Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mcsabee


mcsabee
senior tag

Hinnye, nem lesz csúnya a gyár :DD :)).

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#2) negyedes


negyedes
addikt

Nem kicsi lesz az a gyar ott. Remelem, hogy igy tudnak alkotni valami jo procit.

Ezekszerint nem perel az Intel a szetvalas miatt, ha jol emlekszem akart. Vagy rosszul emlekszem? :F

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3) JColee válasza negyedes (#2) üzenetére


JColee
őstag

én is úgy emlékszem :K
remélem versenyképesebbek lesznek így :R

(#4) simonzé válasza mcsabee (#1) üzenetére


simonzé
addikt

A tetejét be kellene füvesíteni/parkosítani, akkor beszélhetnénk a 'Zöldekről'

I don't fit in. I fit out.

(#5) bolvar válasza negyedes (#2) üzenetére


bolvar
senior tag

hát ha jók értelmeztem ők csak gyártanak rajtuk nemmúlik milyen procit döb össze az amd:)de javítsatok ki ha tévedek:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#6) Solten


Solten
addikt

Hejj, tor elore az AMD rendesen...

Saor Alba

(#7) Myers


Myers
senior tag

Namármost lehetséges az, hogy az intel is bekopogtat, mert ő gyártatni szeretne náluk? :D

De halál komolyan! Elvileg nincs akadálya.

http://www.muszaj.hu/

(#8) negyedes válasza bolvar (#5) üzenetére


negyedes
addikt

Csak jol emlekeztem [link]. Az Intelnek nem tetszet az, hogy szetvalik az AMD es igy ugy gondolta, hogy a keresztlicenszek ervenyuket vesztik ha szetvalik es akkor vegyek mar meg ujra....
(Az AMD "berli" az x86 procik gyartasat az Inteltol, az Intel pedig az x86_64 procik gyartasi jogat "berli" az AMD-tol)

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#9) bolvar válasza negyedes (#8) üzenetére


bolvar
senior tag

de ha a keresztlicenszek végetérnek és nem jutnának egyeségre nem gyárthatának procit intelék se amdék?már ha jól értelmezem a búrámmal a dolgot:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#10) Thrawn válasza negyedes (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

Per még nincs, csak jelezték nemtetszésüket.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11) negyedes válasza bolvar (#9) üzenetére


negyedes
addikt

Csak a sajatjat (Intel 32bit, AMD 64bit), de ez egyiknem se erdeke, hogy megszunjon a keresztlicensz szoval ilyen nem tortenik, meg meg van ott tobb licensz is szerintem.......
Az intelnek meg van egy masik arhitechturaja is aszem.

Thrawn: az tenyleg nincs, de akar perelhette volna.

Tomate: akar lehetne is, de miert kellene feladni az olcsobb, igaz nagyobb csikszelen gyartott vagy nem a legujabb technikat alkalmazo procik gyartasat. A Phenom 2 tenyleg jo, de hidd el az elvakult AMD fanok megvenek. :D I7 is megveszik az Intel(am gazdag is) fanok, pedig nemsurun hasznaljak ki... :U

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12) Tomate válasza negyedes (#2) üzenetére


Tomate
veterán

Itt az új Phenom 2. Szvsz jó procit alkottak. Vagy szeretnéd ha AMD-nek is lenne egy negyedmillás csodája amit nézhetsz a kirakatból? :U

(#13) #72042496 válasza Tomate (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyen CPU nincs a kirakatban, max. rendelésre hoznak. ;]

(#14) Tomate válasza #72042496 (#13) üzenetére


Tomate
veterán

:DD /akkor a dobozát :) /

(#15) marcias válasza negyedes (#8) üzenetére


marcias
őstag

Sztem semmi komolyabb ütközés nem lesz az Intel és az AMD között. Bármennyire is úgy tűnik, hogy az Intel el akarja törölni a föld színéről ellenfelét, a két cél elég szoros szimbiózisban él, és az AMD pusztulása könnyen az Intel megingását, szétforgácsolódását eredményezheti. Gondolok itt a trösztellenes törvényekre, a keresztlicenszekre és a rengeteg nagy befolyású IT szereplőre, akiknek nem érdeke a monopolhelyzet kialakulása. Az Intel ilyentén támadásai inkább csak "ál" támadások.

