Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Lassan a telok széné alázzák a pc-ket.
Kár hogy a tartósságra nem törekszenek.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#2) #16820480


#16820480
törölt tag

Arra is törekedhetnének már, hogy ha a felső kategória 10nm-en készül, akkor a közép az ne maradjon még mindig 28-on :U Illene levinni 14-re legalább, de inkább azonos node-on tartani akár.

(#3) Emtra Prime


Emtra Prime
csendes tag

A note 7 az ilyen apró alkatrészek miatt gyulladt ki, mivel nem bírták a hőtermelést de azért folyamatosan csak kisebb és kissebb... Így tovább. :))

E.P.

(#4) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Vajon hol van vége a kicsinyítésnek? Mi jön azután, hogy elérik az 1 nanót?

Lehet, hogy nem az aksikat kell fejleszteni, hanem ezeket "kicsinyíteni", és végül alig lesz fogyasztása a rendszernek. Majd jöhet az egy hónapos üzemidő!

Azdefranyó vóna!! :DDD

Vuff!!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#5) Nebogipfel


Nebogipfel
csendes tag

Nem sokára jobban fut majd a BF 1 mobilon mint pc-n. xD

(#6) ollie válasza Emtra Prime (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ebből a kijelentésből szerencsére semmi nem igaz.

***

(#7) Fejvadi válasza 7Heads Drago (#1) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Az nem lenne nekik kifizetődő. Fogyasztói társadalom.

(#8) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Snapdragon 835?

Én még a Snapdragon 830-ról sem találok hivatalos infókat

(#9) papi77 válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


papi77
addikt

Lehet tévedek,de 830-ról nem volt hivatalos bejelentés!

Az első: NOKIA 1611

(#10) Ricardo


Ricardo
félisten

Az addig rendben van, hogy a lapka lehetővé teszi a még gyorsabb töltést, de az akkuk hogy fogják bírni?
A méret, és fogyasztás csökkenése jó, illetve az is, hogy emelett erősebb is lett. Most már az akkukkal kellene kezdemi valamit, mert azok nem fejlődnek ilyen ütemben.

(#11) aprokaroka87 válasza papi77 (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hm érdekes mert eddig így voltak a számozások

800,810,820
tehát sorrendben 830 jönne.

Hacsak nem lesz egy butább 835 830 néven

(#12) dilajoska1 válasza aprokaroka87 (#11) üzenetére


dilajoska1
őstag

800,801,805,808,810,820,821

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#13) ollie válasza Ricardo (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alapvetően a melegedés káros a gyorstöltésnél. Ha ezt megoldják, mint ahogy az OPPO/OnePlus-nak sikerült, akkor nem lesz probléma.

(#12) dilajoska1: a 808 a 810 után jelent meg

[ Szerkesztve ]

***

(#14) aprokaroka87 válasza dilajoska1 (#12) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igen
De a nagyobb váltások a 800,810,820 volt

de akkor ezek szerint a 83x széria nem lesz nagyobb ugrás

(#15) 7Heads Drago válasza Nebogipfel (#5) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:DD :DD :DD
Csodálkozok rajta, hogy a vízálló telóknál (s7, i7) a játékot eleve nem úgy ajánlja a gyártó, hogy tegyük a készüléket vízbe, és akkor a proci tovább bírja a magas ghz-t. :)
Esetleg eleve úgy lehetne tölteni őket hogy bele kell őket tenni egy pohár vízbe. Note7-tel lehetne akár tojást is főzni? ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#16) dilajoska1 válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


dilajoska1
őstag

801-805-re is elég nagy váltás volt igaz nagyon kevés telefonba rakták bele. 808-re én úgy tekintek hogy a 810 hibái miatt muszály volt kiadni egy kevesebb hőt termelő 64 bites soc-t.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#17) arn válasza 7Heads Drago (#1) üzenetére


arn
félisten

Valszeg csak konvergalni fog a ket eredmeny, illetve eltero tdp osztalyban mas lesz a jo valasztas.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) aprokaroka87 válasza dilajoska1 (#16) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a 808 valóban a 810 miatt jöhetett létre.

a 80x széria krait
a 810 Cortex a57/53
a 808 szintén cortex a57/a53
a 820/821 meg kyro magos

gpu-ban meg a 800-810 ig adreno 4xx
820/821 adreno 5xx

Igazából a 80x és a 82x széria volt az igazi qualcomm fejlesztés

Azokban egyedi cpu magok vannak

[ Szerkesztve ]

(#19) #16820480 válasza ollie (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

Végre valaki más is látja a lényeget :R

(#20) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nem kötekedni akarok, de a "node" szó toldalékolása a kiejtés okán helytelen a cikkben, mivel az "e" betű néma. Helyesen: node-ján.

Elnézést az offért, nem vagyok nyelvtannáci, és a cikkírót sem akarok szekálni, távol álljon tőlem, csak többször észrevettem már ezt az apró toldalékolási hibát nála, más külföldi szavaknál is, és szúrja a szememet a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) dilajoska1 válasza aprokaroka87 (#18) üzenetére


dilajoska1
őstag

Igen. Igazából a Krait magókból is több fajta van. 800,801-Krait 400, 805-Krait 450. A 4-es szériájú Adreno-t a 805-től használnak. Szerintem sokkal jobbak is a saját cpu magokkal tervezett soc-aik!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#22) aprokaroka87 válasza dilajoska1 (#21) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát ha azt nézzük hogy a Snapi 820 4 magon gyorsabb mint a Snapi 810 2x4 magon akkor igaz.

