Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Youri


Youri
veterán

Atom processzorokra épülő szerverek? :U

RTX ON

(#2) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

szép húzás volt

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3) fatallerror


fatallerror
addikt

még a végén teljesen átállnak a server részre és csak az intel lesz asztali fronton, vajon megtörténhetne e :U

don't tell me what i can't do!

(#4) FireKeeper válasza fatallerror (#3) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

biztos nem, ez nem tudom honnan jött :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5) cszn


cszn
őstag

Rory akcióba lépett. :)

(#6) fatallerror válasza FireKeeper (#4) üzenetére


fatallerror
addikt

sok hülye gondolatom van minden téren, ez is 1 olyan volt :Đ

don't tell me what i can't do!

(#7) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Energiahatékonyság. Egy olyan terület, ami igencsak fekszik az AMD-nek mostanság.

Hajrá, hajrá!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8) .mf válasza Youri (#1) üzenetére


.mf
veterán

Igen, méghozzá az AMD-től. AMD szerver + Intel Inside, ahogy már a másikban elsütöttem ;]

Amúgy jöhetnek nem csak ilyen ultra-sűrű módban is, hiszen a legtöbb vállalati belső szerveren előbb szokott a RAM vagy HDD elfogyni, mint a proci, a nagy procierő gyakran kihasználatlanul áll.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Azt hiszem erre mondják, hogy visszakozás helyett előre menekül.
Határozottan jó húzásnak tűnik. Vásároltak pár ütőképes technológiát és akár saját néven is forgalmazhatnak szervereket.
Annak idején az ATI felvásárlásával hosszú távban gondolkodtak és tulajdonképpen jó döntés volt, bár a megtérülés még várat magára, viszont ezzel rövid távon is nyerhetnek.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) Youri válasza .mf (#8) üzenetére


Youri
veterán

Láthattunk régen AMD chipsetes Intel alaplapokat is, persze akkor még ATI néven. De alapvetően az elgondolás, hogy az Intel Atom a marketing-bullshitje még a szerverpiacot is elérte, hát ez nocomment

RTX ON

(#11) Bici válasza TESCO-Zsömle (#7) üzenetére


Bici
félisten

Hát, proci téren nem úgy tűnik: [link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) FireKeeper válasza Bici (#11) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

desktop != server

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13) Bici válasza FireKeeper (#12) üzenetére


Bici
félisten

És gondolod, hogy szerver téren teljesen más a helyzet?

Keresek erről teszteket, de ha tudsz akkor jöhet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) TESCO-Zsömle válasza Bici (#11) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az egy félkész termék! Majd térjünk vissza a kérdésre, mikor a Bull megkapja a bele szánt GCN egységeket. ;)

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15) Angel1981 válasza fatallerror (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Úgy tudom, a szerverek frontján 90% felett van az Intel részesedése, úgyhogy ez nem túl valószínű. :)

(#16) Bici válasza TESCO-Zsömle (#14) üzenetére


Bici
félisten

Oké, remélem, addigra változik a helyzet.
Én csak a jelenről beszéltem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) TESCO-Zsömle válasza Bici (#16) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A jelenről beszélsz, mégse példálózol a Llano-val a Trinity-vel vagy a Brazos-sal...

Ki lett vesézve, hogy a Bull miért olyan, amilyen... Még nincs kész. Ez egy lépcsőfok a teljes fúzió felé.

sz: De ott a Trinity, ami már megkapta a Piledriver magokat, és ki is mutatta a foga fehérjét a maga 17W-jával.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18) pakriksz válasza Bici (#13) üzenetére


pakriksz
őstag

igen, mert szerveren nem héderezik 8 ból 6 mag mint desktopon általában ;)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#19) Bici válasza TESCO-Zsömle (#17) üzenetére


Bici
félisten

De ezek tudtommal CPU fronton szintén nem jeleskednek, csak a GPU jó bennük. [link]
Ne értsd félre nem fikázni akartam, csak az én meglátásom szerint ha a puszta CPU-t nézzük, akkor az intelhez képest lemaradásban van hatékonyság terén is.
Ha a szerverekben a GPU-t is jól ki fogják használni, akkor persze más a helyzet, de tudtommal egyelőre csak CPU-t használ a legtöbb szerver - a HPC nyilván kivétel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) T_Stark válasza Bici (#19) üzenetére


T_Stark
őstag

Pusztán CPU erőben lemaradásban van, de a CPU-nak lassan leáldozik az ideje, a jövő nem a CPU-ké, hanem az APU-ké. Márpedig ott az Intel van inkább lemaradva.

