Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kenwood válasza Stauffenberg (#100) üzenetére


kenwood
veterán

pont ez a lenyeg.
legyen valos ujitas.
pl most beugrott valami,ami miatt nyaron lehet,h cseres az s6 :
ip67
Ez egy valos elony,ami miatt fontolgatom az s7-s8 vonalat.
foleg,h s7 edgere viszonylag kis rafoditassal tudnek valtani.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#102) Keem1 válasza Stauffenberg (#89) üzenetére


Keem1
addikt

Minden bizonnyal. De akkor hol vétem a hibát? Ha az alkatrészek ára x dollár, az eladási meg y dollár, akkor nem a kettő közti különbséget kell(ene) venni?

(#103) somogyib válasza kenwood (#99) üzenetére


somogyib
őstag

Itt egy írás egy felmérésről, hogy miért nem váltanak egyesek iX-re:

44% - "azért, mert a mostani tökéletesen működik"
31% - drága
8% - nem elég nagy a kijelző
17% - egyéb okokból

Persze ez csak 1500 megkérdezett ember véleménye, de azért kb. az egyharmada az ár miatt. Szerintem hasonló lenne egy "globál" piaci felmérés is.

#101 IP68

[ Szerkesztve ]

(#104) Stauffenberg válasza kenwood (#101) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"legyen valos ujitas."

És ha nincs? Akkor most sírunk? Egy sor dolog befolyásolja azt, hogy a gyártók elő tudnak-e állni új technológiákkal, újabban sokszor az veti vissza egy feature piaci bevezetését, mert egyszerűen a beszállítók nem tudnak lépést tartani (akár technológiai oldalról, akár gyártási volumenben).

Technológiai újdonságokat kifejleszteni és sikerrel alkalmazni nem egy olyan dolog, amit egy éves menetrendbe feltétlenül bele lehet illeszteni.

Teszem azt a Samsung eldönti, hogy a következő flagship telefonban a legújabb funkció a kacsalábon forgó lézeres orrszőrvágó lesz, megvan, hogy ennek a fejlesztése, beépítése, tesztelése meddig kell lezáruljon, de a hőn áhított határidőig a kacsalábon forgó lézeres orrszőrvágó nem készül el, mert csak tyúklábon tud forogni, ami nem kompatibilis a Snapdragon 875 SoC-vel, meg kiderül, hogy az orrszőr vágás helyett lézeres beültetést csinál.

A mérnökök tanakodnak-tanakodnak, a határidőből kifutnak, ezért a fejlesztés bemutatását el kell tolni egy újabb évvel. Addig az eszközt tyúklábról átültetik kacsalábra, forog is, orrszőrt is vág a lézer, mindenki boldog, csak éppen kiderül, hogy az egész az éppen aktuális Galaxy S készülék házába beépítve túlmelegszik, közben megint jön egy határidő, dönthetnek, hogy az egészet összecsapják, melegedjen ha akar, vagy megint egy évvel lecsúsztatják az egészet. De közben verseny van, mert az LG is fejleszt egy kacsalábon pulzáló orrszőr elpárologtatót. Mi legyen, mi legyen? Beépítsék félkészen, aztán nyafognak majd a vásárlók, de legalább megelőzik az LG-t vagy megint csúsztassák le egy évvel megint?

Nehéz az élet... :) Te meg közben követelőzöl, hogy akarsz újdonságot, igaz azt sem tudod, hogy a titkos laborokban kacsalábon forgó lézeres orrszőr vágót fejlesztenek, de azért követeled, mert nem is érdekel, hogy mi, de legyen benne a következő telefonban egy nagy újítás, különben felmész egy fórumra méltatlankodni. :)

Amúgy meg tudod fogalmazni, hogy milyen újítást akarsz a következő csúcsmobilba vagy igazából a leghalványabb ötleted sincs?

(#105) OCTAMD válasza somogyib (#103) üzenetére


OCTAMD
őstag

"azért,mert a mostani tökéletesen működik"

Csináljanak olyat ami 2 év után elhalálozik

Aztán lesz eladás :)

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#106) Stauffenberg válasza Keem1 (#102) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tegyük fel, hogy nyitsz egy palacsintázót. Mit kell kiszámolnod a nyereséges működéshez? Elég csak a palacsinta darabjának anyagköltségét tudni? A te képleted szerint igen, de így elég hamar bezárhatnád a boltot.

