Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

addig élne :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Móci válasza bambano (#1) üzenetére


Móci
addikt

Ha hajnalban pofánverne, szerintem én is zselévé öklözném félálomban.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) .mf


.mf
veterán

Valahogy nem lepődtem meg, hogy japán :DDD
Ha horkolsz, arconcsap; ha álmodban beszélsz, megfojt; veszélyesebb, mint egy feleség, és még csak nem is főz...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) Kaworu


Kaworu
csendes tag

Elég beteg, és persze honnan máshonnan, mint Japánból.
Persze aki öltönyben alszik és még horkol is, az meg is érdemli, hogy rámásszon álmában a jegesmedve :D

(#5) atike


atike
nagyúr

Ez mekkora... :) :) :)

Kellene másra is ilyet kitalálni, nem csak horkolásra... :DDD

(#6) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Ehhh mik vannak..mi a következő robot piszkagép amit gyártani fognak :U ?

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#7) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Kettőt kérek!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#8) GrandeP


GrandeP
őstag

De most ezt miéééééééért??? :F

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#9) llaszlo


llaszlo
veterán

És azt a nyomi kismackót kell szorongatni amíg alszom?? Még jó, hogy én nem horkolok, vagyis de amikor matt részegre iszom magam. Olyan meg már jópár éve nem volt.

Ezeknek a japánoknak minden vackot el lehet adni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Narxis válasza llaszlo (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mi történt? Nem bírja a májad? ;]

Thanos was right.

(#11) llaszlo válasza Narxis (#10) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem, hanem megjött az eszem. :K :DD

(#12) (ÉN)közPONT válasza llaszlo (#9) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Jó ez a fejtartó ipari rohambili mobil Wc pumpa aparáttal ha a delikvens telesz.ná a klozetet :) :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#13) netpeti98


netpeti98
addikt

Ha robot akkor japán. :D

Üdv netpeti98

(#14) Joci10


Joci10
őstag

Értelmes... Kár, hogy előtte egy orvossal, vagy horkolóval nem egyeztettek. Ugyanis ha egy horkolót horkolás közben megütnek, meglöknek, .... vagyis arra késztetik, hogy abbahagyja külső behatásra a horkolást, akkor az felkel. Ha nem is teljesen, de az álmából kizavarják. Ha pedig folyamatosan ez történik, akkor nem tud aludni. Az alvás-megvonás hatásairól meg talán nem kell külön részletekbe menni.
Vagyis ha a horkolás ellen fel akarnak lépni; akkor nem a tünetet (a horkolást) kell kezelni, hanem az előidéző dolgot (pl.: betegség) kell megszüntetni.

(#15) mttssz


mttssz
senior tag

Hát persze, hogy japán, mi más lenne :D . Azért megnézném azt az öltönyben horkoló férfit aki éjjel egy kis plüss izét szorongat a kezében...
Komolyra fordítva: nem tudom, a japánok hogy vannak vele, de véleményem szerint egyszerűbb lenne egy végleges megoldás a horkolásra, és akkor mindenki aludhat egész éjjel, kényelmesebben is alszik az ember ha nem kell figyelnie, hogy fogja az érzékelőt, a párnán feküdjön hogy a medve elérje... Egyszerűbb pl. egy orrsövényszűkítés, nyelvcsapműtét... Kis ideig szokni kell, de ha minden oké, akkor nem kell utána a horkolással szenvedni.

(#16) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Egy újabb zseniális termék a japánoktól. :C El nem tudom képzelni micsoda stáb ülhet össze brainstormingolni, hogy végül egy ilyen termékkel álljanak elő. :D

(#17) DonMuscle


DonMuscle
csendes tag

Ez nagyon jó! Amúgy én is szoktam horkolgatni. Barátnőm sokszor örül neki! :DDD Én simán vennék ilyet. Felárért kéne valami jason-x kinézetű robot vagy hasonló! :C

donmuscle felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#18) enginev3.0 válasza Joci10 (#14) üzenetére


enginev3.0
félisten

ezért a következő az lesz, amikor egy robot mackó fog megműteni ha horkolsz
de addig ez fog összeverni ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

haha, ez de beteg :_D

(#20) dabadab válasza Joci10 (#14) üzenetére


dabadab
titán

"Értelmes... Kár, hogy előtte egy orvossal, vagy horkolóval nem egyeztettek."

Nekem erosen ugy nez ki, hogy egyeztettek, mar csak azert is, mert ez nem igazan termek, hanem egy egyetemi kutatoprojekt. Egyebkent nem altalaban a horkolas, hanem kifejezetten az alvasi apnoe kezelesere csinaltak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) Joci10 válasza dabadab (#20) üzenetére


Joci10
őstag

"Nekem erosen ugy nez ki" - Neked. Én érintett vagyok a témában, és amit leírtam, az félig-meddig személyes tapasztalat is. Bár úgy tűnik, mintha tényleg valami nagyon sok pénzt beleölt, sok kutatóval egyeztetett projektről lenne szó; de semmi ilyesmiről nincs szó. Ugyanis a fentebbi megállapításom akkor is jogos.

Mellesleg egy dologra lehet jó ez a 'pofozó-párna': ha valakinek olyan típusú horkolása van, aminél a légszomj (vagy pontosabban levegő-hiány) miatt fel kell kelteni, mert különben megfulladhat. De ez csak egy típusú horkolás, és a többire pedig még mindig nem alkalmazható.

(#22) dabadab válasza Joci10 (#21) üzenetére


dabadab
titán

"ha valakinek olyan típusú horkolása van, aminél a légszomj (vagy pontosabban levegő-hiány) miatt fel kell kelteni, mert különben megfulladhat."

Az alvasi apnoe az ilyesmi - meg szerencse, hogy odairtam, hogy konkretan ennek a tuneteinek a kezelesere talaltak ki. Egyebkent nem veletlenul lett "mely alom" a robot neve, ugyanis az alvasi apnoe egyik hatasa, hogy az erintettek kialvatlanok, pont a horkolas miatt.
Szoval lehet, hogy megiscsak vegiggondoltak ezt a dolgot :U

DRM is theft

(#23) Joci10 válasza dabadab (#22) üzenetére


Joci10
őstag

Viszont akkor az egész cikk úgy hülyeség, ahogy van. Mert akkor nem 'a horkolás' ellen lett készítve (mint általános horkolás-ellenes cucc), és nem hiszem, hogy megérné kereskedelmi forgalomba hozni, mert sok nem fog fogyni (mivelhogy a horkolások egész kevés százaléka ez a speciális zavar). Maximum valami speciális bolthálózatnak érdemes felvállalni, ahol valami TB-szerű támogatást tudnak rá szerezni (így az alap kis mennyiségű gyártás miatti nagyobb költséget fel lehet vállaltatni a heléyi egészségbiztosítókkal - bár mondjuk Japánban így is, úgy is fogyhat, mert ők japánok :) ).

Vagyis bár én a hírbeli adatok alapján állítottam, hogy baj van a termék körül; így utólag közösen kitalálva az alapadatokkal van gond (éreztem, hogy valami nem kerek; csak a kiindulási feltétel nem volt korrekt).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.