(#21) Zeratul válasza Bici (#19) üzenetére


Zeratul
addikt

Amit linkeltél azon csak phenom alapú AMD processzorok vannak [Piledriver a cyclos technológiára épít]. A trinity már piledriver alapú, a következő opteron generáció szintén, a brazos is jövőre követi. Brazosból viszont már most van 9Wos változat ahol a 9Wba az IGP is beleszámít.

Tesco zsömle: a Bull aligha, mert leghamarabb a Steamrollernél kerül APU a szerver kategóriába.

[ Szerkesztve ]

(#22) cszn válasza T_Stark (#20) üzenetére


cszn
őstag

Szerintem ez nem ilyen egyértelmű. Az intel a sima CPU részben - ami jelenleg ténylegesen számít - nagyon hatékony. A GPU részben - ami egyelőre nem igazán számít - pont annyit présel ki magából, ami a felhasználóknak már elég. Az Ivy is egy elég nagy lépés lesz előre. Amikor pedig már tényleg számítani fog, az intel elég erős lesz a GPU részben is. Ők diktálnak.

(#23) TESCO-Zsömle válasza Zeratul (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudom.

Steamroller = Bull 3.0 ;)

Csak egyszerűbb így hivatkozni az architektúrára.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24) Zeratul válasza cszn (#22) üzenetére


Zeratul
addikt

Ivy csak az intel eddig teljesítményéhez képest lesz nagy lépés, az asztali legerősebb verzió turbó órejelen nem képes megközelíteni a Llano (ami kifutó architektúra és nem tud GPU turbót) teljesítményét. Intelnek nagyon hiányzik egy olyan mérnöki gárda mint az ATIé, csak arról már lemaradtak és biza konkurencia se kocsmában sörözik. Mire az intel használhatóvá teszi a heterogén rendszerét az ARM rendszerek is felnőnek mellé és biza velük szemben a pénz, a megvesztegetés és egyéb mocskos trükkök már kevesek lesznek.

(#25) Bici válasza Zeratul (#21) üzenetére


Bici
félisten

Elötte linkeltem Bulldozer-ről is hasonlót.
Ezért mondtam, hogy CPU fronton jelenleg le van maradva az AMD energia-hatékonyságban. A szerverek pedig jelenleg erre építenek. A jövőben természetesen ez változhat, és nagyon remélem, hogy sikerül is az AMD-nek. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26) cszn válasza Zeratul (#24) üzenetére


cszn
őstag

A próféta szóljon belőled. Mindenki jól járna egy rendes árversennyel. :)

(#27) TESCO-Zsömle válasza Zeratul (#24) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Teljesen heterogén rendszerrel előreláthatólag az Intel fog legkésőbb jelentkezni.

Az AMD 3013-ban dobja piacra a Kaveri-t, az nVidiától pedig 2014-re várják a Maxwell-t. Ha jól emlékszem az Intel megoldása 2015-re van prognosztizálva.

Az AMD az egyetlen, aki képes kiegyensúlyozott platformot nyújtani, mert míg az Intel GPU terén rendelkezik nagy hiányosságokkal, addig az nVidiát CPU-téren sújtja ugyanez a csapás.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28) Youri válasza TESCO-Zsömle (#27) üzenetére


Youri
veterán

Az AMD 3013-ban dobja piacra a Kaveri-t
csak nem :))

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#29) Zeratul válasza TESCO-Zsömle (#27) üzenetére


Zeratul
addikt

AMD-ARM együttműködés lehetőségeiről se feledkezzünk meg, Rory nem akar teljesítményben versenyezni de mindenhol ott akarja tudni a termékeit, amire nem az intel erőpolitikája a megfelelő módszer.

[ Szerkesztve ]

(#30) cszn válasza TESCO-Zsömle (#27) üzenetére


cszn
őstag

A kérdés az, hogy amikorra szükségessé válik, hogy a többség átálljon APU-ra, addigra kinek lesz a legjobb elérhető megoldása.

(#31) TESCO-Zsömle válasza Youri (#28) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Látszik, hogy a jövőben élek... :DDD

Zeratul: Bizony, az ARM ebben a háborúban nem foglal állást. Bárkivel közösködik, aki megfizeti az árát. :))

cszn: Idő és alapanyag szempontjából is az AMD-nél az előny, második helyre az nVidiát tenném, akiket nem köt az elavult x86 licensz, és végül utolsó helyre tenném az Intel-t, akiknek sok pénzük van, de nagyot bukhatnak, ha az x86-ot erőltetve szembe akarnak menni a piaci igényekkel. Lásd Intel Atom.