(#23) ollie válasza 7Heads Drago (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Víz alatt nem működik az érintés a kijelzőn. Na meg nem is lehet tölteni a mobilokat víz alatt, már ha nem akarod tönkretenni.

***

(#24) Crafter32


Crafter32
őstag

Samsung minden téren nagyon tör előre. Vásárol, fejleszt stb. Bár a Note 7 hibája megmutatta, hogy a legnagyobbak is padlót fognak bármikor ha a természet úgy akarja.

(#25) 7Heads Drago válasza ollie (#23) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kár.
Pedig ott lenne hűtése...
Akkor marad a hűtőbe épített konnektor. :Y :Y :Y

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#26) ollie válasza 7Heads Drago (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De amúgy ha elindul egy láncreakció az akkuban, akkor azon semmilyen hűtés nem segít. Nem a túlmelegedés volt a probléma a Note 7-nél, hiszen olyan telefonoknál is előfordult, melyek nem voltak töltőre csatlakoztatva, sőt, éppen nem használta azokat senki.

***

(#27) #16820480 válasza 7Heads Drago (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként ezt írta Ollie az előbb, hogy az Oppo-féle VOOC és a OnePlus DASH töltés az nem hevíti fel az akksit, viszont mégis gyorsan feltölt.

(#28) Wesder válasza #16820480 (#27) üzenetére


Wesder
félisten

A Qualcomm megoldàsa melegszik? Nem tudom, csak ezért kérdezem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) Juhaszatti válasza #16820480 (#27) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nálam a Samsung gyorstöltésével sem melegszik különösebben, még vastag tokban sem.
Az adapter néha melegszik kicsit, de maga a telefon nemigazán.

(#30) #16820480 válasza Wesder (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

QC2.0 és 3.0 mellett forró a telefon töltés közben, úgy, hogy amúgy semmilyen app nem fut, csak pihen a telefon az asztalon. VOOC/DASH közben meg észre sem venni, hogy melegebb lenne szinte.

[link]

(#31) Matada2.3 válasza A 2. Vesztes (#4) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem vagyok se fizikus se matematikus, de azt hiszem a Moore-törvény szerint lesz majd egy limit, ami alá nem tudnak kicsinyíteni már úgy, hogy megérje gyártani. Javítsatok ki ha tévedek :B

Finn the human

(#32) #16820480 válasza Matada2.3 (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#33) Matada2.3 válasza #16820480 (#32) üzenetére


Matada2.3
veterán

:R

Finn the human

(#34) Luck Dragon

Samsung nagyon ráfeküdt a lapkái fejlesztésére. Ez jó mert, legalább a kialakult versenynek köszönhetően jobb és jobbak lesznek a kütyük. Már csak az optimalizálásokra kellene nagyobb hangsúlyt fektetniük, és most nem csak a Samsungra gondolok elsősorban.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#35) GeryFlash


GeryFlash
veterán

A probléma ott van, hogy talán ha 3-4 játék van, aminek egy ezeréves S800 nem lenne elég. Nem értem hova fejlesztenek ilyen tempóban, amikor a szoftveres felhozatal bőven le van maradva, legalábbis Android fronton.
3(!!!) éves Asphalt 8 kb a továbbra is mérce, annyira nincs értelmes játék Androidra.
Persze technológiai fejlődések kellenek, nem a HW gyártókat szidom, de jó lenne ha szoftveripar is lekövetné ezt, mert jelenleg az egy helyben topog.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36) Ricardo válasza GeryFlash (#35) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez nem csak a játékokról szól. Sőt, szerintem az csak egy sokadik szempont.
Jelenleg ezeknél a kütyüknél az akku a szűk keresztmetszet. Az egyre jobb procikkal, csökken a fogyasztás, a hőtermelés, ami szintén fontos. Természetesen emellett egyre erősebbek is.Arról nem is beszélve hogy egyre kisebbek.

[ Szerkesztve ]

(#37) GeryFlash válasza Ricardo (#36) üzenetére


GeryFlash
veterán

A fogyasztás nem igazán csökken szerintem, valamit igen de alapvetően ami fejlesztés menne a fogyasztáscsökkenésre azt mind eltolják teljesítménynövelésre.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#38) Ricardo válasza GeryFlash (#37) üzenetére


Ricardo
félisten

"és közel 40%-os energiaigény-csökkenés mellett 27%-os teljesítménynövekedés. "

Ez van a cikkben.

(#39) holozis_HUN válasza Ricardo (#38) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ez a 40% annyiszor hangzott el, hogy kb 0-nak kellene már lennie :DDD

Illetve inkább a kijelzők fogyasztását kellene csökkenteni, illetve wifi és a mobilnet igényeit. Nem is beszélve a rendszerről. A chippek szerintem már nem fogyasztanak annyit.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#40) holozis_HUN válasza Crafter32 (#24) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Muszáj neki. Huawei s egyéb kínai gyártó a nyakán. Árakat nem akar csökkenteni, így hát a pénzért adnia is kell valamit.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#41) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

'' így a Quick Charge 4.0 is hivatalossá vált.''

en mar a 27 verziot varom, amikor 3 masodperc alatt feltolt 100%.

...milyen marhasagokat 'fejlesztenek' . . . ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.