Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hokoyumi


Hokoyumi
tag

hány csatornára jön ki az az effektív órajel?
ha marad a 2ch akkor okés, de ha több akkor már nem olyan nagy durranás még a 3200mhz sem...

valahogy sose szerettem ezt az effektív órajel megadást
"ha egy csatornán menne akkor ennyi volna...":D

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#2) ViZion


ViZion
félisten

4×32 GB ide de ingyen! :D
úgy tudom itt már nem lesz a többcsatornás móka, de lehet nem jól emlékezem... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) fatallerror


fatallerror
addikt

hol van még az a 2015, addigra jól bevásárol mindenki ddr3-ból és alap lesz a 16-32 gb-os rendszer :K

don't tell me what i can't do!

(#4) vinibali válasza Hokoyumi (#1) üzenetére


vinibali
őstag

ez elég hülye kérdés volt... természetesen 2!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#5) lee56 válasza Hokoyumi (#1) üzenetére


lee56
őstag

Az effektív órajel eddig sem a csatornák számától függött, maximum a memória sávszélessége, szerintem nagyon összekeversz valamit..

No Comment

(#6) Retekegér válasza fatallerror (#3) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Illetve ahhoz is el kell telnie egy kis időnek, hogy elfogadható áruk legyen a DDR4 moduloknak.

<< Heimdal >>

(#7) fatallerror válasza Retekegér (#6) üzenetére


fatallerror
addikt

hát ja, így nekem szerintem 5 évnél előbb nem lesz de 5 évig szerintem akár kiis húzhatja 1 ivy bridge platform is 2 évente vga cserével

don't tell me what i can't do!

(#8) bteebi válasza ViZion (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Az már RAMDISK lenne :D, ami persze nem baj. Azért nem semmi egy 32 gigás modul, biztosan szépen muzsikálna quad channelben. Folyton azon morfondírozom amúgy, hogy vajon ki fogom-e hagyni a DDR3-at asztali fronton. Mivel csak 2015-re ígérik desktopra a DDR4-et, ezért nem túl valószínű.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) lee56 válasza bteebi (#8) üzenetére


lee56
őstag

Asztali fronton, talán egy gyors APU-val lenne rá esélyed ;)

No Comment

(#10) gyiku válasza lee56 (#5) üzenetére


gyiku
nagyúr

mennyit hoztal el vegul is a 64gb-os prototipusokbol? 4es kitet sikerult?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#11) lee56 válasza gyiku (#10) üzenetére


lee56
őstag

Ó bazz :W De te nem 128GB-osat rendeltél véletlenül? :D Olyan még csak jövőre lesz ;)

No Comment

(#12) stranger28


stranger28
addikt

Jó lesz ez. :K Csak ki tudja mikor.

(#13) Hokoyumi válasza lee56 (#5) üzenetére


Hokoyumi
tag

1066-os ddr3 modul 1 csatornán csak 533-on megy
én ebből indultam ki
ugyan az a modul 2 csatornán tudja a 1066-ot
ha beteszed lga 1366-os tokozás mellé ott már 3 csatornád van
ergo a ram az 3*533mhz-en ketyeg

ha valamit rosszul tudnék kérlek világosíts fel

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#14) Goll-r válasza stranger28 (#12) üzenetére


Goll-r
tag

Én tudom mikor...majd valamikor. Nekem tűnik csak alacsonynak a kezdő órajel?

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#15) Yutani válasza Hokoyumi (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

És DDR2 ramos alaplapba csak DDR2 ramos videókártyát lehet rakni, igaz?

#tarcsad

(#16) Hokoyumi válasza Yutani (#15) üzenetére


Hokoyumi
tag

most ez hogy jön ide?
de ja, felétek biztos:)
szerezz gddr5-ös alaplapot hogy a mai vga-kat bele tudd rakni:)

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#17) FireKeeper válasza Hokoyumi (#16) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

érezd a szarkazmust...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#18) Kendek válasza Hokoyumi (#13) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ja-ja, és pl. egy magonként 3,2 GHz-es, négymagos processzor is 12,8 GHz-es, mert ugyanúgy négy csatornán futhatnak az adatok. :DDD

Szerintem kicsit még nézz utána a témának.