Hol marad a:

- Palacsinta elkészítőjének bére
- Rezsiköltségek
- Helységbérlés
- Szállítási díjak
- Adók
- Járulékok
- Könyvelőnek a díjazása
- Papírtálca díja
- Szemétszállítási díj
- Takarítási díj
- Te akarod a legjobb palacsintát csinálni a környéken, ezért továbbképzésre is költesz
- Azt akarod, hogy a vevők tudjanak rólad, szóval reklámozol is

Sosem volt palacsintázóm, biztosan kihagytam még sok dolgot, de remélem jól szemlélteti azt, hogyan lesz a 20 Ft-os anyagköltségű palacsintából 400 Ft-os végfelhasználói ár (sima lekváros, az extrák felárasak). A palacsintázó tulaja nem a megtestesült kapitalista patás ördög, csak neki nem egyedül anyagköltségből áll a palacsinta amit letesz eléd az asztalra.

(#107) Keem1 válasza Stauffenberg (#106) üzenetére


Keem1
addikt

A példád jó.
Viszont én azt hittem, a cikkben szereplő számok ezek többségét már tartalmazzák. Így viszont inkább hatásvadász a cikk, semmint informatív.

(#108) vicze válasza Keem1 (#107) üzenetére


vicze
félisten

Mindig minden esetben kizárólagosan az alkatrész árakat tudhatjuk csak, a többit gyakorlatban lehetetlenség 1 készülékre vonatkozóan kiszámolni, mivel még az Apple estén is számtalan termék között oszlik el az egyéb költség, a Samsung esetében meg sok szerencsét. :)

Az árak arra jók, hogy viszonyíts, hogy egy csúcs telefont egy kínai gyártó 0 hozzáadott értékkel, kb. ennyiből tud kihozni.

Erre írtam, hogy mindenki maga döntheti el, hogy a hozzáadott érték megéri-e számára a készülék árát. Ez már teljesen egyéni megítélés kérdése, hogy igen vagy nem.

(#109) edward2


edward2
addikt

Most újranéztem a grafikon. Kínában összerakott telefon összerakási és tesztelési költsége telefononként 12-17 dollár? Nemá :F akkor szerintem valamit rosszul csinálnak. Ez nekem nagyon soknak tűnik.

(#110) somogyib válasza Stauffenberg (#106) üzenetére


somogyib
őstag

Ez mind igaz, de - hogy kicsit igazat adjak Keem1-nek is - a piacfelmérést is bele kell kalkulálni. Ugyanis, ha a környéken minden palacsintázó 800 ft-os áron adja az ugyanolyan palacsintáját, akkor én se fogom 400-ért adni. (remélem érthető? hogy mire gondoltam).

[ Szerkesztve ]

(#111) Stauffenberg válasza Keem1 (#107) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Erről karattyoltam korábban is, az ilyen cikkek nesze semmi fogd meg jól alapon dolgoznak. A gyártók nem kötik senki orrára, hogy pontosan mekkora haszonnal dolgoznak eladott készülékenként. Azt tudhatjuk (megközelítőleg), hogy milyen alkatrész árakkal dolgoznak. A többi a fantáziára van bízva (becsülni lehet, de ebből sem szabad kihagyni az értékesítési lánc tagjaival való osztozkodást).

(#110) somogyib: Ha mindenki 800 Ft-ért adja a palacsintát, annak oka van. Mondjuk egy dunai panoráma, történelmi városrész, ami az exkluzív környék miatt megemeli a bérleti díjakat. De lehet csak simán rámentek arra, hogy ők Michelin-csillagos palacsintát akarnak csinálni, akkor a séf bére, alkalmazott konyhatechnológiák, magasabb minőségű alapanyagok is ehhez igazodnak és emelik a palacsinta költségét. Meg persze vannak a tipikus turistacsapda környékek, ahol azért 800 Ft a palacsinta, mert egy mocskos lehúzás az egész és a környékre települt a többi keselyű is. :)

[ Szerkesztve ]

(#112) somogyib válasza Stauffenberg (#111) üzenetére


somogyib
őstag

"A gyártók nem kötik senki orrára, hogy pontosan mekkora haszonnal dolgoznak eladott készülékenként."