Steam: marcias88

(#16) #72042496 válasza Tomate (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jó, akkor legyen a doboza. Olyasmit még kitehetnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Joachim21


Joachim21
senior tag

Engem inkább a hír azon része lepett meg, amiből az derül ki, milyen nagy abarátság az IBM, és az AMD között!

Az Intel meg amiatt aggódott elsősorban, hogy ha kiszervezik a gyártást, akkor az AMD majd másoknak is gyártatthat X86os CPukat, vagy legalábbis én ebben láttam a problémát!

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#18) Thrawn válasza Joachim21 (#17) üzenetére


Thrawn
félisten

Az IBM és az AMD között már régóta nagy a barátság.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19) v.tom válasza Joachim21 (#17) üzenetére


v.tom
őstag

Csak azoknak gyárthat x86-os cpu-kat, akik meg is tervezhetik. Licensz nem a gyártáshoz kell, oda csak a technológia a lényeg.

(#20) Joachim21 válasza v.tom (#19) üzenetére


Joachim21
senior tag

Ne mond nekem, hogy én itthon nem állhatnék neki X86os CPU-t tervezni!!! Mindenki letojná, egészen addig, amíg nem akarnám legyártatni valakivel!
Én arra gondoltam, hogy az AMD nem riadna vissza mondjuk a saját neve alatt kihozni mondjuk az Nvidia (vagy más) x86 alapú fejlesztéset, csak hogy borsot törjön az Intel orra alá, bár mondjuk az NV-vel sem túl jó a viszonya, de az azért megfigyelhető, hogy az Intel most egyik céggel sem barátkozik, megpróbálja erőböl lenyomni őket, ezért még akár egy összefogást sem tartanék kizártnak! De persze ez csak puszta spekuláció! ;]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#21) Daveedka


Daveedka
tag

ez az AMD, hajrá :R :)

(#22) negyedes válasza Joachim21 (#20) üzenetére


negyedes
addikt

Szerintem se csinalhatnal mert mar le van vedve.....tudod a puszta gondolat is kart okoz ;] .
Mi itt filozofalunk a dolgokrol, de foggalmunk sincs, hogy mi all azokban a licenszekbe, azert azt jo lenne tisztazni, hogy mit lehet meg mit nem.(marmint a tervezes/gyartas/mastol atvett stb),

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#23) benedekco


benedekco
addikt

a mostani amd/ati gpu-kat a tsmc gyártja nem? ha beindul a nagyüzem lehet hogy nem adnak nekik annyi gyártani valót és a foundry-val fogják gyártatni a gpu-ikat?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#24) Oliverda válasza benedekco (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Valahogy úgy. [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) benedekco válasza Oliverda (#24) üzenetére


benedekco
addikt

na... akkor csak jól forog az agyam ;)

Arról tudsz valamit, hogy mikor jönnek a következő generációs integrált vezérlők? Azaz mikorra várhatóak a 4xxx-es integrált kütyük?
GPU vonalon nem érdemes bevezetni a SOI technológiát?

sok kérdés egyszerre, de Te olyan jól informált vagy AMD témában :)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#26) v.tom válasza Joachim21 (#20) üzenetére


v.tom
őstag

Csak azoknak gyárthat egy üzem x86 cpu-kat, akiknek egyáltalán jogában van használni az x86 licensz-et. A licensz nélkül nem lehet a termékedet szabadalmaztatni, levédetni, stb. Mintha nem is lenne. Felesleges költség lenne csak.

Az amd nem hozna ki a saját neve alatt semmilyen már terméket. Ő csak gyártani fog. ugyanúgy, mint most a TSMC. Egymás melletti futószalagon készülnek az amd és nvidia gpu-k, mégsem tsmc néven jön ki egyik sem. :)

(#27) kariad


kariad
senior tag

Szépen megy le a csíkszélesség!! :K Hajrá! 11nm :C

(#28) Oliverda válasza benedekco (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

A 880G elvileg valamikor tavasszal érkezik de az 780G kissé csiszolt vátozata lesz. A 890GX-ről egyelőre nem lehet tudni szinte semmit.

