Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Amint megláttam, h A@ron bejegyzése, gondoltam, csak nem egy újabb 4K! akció lesz? Erre tessék, hát nem az volt? ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

A világmegváltásnak nem ez a módja, semmire nem fogtok menni.

***

(#3) mephi666 válasza ollie (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

engem kimondottan szórakoztatott az írás :) de szerintem sokan rohadtul nem értik a mögöttes mondanivalót és nem is foglalkoznak vele... átszellemült fejjel továbbsétálnak és verik el a pénzüket az utolsó fillérig...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) dabadab válasza mephi666 (#3) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk az is igaz, hogy a mogottes mondanivalo eleg sekelyes es sablonos.

DRM is theft

(#5) mephi666 válasza dabadab (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

igaz, de hajlamos az ember minden sz@rságot összevásárolni, amire nincs is szüksége... ezen a héten eddig kb 220huf-t költöttem (fél tucat zsömle és 1csomag háztartási keksz) múlt héten kicsit többet, mert vettem előre több hétre hidegélelmet... :) trükkös dolog a marketing... direktbe úgy rendezik be a nagyobb szuper-/hipermarketeket, hogy még egy alap bevásárlásnál (tej, kenyér, hús...) is minél nagyobb területet járjon be a vásárló... (hátha addig még más is eszébe jut... ha meg gyerek van vele, az az igazi, mert az tuti kikönyörög valamit, ha úgy van nevelve) mellékesen kb. minden áruházat időnként átrendeznek, hogy mire megszokja az ember, ne legyen rutin a vásárlása, hanem újra sétálnia/nézelődnie kelljen... rá van szoktatva a nép rendesen, hogy költsön, költsön és költsön... rengeteg ilyen trükk van... a pénztárhoz kihelyezett (általában túlárazott) édességekről ne is beszéljünk arról...

én rühellek vásárolni... "szükséges rossz" cselekvésnek tartom és mielőbb le akarom általában tudni... összeszedem előre, hogy mi kell, elmegyek... 5perc alatt körbejárom a boltot egy átlag vásárlásnál és már le is léptem... a nők ezt nem nagyon csípik... legközelebb olyan csajt kell keresnem, aki hasonlóképp utál bámészkodni/vásárolni... létezik egyáltalán ilyen? :F

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) Dany007 válasza mephi666 (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Létezik, az én b.nőm ilyen : ) Vele kb 15-20 perc alatt megtesszük a Tescos bevásárlást! :) Szüleimmel ugyan ez kb 2-2,5 óra... :s
Én is úgy vagyok vele, tudom mi kell, bemegyek, megkeresem kifizetem és kijövök... Nem szórakozni járok Tescoba, meg nézelődni mint valami bolti kirakatban...

(#7) localhost válasza ollie (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Dehogynem mennek vele semmire!

Például nálam már egy fejcsóválós, szájszélét_elhúzós, jóindulatúan_sejtelmesen mosolygós ámde gyunyorosan_morgolódós negatív kritikát máris szereztek!

Ugyanúgy, mint az mp3-gyülekezős-akciós-denagymarhasággal :(

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8) ollie válasza localhost (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi volt ez az mp3-as marhaság?

Közben megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

***

(#9) Chaser


Chaser
titán

Ennek aztán sok értelme volt. Ennyi erővel inkább szedtek volna szemetet az út széléről, még gratulálnék is nekik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) localhost válasza ollie (#8) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Látom, már odataláltál :)
... Hehe.. de jó ez a modidőn belüli válasz :)

A@ron: Te most tényleg büszke vagy magadra? Kétes hírnév! :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11) ollie válasza Chaser (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ehh, ugyan már. Ezek még gyerekek, akik mások akarnak lenni, mint a nép. A baj csak az, hogy valójában nem mások, mert akkor nem ilyen marhaságokat csinálnának, hanem közmunkát végeznének és segítenének a rászorulóknak. Csak hát ilyet nem tesznek, mert ezek nem népszerű elfoglaltságok és nem lenne nagy visszhangja.

***

(#12) dabadab válasza Chaser (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Ennyi erővel inkább szedtek volna szemetet az út széléről"

Vagy nezhettek volna Baratok koztot. Miert akarod mas szabadidejet beosztani?

DRM is theft

(#13) Chaser válasza ollie (#11) üzenetére


Chaser
titán

Én is ezt mondtam, csak kicsit leegyszerűsítve. Szerencséjük volt, hogy nem olyan helyre mentek, ahol kaptak volna 1-2 baráti pofont.

szerk: dabadab : Miért akarod megmondani, hogy mi legyen a véleményem?:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) #65675776 válasza ollie (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Meg akkor ugye valóban csinálni is kellene valamit, nem csak ökörködni...

(#15) mephi666 válasza ollie (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

tényleg annyit ér az egész, mint a sz@rnak egy pofon, de szórakoztatott ettől függetlenül ez az írás is meg az mp3-as (amit én is csak most olvastam el)... inkább csináljanak ilyen kis "hülyeségeket", amiknek elvileg lenne valami elfogadható célja is, (amit nem érnek el vele a korlátozott eszközök miatt) de viszont nem ütköznek semerről sem törvénybe :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) viharhozo


viharhozo
addikt

Gondoljunk csak kicsit bele: nap mint nap hány olyan dolgot veszünk meg, amire nincs is igazán szükségünk.