<-ƘƘ->

(#19) ViZion válasza Yutani (#15) üzenetére


ViZion
félisten

HA poénkodsz dobj egy szmájlit, mert beszólnak :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) lee56 válasza Hokoyumi (#13) üzenetére


lee56
őstag

Valamit rosszul tudsz, de jó lenne ha magadat világosítanád fel :)

Yutani : Ejnye, Wayland bácsi társától ilyen megjegyzést :DDD

ViZion : Elkéstél :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#21) siti válasza bteebi (#8) üzenetére


siti
senior tag

már csak 3 év, valahogy kihúzzuk addig a jó öreg ddr2-vel :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#22) Valdez


Valdez
őstag

2015-ben lehet, hogy lesz 2666-os ram? Dehát már most, 2012-ben is van ilyen sebességű memória... Persze, ha ez a rész csak a szerverekre vonatkozik, akkor nem szóltam, de ez esetben 2015-ben, az asztali piacra olyan 3-3.2ghz-ről kéne indulni a ddr4-nek.

(#23) Yutani válasza Hokoyumi (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Úgy jön ide, hogy bele vagy keveredve a dolgokba, de ennek azért nem ugrottál be. Pedig vannak olyan emberek, akik ezt hiszik! :D

A memória sebességének semmi köze a csatornák számához. Ha egy modul DDR3-1333 MHz-es, akkor az (ha a BIOS-ban helyesen van beállítva) ezen a sebességen megy singe, dual, tri- vagy quad channelben is.

#tarcsad

(#24) #95904256 válasza Yutani (#23) üzenetére


#95904256
törölt tag

Mióta vagy Szakértő? :C

(#25) lee56 válasza Valdez (#22) üzenetére


lee56
őstag

Onnan is fog majd indulni a csúcs DDR4 meglásd :) Amúgymeg tényleg a szerverekről szólt főleg ez a cikk, már ha elolvastad :)

(#26) gyiku : Ezt a poént már Kendek ellőtte ;)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#26) gyiku válasza Hokoyumi (#13) üzenetére


gyiku
nagyúr

a 4 magos proci meg 4x3000en, azaz 12ghz.

hüllő

(#27) lee56 válasza #95904256 (#24) üzenetére


lee56
őstag

3943 napja ― Szakértő :DDD

No Comment

(#28) Chriss745 válasza Hokoyumi (#13) üzenetére


Chriss745
tag

Egy 1600MHz-es DDR3-es modul valojaban 800MHz-en megy, azert DDR mert (D)ouble (D)ata (R)ate. Egy clock-nal ket bittel kepes operalni.
A csatornak szama meg osszefuzes. Ha egy csatorna 12800MB/sec elmeleti sebessegre kepes, akkor ket csatorna 25600MB/sec, negy pedig 51200MB/sec-re. Ezt ugy kell elkepzelni, hogy ket csatornanal a prociban ket memoria vezerlo van, az egyik kezeli az egyik modult a bank 0-ban, a masik a masik modult a bank 2-ben. Negycsatornanal negy memoria vezerlo van a prociban, ha negy bank van akkor mind a negy kezel egy csatornat.
Az en szervereimben 128GB RAM van, harom csatornas memoria vezerloval. Az elso 3 bank megy a controller 0,1,2-re, majd a masodik 3 bank megy szinten, es igy tovabb.

(#29) gyiku válasza lee56 (#25) üzenetére


gyiku
nagyúr

ja hogy Kend visszaolvas. en nem ertem ennyire ra :N

hüllő

(#30) Hokoyumi válasza Chriss745 (#28) üzenetére


Hokoyumi
tag

:R végre 1 rendes válasz
így már tisztult a kép, köszi
a többi okos meg példát vehetne :P

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#31) mzso válasza lee56 (#9) üzenetére


mzso
veterán

Az APU-hoz kéne is a DDR4 nem? Valami olyasmit rebesgettek, hogy a videkórtya GDDR memóriája gyorsabb mint az alaplapi DDR2 RAM.

[ Szerkesztve ]

(#32) fatallerror válasza mzso (#31) üzenetére


fatallerror
addikt

annak még jobb kell, a ddr4 se lesz elég jó neki

don't tell me what i can't do!

(#33) #65675776 válasza Hokoyumi (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rendes, csak nem pontos.

Maga a DDR2-1600-as RAM memóriacellái 200MHz-en üzemelnek, szóval maga a memória ezen az órajelen működik. A chipek IO puffere működik 800MHz-en, a buszra pedig a fel és lefutóélen is feltol egy adatcsomagot, emiatt fog a memóriabusz órajele effektíve megduplázódni.