Na, ez lehet az igazság - amiről itt mi olyan "hozzáértően" vitatkozunk. :)

A másodikhoz: ilyen gazdasági szinten már nem tudok vitázni. Nem hiába nincs telefongyáram, de még egy ócska palacsintázóm se. :D

[ Szerkesztve ]

(#113) vicze válasza edward2 (#109) üzenetére


vicze
félisten

Az a 12-17$ tartalmazza a teljes telefon összerakását csomagolással együtt, aminek sok része emberi munka, ami drága.
A tesztelés úgy szintén minden egyes készüléknél több kört és jó pár órát jelent. Minden egyes komponenst végigtesztelnek funkcionalitásra, kijelzőtől érzékelőig, több töltési ciklus. Ennek vannak szintjei, Apple és Samsung esetében ezek elég szigorúak, és bármilyen hiba esetén tartalmazzák javítást is. Nyilván minél lejjebb mész minőségben annál gyengébb a QC és annál nagyobb a hibaarány.

Amúgy Samsung esetében Koreáról vagy Vietnamról van szó, legjobb tudomásom szerint Samsung felső kategória egyáltalán nem kerül összeszerelésre Kínában, a komponensek nagy része persze onnan származik.

[ Szerkesztve ]

(#114) somogyib válasza vicze (#113) üzenetére


somogyib
őstag

"A tesztelés úgy szintén minden egyes készüléknél több kört és jó pár órát jelent."

Ez úgy hangzik, mintha pl. 7 millió készülékől mind a 7 milliót letesztelnék, de gondolom ez nem így megy.
A minőségellenőrzésnek vannak előírásai/szabályai, ami sokszor a mintavételezésre alapszik, tehát az összes készülék - gondolom - nem kerül tesztelésre.

Persze a Note7 blama idejében a Samu is kiadott híreket, hogy ezek után milyen volumenben tesztelik a készülékeket, de nem hinném, hogy ez a teljes legyártott mennyiségre vonatkozna.

[ Szerkesztve ]

(#115) vicze válasza somogyib (#114) üzenetére


vicze
félisten

"Ez úgy hangzik, mintha pl. 7 millió készülékől mind a 7 milliót letesztelnék, de gondolom ez nem így megy."
De minden egyes készüléket letesztelnek, ugyanis ha hibás készülék jön ki és gyártásra visszavezethető akkor a bérgyártó fizeti meg szépen a költségét.
Minden készüléken ott a QC passed plecsni.

Nem azt mondom, hogy mindenhol ennyire szigorú, de felső kategóriában és Samsung és Apple esetében mindenképp.

Az elő tesztelés, ahol a Note7 hibája nem jött ki, az teljesen más mint a gyári. A gyárban az alapfunkciók működését KELL levizsgálják, nem pedig azt, hogy X hőfokon X töltést bír "28" amperen, vagy hogy 1m vízben megmarad-e.

(#116) <Lacy85> válasza somogyib (#114) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Alap funkcionalitás szintjén kivétel nélkül mindegyik le van tesztelve.
A panelok bekerülnek egy gépbe, ahol előre meghatározott teszteket lefuttatnak rajtuk.
Ez gondolom így van a többi alkatrésszel is (kijelző, stb.).

(#115) vicze1 :

Mondjuk baromira nem így történik, mint itt a képen. :DD

[ Szerkesztve ]

(#117) somogyib válasza vicze (#115) üzenetére


somogyib
őstag

"felső kategóriában és Samsung és Apple esetében mindenképp."

Hát ha ez tényleg így megy, akkor az tényleg megdobja az előállítási költségeket, és így érthető hogy a flagship kategóriában miért olyanok az árak amilyenek.

(#116) EclipseGT ilyet nálunk bent a cégnél szoktam látni, remélem a gyártóknál nem így megy. :D (bár nem tudom...)