Minek gondoljunk bele, ha te mar egyszer belegondoltal, es helyettunk is eldontotted, mire van igazan szuksegunk, he?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#17) localhost


localhost
Közösségépítő

Utánaolvastam egy kicsit ennek a 4K-nak.

Innentől ignorálva! - még a végén attól lesz súlya a mondandójuknak, hogy valaki odafigyel rájuk! Én ugyan többé nem!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18) D.R.O. válasza ollie (#2) üzenetére


D.R.O.
tag

Nem kötözködésképpen (komolyan) de a világmegváltásnak mi a módja?

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#19) Chaser válasza D.R.O. (#18) üzenetére


Chaser
titán

Lenne pár 5letem, de sztem inkább megtartom magamnak:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Thunderzolee válasza localhost (#17) üzenetére

Csak ki ne derüljön róluk is, h pl. az LMP pénzeli őket. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#21) A@ron


A@ron
tag

Kedves PH!-fórumozók! Szép sorban a válaszok.

mephi666: Látom, te megértetted a lényegét a dolognak. Ennek felettébb örülök.

ollie: A legnagyobb tisztelettel, de a világmegváltásnak mi a módja? A közmunkavégzés vagy a szemét felsöprése az utcáról? Ugyan már, nem gondolhattad komolyan. Az az igazi faszaság szerintem, ha sok embert rá tudsz venni, hogy söpörje föl a szemetet. Erre próbáljuk felhívni a figyelmet akcióinkkal. Ahhoz hogy elérj valamit, hogy figyeljenek rád, és arra, amit mondani szeretnél, vagyis - a te olvasatodban - megváltsd a világot, pontosan ez kell. Olyan dolgokkal szeretnénk demonstrálni, amely eltér a hétköznapitól, és - mint írtam - egyszerre szórakoztató és hasznos. Sokan megítélik a dolgainkat, anélkül, hogy belelátnának, voltunk mi már drogos budai úrigyerekek unatkozó csőcselékétől kezdve minden egyéb hasonló. Aztán, ahogy egyre több embernek megtetszettek a dolgaink, készített a Szempont egy riportot egyik játékunkról, és ez után érdekes módon alig lehetett hallani kritikát. Szerinted mi lenne a helyes módja a tiltakozásnak, hogy felfigyeljenek ránk? Menjünk ki a parlament elé tüntetni? Masírozzunk egyenruhában? Azt csinálták már jópáran, és nem értek el vele semmit. Valóban, konkrétan ezzel az egy akcióval nem fogunk sokra menni egymagában, de ha már csak egy-két ember is elgondolkozott rajta, azért már megérte.
Gyerekek? Erre csak annyit mondanék, hogy az alapító tagok nagy része 25 körül vagy a fölött van, akikre azért már durva túlzás azt mondani, hogy gyerekek.
Az életről meg annyit, hogy vajon annak mennyi fogalma van az életről, aki olyan emberekről mond ítéletet, akikkel világéletében nem találkozott? Vagy akkor mi is az élet, hogy is van ez? Az már nem is normális ember, annak már ,,fogalma sincs az életről", aki nem napi 12 órát robotol, majd hazamegy TV-zni, hanem bármi szokatlant csinál? Na pont ez az a (szerintem szar) felfogás, ami ellen küzdünk.

Chaser dettó.

localhost#7: thanks a kritikát.

localhost#17: Miért, te kire figyelsz oda? Inkább valamelyik politikai pártra? Nekik van súlya a mondanivalójuknak? Mi legalább nem másítjuk meg a szavunkat nap mint nap.

viharhozo: Én nem döntöttem el, hogy neked mire van szükséged, én csak arra kérlek, azt ne vedd meg, amire nincs szükséged, he.

daa-raa: Képzeld, vannak olyan akcióink is, ahol tényleg "csinálni kell valamit." Például a Gerillakertészkedés, bár igazából nem értem, hogy miért ne lenne értéke annak, amit nem közvetlen fizikai munkával érünk el.

Persze a sok negatív kritikától függetlenül köszi mindenkinek, hogy hozzászóltatok.

[ Szerkesztve ]

(#22) ollie válasza A@ron (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hasznos? Ugyanmár. Az emberekben max. annyi marad meg az egészből, hogy a gyerekek megint szórakoztak a teszkóban.
A világmegváltásnak meg az a módja, hogy te személyesen példát mutatsz abban, amit szeretnéd, hogy mások csináljanak (és erre más embereket is ösztönzöl). Ebbe meg nem tartozik az illegális tömegdemonstráció, meg a boltok kacatokkal való elárasztása.