Két csatorna esetén sem feltétlenül van két memóriavezérlő. Sőt, tipikusan csak egy van, mainek a szélessége megosztható két felé. Az AMD K10-ben (Phenom I-ek) már valóban két független memóriavezérlő van, amelyeket össze lehet kapcsolni. A két megoldás közötti legfontosabb különbség, hogy az első esetében egy órajelciklus alatt csak egy memóriautasítás adható ki, míg utóbbi esetben kettő.

Etc...

(#34) lee56 válasza gyiku (#29) üzenetére


lee56
őstag

Megértem, sok lehet a munka a hászíendán, gondozni az ültetvényeket, utasítgatni a szolgákat, kemény meló :DDD

No Comment

(#35) lee56 válasza mzso (#31) üzenetére


lee56
őstag

Ahogy fatalerror is mondta még akár kevés is lehet, ha így fejlődnek az APU-k nehéz lesz versenyt tartani a memóriákkal a sávszélességéhség ügyében a jövőben :)

No Comment

(#36) Z10N válasza FireKeeper (#17) üzenetére


Z10N
veterán

Kar, hogy nincs facepalm smiley default-bol, most nem linkelgetek inkabb :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#37) #65675776 válasza lee56 (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából ahhoz, hogy az APU-k ki is tudják használni az akár ma is rendelkezésre álló sávszélességet erősen át kell dolgozni az architektúrájukat. Jelenleg a CPU felől elég lassan jut el hozzájuk az adat, szóval még a Llano sem igényel többet DDR3-1866-nál, ott limitessé válik. Szerintem meg kellene fordítani az egészet. A memóriavezérlőnek nem a CPU-hoz, hanem az IGP-hez kellene közvetlenül csatlakoznia, a CPU úgyis elvan sokkal kisebb sávszéllel is.

(#38) lee56 válasza #65675776 (#37) üzenetére


lee56
őstag

Na de már nyakunkon a Trinity, ami ami azért fejlődés rendesen Llanohoz képest, aztán a következő lépcső a Kaveri már DDR3-2133-at is támogat, alapból, már jövőre. És ott már az egész rendszermemória közös lesz..

http://www.extremetech.com/computing/130939-the-future-of-amds-fusion-apus-kaveri-will-fully-share-memory-between-cpu-and-gpu

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#39) fatallerror válasza #65675776 (#37) üzenetére


fatallerror
addikt

ez a kaverinál változni fog

don't tell me what i can't do!

(#40) #65675776 válasza lee56 (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Majd meglátjuk, hogy ténylegesen szüksége is lesz-e rá, és ki is tudja-e használni. Amíg CPU felől közelíti meg az adat az IGP-t, addig semmiképpen sem fog tudni hatékonyan hozzáférni a memóriához. Márpedig pont az IGP az, ami inkább igényelné a közvetlen adatelérést.

(#41) fatallerror válasza #65675776 (#40) üzenetére


fatallerror
addikt

na de pont ez fog változni a kaverinél, abu ha lenne szíves benézni ide ő eltudná mondani :D

don't tell me what i can't do!

(#42) Yutani válasza #95904256 (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azóta, mióta megkerestek, hogy elfogadom-e ezt a rangot. Egyébként neked és freschonak is kijárna ez a rang.

#tarcsad

(#43) kromatika


kromatika
veterán

2015 még elég messze van,de nem hangzik rosszul.

(#44) stranger28 válasza kromatika (#43) üzenetére


stranger28
addikt

3 év hamar eltelik. Még most volt szinte 2009.

(#45) Tombi válasza stranger28 (#44) üzenetére


Tombi
senior tag

nekem most volt 2000 :)

(#46) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Samsungék nem ülnek a babérjaikon :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#47) kariad


kariad
senior tag

Valamiről lemaradtam...jah 2015 akkor nem :D

(#48) stranger28 válasza Tombi (#45) üzenetére


stranger28
addikt

Tájmmasín?

(#49) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én akkor is csak veszek még egy kis ddr3 memoriát ,majd jó lesz a gyerekeknek dobálni vele a varjakat pár év mulva.
Most az olcsó... :P

(#50) rob83


rob83
aktív tag

Jól leült ez a hír!

Ez is csak parasztvakítás,majd megint lehet mindent újra építeni a DDR4 memória köré,vehetünk majd új lapot procit!

Az átlag felhasználó még a DDR3-sem használja ki nem,hogy ezt!

És azért valljuk be,hogy nem a DDR3-as memória a szűk keresztmetszet a mai számítógépekben hanem a háttértár amin az SSD igen nagyban segít,de most nagyon elvannak szállva az árakkal inkább ezen kéne segíteni!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.