mikej95: Az idén piacra kerülő Piledriver lesz az AMD utolsó asztali CPU-ja. Utána már csak APU-k jönnek. Az AMx foglalat búcsúzik, az FMx él tovább.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) mikej95 válasza fatallerror (#3) üzenetére


mikej95
aktív tag

Én is ezen gondolkozom, AMD nem domborított mostanában asztali gépek szánt procik terén, de szép eredményeket ért el szerver és mobil fronton(bár az Atom nem valódi ellenfél). Mindenesetre jó amíg adnak ki PC-re procikat, mert mérsékelik az Intel árait.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#33) cszn válasza TESCO-Zsömle (#31) üzenetére


cszn
őstag

A gyártástechnológia, a kiapadhatatlan pénzkészlet és az átlagemberekben régóta berögzült intel=jó viszont a másik oldalt erősíti.
Sajnos én elég pesszimistán látom az intel dominancia megdöntésére irányuló elképzeléseket. :U

(#34) fatallerror válasza mikej95 (#32) üzenetére


fatallerror
addikt

az kemény lenne az fix : D de attól még nem szállnának el árazásban :]

#31) TESCO-Zsömle: igen? na az kemény ha kiszállnak az asztali prociból, apu játékra még gyenge én meg minek fizessem ki az apu vga árát is ha nekem nem kell :/

don't tell me what i can't do!

(#35) Bici válasza Zeratul (#29) üzenetére


Bici
félisten

Pedig úgy tűnik, hogy egyelőre sikerül az intelnek meggyőznie a gyártókat, hogy x86-os procikat rakjanak még a telefonokba is. [link]
Én sem látom helyét az x86-nak a mobil szegmensben, oda szerintem az ARM való, de az intel valahogy mégiscsak elkezdte meghódítani ezt a piacot is.
AMD-ARM megállapodásnak én is örülnék. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) TESCO-Zsömle válasza cszn (#33) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szó nincs itt a dominancia megdöntéséről, bár a logika azt mondja, hogy semmi sem tart örökké. Csupán arról van szó, hogy kinek van/lesz verseny- és életképesebb terméke.

Persze, igaza van annak, aki azt mondja, hogy procierőben az Intel a jobb, de ha valakinek nem áll módjában/szándékában a GPU-jukat egy diszkrét megoldással kiegészíteni, akkor az AMD a nyerő.

fatallerror: A dolog nem ilyen egyszerű. Ez 2013-ban lesz, mikor a Kaveri bemutatkozik. Abban már nem lesz "apu vga". A GCN magok nem a processzor mellé, hanem bele kerülnek. Gyakorlatilag a processzorban levő lebegőpontos Integer magok helyére kerülnek a CU tömbök. Nem lesz olyan, hogy "nekem nem kell", mert mikor a processzor lebegőpontosan számol, akkor a CU magok fognak dolgozni az integer magoknál sokkal nagyobb erővel és/vagy hatékonysággal. Erről szól a Fusion. Ezért is olyan a Bull, amilyen.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37) cszn válasza TESCO-Zsömle (#36) üzenetére


cszn
őstag

Pedig jó vóna egy egészségesebb verseny.

(#38) .:LoMAX:. válasza Bici (#35) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

AMD-ARM megállapodás nem lenne rossz :)

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#39) Bici válasza TESCO-Zsömle (#36) üzenetére


Bici
félisten

A GCM magok megmozgatása lehetséges lesz majd x86 segítségével, vagy spéci erre kiálezett fordító kell majd oda?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40) TESCO-Zsömle válasza cszn (#37) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Álom kategória. Az Intel kis túlzással egy éves bevételéből megvehetné az AMD-t és az nVidiát együtt... Nem egy súlycsoport a két cég.

Bici

Próbálkoznak persze. Intel bácsi zsebbe nyúl, és kipótolja a gyártó veszteségét és bevételhiányát. Ezt 1-2 gyártóval meg lehet lépni, de mindenkivel nem. Előbb-utóbb fel kell hagyni a dologgal.

Az ARM túlságosan jó, és túl sok nagy cégnek van belőle haszna, hogy csak úgy le lehessen nyomni. A legnagyobb előnye az x86 hiánya, amit az Intel nem hagyhat le, ugyanakkor rengeteget ront a hatásfogon.

