódik az alap Mass Effect 2 történetébe? Ez egy végigjátszás utáni történetszál, vagy ugyanúgy a befejezés előtt kell végigvinni, mint a korábbiakat?

Homeworld forever

(#47) Lui04 válasza beluschi (#46) üzenetére


Lui04
aktív tag

Játszhatod közben is, de ajánlott a végigjátszás után. Ez az első DLC, ami már a 3. részhez vezet át.

(#48) Bzzz válasza Lui04 (#47) üzenetére


Bzzz
senior tag

ezt kifejtenéd bővebben..lehet spoiler is :)

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#49) Lui04 válasza Bzzz (#48) üzenetére


Lui04
aktív tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.