[ Szerkesztve ]

***

(#23) A@ron válasza ollie (#22) üzenetére


A@ron
tag

Benned lehet hogy annyi marad meg, de mint az ábra itt is mutatja, sokakban nem.
És vajon hogyan ösztönözzek másokat arra, hogy csináljanak ilyen dolgokat? A tapasztalatok is azt mutatják, hogy a dolgok vicces megoldása (lásd pl. itt, itt és itt, vagy éppen a görbe tükör sokkal jobb motiváló tényező, mint az, ha csinálsz valamit, ha elmegyek magamban utcát seperni és ordibálok, hogy gyertek már utcát seperni, mert tök hasznos, abból még nem lesz semmi.
Milyen tömegdemonstráció? És milyen illegális? (Először tájékozódj, utána ítélkezz.)

(#24) #65675776 válasza A@ron (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem mondtam, hogy fizikai munkával lehet csak valóban értéket teremteni.

Egyébként arra még nem gondoltál, hogy valódi kertész legyél, ne csak "gerillakertész"? Vagy ami normális keretek között zajlik, az snassz?

(#25) A@ron válasza #65675776 (#24) üzenetére


A@ron
tag

Most az a probléma, hogy nem kérek pénzt érte?

Egyébként a kertész magánterületeken, magánmegrendelésből, jó pénzért kertészkedik, míg a gerillakertészkedés közterületek önhatalmú (lakosság és általunk) megszépítése, nulla forint munkabérért. Én az utóbbit szimpatikusabbnak találom.

Persze, nem snassz, ami "normális", csak már unalmas, és nem figyelemfelhívó. Nem azt mondom ezzel, hogy deviánskodni kell, persze az egészséges határok szerintem is megvannak.

(#26) #65675776 válasza A@ron (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valószínűleg fiatal vagy még nagyon, vagy még nem láttál ilyet, de igenis vannak a közterületeken tevékenykedő kertészek is.

(#27) A@ron válasza #65675776 (#26) üzenetére


A@ron
tag

Persze, hogy vannak, de ők is fizetésért dolgoznak. Ez talán legjobban egy önkéntes munkaként fogható fel, de nyilvánvalóan ugye az önkéntes munkának az a célja, hogy még több önkéntest szerezzen, és ezt minél nagyobb hírveréssel, különleges módszerekkel elhet a legjobban elérni. Szerintem.

Egyébként igen, fiatal vagyok, de az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy hülye is. Vagy azt, hogy nem tudok semmit az életről. Sajnálom hogy ezt páran itt így gondolják, csak azért, mert egy konkrét 4K! akció nem nyerte el a tetszésüket.

(#28) #65675776 válasza A@ron (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet önkéntesen, normális körülmények között is csinálni mindezt. A hírveréssel és különleges módszerekkel pont az ellenkezőjét éritek el.

Nem egy konkrét 4K! akció, hanem úgy ahogy van az egész 4K! nem nyerte el senkinek a tetszését. Megint arról van szó, hogy egy hangos kisebbség alapján ítélnek meg egész közösségeket a kívülállók. Miközben valóban kisebbségről van szó, akik a legkevésbé sem reprezentálnak semmit sem.

(#29) A@ron válasza #65675776 (#28) üzenetére


A@ron
tag

És a többszáz ember, aki eljön az akcióinkra? Nem tetszik nekik, és csak véletlen keverednek oda? (Ha senkinek nem tetszik, ahogy te mondod, akkor ezekszerint nekik sem.)

(#30) cyanide válasza A@ron (#29) üzenetére

És a több millió, aki otthon marad?

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#31) Dany007 válasza #65675776 (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Azért nem kell ám ennyire basztatni... Persze, értem én mire gondolsz és sok igazság is van benne... De még mindig jobb, mintha kinn szipuznának a haverokkal, vagy a blaha környékén bandáznának vagy hasonló...
A szándék a fontos :) És szerintem az pozitív, még ha nem is a legjobb eszközökkel.

(#32) A@ron válasza cyanide (#30) üzenetére


A@ron
tag

Ezek szerint úgy gondolod, hogy a PH! sz.r, azért mert sokan használják, de milliók meg nem?

Vagy a disznóhús sz.r, mert iszlám vallásúak milliárdjai nem hajlandóak azt fogyasztani?

(#33) Noise válasza A@ron (#32) üzenetére


Noise
újonc

Mindenkinek más és más jön be. Van aki szeret röhögni másokon, van aki szereti, ha röhögnek rajta. Van aki szereti a politikát, van aki sugárba rókázik tőle...
Szerintem minden ilyennek van értéke a világban. Az, hogy egy csapat "hülyegyerek" vagy egy jólszervezett "kommandós" osztag csinálja, teljesen mindegy. Szerintem ez poén volt...mégpedig jó. akinek nem tetszik, ne nézze, ne olvassa, ne vegyen róla tudomást.

A várt eredményt elérte. Foglalkoznak vele az emberek. Még ti is, akik leszóltátok. Mert a véleményetek ugyanannyit ér, mint azoké akinek tetszett. Csak gondolkozzatok kicsit

[ Szerkesztve ]

[Parental Advisory Explicit Content] _ Az ember buta...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.