[ Szerkesztve ]

(#118) <Lacy85> válasza somogyib (#117) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Már ~15 éve sem így ment. Azóta meg gondolom nem visszafelé fejlődtek. :D

(#119) vicze válasza somogyib (#117) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván nem mindenhol ilyen alapos különben nem fordulna elő, hogy dobozból kivett Pixel esetben hiányzik az OS.... :U Bár ezt a mai napig felfogni nem tudom, hogy történhetett, mivel legutolsó kínai gyártónál is a bekapcsolást legalább megcsinálják, bár utána van egy wipe aminél végül is elbaszódhat, de akkor is.

Amúgy még egyszer nem alapos tesztelésre gondolok, hanem bekapcsolás, gép végignézi a kijelzőt hibákra, hívás indítás, tölt egyáltalán, ilyesmi puszta funkcionalitás.
Még ezekkel se szűrsz ki mindent, hogy szarul lett összerakva és ez csak szállításközben jön elő, ez ugye túlnyomó többségben aksi vagy pixel subpixel hiba, minden más azonnal kiderül a gyárban.

(#120) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

300%-os haszon. Vegyétek megéri. (Nekünk)

Life, Uh, Finds A Way

(#121) somogyib válasza vicze (#119) üzenetére


somogyib
őstag

Ok, értem (vagy legalább is próbálom felfogni, hogy hogyan is megy ez... :) )

"dobozból kivett Pixel esetben hiányzik az OS" -> ez kb. a WTF kategória :) (Személyesen tapasztalat?).

[ Szerkesztve ]

(#122) <Lacy85> válasza vicze (#119) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ilyen nagy szériás gyártásnál kézzel nem kapcsolgatják be egyenként a telefonokat. Ez kb. a lehetetlen kategória lenne.
Van szúrópróba szerű ellenőrzés, de elég kis százalékukat nézik meg kézzel.
Mindent gép csinál. Ellenőrzés, szoftver feltöltése, stb.
Utóbbinál ha valamilyen okból nem sikerült feltölteni a rendszert a telefonra, akkor ideális esetben jelez is a gép, hogy gebasz van.
Aztán, ha a kolléga mégis elengedi, hogy jó az, és épp nem bukik ki sehol, mert mondjuk azokat a darabokat nem ellenőrizték kézzel, akkor a vásárló meg szépen pislog, hogy nincs rajta szoftver.
Szóval szerintem simán hanyagság miatt kerültek ki ilyen darabok.

(#123) vicze válasza somogyib (#121) üzenetére


vicze
félisten

A Pixel 2 hír volt, még a szállítások megkezdésénél, annál a készüléknél iszonyatos minőségi problémák voltak. Ott nagyon el lett kapkodva valami, nagyon utolsó perces lett.

Pár dolgot látsz itt, amúgy egy nagyon vicces videó. :DDD Kicsit sírtam rajta, "better quality". :))

(#124) edward2 válasza vicze (#113) üzenetére


edward2
addikt

Emberi munka drága ázsiában? Ne már. Magyarországon a flextronicsban fillérekért ájulnak el az emberek a szalag mellett erre azt kéne elhinnem, hogy $17 egy iphone gyártási költsége? Még ha a dobozt is beleszámolom meg mindent is teljesen abszurdnak tűnik nekem. Na mindegy.

(#125) vicze válasza edward2 (#124) üzenetére


vicze
félisten

Senki se akadályoz meg, hogy olcsóbban csináld. :)

A Flextronicsban már rég ukránokra cserélik, a "filléres" magyar munkaerőt.

[ Szerkesztve ]

(#126) kenwood válasza edward2 (#124) üzenetére


kenwood
veterán

egy 150es netto fizetesu ember olyan 4-500at,vagy tobbet jelent a cegnek.
adok,jarulekok,kepzesek,munakeszkozok,toborzas,hr,penzugy stb ...

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#128) edward2 válasza kenwood (#126) üzenetére


edward2
addikt

Azért túlzásokba ne essünk. Kínában meg ennyit se keresnek a biodroidok.

(#129) Parallaxis válasza edward2 (#128) üzenetére


Parallaxis
addikt

Kínában meg ennyit se keresnek a biodroidok.

A szomorú valóság az, hogy többet keresnek...

(#130) vicze válasza Parallaxis (#129) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is csak a hülyeségek...

[ Szerkesztve ]

(#131) Fryskitt válasza Cobra652 (#33) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ez nem igaz.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.