Szted milyen hatása lesz, ha megjelennek a piacon a Win8-al és Office-al telepített ARM alapú irodai gépek, melyek tizedannyit fogyasztanak, mint x86-os társaik? Mert hogy a kis, 10-20 gépet sorakoztató vállalatoknak nem éri meg, az egy dolog, de egy 10.000+ gépet használó nagyvállalat, akiknek a MS-al van szerződésük már komolyan elgondolkodhat rajta.

sz: Erre sajnos nem tudok válaszolni. :B

fatallerror: Tudod van az APU-knak egy másik érdekes aspektusa: A játékok. Megfelelő memóriával és API-val megtámogatva közelebb léphetnek a konzolokhoz, mint dVGA-val szerelt asztali gép valaha. a DX11.1 ezért is lesz nagyon fontos, mert a VSC visszatérése lehetőséget ad, hogy a HW-en speciális kódok fussanak le, amik alapból nem részei a DX-nek. Én ezeket a "finomságokat" várom epekedve. :))

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41) fatallerror válasza TESCO-Zsömle (#36) üzenetére


fatallerror
addikt

oh értem, érdekes :] mondjuk az biztos h mindig lesz mit venni, nem félek én attól h nem :DDD

don't tell me what i can't do!

(#42) Bici válasza TESCO-Zsömle (#40) üzenetére


Bici
félisten

Egyetértek, hogy az ARM elött hatalmas jövő áll, és örülök is ennek.
Azt viszont nem tudom, hogy a gyártók lefizetés miatt kezdik használni az intel procikat vagy azért, mert tényleg jobb valamiben, mint az ARM procik.

sz: Ha spéci fordító kell majd hozzá, akkor az intel sajna mindent meg fog tenni, hogy a fejlesztők ne használják ki a benne rejlő erőt. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43) fatallerror válasza TESCO-Zsömle (#40) üzenetére


fatallerror
addikt

én is várom h milyen lesz, nekem végülis mind1, a lényeg h játszhassak : D

"Álom kategória. Az Intel kis túlzással egy éves bevételéből megvehetné az AMD-t és az nVidiát együtt... Nem egy súlycsoport a két cég."

ez kicsit erős volt : DD

don't tell me what i can't do!

(#44) TESCO-Zsömle válasza Bici (#42) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kompatibilitás. Ebben jobb az Atom. Lefut rajta minden, amit x86-ra írtak. De ettől eltekintve az x86 egy elavult architektúra.

Ha tényleg annyival jobb lenne, akkor az AMR cuccok Androiddal nem lennének képesek tízszer akkora fogyasztású x86-os gépeket szorongatni és a gyártók bele se vágnak az ARM-ba.

Emlékezzetek! Régen a mobil gépeket is x86-os procival szerelték, most meg már az asztali piac kapuját döngeti az ARM.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45) Srodney


Srodney
senior tag

mindegy az csak éleződjön a verseny,hajrá amd...

(#46) Zeratul válasza Bici (#35) üzenetére


Zeratul
addikt

HWSW cikkírója erősen részrehajló az intel felé hogy finoman fogalmazzak.

(#47) CYBERIA válasza TESCO-Zsömle (#44) üzenetére


CYBERIA
őstag

Én nem vagyok képben, mennyivel jobb architektúra az ARM önmagában véve, mint az x86?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#48) pakriksz válasza TESCO-Zsömle (#40) üzenetére


pakriksz
őstag

OpenGL... ott mindig is bármit lehetett futtatni a gpu-n... meg úgy mindig fejlettebb volt mint a directx, csak éppen az m$ nem sajnál a zsebébe nyúlni hogy valamit elterjesszen, pont mint az intel ;)

[link]

Ez itt webgl, NUKU opencl vagy akármi, és lazán fut a grafika mellett a folyadékszimuláció, erózió szimuláció GPU-n(és tényleg azon fut, mert szinte nincs cpu terhelése) méghozzá olyanon ami állítólag grafikán kívül nem képes másra :D (radeon hd3850-en).

Szóval az egyetlen akadálya a gpgpu-nak, nem a technológia, sem a nehézség, hanem az intel.

De a számtechben különösen érvényesül az erősebb kutya... elv, így szinte mindennapos, hogy egy sokkal jobb cucc bukik, és a gagyi terjed el, mert a gagyi mellett erősebb a lobbi.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#49) Zeratul válasza pakriksz (#48) üzenetére


Zeratul
addikt

WebGL platformfüggetlen csak böngésző kell hozzá ami támogatja, na ez meg a picipuha szemét csípi ezért bejelentette hogy a kexplórer nem fogja támogatni, na ez is kb olyan mint az intel x86t mindenhova kampánya, túl nagy már a szembe szél a pisáláshoz akármekkora is a bráner. :)

(#50) pakriksz válasza Zeratul (#49) üzenetére


pakriksz
őstag

nem csak ez a baja az m$-nek, ugye webgl után már csak egy kis lépés az opengl is, szóval aki megtanul webgl-ül, az valszeg nem webre is inkább az opengl-t választja mert nem kell újat tanulni ;) márpedig az m$ a táborának jelentős részét a directx nevű rabláncnak köszöheti.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.