A GPU és a chipsetek úgynevezett "bulk" gyártástechnológiával készülnek. Nem hiszem hogy szükség lenne vagy megérné bevezetni a SOI-t ezen a vonalon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) joi29


joi29
őstag

-Khmm... most hol vannak a mélyen tisztelt szakértők akik nem is oly rég még
úgy vélekedtek hogy: ...csőd fele megy az amdé szökere...
meg hogy ...így veszteséges, meg úgy gazdasági válság... :DDD

(#30) Khan13 válasza joi29 (#29) üzenetére


Khan13
senior tag

Bár én nem hangoztattam és nem is gondolom hogy csőd fele megy (a veszteségessége azért necces, nem mondhatni hogy vágyai nyereségét termeli), de azért elég egyértelmű, hogy a költségek leszorítása és előre menekülés a csőd lehetőségétől volt ez a kiszervezés. Nem viccből jött az arab tőke. Remélem hogy ez egy jó lépés volt, bár az 50% helyett ez a 34% körüli tulajdonrész kissé aggaszt. Hajrá AMD kell a konkurencia : ) A VIA sem ártana ha találna valami jó befektetőt, mert abból is mi jönnénk ki jól : ))

Intel amúgy nem fog a Foundrynál kopogtatni, mivel tudtommal saját gyárakkal rendelkezik.

(#31) joi29 válasza Khan13 (#30) üzenetére


joi29
őstag

-Nem vagyok egy manager de már a vészjósló cikkekből is jól látszott
hogy a firtatott veszteség nem az alaptőke rovására ment, hanem az előre
megjósolt bevételi szinthez mért elmaradást tükrözte.
-Egyébként az arabusok sem hülyék mert bizony a kemény munkával
meg szerzet ( vagyis jön az olaj a főd alól ha kő ha nem ) $$$-kat
csak is jó helyre fektetik be, méghozzá olyan helyre ahonnan biztos hogy profit
formájában tér vissza a pénzük.
-Mondjuk a pénzügyi szakembereknek sem volt nehéz dolguk hogy meggyőzzék
arabokat, mert ha megnézzük az AMD által kifejlesztett technológiai újításokat
akkor tisztán látszik hogy a feltaláló kedvű mérnökök igen nagy része
náluk dolgozik. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) SzMhun


SzMhun
tag

"már rendelkezésükre áll az IBM vezetésével kifejlesztett 32 nm-es gyártástechnológiai eljárás, amelynek segítségével a technológiára korán átálló cégek számára tudnak gyártókapacitást nyújtani."

Ez az Intelre is vonatkozhat?
Mikor lesz AMD 32nm proci?

(#33) Oliverda válasza SzMhun (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Az Intel-re nem vonatkozik, ők külön teljesen külön fejlesztenek.

Jövő nyárra kb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) SzMhun válasza Oliverda (#33) üzenetére


SzMhun
tag

Értem, köszi!
Akkor úgy néz ki kb fél év lemaradás továbbra is lesz ezen a téren az Intellel szemben.

(#35) Oliverda válasza SzMhun (#34) üzenetére


Oliverda
félisten

Kb. fél év marad az egy év helyett ha ez valóban így lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) benedekco válasza Oliverda (#28) üzenetére


benedekco
addikt

thx az infot...
igazándiból Én egy 4xxx-es integrált kütyüre lennék nagyon kiváncsi, CF-ben egy kisofgyis vga-val...
hát ha más nem lesz lehet marad a 880G... amúgy is lehet hogy ez a válság lelassítja az ipart annyira, hogy arra ne legyen érdemes várni...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#37) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Ez bizonyára jót tesz majd az AMD-nek. Egy külön vállalat lehet a termelő, ami ugyan úgy lehet külön nyereséges, miközben az AMD teljes erővel dolgozhat a procikon-VGA-kon. Jól sejtem a helyzetet?

Jevons paradox

(#38) 04ahgy válasza v.tom (#26) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Az amd nem hozna ki a saját neve alatt semmilyen már terméket. Ő csak gyártani fog. ugyanúgy, mint most a TSMC."

Az AMD ki fog hozni a saját neve alatt terméket, sőt, csak az AMD fog kihozni. Legyártani nem ő fogja, hanem a The Foundry. Az AMD adja a nevet, és megtervezi, a másik cég meg elkészíti a fizikailag testet öltött realizációt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#39) peti_s


peti_s
addikt

Tehát akkor az AMD csak tervezni fog, de nem ők gyártják le, nem?

(#40) Thrawn válasza peti_s (#39) üzenetére


Thrawn
félisten

Gyártanak is, mert van részesedésük a The Foundry Company-ben.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#41) peti_s válasza Thrawn (#40) üzenetére


peti_s
addikt

OK, köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.